Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suud Iftarı

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir belde de fakir varsa bu zenginlerin zulmü yüzündendir.

4
BrpMCHjCIAAHisp.jpg

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu araplar mideleri yüzünden toptan helak olacaklar Allahualem arap;petrodolar arabları

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
komşuları olan afrika ülkeleri hep açlık yüzünden ölüyorlar nasıl bir komşu iseler

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sadece etli veya güzel bir yemeği yemek yani ziyafet düzenlemek islamda suç değildir lakin kötü olan davranış zengin olup fakirlere yardım etmemektir.Zekatını vermemek İslama göre büyük bir suçtur.Tabi hattab amedi kardeşimizin vurgulamak istediği şeyi anladım.Güzel paylaşım.

“Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah'ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele.
O gün bunlar cehennem ateşinde kızdırılacak da onların alınları, böğürleri ve sırtları bunlarla dağlanacak ve “İşte bu, kendiniz için biriktirip sakladığınız şeylerdir. Haydi, tadın bakalım biriktirip sakladıklarınızı”! Denilecek.”Tevbe:34-35

bu ayet mal mülkü biriktirip Allah yolunda harcamayan kişiler hakkındadır.Fakat eğer fakirlere yardım ediyorlarsa ve zekatını veriyorsa o zaman suçlu değildir.

Bilal-i Habeşi Çevrimdışı

Bilal-i Habeşi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesler ben ne kadar arap gordumse yedirip icirme konusunda comert insanlardi, zenginlik var adamlarda ama benim gorduklerimin cogu fazlasiyla yedirip iciriyorlardi, yani zenginlik yakisiyordu onlara.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tablo sadece suuda has bir tablo değildir,arab ülkelerinin büyük kısmı büyle,yanıbaşında filistin ölür ama aldıran yok.Biz hep yöneticileri suçlarız,ama o yöneticilerde halkların eseridir.Lüks hayatı ve şaşaalı ve neredeyse karun gibi bir yaşam tarzını red edemeyip,başlarındaki firavunlara razı olan,yada razı olmasa bile zahmet edipte iki laf edemeyen bir zihniyet ümmete felaketleri getiriyor.Bu güne kadar israilin filistin katliamına bir kınama bile etmeyen suud devleti nekadar suçluysa,onu kınamayan ve hsab sormayan en azından meydana çıkıp sesini yükseltmeyen suud halkının hiçmi suçu yok?ya diğer arab ülkeleri?hepsi israilin uşağı olmuşlar...
Bm denilen,kafir devletlerden sonra,en geniş katlılımlı ülke birliğine sahib iit(islam işbirliği teşkilatı) ve arab birliği bu ümmet için bir taş bile eline almamışlardır.1948-49 savaşında bu zihniyete sahib 6 arab ülkesi israilin karşısında rezil olmuş ve ümmetin utancı olmuşlardır.bırakın direnmeyi,rezaletleriyle israilin daha çok toprak almasına sebeb olmuşlardır.Büylesine uşak ve alçak bir yönetime sahib olan arabların,halk olarakta artık zillete dur demeleri lazım.o yöneticiler orada olup israile gülücükler saçıyorsa ve el altında hamasa karşı israili destekliyorsa bence kimse kusura bakmasın ama arab halkıda bu vurdumduymaz ve keyfçi ve nefsine düşkün olmanın bedelini veriyor.
Amacım milliyetçilik değildir,arab,kürd,türk farketmez,sonuçta belki heppimizin durumu aynıdır diyende olabilir,ama bence değildir.Arabların hayatına ve yaşam tarzına bakın,suud,katar,bahreyn,kuveyt,ürdün ve daha bir çok ülke..sadece artıklarıyla bile filistin uzaya uydu gönderip,israile kafa tutabilir.Göstermelik yardımlarla kendilerini halklarının yanında temize çıkartma yarışındadırlar.filistine bir milyon dolar verirken,israil ve abdden milyar dolar silah alıp katkı sunuyorlar..Ben arab düşmanlığı yapmıyorum,ki zaten yapamamda(hadisler var)ama ortada olan bir gerçekte var,bugün ümmet bu haldeyse bence birinci suçlu biziz,ama ondan önemlisi arab halkının dinin özüne sırtını dönmesinden kaynaklanıyor.Eğer dönmemiş olsalardı bir tane evet sadece bir tanecik bile israil uşağı olmayan liderleri olurdu.
Bizimkileri saymıyorum bile.sadece nutuk atıp kınamaları bile,gazları almaları bile,arab liderlerinden bana daha sevimli geliyor.yahu arab liderlerinden ses bile yok,belki bir anlam ifade etmeyebilir bazı kardeşler için,ama gördüğüm ve takib ettiğim kadarıyla memleketlerimizdeki israile karlşı protestoların sayısı ve kalabalıklığı arablardakinden daha fazla.
ne oluyor?iranı ve yalancı siyasetinide es geçiyorum,onu artık herkes biliyor,yalancı siyaset ve tribünlere oynayan münafıklığı vicdan sahibi herkesi yaralıyor.
kısacası yukardaki tablo sadece suudun değil,ümmetin portresidir,Bir yandan keyfine düşkün,vur patlasın çal oynasın diyen başta arab ülkeleri ve müslüman ğülkeler,diğer taraftab bu ümmetin ihmalkarlığının ve vurdumduymazlığının bedelini ödeyen filistin,arakan vb yetim coğrafyalar...

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tablo sadece suuda has bir tablo değildir,arab ülkelerinin büyük kısmı büyle,yanıbaşında filistin ölür ama aldıran yok.Biz hep yöneticileri suçlarız,ama o yöneticilerde halkların eseridir.Lüks hayatı ve şaşaalı ve neredeyse karun gibi bir yaşam tarzını red edemeyip,başlarındaki firavunlara razı olan,yada razı olmasa bile zahmet edipte ....

Şunuda unutma dünya cihad beldelerine giden mucahidlerin %80 i araptır.Ve Manhattan gazvesini yapanlarda arap,amerikayı kahreden aslanlar şiileri cehenneme yollayanlar yine araplardır.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunuda unutma dünya cihad beldelerine giden mucahidlerin %80 i araptır.Ve Manhattan gazvesini yapanlarda arap,amerikayı kahreden aslanlar şiileri cehenneme yollayanlar yine araplardır.
Okadarıda olsun,ne yani arab mücahidleri değilde,amerikan,ingiliz,hollanda mücahidlerimi çoğunlukta olacak.Bu dinin merkezi arab yarım adasıdır,elbetteki dinin yiğitleride oradan çıkacak.Ben bunu sorgulamıyorum,zannedersem sen yanlış okudun,benim meramım arab halkının dinine olan ilgisizliği ve dinin asıl emirlerini bırakıpta,artık kıyam ruhunu kaybetmesini ve zevku sefasına dalmasından bahsediyorum..Baştada dedim,bu sadece arablarla sınırlı değil,bizlerde öyleyiz,lakin arablar bu konuda bizi bile geçmişler,halbuki onlar en son bozulan olmaları lazım.Belki ahlaken bizimkiler gibi bozulmadılar,lakin diğer noktalarda duruşları hiçte islamın emirleri doğrultusunda değildir.Ben sadece bakış açımı ve görebildiğimi diyorum.

Üst Ana Sayfa Alt