Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Takke başa sarık çöpe!

U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
nedense islam aleminde takkeler büyük bir yer edinmiştir. takkeli biri görüldügünde ise onun müslüman oldugu hissi verilir. takke her islami yerde satılır . herkes namaz kıılacagı zaman takke takar. hatta kimileri vardırki takelerini başlarından çıkarmazlar ve dünyanın en takkeli adamları onlardır.

acab takke sünnetimizde nerde yer alıyor? böyle bir şeyin yeri varmı dinimizde sünnetimizde?. yoksa müslümanın takısı sarıgımıdır?.
takke üzerine hiç bir delil bulunmamasının yanı sıra bilakis sarıkta bulunmaktadır sarık sünnettir. sarık takılması güzeldir faziletlidir. kişiyi vakarlı gösterir vs.
peki acaba takkeden daha aüstün olan ve aslında sünnette yer alan sarık ne oldu şimdi nerde?. sarıgın yerini ne aldı takkemi?.

evet unutulan sünnetlerden biride sarıktır sarık takmaktır . takke değil . gerçekten aklım karışıyor acab bu işin altındadamı masonlar yahudiler var?. yahudilerde sarıksız sade takke takarlar şimdi müslümanlarda aynı takke takıyorlar. bizmi yahudilerden aldık bu adeti yahudilermi bizden veya bunun ne önemi var yahudiler takıyorsa sakınmak gerekmezmi?. yahudiler sade takke takıyor diye bizlerde sade sarık sarmalı değilmiyiz veya takkenin üstüne sarık .

yoksa farkında olmadan yahudileşmeye dogru gidiyormu ümmet?. önce müslümanın üzerindeki değişiyor sonrada yüreginemi gelecek sıra kaldıki şu an yarısını almışlar yüreklerin akılların .

subhanALLAH bide sarıgı sünnet diye bilenler yokmu ve bunu yanlış bilmeleri yetömiomuş gibi anlatmaları ve hatta sünnettenmiş gibi göstermeleri yetmiyormuş gibi birde aynı kişilerin sarıklı birini görünce bukadarıda fazla demeleri neye icab ediyor?. aşırı gitme yavrucuğum aşırı gidiyor bu sen bırak onu demeleri hatta ve hatta diyanet başkanı tarafından yapılan açıklama müftü tarafından cuma hutbelerinde verilen fetva zamanımız cübbe sarık zamanı değildir sözü kimlere hizmet ediyor?. amaç gaye fitne çıkarmamaksa en büyük fitne bidat değilmidir. peki sünnete olmayan takkeyi bidat edinip daha sonrada bunu sarıgın yerine takmalar sünnetin unutulmasını saglamalar takkeyi cennetin anahtarı sayamalar nedir?.


wALLAHi kanım akıncaya kadar bidatlerle savaşacagım bidat ehliyle savaşacagım wALLAHi kanımın son damlasına kadar yahudilerle savaşacagım onları öldürecegim ve inşeALLAH öldürülecegim şehid edilecegim . yarabbi şuur ver ümmete yarabbi basiret ver ümmete yitiklerini geri alma gücü ver. basiret ver ellertinden alınanları çalınanları görme yetisi ver ve onlara azim verki dirilişin ayaga kalkışı olsunlar biz yürüyemezsek bizden sonraki nesil yürüsün . dirilişi . yarabbi bizler elimizden geleni yaptık diyerek kendimizi nefsimizi tatmin ettik. biliyoruz bu sözler seni kandıramaz sen kandırılmaktan münezzehsin herşeyi bilensin acizligimizide bilensin bilerek hata yapmış ve yapıor olsakta bizleri sen sonsuz kereminle affet merhametinle bizlerin günahlarını gizle yarabbi.


evet biz senin dinin için bir şey yapmadık ama nefsimiz için yaptık
biz senin dinin yerlerdeyken
camiilerde iki rekat namaz kıldık .

bacılarımız tecavüze ugrarlarken bizler mükafatını senden bekleyerek zikir çektik teblig ettik maneviyatımızı arttırdık.
çocuklarımız kafir eliyle öldürülüp işkence edilirken bizler evimize fazla eşya almadık diye sevindik . hesaba çekilecek çok şeyimiz yok buz dolabımız fırınımız çamaşır makinamız var dedik bunlarda her evde olacak şeyler dedik ama düşünemedikki senin halis kulların mücahid ve mücahide kulların bidatle savaşan küfürle savaşan ve bunun yanında savaşmasa bile acı çeken evinden barkından olanların buzdoılaplarını çamaşır makinalarını almayı bırak bunları koyacak evi dahi olmadıgını düşünmedik.

