Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tesettürlüyüm Elhamdulillah!!!....

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Rabbimin verDiği beDenLe Dünyaya cihaD için gönDeriLDim. onu koruyacak en güzeL zırhtır tesettür.. Ve siLahimDır başörtüm..zaLime ve zuLme karşı Direnmek ,ben Rabbimin emriyim Dıye haykırmak için!.."

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne mutlu ilmi adına gelecegi adına Dinde taviz vermeyip yine de Allah yolunda Sırf Allah rızasını kazanmak için çabalayanlara
Elhamdülillah Rabbim şaşırtmasın yolumuzdan..Rabbim fırsat vermesin taviz vermeye..Aldıgımız ilmi takva boyutunda yapmak ve yaşattırmak temennisi ile..

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ne mutlu ilmi adına gelecegi adına Dinde taviz vermeyip yine de Allah yolunda Sırf Allah rızasını kazanmak için çabalayanlara
Elhamdülillah Rabbim şaşırtmasın yolumuzdan..Rabbim fırsat vermesin taviz vermeye..Aldıgımız ilmi takva boyutunda yapmak ve yaşattırmak temennisi ile..

Allahumme amiin...

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Eğer sizler mü`minler iseniz, bunlar inanmış hanımların giysileri değildir. Eğer mü`min değilseniz o zaman durum değişir."Hz.AİŞE

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hicap, öyle bir değerdir ki ona riayet etmek genç kıza paklık ve selamet bahşeder. Onu sedef içindeki inci gibi, afetlerin şerrinden, vesveselerden ve kötülüklerden korur ve Allah’a yakınlaştırır.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
böyle cahil bir toplum hep vardı ve var olacak... lakin sizin söylediklerinizi ben çok küçükken yaşıyordum şimdi aştım elhamdulillah ..esasen şimdi eskisi kadar yadırganmıyor gibi...ben 12 -13 yaşlarında iken bir yere ailemle veyahut arkadaşlarımla gittiğimde aynı sorunla karşı karşıya kalırdım fakat annemin ve babamın verdiği direktifler doğrultusunda olaya sessiz kalırdım ve dışarıya çıkmamayı tercih edrdim:( ..fakat bu demek değildir ki eve kapanalım zaruri durumlarda bile dışarıya çıkmayalım ...anlayana anlatalım ,anlamayanı ise rabbimize havale edelim ...bu tür olaylar bir hanımı tebliğden alıkoymamalı ..nacizane fikrim ...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İmanı tutabilmenin alev topunu tutmak ile aynı olduğu bir dönemde olmak bizler için zor olsada gerçek anlamda bizler için ne güzel bir hediyedir.bizler erkek olarak bile sokağa çıkarken kırk dereden su getiriyoruzki sizlerin yaşadığı gayet doğal ALLAH celle celauhu tüm MÜMİN ve MÜMİN E lerin yardımcısı olsun....

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İmanı tutabilmenin alev topunu tutmak ile aynı olduğu bir dönemde olmak bizler için zor olsada gerçek anlamda bizler için ne güzel bir hediyedir.bizler erkek olarak bile sokağa çıkarken kırk dereden su getiriyoruzki sizlerin yaşadığı gayet doğal ALLAH celle celauhu tüm MÜMİN ve MÜMİN E lerin yardımcısı olsun....
amiin kardeşim amiin ..

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Rabbimin verDiği beDenLe Dünyaya cihaD için gönDeriLDim. onu koruyacak en güzeL zırhtır tesettür.. Ve siLahimDır başörtüm..zaLime ve zuLme karşı Direnmek ,ben Rabbimin emriyim Dıye haykırmak için!.."

Sirf bedeni degil kalplerimizide tesetturlemeliyiz; beynimizi .. nefsimizi....Allah razi olsun guzel konu