Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Tevhid Akidesiyle Tanıştıktan Sonra Yaşadıklarınız !

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.islam-tr.org/konu/tevhid-akidesiyle-nasil-tanistiniz.46611/

Bu konuyu okurken aklıma geldi bu soru, merak ediyorum kardeşlerimin dönüş yaptıktan sonraki ilk tepkileri, değişimleri, tecrübelerini.

Ben bir kısmını yazıp konuyu başlatayım inşaAllah.

İslamla tanışma evresinden sonra yani biraz bahsetmek gerekirse o şaşkınlıkla gelen öfke, yalnızlık, pişmanlık, sudan çıkmış balığa dönme, ya hu bu insanlar ateşe gidiyor gibi duygu karmaşaları biraz biraz durulduktan sonra ki ilk davetimi anlatayım:

Ben ailem hariç çevremden tüm iletişimi kesmiştim bir 6 ay kadar çünkü kendim bazı şeyleri yerine oturtmaya çalışıyordum. Bir an geldi tamam artık ben çıkıp insanlara bu dini anlatmalıyım dedim ve soluğu en yakın arkadaşımın yanında aldım. Gece saat 3 falandı heralde, nasıl bir ateş düştü ise içime sabahı bekleyemedim.

Kendisi ateist olduğunu iddia eden hippinin teki idi. Ben onu gece yatağından kaldırıp bir parka getirdim ve ilk sözlerim ona şunlar oldu

"Sen aklını ilah edinen bir müşriksin"
"Seninle artık dost olamam, ancak müslümanlar kardeştir"
"Sana artık hiçbir sırrımı veremem, sen müslüman olana değin seninle sadece islam konuşabilirim"
"Şimdi ya müslüman olursun ya da ben evime dönüyorum"

Kendisi beni iyi tanırdı ve gerçekten de geri dönüp bir daha onunla konuşmayacağımı biliyordu. O yüzden kendisine İslamı anlatmamı istedi.

Problem şu ki neyi nerden nasıl anlatacağımı hiç bilmiyordum, hatırladığım elime kağıt kalem alıp
"Bak bu şeytan, bu da Adem (a.s). Olay böyle başlıyor hacı." diye başlayıp
"Şimdi bu mekkeli müşrikler" diye devam edip
"Bak işte sen bu mutezile gibi aklını ilah edinmişsin" ile bitirmiştim.

Davet nedir, kimedir, nasıldır.. işte bunları hep sonradan öğrendim/öğreniyorum.

-Çocuk mu? Ha onunla 5 yıl oldu hala uğraşıyoruz. =)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Eslem Berire :
Esselamualeykum ve rahmetullahı ve berekatuhu
Yaşanmıslıklar tazelenecek olsada yazıyorum cunku hıcbırsey bıtmedı..;
Bakara 256. Ayetı kavrayınca
Butun hayatım bır ayetle buyuk bır yıkılışla yıkıldı beynımde ..
Hersey ters duz oldu yer degıstırdı , hanı dıyorlar ya beynı yıkanmış aynen oyle ..
Butun dunya yok oldu sankı gerıye kımse kalmadı .Hem aglıyor hem kahroluyor hemde butun cewreme bugz edıyordum.Ewden butun esyaları dagıtıp
Allah yoluna sehıt olmaya gıdecegımı söyluyordum...( gene aynıyım.) Bır telefonda durumu anlayan annem ılk rauntu nıkabımı makaslayıp cöpe atmakla baslattı..elımden tutup dısarı cıkarmak ıstesede nafıle ıdı..
Cahılıyyede ewlı oldugum sahsa telefon ederek ıslamı anlattım ..kendısı askerdı
Bılıyordum kabul etmeyecegını etmedıde..Dondugunde benı kolumdan suruyerek kapıya koydu.Orda kalsaydım..Gerı alıp zulme dewam ettı
Gunler ezıyetler bırbırını kovalıyor bır yandan turlu turlu teklıflerde bulunuyorlardı..Ne ıstersem yapacaklarını bıldırıp dönmem ıcın yenı fıkırler uretıyorlardı . Hıcabı cıkarıp soyledıklerımden vazgecmem ıcın adeta yalvarıyorlardı..Vazgecmmeyıncede malum sıddete basvutuyorlardı ..Butun aıleler toplanıyor bır odaya alıp sorguya cekıyor hakkımda yapılması gerekenlerın hukmunu verıyorlardı ..Neoldugunu anlayamıyor buyuk bır tramva gecırıyordum..
Yaşadıgım butun luksu elımden alıp kımseyle gorusmeme ızın vermıyorlardı
Hic kımse yok ne gıdebılecek nede kacabılecek..Sıddetın ardı gelmıyor ıslamı anlattıkca butun ew basıma gecırılıyordu..
Bır ayetle geldıgım yerı anlayamamısken
Bır gece ruyamda ; Aynı sahısla kavga ettıgımı ıstemedıgım seylere zorladını ve agladıgımı gòrdum sonra basımı göge kaldırdım semada LAILAHE ILLAH ( arapca) yazmaya başladı gorunmeyen bırsey semaya laılahe ıllah yaxıyor sag tarafına mescıdı aksa sol tarafına mescıdı nebewı görunuyor Heycandan aglıyordum..
Sonra o sahsa bana zulmetyıgı ıcın Allahdan azab inıyor agzından ırınler cıkarıyordu..
Rabbım benım yanımdaymış meger ..Iman herkeze nasıp olmuyormuş.Haftalar aylar yıllar bu sawaşla gectı daha ımanım tadını yaşayamadan hayatımı zından ettıler
Oyle kolaymı kurtulmak ellerınden
Yıllarca kacdım dolastım bılmedıgım yerlerde...
Ahh anne.. ölmem ıcın ettıgın dualar kabul olmadı ..Tutmadı bedduaların
Kafırlık genınızde ben ne yapayım..
Memur gönderdıler olmadı amır gönderdıler olmadı..Ahh kı ne ahh
Muftu geldı olmadı ..Bırde cin gönderdıler
Orayı hıc sormayın..
Hayatta kaldım Rabbım sayesınde
Bugun hala yaşıyorum ben hala aynıyım ayaktayım şukredıyorum Allahdan Mescıdı aksada sehıt olmayı temennı edıyorum..