yarabbi
senin halis askerlerin daglarda tepelerde karda kışta sogukta kimi karısını kimi çocugunu kimiş ana babasını bırakmış halde giden kullarının ihtiyaçları hiç aklımıza gelmedi burdaki bir dilenciye verdigimiz bir ytl nin karnını doyurdugumuz bir fakirin bize verdigi hazdan sevinçöten . cennet ümidinden .

yarabbi bizler bilemedik dinini yaşamayı bizler bilemedik yaşamayı bizler bilemedik yaşlamayı hakketmeyi bizler bilemedik bilemedik bilemedik

NE YAŞAMAYI BİLİYORUZ YARAB YARAB NEDE ÖLMEYİYOLUNDA.!BİZLER CEHENNEMİ HAKKEDECEK AMELLER İŞLEDİK DİNİNİN YERLERDE SÜRÜNMESİ KAFİRLER TARAFINDAN KURŞUNA DİZİLMESİ TECAVĞZE UGRASMASI BİZİ HİÇ ENTERESE ETMEDİ ÇÜNKÜ BİZİM DİNİMİZ BİZİM EVİMİZDE DUVARDA EN YÜKSEK YERDE ASILIYDI. YARABB SENİN DİNİN SENİN KELAMIN SENİN SÖZÜN KURANIN DUVARDA DURDUGU GİBİ DURMADI YÜREGİMİZDE DUVARDA BİZDEN DAHA ÇOK YAKIŞTI YARABBİ .

BİZLER SENLE KONUŞAMADIK SENİ ANLAYAMADIK SEN BİZE ON TANE ANAHTAR VERDİN DOKUZU CENNETE GİDEN BİRİ CEHENNEME BİZ CEHENNEM ANAHTARINI TUTTUK ELİMİZDE SIRF ANAHTARLIK GÜZEL GÖZÜKTÜ DİYE .

YARABBİ BİLİYORUZ HAKKETMEDİK NE DÜNYANDAKİ NİMETİ NEDE AHİRETİNDEKİ YARABBİ, BİZLER KİRLENDİGİMİZ YETMEMİŞ GİBİ DİNİNİDE KİRLETTİK KİRLİ GÖSTERDİK .
BİZLER SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZÜ TUTAMADIK .
BUNDAN SONRA HÜKÜM SENİN VARACAGIMIZ YER CEHENNEMSE YARABBİ SEN HER ŞEYİ EN İYİ BİLENSİN YOK EGER CENNETSE WALLAHİ SEN NE GÜZEL RABSİN NE MERHAMETLİ RABSİN NE AFFEDİCİ NE GÖZETİCİ RABSİN . SEN KULLARININ AYIBINI ÖRTENSİN
DUALARI KABUL EDENSİN

KALBLERİ İKİ PARMAGI ARASINDA EVİRİP ÇEVİREN RABBİM AYAGIMIZI SENİN DİNİNDE SABİT KIL BİZİ DOSDOGRU YOLUNA İLET BİZİ O YOLDAN AYIRMA ÜMMETE FEHİM ANLAYIŞ VER . ANALARI BABALARI MALLARI CANLARI İÇİN YAŞAMAYI DEĞİL SENİN İÇİN YAŞAMAYI ÖGRET ONLARA ONLARA BİLMEDİKLERİNİ ÖGRET.

YARABBİ BU DUADA BİLE UTANIYORUM AMA RAHMANLIGINA SIGINIYORUM YARABBİ. UTANIYORUM ÇÜNKÜ BİLİYORUM VERDİGİNİ BİZE ÖGRETTİGİNİ BİZİM ÖGRENEBİLECEGİMİZ BİR KELAMINI YOLLADIGINI BİZİMLE KURANLA KONUŞTUGUNU . FAKAT YARABBİ BİZLER OKADAR AHMAK OLDUKKİ BİZLER SENİN AP AÇIK VE OKUYUP ANLAMAMIZ İÇİN GÖNDERDİGİN KİTABI ANLAYAMAYIZ DEDİK VERDİK BAŞKASININ ELİNE KENDİMİZİ SENİN YARATTIGIN BİZİ SENİN EŞİT KILDIGIN BİZİ SENİN FITRATTA EŞİT KILDIGIN BİZİ SENİN AYNI AKIL VERİDİGN BİZİ KENDİMİZ KISITLADIK SENİN KELAMINI OKUMAK ZOR GELDİ BAŞKASINDAN DUYMAK KULAGIMIZI DİNLENDİRDİ YARAB . AÇIP TEFEKKÜR ETMEDİK BİR AYETİNİN ÜZERİNDE HEP BAŞKALARI ETTİ YERİMİZE

ONLARIN AKILLARIYLA AKILLANDIK SENİN VERDİGİN AKIL NİMETİMİZİ KULLANAMADIK YARABBİ.

