Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tek Türkiye Dizisine Islami Bir Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N Çevrimdışı

nurnurcu

Üye
İslam-TR Üyesi
TEK TÜRKİYE DİZİSİNE İSLAMİ BİR BAKIŞ”
Rahman ve rahim olan ALLAH’IN adıyla yazıma başlıyorum.
Üstad Bediüzzaman der ki: müminin her sıfatı mümin olmadığı gibi kâfirin her sıfatı da kâfir olmaz. Yani bir müminde bulunmaması gereken bazı sıfatlar bazen müminlerde bulunabilir. Örneğin, yalan (Üstad hazretleri der ki yalan bir lafzı kâfirdir) müminde bulunmaması gereken bir sıfattır. Eğer bir mümin yalan söylüyorsa bu müminin o sıfatı kâfirdir. Yani o noktada Müslüman’a yakışır bir tavır sergilememiştir. Peki, nasıl bir tavır sergilemiştir? Kâfire yakışır bir biçimde davranmıştır. Diğer bir açı ile baktığımızda kâfirin her sıfatı da kâfir değildir. Mesela bir inançsız insan haksızlık yapmayı sevmiyor olabilir ve bunu hayatında düstur edinmiş olabilir. Bu noktada o kâfir insan mümin sıfatı sergilediği için kendisi değil de o sıfatı mümindir.
Bu açıklamadan sonra “TEK TÜRKİYE DİZİSİNE” gelelim bu dizinin bazı bölümlerinde o kadar yanlış şeyler anlatılıyor ki anlatamam. Bu yazıyı yazmamın sebebi de Müslüman biri olarak gördüğüm yanlışları bir nebzede olsa dile getirmek. Bu arada sevgili Müslüman kardeşlerim sakın yanlış anlamasınlar ben burada hizmeti ya da saman yolu televizyonun tümünü eleştirmiyorum sadece TEK TÜRKİYE DİZİSİN de olan bazı hataları ve yanlışları eleştiriyorum. Şimdi gelelim izlediğim bir bölümdeki yanlışa. Kürt bir esnaf PKK’ya yardım ediyor gibi gösteriliyor. Ondan sonra yardımı alan PKK lideri bir gün adamın evine geliyor ve adamın kızına tecavüz etmek istiyor, her ne kadar adam buna karşı koymaya çalışsa yapamıyor. Adamı dövüp kıza tecavüz ediyor. Ondan sonra çekip gidiyor. Kürt esnaf sanki bir şey olmamış gibi gelip dükkânını açıyor ve işine devam ediyor. Bu arada Türk komutan adamın bu halini görüyor ve yanına gelip ne olduğunu soruyor. Kürt esnaf her ne kadar cevap vermek istemese de sonunda konuşuyor. Yani meseleyi anlatıyor. Türk komutan meseleyi dinledikten sonra (yüzünde hiç üzüntü ifadesi olmadan) şöyle diyor. Eeee etme bulursun dünyası……..
Şimdi gelelim olayı değerlendirmeye. Bu diziyi izleyince gerçekten çok zoruma gitti ve eğer üstadı okumamış olsaydım bir kanalı ve hizmeti toptan silerdim ama Allaha şükür bir kişinin veya bir kurumun yaptığı hatayı tüm cemaate mal edecek kadar gözü kapalı değiliz.
İzlediğim bölümde tecavüz meselesi tamamıyla bir iftira. Neden diyecekseniz? Ben de Kürt’üm ve bu güne kadar böyle bir olayı değil görmeyi duymadım bile. Düşünsenize olayın içinde olan insan bir şey görmemiş olayın dışında olanlar neler uyduruyorlar. Yüzlerce Kürt’e sordum siz bu güne kadar böyle bir olayı duydunuz mu ya da gördünüz mü? Nafile hiçbir Kürt böyle bir olay görmemiş ve yaşamamış. Peki, olayın böyle gösterilmesinin sebebi ne? PKK’nın kötü olduğunu anlatmak. Bende ve her Kürt de kabul ediyor ki, PKK’nın yanlışları vardır. Sevgili Müslüman kardeşlerimiz bu filimle bunları anlatmaya çalışırken biraz abartarak ve bide üstüne iftira ekleyerek olayı anlatmışlar.
Mesele neye benziyor biliyor musunuz? Bir insan bir yere girip hırsızlık yapar. Girdiği evden bir altın çalar başka bir şey yapmaz. Bu olayı Müslümanlar arasında anlatılınca bir Müslüman olayı şöyle anlatır. Falan adam falan eve girmiş ve yüz altın çalmış. Olaya bakar mısınız? Adam bir altın çalmış ama bir Müslüman olayı anlatırken 100 altın çalmış diye anlatıyor. Yani adam hırsızlık suçu işlemiş oluyor. Bizim Müslüman ise hem yalan söylüyor hem de adama iftira atıyor.
Son olarak şunları söylemek istiyorum. Eğer PKK böyle bir yanlış yapsa idi şu anda PKK diye bir örgüt olmamış olacaktı. Neden mi? Kürt halkı dinine ve ÖZELLİKLE namusuna çok düşkün bir halktır. Doğuda böyle bir olayın meydana gelmesi mümkün değildir. Diyelim ki meydana gelse bile yüzlerce insanın ölümüne sebep olur. Vallah şahsen bizim orada değil bir kıza laf atmak yan bakıldığında bile çok büyük sorunlar çıkıyor. Düşünsenize dizide tecavüz oluyor ve adam bir şey yapmıyor. Buran çıkarılacak başka bir sonuçta Kürt halkı namusuna sahip çıkmamış gibi gösteriliyor. E pes yani. Hadi PKK’yı kötülüyorsunuz onu anladık da neden Kürt halkını da böyle rencide ediyorsunuz.
SONUŞ OLARAK: BÖYLE BİR OLAY TAMAMI İLE İFTİRADIR. ÇÜNKÜ HAKIKATI YANSITMIYOR. BUNUN DELİLİDE BİR ZATİ O BÖLGEDE YAŞAYAN İNSANLARLA YAPTIĞIM GÖRÜŞMELERDİR. BU DİZİYİ İZLEYEN BİRÇOK KÜRT VADANDAŞIN HİZMETE OLAN BAKIŞI DEĞİŞMİŞ VE HİZMETTEN UZAKLAŞMAYA BAŞLAMIŞLARDIR.
“NURNURCU”
NOT: Olaya hakikat noktasında bakmaya çalıştım. Bir hatam ya da yanlışım varsa öncelikle rabbim beni affetsin sonrada bu yazıyı haklarında yazdığım kardeşlerim.
(Sözlerim senaryoyu yazan ve senaryoyu inceleyip yayınlayanlaradır.)
Bu konu ile ilgili yazım devam edecek inşallah…..