Serhad El-Kurdi :
SubhanAllah, nasıl insandirlar onlar öyle ağzım açık okudum yazdıklarını. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah.

JuNDuLLAH :
Gorundugu gibi ne dusunup soyluyor ve yaziyorsam o :)
Bir insanin durusu gorunusu yazisi susuşu İSLAM GİBİ KURAN GİBİ RASULALLAH VE ASHABİ GİBİ olmali.
Ne eksik ne fazla tevhidin erleri olmak oyle herkeze nasip olacak is degil
Olanda degerini bilecek katlayacak katlarina amel edecek ve
hayir uzere yarisacak ashab gibi :) selamun aleykum ve rahmetullah

Ebu Muhammed Eymen :
Ah o yeni İman ettiğim zamanlar sanki ayaklarım yere basmıyordu..

Rabbim İmanın tadını o ilk Zaman'da verdi.
Şimdi o tadı almak için nelerimi vermezdim
JuNDuLLAH :
Bu satten sonrasi bedenle cihad akhi baskasi kesmez o tadi da vermez :)

Mashadow :
Sahabenin yaşadıkları arasında benim yaşadıklarım bir hiç.

FETHUMMUBİN :
Davası büyük olanın derdide büyük olur.
Kim dertsiz bir dunya umuyorsa büyük yanılgıdadır demektir.
Sabreden bilsinki ecri veren Allahtır.Musibete sabredene iki ecir vardır.
Tevhid beni benden aldı Rabbe kul etti.Meğer koca bir hiçmişim.Gerçek sandığım ailem dostlarım hepsi koca bir yalanmış.
Elhamdulillah hayatımız düzene girdi yalanlar gerçek oldu.Ailem de davamda arkadaş oldu.Yıllarımı alsada oldu.Değişim canımı acıttı ama buna üzülmüyorum.iyiki bunlar olmuş.Muhim olan sonuç..
BİZ BUNCA ŞEYİ NE İÇİN YAŞADIK.KAZANDIKLARIMIZI KOLAYCA UNUTMAK TERKETMEK KAYBETMEK İÇİN Mİ YOKSA BU HALKAYA BAŞKALARINIDA KATMAK İÇİN Mİ.
Eğer unutmamak için diyorsanız ozaman gelin imanımızı birkez daha tazeleyelim.
Rabbe şükürler olsun.
LA İLAHE İLLALLAH!!!!

Turab 21 :
Tevhid ile tanışmam belki de çoğunuzda da olduğu gibi demokrasi ve hakimiyet meselesi ile oldu. Youtube'dan bir hocanın videolarını dinlemeye başladım. en yakın arkadaşıma da anlattım. Beni ilahiyat okuyan kuzeninin yanına götürdü. Daha yeni öğrenmeye başlamışken birde ilahiyatçıyla munazara etmeye kalktım. Biraz rezil oldum tabi :D. Her neyse ondan sonra kitaplara yönelmeye başladım tevhid ile ilgili demokrasi ile ilgili. Ondan sonra tevhid ehli bir cemaatin sohbetlerine gitmeye başladım. Aradan 1-2 ay geçtikten sonra üniversite bitti memlekete döndüm. Tabi gittiğim gibi gelmedim. Kıyafetler bol, sakal uzun :). Baskı ile karşılaştım. Tartışmalar oldu aile içinde. Yavaş yavaş normale dönüyor durum. Tartışmamaya çalışıyorum, tartışsam da birşey kazanmıyorum. Şu an ise KPSS çalışıyorum. Başta reddettim memur olmayı Memurluk yemininden dolayı fakat zorunlu olmadığı bilgisini aldım. 3 hafta sonra sınava giriyorum. Allah'tan hayırlısı neyse onun olmasını diliyorum. Sizden de kendim için dua istiyorum. Allah hepimizden razı olsun. :)