BİZLER HEP HATA YAPTIK BİZLER HEP YANLIŞ YAPTIK
BİZLER KÜFRÜN ALTINDA YAŞAMAYA ÖYLE ALIŞTIK ÖYLE ALIŞTIKKİ
BURDAKİ HİÇ BİR ŞEY CANIMIZI SIKMAZ OLDU BURDA YAŞANANLAR BİZİ ÜZMEZ OLDU

İLMİNE AŞIK OLDUK ÖNCE ALİMLERİMİZİN SONRA
TAKİYELERİNE AŞIK OLDUKJ
SONRA DİNİ 8UNUTTUK TAKİYEYLE
İKİ YÜZLKÜLÜKLE


SEN EN KORKULMAYA LAYIK OLANKEN BİZLER SENDEN KORKMADIK KORKSAYDIK BAŞIMIZI AÇIP OKULLARA GİTMEZDİK KÜFRÜN EMİRLERİNİ SENİNKİLERE TERCİH ETMEZDİK .

TESETTÜRÜMÜ ALLAH EMRETTİ ONDAN BAŞKASI ÇÖIKARAMAZ DİYEMEDİK HATTA ÇIKARMA İŞİNİ ONLARADA BIURAKMADIK BİZLER KENDİ ELLERİMİZLE KIYDIK NAMUSLARIMIZA.

BİZLER ERKEKLİ KIZLI ORTAMLARDA ADI ÜSTÜNDE (İLİM)(KÜFÜR İLMİ) ALMAK İÇİN EMRİNİ İHLAL ETTİK . YARABBİ WALLAHİ BİLİYORUZ BİZ ONLAR BİLMESEDE NAMUSLARLARINI ÇİGNETMELERİ EZA VERMESEDE BİZE VERDİ BİZ ONLAR İÇİN ÜZÜLDÜK BİZ ONLARA KIZDIK BİZ ONLARI DOGRUYA ÇAGIRDIK .
BİZİ AFFET YARAB BİZİ AFFET YARAB BİZİ AFFET YARAB

BİLEMEDİK RESULUNU HEPİMİZ SELEF OLDUK AMA SÜNNETİ YOK ETTİK
HERKES KURAN AYET HADİS DEDİ BEN SÜNNETİ SENİYEYİ YAPIYORUM DEDİ BEN SELEFİ SALİHİNİM DEDİ
AMA HEPSİ BAŞKA YOLLARA SAPTI
YARABBİ WALLAHİ BİLİYORUZ
YANLIŞA DÜŞTÜLER

BİLMEDİLERKİ İLİM ALMAK DŞİNİN BÜTÜNÜ DEĞİL TEKERLEGİ YARABBİ BİLMEDİLERKİ TEBLİG ETMEK DİNİN BÜTÜNÜ DEĞİL PENCERESİ

CİHAD ETMEK DİNİN BÜTÜNÜ DEĞİL DİREKSYONU . YARABBİ BİZLER DİNİNİ YARIM YAMALAK ALDIK PAÇAVRA GİBİ CEHENNEME ATILMAYI HAKKETTİK BİLİYORUZ AMA YARABBİ SEN KERİMSİN RAHMANSIN RAHİMSİN KULLARINA ACIRSIN AFFEDENSİN AFFEDERSİN SANA GÜVENDİM SANA DAYANDIM .
YARABBİ BİZLERİ AFFET BİZLERİ AFFET BİZLERİ AFFET . YARABBİ BİZLERİ HELAK OLACAKLARIN YOLUNDAN DEĞİL SENİN HAK OLAN YOLUNDAN YÜRÜT . VE BİZİ AFFET BİZİ RESULUN S.A.S. KARŞISINDA UTANDIRMA ONUN KARŞISINDA GÜNAHLARIMIZI SÖLEME ONU UNUTTUGUMUZU ANLATMA ONU DİNLEMEDİGİMİZİ ONU HİÇE SAYARAK YAŞADIGIMIZI SÖLEME . VE SEN YARABBİ HİÇE SAYARK YAŞADIK SENİ SENDE BİZİ AFFET HACİ.

