Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taliban'dan Müslümanlara "Mücahitler İçin Dua" Çağrısı

M Çevrimdışı

musab24

Üye
İslam-TR Üyesi
Afganistan'daki NATO güçlerine karşı mücadele eden Taliban, mücahidlerin zafer kazanması için dünya müslümanlarına dua çağrısı yaptı.

İşte Taliban'ın resmi sayfasında yayınlanan o açıklama:

"Mübarek Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı olmasının yanı sıra aynı zamanda müslümanların zaferleriyle dolu bir aydır.Ramazan ayı, Bedir Savaşı, Mekke’nin Fethi, Endülüs’ün Fethi,meşhur Kadisiyye Savaşı, Hıttın ve Ayn Calut savaşları gibi müslümanların bir çok zaferine tanıklık etmiştir.

Ramazan ayını diğer aylardan ayıran en büyük özellik ise bu ayda Kur’an’ı Kerim’in inmesidir. Bir çok hadis-i şerifte Ramazan ayının faziletleri detaylı olarak zikredilmiştir.Kur’an’ı Kerim’in ve hadis-i şeriflerin Ramazan ayı hakkında bize ulaştırdıkları bir diğer özellik ise bu ayda Kadir Gece’sinin bulunmasıdır.Kadir Gecesi’nde ibadet etmek, diğer bin ayda ibadet etmekten daha faziletlidir.

Peygamber efendimizin bize bildirdiği üzere, Ramazan ayında öyle anlar vardır ki müminin yaptığı hayır duası o ana rastlarsa Allah azze ve celle duasını kabul eder.

İslam ümmeti işgalci kafirler tarafından bir çok felaketle boğuşmaktadır. Afganistanlı, Filistinli ve Iraklı müslümanların yanı sıra bir çok müslüman ülke, kafirler tarafından zulme maruz kalmakta ve katledilmektedirler. Bundan dolayı yer yüzündeki tüm dünya müslümanlarından, Ramazan ayının bu mübarek son on gününde bütün samimiyetleriyle, müslümanların zalim düşman elinden kurtulmaları, mücahitlerin zafere ulaşmaları ve kafirlerin yenilgiye uğramaları için dua istiyoruz.

Allah azze ve celle bu niyetle yapılan hayır duaları kabul edeceğini Bakara Suresi 186. Ayetinde şöyle açıklıyor ‘Kullarım, sana beni sorarsa; şüphesiz ki ben, çok yakınım. Bana dua edince ben, o dua edenin duasına icabet ederim. Öyleyse onlar da benim davetime icabet etsinler. Bana iman etsinler ki, doğru yolu bulabilsinler.’

Allah’u teala kendisine dua edenin isteğini geri çevirmez, o insana şah damarından bile daha yakındır.

Tüm müslümanlar, bu mübarek gün ve gecelerin değerini bilmeliler, ihtiyaçlarının giderilmesi için Allah’a dua etmenin yanında kelime-i tevhid’in hakimiyeti için düşmanlara karşı Allah yolunda savaşan mücahitleri de unutmamalı ve işgalcilere karşı mücahitlerin zafere ulaşması için dualarında ısrarcı olmalılar."

isra haber

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
Allahu alem ben her namazımdan sonra mucahit muvahhit kardeşlerime dua ediyorum inşallah herkes ediyordur