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
kardeş güzel bir konuya deyinmişsin müslümaların içinde bulunduğu en büyük hatalardan biri kendi cemaatlerinin hata yapmayacağıdır. ! halbuki hata yapmama özelliği sadece peygamber. a.s ve diğer peygamberlere has olan özelikleridir. gelelim konunuza özelikle samanyolu kanalını seyretmemeye gayret ediyorum sebebine gelince yapmış olduğu diziler ve benzeri programları tamamen gayri islami olduğudur. zaten reklamlarıda bahsetmeye gerek yok fuhuş vs. herşey var benim merak ettiğim bir husus var acaba değerli abileriniz o kadar mal varlıkları olmasına rağmen bu kadar iğrenç reklamları nediye yayınlatıyorlar?

Üstad Bediüzzaman der ki: müminin her sıfatı mümin olmadığı gibi kâfirin her sıfatı da kâfir olmaz. Yani bir müminde bulunmaması gereken bazı sıfatlar bazen müminlerde bulunabilir. Örneğin, yalan (Üstad hazretleri der ki yalan bir lafzı kâfirdir)
burda güzel bir mesaj vermişsiniz ama burda yalanı örnek vermiş ama bizim peygamberimiz a.s
Kendisine emanet edilemeyen kimsenin imanı yoktur. "Zina eden kimse, mümin iken zina etmez, mümin iken hırsızlık yapmaz, mümin iken içki içmez... " (Buhârî, Mezalim 30; Müslim, İman 100,104; Ebû Davûd, Sünnet, 15; Tirmizî İman, 11
hadisten de anlaşılacağı gibi mümin biri mümin iken zina etmeyeceği zira zine ederken imanın ondan çıkacağı anlaşılıyor.
şimdi değerli kardeşim sizden ricam bu tür gayri islami tvleri bir kenara bırakalımda Allah'ın bizlere indirmiş olduğu kur'ana sım sıkı sarılalım gerçek kurtuluşun tevhid inancında olduğunu bilelim zira bir gurubun helal kabul ettiği Allah'ın dininde haram ise artık gerisini siz düşünün Rabbim şuur versin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun ikraislam. Ben genel olarak fetullah gülen cemaatinin yayın grublarını 3 seneye yakın yakından takip ediyorum bu konuda az çok bilgim var..

