Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tek Gözlü Doğan İsrailli Çocuk Deccal Olabilir mi?

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah bugün gördüm tek gözlü ve burunsuz bır çocuk doğmuş ısraılde Deccal olmasın? Tam alnının ortasinda gözü

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanmıyorum.
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Bütün peygamberler ümmetlerini yalancı kör deccâlin tehlikesine karşı uyarmışlardır. Şunu bilin ki, onun bir gözü kördür; ama sizin azîz ve celîl olan Rabbiniz tek gözlü değildir. Deccâlin iki gözünün arasına kâfir (ke-fe-re) diye yazılmıştır.”
Buhârî, Fiten 26, Tevhîd 17; Müslim, Fiten 101, 102. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Melâhim 14, Sünnet 25-26; Tirmizî, Fiten 56, 62; İbni Mâce, Fiten 33

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanmıyorum.
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Bütün peygamberler ümmetlerini yalancı kör deccâlin tehlikesine karşı uyarmışlardır. Şunu bilin ki,onun bir gözü kördür; ama sizin azîz ve celîl olan Rabbiniz tek gözlü değildir. Deccâlin iki gözünün arasına kâfir (ke-fe-re) diye yazılmıştır.”
Buhârî, Fiten 26, Tevhîd 17; Müslim, Fiten 101, 102. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Melâhim 14, Sünnet 25-26; Tirmizî, Fiten 56, 62; İbni Mâce, Fiten 33

RAHMAN SENI SEVSIN AKHI ..

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Deccal ümmetin arasından çıkar axhi yoksa asli kafirin kafir olduğunu herkes bilir....

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi fotoğraf paylaşırsanız 2008 ve 2011 yıllarında da aynı haber geçmiş eski haber olabilir

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
bu hastalığın adı cyclopia...

ayrıca,deccalin yalancı mesih olduğunu düşünürsek ümmetin içinden olmalı ve deccal ile ilgili diğer hadislerde tasviri yapılırken tam bir insan olduğunu görüyoruz yani tek gözlü değil allahualem hadisteki bir gözünün kör olması onun iki gözünün olduğuna işaret (2 gözü var ama biri kör) bir kaç yerde gözünün birinin kör olmasını ise maneviyatta kördür diyorlar ama yorum yapmıyorum ben Allahualem bu hastalığı farklı farklı çocuklarda görmüştüm yeni bir şey değil radyasyona bağlı genetik bozukluklarda çıkıyor hindistan,afrika,pakistan,ırak gibi yerlerde de daha önce bu durum görülmüş

genesgonebad: Too Much, Too Little
Case of true cyclopia.
[URL]http://eyepathologist.com/disease.asp?IDNUM=303940

http://www.mid-day.com/news/2011/mar/190311-JJ-Hospital-Veena-Chavan-baby-boy-NICU.htm[/URL]

10 Unusual Babies : Medical Conditions
10 Unusual Babies : Medical Conditions » Page 2 of 2

cyclopia29fb.jpg

cyclopia100hm.jpg

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Vücumuzun sıhhatı için ne kadar şükr etsek azdır.

Evladını bu şekilde görmek ebeveynler için ne kadar zordur.
Rabbim muhafaza etsin.
Engelli evladı olan ailelere güç ve sabır versin. (Âmin)

“İnsanın her gün bütün âzâları için bir sadaka vermesi gerekir. İki kişinin arasını düzeltmek bir sadakadır. Hayvanına binene veya yük yükleyene yardım edip yükünü kaldırmak bir sadakadır.
Yoldaki eziyet veren bir şeyi kaldırıp atmak sadakadır.”
(Buharî, Müslim)

Üst Ana Sayfa Alt