hanif_dusunen :
Deizimden Kurancılığa, daha sonra tasavvufa ve eşariliye, daha sonra irca selefiliyine geçtim. Sonra tövbe ettim ircadan. İrcadan tövbe ettiğim günler tüm fikirlerim karmakarışık olmuştu. Elhemdulilleh. Ama hakikaten ebeveyni ve akrabaları tarafından müslüman olduğu için çok eziyet görenler var. Allah yardımcımız olsun.

hanif_dusunen :

Eslem Berire demiş ki:
Esselamualeykum ve rahmetullahı ve berekatuhu
Yaşanmıslıklar tazelenecek olsada yazıyorum cunku hıcbırsey bıtmedı..;
Bakara 256. Ayetı kavrayınca
Butun hayatım bır ayetle buyuk bır yıkılışla yıkıldı beynımde ..
Hersey ters duz oldu yer degıstırdı , hanı dıyorlar ya beynı yıkanmış aynen oyle ..
Butun dunya yok oldu sankı gerıye kımse kalmadı .Hem aglıyor hem kahroluyor hemde butun cewreme bugz edıyordum.Ewden butun esyaları dagıtıp
Allah yoluna sehıt olmaya gıdecegımı söyluyordum...( gene aynıyım.) Bır telefonda durumu anlayan annem ılk rauntu nıkabımı makaslayıp cöpe atmakla baslattı..elımden tutup dısarı cıkarmak ıstesede nafıle ıdı..
Cahılıyyede ewlı oldugum sahsa telefon ederek ıslamı anlattım ..kendısı askerdı
Bılıyordum kabul etmeyecegını etmedıde..Dondugunde benı kolumdan suruyerek kapıya koydu.Orda kalsaydım..Gerı alıp zulme dewam ettı
Gunler ezıyetler bırbırını kovalıyor bır yandan turlu turlu teklıflerde bulunuyorlardı..Ne ıstersem yapacaklarını bıldırıp dönmem ıcın yenı fıkırler uretıyorlardı . Hıcabı cıkarıp soyledıklerımden vazgecmem ıcın adeta yalvarıyorlardı..Vazgecmmeyıncede malum sıddete basvutuyorlardı ..Butun aıleler toplanıyor bır odaya alıp sorguya cekıyor hakkımda yapılması gerekenlerın hukmunu verıyorlardı ..Neoldugunu anlayamıyor buyuk bır tramva gecırıyordum..
Yaşadıgım butun luksu elımden alıp kımseyle gorusmeme ızın vermıyorlardı
Hic kımse yok ne gıdebılecek nede kacabılecek..Sıddetın ardı gelmıyor ıslamı anlattıkca butun ew basıma gecırılıyordu..
Bır ayetle geldıgım yerı anlayamamısken
Bır gece ruyamda ; Aynı sahısla kavga ettıgımı ıstemedıgım seylere zorladını ve agladıgımı gòrdum sonra basımı göge kaldırdım semada LAILAHE ILLAH ( arapca) yazmaya başladı gorunmeyen bırsey semaya laılahe ıllah yaxıyor sag tarafına mescıdı aksa sol tarafına mescıdı nebewı görunuyor Heycandan aglıyordum..
Sonra o sahsa bana zulmetyıgı ıcın Allahdan azab inıyor agzından ırınler cıkarıyordu..
Rabbım benım yanımdaymış meger ..Iman herkeze nasıp olmuyormuş.Haftalar aylar yıllar bu sawaşla gectı daha ımanım tadını yaşayamadan hayatımı zından ettıler
Oyle kolaymı kurtulmak ellerınden
Yıllarca kacdım dolastım bılmedıgım yerlerde...
Ahh anne.. ölmem ıcın ettıgın dualar kabul olmadı ..Tutmadı bedduaların
Kafırlık genınızde ben ne yapayım..
Memur gönderdıler olmadı amır gönderdıler olmadı..Ahh kı ne ahh
Muftu geldı olmadı ..Bırde cin gönderdıler
Orayı hıc sormayın..
Hayatta kaldım Rabbım sayesınde
Bugun hala yaşıyorum ben hala aynıyım ayaktayım şukredıyorum Allahdan Mescıdı aksada sehıt olmayı temennı edıyorum..