Meseleye başdan ele alacak olursak kardeşin vermiş olduğu örnekdeki dizi tamamen türk demokrasini laik rejimi insanlara empoze eden bir yayındır. Size diyebilirim ki şimdiye kadar devlet yanlısı buna benzer bırakın yayın yapmayı bu yayına deve kulak kalan cinste bir yayın bile türk televizyonculuk tarihinde yoktur. Stv^de çıkan tüm dizler tağutun askerlerini övücü niteliktedir. Onları insanlara gerçek şehid gibi empoze etmektedirler. Zaten bu diziler kürt türk çatışmasını arttırmakdan başka birşeye hizmet etmiyor.

Kuran ve sünnetteki şehadetle , şehidlik kavramları ile ilgisi olmayan insanları tv izleyicilerine islam şehidi olarak lanse ediyorlar.

Zaman gazetesine gelince yine açıkdan küfre hizmet ettiğini,islama düşman olduğunu söylecek kadar cüretkâr olan milliyet,posta,hürriyet,sabah vs gazetelerinden daha da çok kuran ve sünnet dışı yayınlara hizmet etmektedirler.

Örneğin hizbullah olayında daha hiçbirşey belli değilken ilk sert tepki bu zaman gazetesinden geldi. Hemde daha ne oldu olmadı bilmeden hizbulwahşet diye insanlara duyurdular.

Tabii çirkeflikleri bu kadarla da kalmakata afganistanda müslümanlar ve nato ordusu arasında çetin savaşlar yaşanmakta zaman gazetesi yine mürted olan hükümeti sanki islam hükümeti olarak gösterip tek gayesi Tevhidi hakim kılmak isteyen müslüman kardeşlerimizi ise gazetede terörist olarak nitelendirmesini çok yapmıştır.

Bu cemaate mensup kardeşlerimden Allah için rica ediyorum lütfen ne okduğunuzu ne izlediğni az tefekkür edin zira serin bir kalp ile bakarsanız bu yayın grubunun neye hizmet ettiğini görmeniz çok zor değil...

Daha dün (çok yakın zaman) israil - islam savaşında zaman gazetesinin yazarları israilin yaptığının normal olduğunu köşe yazılarına katacak kadar pisliklerini rahatça akıtıyorlar hala göremeyenlere şaşıyorummm...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
hiç alakası olmadığını gerçekler gösteriyor . bu ülkede 20 yaşında namaz kılan gençler varsa eğer Allahın yardımıyla bu cemaate nasip olmustur. yanlış elbette vardır. ama gidip bi hürriyetle bilmem neyle kıyaslamak , bu işlerin tümünü yok saymaktır. hatta ondan daha kötüdür demek benim aklım mantığımın alacağı bişey değildir. nasıl söylüyorsunuz anlayamıyorum. neyse bence herkes kendini tadil etmeye çalışsın başkasının günahını bulmaya çalışacağına. bunu övmek de istemiyorum bu işin hatalarını araştırmakda. günah varsa bende var. bunu düzeltmem lazım benim. herkes için de bu geçerlidir benim görüşüme göre

cankusum Çevrimdışı

cankusum

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a arkadaşalar
benimde bu cematle bir ilgim ve pek fazla bilgim yok ama böyle sert söylemlerde bulunmayın bence elbette yanlışları vardır ama yararlarıda vardır islam dini için arkadaşın dediği gibi önce kendimizdeki hataları arayalım

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
samanpan kardeşim neden bu kadar hiddetli yazdığını anlamıyorum ve burası tartışma plartformu bazı şeyleri konuşamayacaksak forumun işlevi kalmaz.

neden kıyasladığıma gelince yazımı düzgün okursan bunu anlarsın. hürriyet sabah vs gazeteler küfrünü açıkdan diyorlar ancak zaman gazetesi müslüman bir kesime hitap ettiğini açıkdan beyan eden bir yayın grubu ancak bu yayın grubunda ciddi şekilde müslümanlara laf sokmalar var..

Eğer bunu konuşmak istiyorsan buyur konuşalım.