BİZLER HİÇ OLDUK SENİ HİÇE SAYARAK
BİZLER YAŞAYARAK GÖRDÜK ÖGRENDİK. SEN HAKSIN SEN RABSİN SEN RAHMANSIN SEN RAHİMSİN KEREM VE HİKMET SAHİBİNSİN .


YARABBİ HAKKETMESEKTE AL BİZİ CENNETİNE BİZİ AFFET BİZİ AFFET . BİZİ AFFET BİZİ AFFET BİZİ AFFE
BİZİ AFF :crycry
BİZİ AF :crycry
BİZİ A :crycry
BİZİ :crycry
BİZ :crycry
Bİ :crycry
B :crycry
.
.BİZİ AFFET
:agliyorum :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:agliyorum :agliyorum :agliyorum

..............................................
 
GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
[
uksimu ' Alıntı:


BİLEMEDİK RESULUNU HEPİMİZ SELEF OLDUK AMA SÜNNETİ YOK ETTİK
HERKES KURAN AYET HADİS DEDİ BEN SÜNNETİ SENİYEYİ YAPIYORUM DEDİ BEN SELEFİ SALİHİNİM DEDİ
AMA HEPSİ BAŞKA YOLLARA SAPTI
YARABBİ WALLAHİ BİLİYORUZ
YANLIŞA DÜŞTÜLER


YARABBİ HAKKETMESEKTE AL BİZİ CENNETİNE BİZİ AFFET BİZİ AFFET . BİZİ AFFET BİZİ AFFET BİZİ AFFE
BİZİ AFF :crycry
BİZİ AF :crycry
BİZİ A :crycry
BİZİ :crycry
BİZ :crycry
Bİ :crycry
B :crycry
.
.BİZİ AFFET
:agliyorum :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry


Amin :agliyorum

Allah razi olsun, üzücü ve gercek oldugu kadarda cok düsündürücü..
Ne yaptigimizi nasil yasadigimizi, kimi nasil örnek aldigimizi iyi bilmemiz dikkat etmemiz lazim..
ALlah razi olsun kardes :crycry
 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
GuLYaRaSi ' Alıntı:
[
uksimu ' Alıntı:


BİLEMEDİK RESULUNU HEPİMİZ SELEF OLDUK AMA SÜNNETİ YOK ETTİK
HERKES KURAN AYET HADİS DEDİ BEN SÜNNETİ SENİYEYİ YAPIYORUM DEDİ BEN SELEFİ SALİHİNİM DEDİ
AMA HEPSİ BAŞKA YOLLARA SAPTI
YARABBİ WALLAHİ BİLİYORUZ
YANLIŞA DÜŞTÜLER


YARABBİ HAKKETMESEKTE AL BİZİ CENNETİNE BİZİ AFFET BİZİ AFFET . BİZİ AFFET BİZİ AFFET BİZİ AFFE
BİZİ AFF :crycry
BİZİ AF :crycry
BİZİ A :crycry
BİZİ :crycry
BİZ :crycry
Bİ :crycry
B :crycry
.
.BİZİ AFFET
:agliyorum :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry


Amin :agliyorum

ALLAH razi olsun, üzücü ve gercek oldugu kadarda cok düsündürücü..
Ne yaptigimizi nasil yasadigimizi, kimi nasil örnek aldigimizi iyi bilmemiz dikkat etmemiz lazim..
ALLAH razi olsun kardes :crycry

Allah resulu n izinden ayırmasın inş. hak oldugumuzu zannettirip sonundacehennmliklerden olmuşlardan olmayalım inş.
 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
MuSaB BiN uMeYR ' Alıntı:
ALLAH razi olsun..........bu degerli paylasimin icinde.......

kevser basinda tanisip, firdevs cennetinde komsu olmak duasiyla........

hemen gel ne olur.......ozledik seni

10k.jpg


gullerden daha guzel yurekli ahim........
dualaredin inş. rabbim gül yüreklerinize su serpsin güllerinizi en güzel hale getirsin inş. firdevsi hakkettirecek amellerlemeşgul etsinm günahlardan sakındırısın inş. s.a hacii
 
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,bizleri affetsin amin
 
Üst Ana Sayfa Alt