Bu satırları okuyunca çok şaşırıyorum. Ben Allah için eziyete kaplanan, hicab için çırpınan, dini sevip te Kurana uygun yaşamaya çalışan bir tane bile kadın görmedim. Çok şaşırıyorum. Hakikaten, bir mümine kadın dünyada yaşıya bilirmiş.. (ben Türkiyeli değilim. Başka ülkede yaşadığım için böyle söylüyorum.) Helal olsun! Allah yardımcın olsun. Tevhid ehli her zaman imtahanlara tabii tutulmuştur.

Silinen Konu:

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlk müslüman olduğum dönemler okuduğum ilk islama dair yazı Seyh el Makdisi'nin mahkemelerle ilgili yazısının tercümesi idi. Herkese "şeyh el Makdisi diye biri var, mahkemelere gitmek haram diyor, biliyor musun?" diyip duruyordum.
Bana çok radikal gelmişti o dönem. Yazıda gerekirse hapis yatılması gerektiği yine de ifade verilmemesi gerektiği vs yazıyordu. Hatırladığım kadarıyla. Tabi bir kardeşi kurtarmak için gibi istisnalar vardı. Sonra Seyh Makdisiyi unuttum... sanırım daha liberal hocaları dinlemeye başladım. yıllar geçti bu sitede duyuyorum ismini çokça. Ama o fetvasının oldukça katı olduğunu hatırlıyorum. Akaid ile iman tabi bazen orantı içinde olmuyor. Allah affetsin rahmet etsin hepimize.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Allah (subhanehu ve teala) tüm abi, abla ve kardeşlerin ayaklarını sabit kılsın, hidayetlerini artırsın ve canlarını Müslüman olarak alsın inşallah.

Amin ecmain..

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Allah ecrinizi arttırsın ben ve benim gibiler o tadı alamadık. Elhamdulillah ailem tevhid ehli insanlar o yüzden kendimi bildim bileli bu düzenin içindeyim. Rabbim sizin ayaklarınızı doğru yolda sabit kılsın, bu zamanda tevhidi kaybetmemek çok zor hele hele birde islamı yeni tanımış ve cahilsen. bol bol kuran, meal ve akaid kitapları okuyun. küfür topraklarında yaşıyoruz her gelen rüzgarla savrulmayın, dik durun, olaylara dışından bakmaya çalışın inşallah. Rabbim canımızı müslüman olarak alsın...

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz."Bakara 216
"Ancak tevbe ve iman edip iyi davranışta bulunanlar başkadır; Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir."Furkan 70
road-street-forest-fog.jpg
Tevhid akidesini ilk 9.sınıfta tanıdım.12.sınıfın sonlarında amel etmeye başladım.Ve şehir dışına üniversite okumak için gittim.Allah azze ve celle'nin ikramıyla burada sohbetler yaptık kendi kendimi yetiştirip, kitap okumaya ve ayet ezberlerine verdim elhamdulillah.Ailemin yanına geldiğimde sert mizaçlı ve çok keskindim.Allah azze ve cellenin ikramıyla aileme güzel davranmaya başladım.Lise'de gece namazlarına gittiğimde beni arayıp küfür eden babam, artık evet bu devlet "TAĞUT" demeye başladı elhamdulillah.

Ve cahiliyyede vazgeçtiğim bayan bir arkadaşım vardı, Allah bizi affetsin.Sadece hadislerde bahsedilen imanın lezzetini alabilmek için vazgeçtim.Ve onu zor bir durumda bıraktım.Ama Allah azze ve celle şahiddir, Geceleri olsun, özel günlerde olsun hep kendisine dua ettim.Özel vakitlerde duada bulundum.Hidayete girmiş olsamda kalbimde ona karşı muhabbet vardı ve ben duvarlar örmüştüm.Sürekli hidayet bulması için dua ettim.3,5 yıl sonra bir abimin nasihati ile kendisine dönüş yapmaya karar verdim.Eğer müspet ise anlaşırsak evlenme teklifini direk edecektim.Sosyal medyadan araştırarak kendisini buldum.Kendisini buldum derken tahminen bulmuştum elhamdulillah kendisinin bir tane bile fotoğrafı yoktu.Gerek paylaşımlarından gerek arkadaşlarından kendisinin olduğunu tespit ettikten sonra.Edeb ve usul çerçevesinde kendisine meramımı açtım.Kolay olmadı tabi.Netice şu an evliyiz elhamdulillah.Allah azze ve celle bizi sevsin.Salih amelleri bize kolaylaştırsın.Ve bize firdevs cennetini nasip etsin.(Allahumme amin)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Allah ecrinizi arttırsın ben ve benim gibiler o tadı alamadık. Elhamdulillah ailem tevhid ehli insanlar o yüzden kendimi bildim bileli bu düzenin içindeyim. Rabbim sizin ayaklarınızı doğru yolda sabit kılsın, bu zamanda tevhidi kaybetmemek çok zor hele hele birde islamı yeni tanımış ve cahilsen. bol bol kuran, meal ve akaid kitapları okuyun. küfür topraklarında yaşıyoruz her gelen rüzgarla savrulmayın, dik durun, olaylara dışından bakmaya çalışın inşallah. Rabbim canımızı müslüman olarak alsın...

