Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Süt akrabalığı?

K Çevrimdışı

KARDELEN_22

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm Arkadaşlar! Çok sevdiğim bi kardeşimin bi sorunu var.Sizinle paylaşıp bilgi edinmek ve o kardeşimizi de bilgilendirmek amacıyla bu konuyu açıyorum.umarım sizlerde engin bilgilerinizle yardımcı olursunuz bize.Bu bahsettiğim kardeşim bi kız kardeşimizi çok seviyor.ve kız da onu seviyor.ama bu çocuğun ablası kızı küçükken emzirdiğini ve kardeşimizin o kızın dayısı olduğunu iddia ediyor.bu konuda siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam kardeş tane tane yazarmısınız ...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
süt dayısı süt amcası süt teyze süt hala ile evlenilmez vs. Allah nefislerine uymaktan onları alıkoysun inş.

K Çevrimdışı

KARDELEN_22

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ama delikanlı ablasının sütünü içmemiş ve kızın annesinin haberi de yokmuş delikanlının ablasının o kızı emzirdiğinden..delikanlı nın ablası tek başına iddia ediyor bunları..yani şahit i de yok..ve çok günah biliyorum ama bu iki genç intiharı düşünüyorlar.zira birbirlerine vazgeçemeyecek şekilde bağlanmışlar.bence intihar etmeleri daha da büyük günah..

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
tevbe estagfirullah tevbe tevbe . intahar etme gibi bir şeyi akıllarından geçirenler nasıl olurda Allahın hükümlerine önem verirlerki. bu konu ozaman gereksiz yere açılmıştır. dinde böle cevaz arayamazlar . ikiside Allahın hükmüdür. insanoglu ancak kendi nefsine zulmeder. AYRICA SİTEDEKİ TÜM KARDEŞLERE BİR KESİT.
İNSANLAR SEVDİKLERİ İÇİN BİLE CANINA KIYABİLKİYORSA PĞEKİ YA BU ALLAH İÇİN OLUNCA NEDEN BUKADAR ZOR OLUYORKİ?.
ALLAHA SIGINIRIM . NEDEMEK YAW HEM ALLAHIN HÜKÜMLŞERİNDE CEVA ARAYACAKSIN HEMDE DİGER HÜKÜMLERİNİ HİÇE SAYACAKSIN BECE ONLAR ALLAH KATINDA İNTAHAR ETMİŞŞLER BİLE . İMANLARINI YİTİRMİŞLER BİLEKİ İNTAHARI YİTİRENLER DİLER. YAZIK NE AZIK . RABBİMİN VERİDGİ CANI NASILDA RAHAT VE DÜNYALIKLAR İÇİN VEREBİLİYORLAR. ALLAHA SIGINIRIM BU CANIMIN ALLAHTAN BAŞKASI İÖÇİN GİTMESİNDEN . RABBİM BENİ ÖLE ECELİMLEDE ÖLDÜRMESİN İNŞ KENDİSİNİN YOLUNDA ÖLDÜRSÜN İNŞ. ONLARIDA ISLAH ETSİN BURASI KAFAYA GÖRE FETVA VERİLEN BİR MEKAN DEĞİLDİR. GİTSİNLER DİYANETTEN CEWVAZ İSTESİNLER OZMANA BURDA HAKTAN BAŞKASI GEÇERLİ DEĞİLDİR.
AYRICA ERKEK ÇOCUGUN SÜT EMZİRMESİ SÜT KARDEŞLİGİNİ SAGLAMAZ İKİ KİŞİDEN BİRİDE EMZİRSE DURUM BÖLEDİR. DEĞİŞMEZS. O YİNEDE SÜT DAYISI OLMUŞTUR.

K Çevrimdışı

KARDELEN_22

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
UKSİMU KARDEŞ VE DİĞER KARDEŞLERİM TEŞEKKÜR EDERİM.BU KONU HAKKINDA YAZDIKLARINIZ İÇİN.UKSİMU KARDEŞ BEN DE İNTİHAR SÖZÜNÜ DUYUNCA AYNEN SENİN GİBİ TEPKİ VERDİM ONLARA.AMA KONUYU BURDA DA DİLE GETİRMEK İSTEEDİM.BEN DE BİLİYORUM BURASI KAFAYA GÖRE FETVA VERME MEKANI DEĞİL.HAŞA ÖYLE Bİ NİYETİMİZ DE YOK.SADECE PAYLAŞMAK İÇİN BİLMİYORUM YANLIŞ MI YAPTIM ACABA.

F Çevrimdışı

FAKİRULLAH

Üye
İslam-TR Üyesi
EMENİN NEFSİ EMDİRENİN KÜLLÜ HARAM SÖZÜNÜ İĞİCE ANLARSAK SORUN KALMAYACAKTIK VE BU EMZİRME İŞİNE 4 ŞAHİT LAZIM.....

K Çevrimdışı

KARDELEN_22

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
DAHA ÖNCE DE DEDİĞİM GİBİ EVET BEN DE ARAŞTIRDIM.ONLAR DA ARAŞTIRDILAR.EMENİN NEFSİ EMDİRENİN KÜLLÜ HARAM.BUNU İDRAK EDEBİLİYORUZ.AMA DEDİĞİM GİBİ Bİ TANE BİLE ŞAHİT YOK VE BİRBİRLERİNİ ÇOK SEVİYORLAR.VE BİLİYORUZ Kİ BAZI KULLAR ZAYIFTIRLAR İRADELERİNE VE NEFİSLERİNE KARŞI.BUNLAR DA O KULLARINDAN.TABİRİ CAİZSE AFAROZ MU ETMEK LAZIM BUNLARI YOKSA BİLGİLENDİRİP DOĞRU Bİ ŞEKİLDE DAVRANMALARINI VE HAREKET ETMLERİNİ Mİ SAĞLAMAK GEREK SİZCE SORUYORUM..

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
o kardeşleri bizimle görüştürme imaknınız varsa bunu yapın inş ki en dogrusuda bu olacaktır. kuranı kerimde ayetler kesin ve net olarak belirtmiştir. neyse dedigim gibi inlşallah bize yönlendirenbilirseniz özelden kendisiyle bir muhabbet etmek isteriz biznillah. belki yardımcı olabiliriz ozaman. selametle. tabii bu fetva verecem anlamına gelmez. yanlış bişe yapmamaları hususunda yardımcı olmam anlamına gelir inş suizan yapılmaz selametle.

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bize Yahya b. ¥ahyâ rivayet etti. (Dedi ki) :

Abdullah b. Ebî Bekriden dinlediğim, onun da Amra'dan naklettiği, ona da Âişe'den haber verdiği şu hadîsi okudum :

Resûlüîlah (Salkıilahü Aleyhi ve Se!'em)Âişe'nhı yatımda bulunuyormuş. Âişe, Hafsa'mn evîne girmek için izin isteyen bîr adamın sesini işitmiş, Âişe demiş ki: Bunun üzerine ben : Yâ Resûlallah! Bu, senin evine gir­mek İçin izin isteyen bîr adam... dedim. Resûlülîah (Sallıallahü Aleyhi ve Sellem) Hafsa'mn süt amcasını kasdederek :

«Zannederim filân olacak!» dedi

Müteakiben Âişe, kendi süt amcasını kasdederek:

— Yâ Resülâllaîî! Filân sağ olsa benim yanıma girebilir mi idi? diye sormuş. Kesûlüllah (SallallahÜ Aleyhi ve Sellem) :

«Evet, çünkü süî, doğumun horam kılchği her şeyi haram kılar.» buyurmuşlar.(müslim)

Üst Ana Sayfa Alt