Bana yanıt ver o zaman neden bu yayın grubu mürted olan yöneticileri cihad beldesinde gerçek emir gibi gösteriyorlar.

Neden yahudilerin vahşetinde bazı yazarları bunlar haklı diyorlar..

Vallahi sen bana yanıt verecek olursan buna benzer şeyleri tek tek sana soracağım ve yanıtını bekleyeceğim..

20 yaşında namaz kılan gençlere gelince yine cemaati eleştirmek istemiyorum bu gençlerin nasıl yetiştiğini akideden yoksun olduğunu eminim ki sen bunu benden daha biliyor ve görüyorsundur.

Konuyu dağıtmadan konu üzerinde yoğunlaşalım..

Bu konuda demek istediğim stv kısaca küfrün askerini islam askeri millete göstermektedir.

varsa buna yanıtın buyur yaz kardeşim.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
samanpan kardeşim neden bu kadar hiddetli yazdığını anlamıyorum ve burası tartışma plartformu bazı şeyleri konuşamayacaksak forumun işlevi kalmaz.

neden kıyasladığıma gelince yazımı düzgün okursan bunu anlarsın. hürriyet sabah vs gazeteler küfrünü açıkdan diyorlar ancak zaman gazetesi müslüman bir kesime hitap ettiğini açıkdan beyan eden bir yayın grubu ancak bu yayın grubunda ciddi şekilde müslümanlara laf sokmalar var..

Eğer bunu konuşmak istiyorsan buyur konuşalım.

Bana yanıt ver o zaman neden bu yayın grubu mürted olan yöneticileri cihad beldesinde gerçek emir gibi gösteriyorlar.

Neden yahudilerin vahşetinde bazı yazarları bunlar haklı diyorlar..

Vallahi sen bana yanıt verecek olursan buna benzer şeyleri tek tek sana soracağım ve yanıtını bekleyeceğim..

20 yaşında namaz kılan gençlere gelince yine cemaati eleştirmek istemiyorum bu gençlerin nasıl yetiştiğini akideden yoksun olduğunu eminim ki sen bunu benden daha biliyor ve görüyorsundur.

Konuyu dağıtmadan konu üzerinde yoğunlaşalım..

Bu konuda demek istediğim stv kısaca küfrün askerini islam askeri millete göstermektedir.

varsa buna yanıtın buyur yaz kardeşim.

dinsiz bi ülkeydi bu ülke bırak akideyi kuran okutmak suçtu bu ülkede. ezan okumak suçtu bu ülkede. kuran okumak bile suçtu bu ülkede. toprağa gömülürdü eskiden kuranlar alınmasın diye bu ülke de. sen böle bir ortamda ne akidesini arayacaksın ki. dua et Allah ı tanıyorlar dua et namaz kılıyorlar yine dua et açıktan reddedilmiyo. elhamdülillha ki heryerde cami her vakit ezan sesi var. herşey öyle bi anda düzelmiyo. kaldı ki söle düşünelim. madem bu işler yanlış o zaman Allah sana da sorar . demez mi sana sen niye dooğrusunu öğretmedin sen niye sabah akşam uğraşmadın sen niye jandarmadan hiç dipçik yemedin. kaşın yarılmadı kafan yarılmadı hala sağlamsıın demez mi Allah sana da. sabah akşam polisten askerden kaça kaça bu kadar oluyo ancak . tmm bu kadar oluyo da diyelim. millet yasıyo hala türkiye de sende git şimdi itikadı öğret sende git şimdi akidelerini düzelt sende doğruyu anlat. sana anlatma diyen mi var. bunun önünde mi duruyo bu cemaat . sende yapabilirsin herşeyi. onlarda bi kişiymiş zamanında bu kadar çok değilmişki
çalısa çalısa olmus bunlar. şimdi ortam o zamandan daha da güzel daha rahat anlatırsın hemde akideyi itikadı. bak internet var eskiden o da yoktu. vs vs... benim garibime giden şu şeytan bize artık sunun suyu var bunun buyu var diye diye kendi yanlısımızı unutturuyo. ben suna inanıyorum. sabah akşam kendi kusurunu arasa insan bırak baskasını düsünmeyi yemek yiyecek vakit bile bulamaz o kadar kusurlu günahlı insanlarız. yanlış dediğim gibi elbette vardır. ama ilk bende var. sonra baskalarında. en günahkar da benim en suclu da. benim kendimi düzeltmem lazım. herkes için de geçerlidir bu.

daha sonra yahudilerin yaptığı aşağılıkları doğrudur diye destekleyen varsa babam da olsa ALLAH BELASINI VERSİN... yazar varsa bu hiç umurumda değil.

bende seni allah için çok seviyorum biliyorsun. ender dostlarımdan birisin. konuyla alakası yok tabi dosstluğumuzun...