Icinde olmak daha guzel degil mi kardeslik..
Diger turlusunde yakani birakmiyor cevre
Son cumlene amin.

"Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz."Bakara 216
"Ancak tevbe ve iman edip iyi davranışta bulunanlar başkadır; Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir."Furkan 70
road-street-forest-fog.jpg
Tevhid akidesini ilk 9.sınıfta tanıdım.12.sınıfın sonlarında amel etmeye başladım.Ve şehir dışına üniversite okumak için gittim.Allah azze ve celle'nin ikramıyla burada sohbetler yaptık kendi kendimi yetiştirip, kitap okumaya ve ayet ezberlerine verdim elhamdulillah.Ailemin yanına geldiğimde sert mizaçlı ve çok keskindim.Allah azze ve cellenin ikramıyla aileme güzel davranmaya başladım.Lise'de gece namazlarına gittiğimde beni arayıp küfür eden babam, artık evet bu devlet "TAĞUT" demeye başladı elhamdulillah.

Ve cahiliyyede vazgeçtiğim bayan bir arkadaşım vardı, Allah bizi affetsin.Sadece hadislerde bahsedilen imanın lezzetini alabilmek için vazgeçtim.Ve onu zor bir durumda bıraktım.Ama Allah azze ve celle şahiddir, Geceleri olsun, özel günlerde olsun hep kendisine dua ettim.Özel vakitlerde duada bulundum.Hidayete girmiş olsamda kalbimde ona karşı muhabbet vardı ve ben duvarlar örmüştüm.Sürekli hidayet bulması için dua ettim.3,5 yıl sonra bir abimin nasihati ile kendisine dönüş yapmaya karar verdim.Eğer müspet ise anlaşırsak evlenme teklifini direk edecektim.Sosyal medyadan araştırarak kendisini buldum.Kendisini buldum derken tahminen bulmuştum elhamdulillah kendisinin bir tane bile fotoğrafı yoktu.Gerek paylaşımlarından gerek arkadaşlarından kendisinin olduğunu tespit ettikten sonra.Edeb ve usul çerçevesinde kendisine meramımı açtım.Kolay olmadı tabi.Netice şu an evliyiz elhamdulillah.Allah azze ve celle bizi sevsin.Salih amelleri bize kolaylaştırsın.Ve bize firdevs cennetini nasip etsin.(Allahumme amin)

Abi bu hikayenin sonunu tek gozle okudum yemin ederim, mutlu bitmistir umarim dedim-ki oyle olmus cok sukur
Daim olsun yuvaniz.:)

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Ne guzel :)

Icinde olmak daha guzel degil mi kardeslik..
Diger turlusunde yakani birakmiyor cevre
Son cumlene amin.

Abi bu hikayenin sonunu tek gozle okudum yemin ederim, mutlu bitmistir umarim dedim-ki oyle olmus cok sukur
Daim olsun yuvaniz.:)

Alketa abla sen nasil tanistin tevhidle?gerci bu soruyu yilin üyesi oldugun zaman soracaktim ama baska sorulara ins :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Alketa abla sen nasil tanistin tevhidle?gerci bu soruyu yilin üyesi oldugun zaman soracaktim ama baska sorulara ins :D

Bunu daha evvel anlatmistim baska bir konuda. Ben oyle cemaatmis,tagutmus ne bilim tefkirmis hocalarmis pek birsey bilmezdim acikcasi,butun bunlara fransizdim.
Bir yaratici vardi ama gerisi hikaye orgusunden ibaretti.
Bir yaratici vardi da kimdi ?
bunun pesine dustum.
Peygamberler vardi da gercekten kimdi bu insanlar?
Kendi icsel arayisima, sorularima cevaplar bulmakti baslangic noktam benim
Hakikat neydi hikmeti neydi
Yasadiklarim yasayacaklarim
Olmus olanlar, olacak olanlar, olmayanlar
Dunyadan gocup gidenler..
Varsak neden vardik
Hicsek bu varlik neden?
Dunya bir oylanma yeri bir sahne ise
Ben hangi oyuncuydum
kimdim ben

boslugun icinde

ister sabahin kör vakti
Ister gecenin zifirinde cok dolandigimi bilirim yollarda
Yuruyen ayaklarim degil de aklimmis ya da kalbimmis gibi sesleri oyle bastirmak isterdim cogu zaman
oyle korku duyardim.

