Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kanada'da Çevre Baskısına Dayanamayan 9 Yaşındaki Suriyeli Çocuk Intihar Etti

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kanada'da yaşayan 9 yaşındaki Suriyeli mülteci çocuk okul arkadaşlarının muamelesine dayanamayarak intihar etti.

Kanada'da yaşayan 9 yaşındaki Suriyeli mülteci çocuk okul arkadaşlarının muamelesine dayanamayarak intihar etti.

Ailesiyle birlikte 3 sene önce Suriye'den kaçmak zorunda kalan ve Kanada'ya yerleşen Emel el Şıteyvi Mart ayında intihar etti.

9 yaşındaki Emel'in, okuldaki ve çevresindeki çocukların kendisiyle sürekli olarak alay etmesine dayanamayarak psikolojik sorunlar yaşamaya başladığı ve intihar ettiği belirtildi.

Emel'in annesi Nasra Abdurrahman konuya ilişkin şunları söyledi:

"Bir okuldan başkasına geçmeden iki hafta evvel çocuklar ona gelip dediler ki 'Başka bir okula gitsen de seni sevmeyecekler, ne çocuklar ne de öğretmen. Nereye gidersen git, en iyisi git kendini öldür.'"

Savaşta yaşadığı psikolojik travmaya çevre baskısı da eklenince küçük çocuğun psikolojik olarak daha da kötü duruma geldiği ve en sonunda intihar ettiği ifade edildi.

Kanada 50 binden fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor.

Ülkede ırk ve din temelli nefret suçları geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 47 oranında yükselmiş durumda.
 
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yeni tanıştığım bir arkadaş almanyada anasız babasız mülteci çocukların eğitimiyle ilgileniyor. kendisi namaz kılmasına rağmen örtülü değil ve örtünmesi yasak. savunmasız çocuklara empoze edilen mesaj belli, dışarıya yansıtmadan da müslüman olabilirsiniz. böyle yaparsanız öğretmen bile olabilirsiniz, bakın. geçen yıl tanıdığım almanyadaki bir suriyeli mülteci kızın da açıldığını öğrendim az önce. Allah dünyanın her tarafına saçılan suriyelileri bir kandil gibi çevresine nur saçan islam elçileri eylesin.
 
Üst Ana Sayfa Alt