Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tağutun hocasıyla üniversitede tartıştım.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu örnekler, zamana,duruma ve ülkeye(sehre) göre degiskenlik gösterebilir

Haklisin . Kimi okumaz trilyonluk olur. Kimi okur fakir kalir. Hayatta unv okumak sartmis gibi bir algi var. Ben buna karsiyim.
Yoksa hic bilenle bilmayen bir olur mu?
Fazla soze gerek yok. Dedigin gibi kisi ve duruma gore degisir. Nokta koydum kendi adima.

Ilave. Ben insaat isxisi degilim. Ama sanirim ben de de bel fitigi oldu. Bel agrim var:D

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c.) Arşın üstündedir dediyseniz, Hocanızın ne demesini bekliyordunuz acaba.?
Direk öyle bir şey demedim.Hadisi söyledim birincisi bu.İkincisi Allah ilmiyle her yerdedir ama hadiste belirtildiği gibi diğer yönü var.Bunu söylemenin nesi yanlış.Ayrıca biz bu konuda çok fazla tartışmadık İslamı %100 mantıkla anlayabileceğini iddia edip mantıklaya yorumlayacağını iddia eden bir hocadır bu.Mutezileciler gibi anlatabiliyor muyum?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Direk öyle bir şey demedim.Hadisi söyledim birincisi bu.İkincisi Allah ilmiyle her yerdedir ama hadiste belirtildiği gibi diğer yönü var.Bunu söylemenin nesi yanlış.Ayrıca biz bu konuda çok fazla tartışmadık İslamı %100 mantıkla anlayabileceğini iddia edip mantıklaya yorumlayacağını iddia eden bir hocadır bu.Mutezileciler gibi anlatabiliyor muyum?

'Boş ve yararsız olan sözü' işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: "Bizim yapıp-ettiklerimiz bizim, sizin yapıp-ettikleriniz sizindir; size selam olsun, biz cahilleri benimsemeyiz" derler. (Kasas Suresi, 55)

ummhureyre Çevrimdışı

ummhureyre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim az önce okuduğum bir makalede bu soruya en güzel ve en doğru cevabı buldum;

Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu “İ’ne ile alışveriş yapar, ineklerin kuyruklarına tutunur, ziraata razı olur ve Allah yolunda cihadı terk ederseniz; Allah size, dininize dönünceye kadar kaldırmayacağınız bir zillet musallat eder.”

Kardeşim kafirler havaya değil mazlum erkeklere kadınlara çocuklara silah sıkıyorlar bizim onlarla beraber olmamı gerekir buralarda zillet içerisinde değil,
en güzel iş ticarettir bu işi veren de Allah'tır, bizim ticaret ehli olup malımızı ve canımızı Allah'a satmalıyız.
İşte sana sonuna kadar güvenebileceğin bir işveren...
Ona güven ve doğru olanı yapmaya başla.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum akhiler ben üniversitede okuyorum ama bıktım bu üniversiteden.Kafir dolu.Ailemin baskısı sonucu okuyorum.Bugün tağutun bir hocasıyla Allah'ın nerede olduğuyla ilgili tartıştım ve söylediklerime aptalca ve hurafe dedi bağırdı ben de bağırdım galiba bu dersten kaldım.Akhiler bana bir yol gösterin.Muvahhid kardeşlerim iş veren Müslüman kardeşlerimiz var mı? Ne tavsiye ediyorsunuz bana.Okumaya devam mı yoksa çalışmak mı?
selam aleyküm bu adama şu cevabı vermen gerekir
hoca: Allah varmı? sen: evet
hoca: pekiya nerde? sen: Allah arşa kurulmuştur
hoca: ben görmediğim şeye inanmam sen: hocam sizde beyin var mı?
hoca:evet kafamın içinde sen: bence yok sen sadece gördüğün şeylere inanırsan :)

şaka bir yana peygamber efendimiz hiç bir zaman morali bozulmamıştır islam davet esnasında sen kızmışsan o galip gelmiş sayılır, sakin ol ve okumana devam et senin amacın cahili müslüman etmek için degil universteyi başarılı bir şekilde bitirmek allah yardımcın olsun

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Teblig ve davet cok önemli ! Vazifemiz ins.! Fatih Sultan mehmet Istanbulu nasIl feth ettiyse biz de yeniden Feth edeceyiz ins. Ama PALAlarla degil. Türkiyede ki müslümanlArI kazanmamIZ laZIm. "Misal Ümmetin BirlIGIni ve Milliyetcliik bir kalb hastalIGI oldugunu ve bütün dünya zaten ALLAHIN oldugunu anlatarak." "Soktular Milliyetcilik hastalIGINI müslümanlarin aralarIna ve bu sekilde ümmeti böldüler, ve dolaysIyla Müslümanlar zayIf" "Biz bir olursak güclü oluruz, müminler ancak karde$ dir" "Onlar 50 ülke civarInda bir olmu$ , bir afganistan-ülkeyi i$sgal etmI$, 50 ki$i bir adamI döverse, bu haksIslIk degil mi? 50 ülke bir ülkeye kar$I !"

" Terörist sucsuz insanlarI öldürenlere derler, onlar Irak da 1 Million sucsuz insanI öldürdüler!, yetim kalanlarIn sayIsi kac, ? BacakSIZ kolsuzlar? piskoloyileri bozulanlar kac? " "Dostumuzu da bilelim, düsmanimizi da!"

Üst Ana Sayfa Alt