Ozetle tanismam boyle basladi=)

kendi hikayemde Rabbimin izniyle ,beni her daim oldugum gibi kabul eden, zerre destegini esirgemeyen, dinleyen, yol gosteren, dustugumde elini uzatanlara vefamdan dolayi her daim dua ederim.Allah onlardan razi olsun.

Cekmecesinde etiketiler biriktirip soyle yaflatayayim diye suizan sahiplerine de bana nasil olmamam gerektigini daimi hatirlattiklari icin de dua ederim.
Allah onlardan da razi olsun.

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Bunu daha evvel anlatmistim baska bir konuda. Ben oyle cemaatmis,tagutmus ne bilim tefkirmis hocalarmis pek birsey bilmezdim acikcasi,butun bunlara fransizdim.
Bir yaratici vardi ama gerisi hikaye orgusunden ibaretti.
Bir yaratici vardi da kimdi ?
bunun pesine dustum.
Peygamberler vardi da gercekten kimdi bu insanlar?
Kendi icsel arayisima, sorularima cevaplar bulmakti baslangic noktam benim
Hakikat neydi hikmeti neydi
Yasadiklarim yasayacaklarim
Olmus olanlar, olacak olanlar, olmayanlar
Dunyadan gocup gidenler..
Varsak neden vardik
Hicsek bu varlik neden?
Dunya bir oylanma yeri bir sahne ise
Ben hangi oyuncuydum
kimdim ben

boslugun icinde

ister sabahin kör vakti
Ister gecenin zifirinde cok dolandigimi bilirim yollarda
Yuruyen ayaklarim degil de aklimmis ya da kalbimmis gibi sesleri oyle bastirmak isterdim cogu zaman
oyle korku duyardim.

Ozetle tanismam boyle basladi=)

kendi hikayemde Rabbimin izniyle ,beni her daim oldugum gibi kabul eden, zerre destegini esirgemeyen, dinleyen, yol gosteren, dustugumde elini uzatanlara vefamdan dolayi her daim dua ederim.Allah onlardan razi olsun.

Cekmecesinde etiketiler biriktirip soyle yaflatayayim diye suizan sahiplerine de bana nasil olmamam gerektigini daimi hatirlattiklari icin de dua ederim.
Allah onlardan da razi olsun.

Evet sonradan gordum ben de yazmissin. Okurken agzim acik kaldi. Bunca nimet içinde yasarken hala ne bu samimiyetsizlik diye kendimi cok sorguladim.
Hidayet Allahtan. Kime nasil ulastirabilecegini kimse bilemez. Bize de kimseyi sorgulamak düsmez. senin gibi arayis icinde olup da art niyetli ınsanların akbaba gibi ustune cokmesi sonucu kendini tamamen sefahete atan cok insan var ne yazik ki.
İnsanlar cok kolay etiketliyor, elestirmek cok kolay. Kimse donup de kendine bakmiyor, kendini sorgulamiyor
İnsanlari islama cagirirken belki de en cok biz sogutuyoruz. Dış görunusune ya da o anki fikirlerine göre kimseyi yargilayamayiz. Bilakis ona tebliğ yapmali, destek olmaliyiz.
Rabbim yardimcin olsun. Senin gibilerin sayisini da cogaltsin insaAllah.

Y Çevrimdışı

Yobazsair

.
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum,
Çoğunu tebessümle okudum yazıları. Neredeyse duygular hep aynı. Elhamdülillah..

Benimkini yazsam roman olur diye düşünüyorum. :)

Ama gördüğüm şu ki;
İlk sıralar bir şaşkınlık var herkeste. 'Boşa yaşıyor muşum.' gibi sorular dolanıp duruyor akıllarda.
Ve hemen birilerine anlatayım heyecanı.
Elhamdülillah.. :)

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öğrendikce sorumluluklarım arttı sorumluluklarım arttıkca altında ezildim bilmek amel etmek birbirinde çok farklı şeyler bazen bilmemek daha iyi diye düşündüm öğrendiğinle amel edememek yükün en ağırıymılş meğer. il başladığında nefsini kırdım diye düşünürsün evet sefil hayat geri de kalmıştır belki ama bu sefer asıl imtihan başlar. öğrendiklerinle amel edememe imtihanı. nefisle mücadele imtihanı mücadeleyi kaybettiğinde doğrulamama imtihanı. ana baba fitnesine birde eş fitnesi imtihanı dünya imtihanı... nefsini kıranlara imrenerek bakıp kendini nefsini kınadığı halde harekete geçememe imtihanı...