F Çevrimdışı

Fuad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Saman pan kardeşimin sözlerine katılıyorum.
Eğer bu ülkede ve islam ükelerin de Cemaatler bir bir lerini tekfir edib
kötülüyecek leri yer de ken di hatalarını ken di eksik lerini görüp
düzeltselerdi ve yapıcı elştiri yapsalardı inanıyorum ki Cemaatler olsun
Müslümanlar olsun bu kadar dağınık bölük pör çük olmazdık.
Velev ki Cemaatlerin lider leri, Önderleri, İmamları hata yapabilir.
Fakat bu hatalardan yola çıkarak hiçbir cemaati tekfir etme afaroz
etme lüksümüz olamaz. Elbette bizim ölçümüz Kur'an ve Sünnet ışığın da
Olayları değerlendireceğiz;
Küfrünü açıkça ortaya koyanla Münafık olanla
ALLAH için aynı kıbleye yönelmiş O yolda samimi olarak birşeyler yapanı
Aynı kefeye koymamız yanlış olmazmı..

Söylenecek yazılacak çok şey var fazla uzatmıcam
Anlayış la karşılıcağınızı umuyorum
Fi Emanillah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar hiç stv'ye bakıyormusunuz? hiç tek türkiye dizisini izlediniz mi?

Ben hem televizyondan canlı hemde internetten indirilmiş şekilde izledim..

Kısaca yazayım. Tağutun askerlerini, küfrün şehitlerini mucahid diye islam şehidi diye bizlere yutturuyorlar.

Şimdi ben bu tv'nin nesini seveyim nesini savunayım.

İnsan 100 yıl namaz kılsın o insan tevhidle tağutu daha kıyaslayamıyorsa yaşamında Allah'ı birleyemiyorsa isterse anlı secdeden çıkmasın hükmü bellidir..

Uzağa gitmeyin yahu resulullah sav namaz kılan oruç tutan hacda insanları misafir etmek için birbiriyle savaşan kabilelere kafir dedi çünkü tevhidsiz bir insan boş tenekeden daha kötüdür.

Ben size televizyonun nasıl aldattığından bahsettim bana tutup bunu nasıl savunuyorsunuz anlamıyorum...

Hak üzere olan konularda bari tevil yapmayın...

Aklıma ibn teymiyye r.a geliyor.. Diyorki üstat '' Beni tatar ordusunun içinde başımda kuran mushafları görürseniz dahi beni öldürün''...

Daha söz bulamıyorum...

Not: lütfen konuyu saptırmadan stv televizyonundaki proğram üzerine eleştiri yapınız!

P Çevrimdışı

pfatih

Üyeliği İptal Edildi
Banned
dua et Allah ı tanıyorlar dua et namaz kılıyorlar yine dua et açıktan reddedilmiyo.

Açıktan reddedilmesi müslümanalr için daha faydalı.

elhamdülillha ki heryerde cami her vakit ezan sesi var. herşey öyle bi anda düzelmiyo. kaldı ki söle düşünelim. madem bu işler yanlış o zaman Allah sana da sorar . demez mi sana sen niye dooğrusunu öğretmedin sen niye sabah akşam uğraşmadın sen niye jandarmadan hiç dipçik yemedin. kaşın yarılmadı kafan yarılmadı hala sağlamsıın demez mi Allah sana da. sabah akşam polisten askerden kaça kaça bu kadar oluyo ancak .

Bu söyledikleriniz meşru bir mazeret değildir

tmm bu kadar oluyo da diyelim. millet yasıyo hala türkiye de sende git şimdi itikadı öğret sende git şimdi akidelerini düzelt sende doğruyu anlat. sana anlatma diyen mi var. bunun önünde mi duruyo bu cemaat .