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni en çok etkileyen Alketa , Abou Ibrahim , Havîn ve Ubeyd ahinin yazdıkları oldu. Bacıların imtihanı biraz daha ağır oluyor. Erkek olsan şiddet uygulasalar uygulayamazlar, evden kovsalar mescidde yatarsın, işten kovsalar başka bir iş bulursun, okulu terk edeceğim desen engel olamazlar ama bacılar için durum öyle değil... Allahu Teala çektiğiniz sıkıntıların karşılığını ahirette ecir olarak versin ve dünyada ailenizden çektiğiniz sıkıntılarin karşılığında hayırlı bir aile kurmanızı nasip etsin....

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önceden çok derdim vardı, şimdi daha çok derdim oldu. Sonra derdimi sevmeye başladım. Gamsızlık değil ama hiç bir şeyi dert etmeme gibi bir şey başladı. Her şeyin bir gün Allah’a döneceği gerçeği bana iyi geliyor. Bana kötülük yapmış, benim için kötülük düşünmüş herkese hakkımı helal ettim, bunun için pişman olup tövbe ettilerse Allah’tan hepsini affetmesini diledim. Kendim içinde af diledim ve herşeyden elimi ayağımı çektim. Uyku-iş-namaz dışında faaliyetim yok. Şu ara sıra aklıma düşen intihar fikri kötü zamanda yakalamazsa şu an gidişat fena değil.

E Çevrimdışı

eva

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Tevhid akidesiyle tanışalı en fazla iki sene olmuştur. Geleneksel müslüman bir aile içinde yetiştiğim için herkesin karşılaşabileceği sıkıntılarla karşılaştım bende. Bazı konularda aileme karşı mücadele vermek zorunda kaldım ve hala da kaldığım oluyor ama alıştılar sayılır elhamdülillah.
Bu forumu bayadır takip ediyordum aslında ama üye değildim. Merak ettiğim konuları okuyordum sadece.
Şimdi de bir şeyler yazmak istedim, çünkü son zamandır dışardan yansıyan sıkıntılardan ziyade içsel bir savaş içindeyim.
Ve belki yazmak iyi gelir dedim.
Tevhidi benimsedim ve hayatıma geçirmeye çalışıyorum. Çok fazla eksiğimin olduğunun farkındayım bu yüzden ilim peşindeyim. Ama bende bildim bilesi hep bu mantık arama meselesi var. Her şeyde. Her şeye felsefi açıdan yaklaşıyorum ve belki haddimden fazlasını veya erişebileceğimin fazlasını bilmek istiyorum. Şüphe barındırmıyorum içimde Allah muhafaza ama açıklayamadığım bir arsızlık bu benimkisi sanırım.
Hem biraz da fiziksel bir tükenmişlik yaşıyorum hemde içimde anlam veremediğim bir boşluk var. Birden bire oluştu bu. Elim kolum kalkmıyor hiçbir şeye. İçimde bir şeyler koptu sanki. Bir zamanlar uğrunda çabaladığım maneviyat a dair bile bir şey bulamıyorum içimde. Tek İslam açısından değil. Her şeye karşı hissizleştim. Azı dişlerimle İslama, imanıma tutunuyorum.
Korkuyorum tökezlemekten.
İnancımı yitirmekten.
Korkuyorum samimiyetsizlikten, riyadan ve
Delirmekten...

Allaha emanet.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgisayar oyunlarını, sinemayı, arkadaşlarla gezmeyi, alışverişi, hobilerimi vs. bıraktım. Namaz-İş-Tefsir okuma dışında faaliyet olarak bir tek spor kaldı hayatımda. Madde planında evlilik şimdilik mümkün görünmüyor, dua ettim bekliyorum. Bu bastıran his nedir çözemedim ama aklımı oynatmaktan korkuyorum. Özellikle şehvet fitnesi ve sapkınlıklardan uzak kalmak için bütün enerjimi sporda harcayıp yatsıyıda kılıp yatıyorum. 6-7 ay bir kaç hafta gibi grçti. Bu evreyi, kafayı yemeden atlatabilen var mı?

Z_mavii Çevrimdışı

Z_mavii

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ah Vahayfa;
herkes bizden yana diyor ama kimse yanımızda değil ,biz yalnız ölüyoruz.

Dünya hayatı; hakikati öğrenmeye başladıkça üzerime olmayan bir elbise gibi.Neresinden çekmeye kalksam diğer tarafı ya kısa kalıyor yada uzun geliyor.Baharla birlikte filizlendim sanırım daha çok yeniyim.sudan çıkmış balık misali duyduklarım karşısında çok şaşkınım .henüz bir şeyler yaşayamadım çünkü kendim daha pek bir şey bilmiyorum .aslında nereden başlayacağımı da bilmiyorum .maalesef geleneksel din anlayışı karşısında erkekler kadar hür olamıyoruz.son zamanlar iyice kızışan olaylardan dolayıda sohbet ,kitap veya tevhid ehli bir arkadaş aile tarafından pek hoş karşılanmıyor .elimden geldiği kadarıyla kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama buda benim yavaş ilerlememe sebep oluyor.3-4 ay oldu değişimim başlayalı ama yeni öğrenmeye başladım .insan bir anda her şeyi bilmek istiyor galiba yani bende öyle oluyor.

Tevhid akidesiyle yeni tanışan bir sosyoloji(felsefe)öğrencisi olarak bir anda bütün sosyal hayatımı bitirmek içsel olarak bende de -deliriyor muyum acaba- düşüncesi oluşturmadı değil hani:)

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
3 yil oncesine kadar dinle alakasi olmayan tagudun sisteminde ogretmenlik yolunda ilim alan tek basina yanliz takilan biriydim. Birden tesetture gectim. Ama oncesinde bi ay faln ciplak giyinik hukmunde dolasirdim. Sonradan o kafama tas gibi düşen hadis-i gördüm ve cok utandm yerin dibine girdim. Dini arastrmaya basladm. Carsaf giymeye basladm sulalede tek carsafli peceli. Neyse daha yeni birseyden haberi olmayan guraba özlemim. Bi müşrikin yoneltmesiyle nurculara takildim. Ama bi turlu isinamadm. Cogu cemaate baktm kafama yatmadi. Ocak ayinda 2017 de yeni yeni arastirarak tevhidi arastrdim. artk imtihanlar agirlasmisti medrese ye gittim. Binevi evden cevreden kurtulmak icin. Ve medresede ruhum daraliyordu cinler musallat oldu bana ve bizi erkek muftunun önüne cikardilar kizdim diklendim hicalara cikmak istemedigimi beyan ettim . Kizdilar bana. hoca hakknda hos olmayan kelimeler etti muftu amma ederkende celiskili konustu guldum. Ve konusmasi bittigi gibi tagudun sistemini inkar ettim muftuye kararli bi sekilde sordum. Müftü şok etraftaki hoca ve ogrenciler iptal videoya ceken adamida gitti. Tagudu red ettim diye beni kovdular medreseden . Fitne cikardigimi dolayli yollardan soylediler iftira ettiler . ALLAH kimsenin hakkini kimseye birakmaz dedim. Neyse velhasıl cemaatimi cok seviyorum. ALLAH azze ve celle hakkı haykıran hocalari eksik etmesin. Imtihanlar hala da devam ediyor elhamdülillah . Mutluyum yaaa mutluyum... :srnsml::komik:

Moderatör tarafında düzenlendi:
KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
3 yil oncesine kadar dinle alakasi olmayan tagudun sisteminde ogretmenlik yolunda ilim alan tek basina yanliz takilan biriydim. Birden tesetture gectim. Ama oncesinde bi ay faln ciplak giyinik hukmunde dolasirdim. Sonradan o kafama tas gibi düşen hadis-i gördüm ve cok utandm yerin dibine girdim. Dini arastrmaya basladm. Carsaf giymeye basladm sulalede tek carsafli peceli. Neyse daha yeni birseyden haberi olmayan guraba özlemim. Bi müşrikin yoneltmesiyle nurculara takildim. Ama bi turlu isinamadm. Cogu cemaate baktm kafama yatmadi. Ocak ayinda 2017 de yeni yeni arastirarak tevhidi arastrdim. artk imtihanlar agirlasmisti medrese ye gittim. Binevi evden cevreden kurtulmak icin. Ve medresede ruhum daraliyordu cinler musallat oldu bana ve bizi erkek muftunun önüne cikardilar kizdim diklendim hicalara cikmak istemedigimi beyan ettim . Kizdilar bana. hoca hakknda hos olmayan kelimeler etti muftu amma ederkende celiskili konustu guldum. Ve konusmasi bittigi gibi tagudun sistemini inkar ettim muftuye kararli bi sekilde sordum. Müftü şok etraftaki hoca ve ogrenciler iptal videoya ceken adamida gitti. Tagudu red ettim diye beni kovdular medreseden . Fitne cikardigimi dolayli yollardan soylediler iftira ettiler . ALLAH kimsenin hakkini kimseye birakmaz dedim. Neyse velhasıl cemaatimi cok seviyorum. ALLAH azze ve celle hakkı haykıran hocalari eksik etmesin. Imtihanlar hala da devam ediyor elhamdülillah . Mutluyum yaaa mutluyum... :srnsml::komik:

Allah ayaklarını dininde sabit kılsın merka etdim kafana taş gibi düşen hadis neydi?