Hemde nasıl duruyor çünü cahil halk gerçek islamın anlatıldığını sanıyor ve bir bireye uyacağına bir çok bireyden oluşan bu cemaatin tuzağına düşüyorlar. eski abd başkanı puşt bile bu kadar islama zarar verrmedi.Şimdi bi şey anlatacam tam olarak noktası noktasına kadar değil ancak ana temasını anlatacam.İmam ahmed bin hanbele neden bu kadar çok bidatçılar ile uğraştığını neden içtihad gibi işler ile uğraşmadığını soruyorlar onun cevabı ise şöyle oluyor.Bu kişilerin teşhir etmek herşeyden daha önemlidir çünkü bunların açıklanması en doğru şeydir.Sende bilirsin ki arkadaşım ebu bekir cihada çıkamdan önce kendi içindeki munafıkları ve saptırıcıları bitirmekle başlamıştır.Ben bir de sana psikolojik açıdan yaklaşayım.Arkadaşım insanların önyargılarını yıkmak çok zordur hele hele bu cemaat ile tanışmadan öncer islamı bilmiyor ise bu kişin,in ayağı kaymıştır denilebilir.Sen diyorsun ki genöler bu kişiler sayesinde namaz kılıyor.Ben sana soruyorum arkadaşım.Bu kişilere islamın öğretilmeden hemen cahil bir şekilde namaza başlatılması nasıl bir saçmalık.Ayrıca onların namaz kılması onlarınb doğğruyolda olduklarına ispat değildir.

sende yapabilirsin herşeyi. onlarda bi kişiymiş zamanında bu kadar çok değilmişki çalısa çalısa olmus bunlar.

İnsanlar kolay şeylere meyillidir onalrın yaptığı zor bişey mi var ne güzel kaifrlere güzel bir şekild eyaşıyorlar ancak biz onların söyledikleri şeyleri söylememeiz bizi kodese tıkar ve iş başlamadan biter.Sence neden bu adamlara karışmıyorlar hiç düşündünmü.Çünkü bu malhukatlar onların pişyonları onlar olmaz ise devletin ne mal olduğu anlaşılır.

şimdi ortam o zamandan daha da güzel daha rahat anlatırsın hemde akideyi itikadı.
Bu dediklerinizden islamı(gerçek islamı) kimseye anlatmamışsınız gibi bir şey anlıyorum.

bak internet var eskiden o da yoktu. vs vs... benim garibime giden şu şeytan bize artık sunun suyu var bunun buyu var diye diye kendi yanlısımızı unutturuyo.

Doğrudur ancak başkasının hatası veya şrki var ise kendimizi düzeltene kadar o kişi ölebilir değil mi arkadaşım hemen uyarmalı anlatmalı.

ben suna inanıyorum. sabah akşam kendi kusurunu arasa insan bırak baskasını düsünmeyi yemek yiyecek vakit bile bulamaz o kadar kusurlu günahlı insanlarız. yanlış dediğim gibi elbette vardır. ama ilk bende var. sonra baskalarında. en günahkar da benim en suclu da. benim kendimi düzeltmem lazım. herkes için de geçerlidir bu.

daha sonra yahudilerin yaptığı aşağılıkları doğrudur diye destekleyen varsa babam da olsa ALLAH BELASINI VERSİN... yazar varsa bu hiç umurumda değil.

bende seni allah için çok seviyorum biliyorsun. ender dostlarımdan birisin. konuyla alakası yok tabi dosstluğumuzun...

Artık bağımsız olmalıyız ve kafa sayısına göre hareket metmemeliyiz.Abu katade filistini el cihad vel içtihad adlı eserinden söyle bir şey der.Bizlerin islamı halka anlatmamız ve kendimizi inandırmamız için öncelikle belmaların karınlarını deşmeliyiz yoksa amacımıza ulaşamayız

Buradan anlayacağın gibi bu kişiler imha olmadıkça....

!sLaM4eVeR hocanın yazdıkalrına katılıyorum ve sizleri müslüman olamayanlara tavır almanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
yazının sonuna kadar okudum bi çok yerine bişey yazabilecekken susuyorum bu bir.
ben 13 senedir bu cemaatin evlerinde kalıyorum bu iki.
müslüman ollmayanlar demişşin demek bende değilim bu 3.
eğer bende bi damla islam inancı varsa sana hakkımı helal etmiyorum bu 4.
LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMED (s.a.v) RASULULLAH...

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
KARDEŞLER KONU SAPTIRILDIĞI İÇİN KİLİTLİYORUM. BİRBİRİMİZİ KIRMANIN MANASI YOK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt