Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhidi Dualar

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
bilgince_ask02.gif

Ey her seyin var edicisi, ey her varin, her varligin yegane sahibi!
Dilimizdeki dügümü çöz. Gögsümüzdeki SIKINTIYI gider. Bizi imanin esenlik bagislayan yurdundan ayirma. Bizi salihlerden kil. Bizi iyiligin, erdemin, güzelligin ve direnisin isiltilariyla donat. Bizi isiksiz, aziksiz birakma. Elimizi kötülükten, dilimizi kirden, dimagimizi kötürümlesmekten, inancimizi küfürden uzak tut. Üzerimize sabir yagdir ayaklarimizi kavi kil ave bize dayanma gücü ver.

Ey adasi, ortagi olmayan Yüce Allah!

Zamanin kirli ve bogucu örtüsünü üzerimizden atacak bilgi, bilinç ve hikmetle donat bizi. Sabirla, çabayla, onurlu bir imeceyle kovdugumuz zindanlarda tutsak kilma. Aciyi dönüstüren bir bilgelikle, gönülleri yumusatan bir merhametle, güzel yasamayi örneklendiren bir taniklikla yogur bizi. Bizi tut. Bizi birakma. Bize kaldiramayacagimiz bir yük yükleme. Basimizi dik tutmak için güçlü kil bizi. Kalbimizi kötülüge döndürme. Bizi dönenlerden, döneklerden uzaklastir. Bizi kitabin yolundan ayirma. Ellerimizi birakma. Sereflice yasama ve ayakta kilma zindeligini eksik etme bizden. Bizleri eksiltme, zelil kilma. Bizi sev. Bizi sevgiyle büyüt. Ve canimizi müslümanlar olarak al!

Ey mazlumlarin, müstez’aflarin Rabbi!

Bizi zulmün, zorbaligin oyuncagi yapma. Ayaklarimizi, adimlarimizi, aklimizi nebilerin, öncülerin, muvahhidlerin yolundan ayirma. Bizi fildisi kulelerine kapananlardan, kendine ve hayata yabancilasanlardan uzak tut. Ve bizi kuytularda korku ve utançla titresenlerden, ücra köselerde saklananlardan eyleme. Sana inanarak ve senin ayetlerine tutunarak arinip aydinlanan yüreklerimizi korkunun esiri kilma. Safimizi, suyumuzu, soframizi alçaklarin, kalleslerin, satilmislarin pisliginden uzak tut. Bizi yücelt. Saflarimizi sIklastir. Hidayeti ve felahi çogaltmak için bizi diri tut, bizi bereketlendir!

Ey günleri aramizda dönüp dolastiran ve kalpleri evirip çeviren!

Ey Rahman! Ey Rahim!

Bize muttaki ve iffetli esler, göz aydinligi çocuklar nasip et. Hikmeti ve adaleti aramizda mukim kilmayi, onlarla donanmayi ögret. Bizi taniklardan, bizi gelecegini kuran ve kurtaranlardan kil. Yolumuzu: karanliklardan, umutsuzluklardan ayir. Salihlerle yoldas, muhsinlerle arkadas olacak bir basiret ve ferasete kavustur bizi!

Ey din gününün yegane sahibi!

Bize aci. Bize merhamet et. Bizi bagisla. Yasadigimiz bu hayati ahirette suratimiza çarpma. Yolumuzu isit. Bilincimizi arindir. Bizi biriktir: bize yasama ve direnme gücü ver. Bizi yüce bir dogruluk dilinin münadileri kil. Bizi dininle sereflendir ve özgürlestir. Bizi adanmislarin arasina kat. Günlerimizi Islam’in izzeti ve zaferiyle kusat!

Amin...

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey bizleri yoktan var eden Rabbimiz!
Sen bizleri İslam ile şereflendirdin. Bizleri en hayırlı ümmet olarak vasıflandırdın. Biz insanları o tertemiz ve günahsız olan meleklerden üstün kıldın. Dünyadaki nimetleri faydalanmamız için yarattın. Sana şirk kosan, baş kaldıran ve asi olan zalimlerden, kafirlerden bizi korudun ve yardım ettin.

Ya Rabbel Alemin!
Hatalı ve günahkâr kulların olarak ellerimizi Sana açtık. Biliriz ki ancak Sen bizi duyar ve ancak Sen bize merhamet edersin..

Ne olur bize yine yardım et. Zalimin zulmünden koru. Hak davada ayaklarımızı sabitleştir. Sahabeler gibi bizleri de Sana itaatkâr ve hakkı ile teslim olanlardan eyle. Tıpkı onlar gibi zalime karşı çıkıp korkusuz bir şekilde hakkı bildirenlerden eyle. Onları İslam devletine kavuşturduğun gibi bizleri de Hilafet Devletimize kavuştur. Bizleri Senin rızan doğrultusunda tüm samimiyetimizle Hilafet devletini kurmak için çalışanlardan ve kurulacak olan şanlı devletimizi görenlerden eyle.

Ya Rabbi!
Görüyor ve biliyorsun ki zalimin zulmü altında bir Ramazan ayına daha girmekteyiz. Halen bacılarımıza tecavüz edilmekte, kardeşlerimize işkence edilmektedir. Bitsin artık bu zalimlerin, canilerin zulmü. Bizlere acı Ya Rabbi. Bizlere merhamet et. Bu Hilafetsiz, Halifesiz son geçireceğimiz Ramazan ayı olsun.

Ya Rabbi!
Ancak Sana güvenir ve ancak senden yardım dileriz. Sen bize yardım etmezsen kim yardım eder? Bizlere yardım et, günahlarımızı bağışla. Bizleri mahcup etme. Kâfirlere karşı bizi zillete düşürme. Biz sana iman ettik ve indirdiklerine teslim olduk. Senin dinin için sözümüz hak, gözümüz pektir. Senin dinin için her şeyimiz, ama her şeyimiz fedadır.

Ya Rabbel Alemin!
Senin Şeriatınla yönetilmeye hasret kaldık. Ne olur Ya Rab bu hasrete bir son ver. Bizleri artık şanlı devletimize kavuştur. Kavuştur ki artık son bulsun zalimlerin zulmü, sona ersin kâfirlerin hain hileli oyunları ve suya düşsün artık o iğrenç planları. Gelsin Tekbir sesleriyle o şanlı devletimiz. Gelsin artık o güzel adı Hilafet olan sevgili. Sen işitensin, Sen görensin ve Sen bilensin Ya Rabbi.

Ya Rabbi!
Bir Hilafet devletimize hasret kaldık bir de Firdevste Rasulullahla, sahabelerle ve muttakilerle beraber olmaya. Bizleri bağışla, bizlerden razı ol ve bizleri Cennetine layık gör. Bir an önce sana şehid olarak kavuşmayı nasip eyle..

Ya Erhamer Rahimin!
Senden çok şey isteyip haddimizi aştıysak bizleri bağışla. Ne olur bizleri affet. Ne olur bize merhamet et Ya Rabbel Âlemin.

Sonsuz hamd ancak Sana’dır. Sonsuz salât ve selam Peygamber Efendimize, ashabına, ehline, şehidler ve Senin Dininin hâkimiyeti için çalışanlara olsun.

Ey Rabbimiz!
Ey herşeye Kadir olan Rabbimiz!
Ne olur, ne olur bu dualarımızı kabul buyur. Amin.
ValHamdulıllahir Rabbel Alemin..

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Rabbimiz!

Rahman razi olsun insallah nazar :ahim

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Ey Rabbimiz!

ALLA H (cc) Razı olsun... :gül :cemaat

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
YA RABBİ ...
Sen yeryüzünün zavallılarını, mahkum ve zayıf yığınlarını ve hayattan yoksun bırakılanları, (ki onlar köle arayan azgınların, çağın karanlık zulmünün, kin ve nefret cehenneminin tarihteki kurbanlarıdır, ve her zamankinden daha çok zulme ve baskıya maruz kalmışlardır) insanların önderliğine eriştireceğini ve onları dünyaya varis kılacağını irade etmişsin.

İşte şimdi zamanı gelmiştir.

Yeryüzü mustazafları senin vaadini gözlemekte ve beklemektedir.

Ey gaybın bilicisi olan Allah'ım

Şu çağımızda sana gerçekten tapanlar yalnızca yeryüzü mustazaflarıdır.

Ey yüce RABBİM sen tüm meleklerini Âdeme secde ettirensin.

Şimdi insanoğlunun idarecilerin ayağına kapanarak secde toprağına yüz sürdüğünü görmüyor musun?

* * *
Onları bu çağın putlarına -ki hepsini kendimiz yapmışız- tapıcılıktan, onlara kulluktan, kendi özgür kulluk ortamına çek ve kendilerine özgürlük bağışla.

Ey güçlü RABBİM! senin ayetlerine küfredenler senin peygamberlerini yalanlayıp haksız yere öldürenler, ve adalet eşitlik istemek için ayaklanan kullarını öldürenler hala yeryüzünde egemendirler.

Müjdelediğin azabı onlara ulaştır.

Ey kadir olan Allah'ım!

Ailemize sorumluluk,

halkımıza bilim,

müminlerimize aydınlık,

aydınlarımıza iman,

tutucularımıza kavrayış,

kavramışlarımıza tutuculuk ,

kadınlarımıza bilinç,

erkeklerimize şeref,

ihtiyarlarımıza bilgi,

gençlerimize soyluluk,

öğretmen ve üstatlarımıza öğrencilerimize inanç,

uyuyanlarımıza uyanıklık ,

uyanıklarımıza irade,

tebliğlerimize gerçek,

dindarlarımıza din,

yazarlarımıza güvenirlik,

sanatkarlarımıza dert,

şairlerimize şuur,

araştırmacılarımıza hedef,

ümitsizlerimize ümit,

zayıflarımıza güç,

muhafazakarlarımıza hareket,

ölümcül uykularda olanlarımıza hayat ve dirilik,

körlerimize görme,

suskunlarımıza feryat,

Müslümanlarımıza Kur'an ve Sünnet,

tüm mezheplerimize birlik,

kıskançlarımıza şifa,

egoistlerimize sabır,

halkımıza kendini bilme,

tüm uluslardan kurulu milletimize samimiyet,

himmet,

fedakarlık yeteneği,

kurtuluşa layık oluş

ve

izzet bağışla.

Amiiin Allahümme Amiiin...

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey yuce Allahim ey guzel Allah im guzelliklerin sahibi sen!!!! tum kardeslerimden Razi ol insALlah onlari Cennetinde agirla

Yuce Yaradan Allahim hepinizden Razi olsun Sizleri tum ummeti muhammedi Rabbim icin Rabbim adina seviyorum!!!

Mucahidlerimizi , zulum goren kardeslerimizi unutmayalim dualarimizda Rabbim yar ve yardimcilari olsun InsALlah

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Allah'ım! Kitab'ı Sen indirdin... Bulutlara Sen hükmeder, onların yollarını Sen belirlersin.

Düşmanlarının ordularını Sen mağlup edersin. Allah'ım, Sen Kahhar olansın, Sen Kadir olansın, Allah'ım düşmanlarını mağlup et, Kafirleri, Haclilari, Siyonistleri ve onlarin Usaklari olan Münafiklari, Mürtedleri, Rafizileri yenilgiye uğrat!

Allah'ım! Onların hedeflerini şaşırt, ayaklarının altındaki yeri sars, kalplerine korku sal.

Allah'ım! Onların bacaklarını sakat, gözlerini kör kıl ve üzerlerine hastalıklar ve afetler yağdır,

Allah'ım! Onların topladıklarını dağıt, birliklerini parçala; onları kendi içlerinde böl, hilelerini kendi aleyhlerine çevir - gücünün görkemini göster bize ve onların bozgununu ders almayanlara bir ders kıl.

Allah'ım! Onların bozgununu çabuklaştır, onların sahip olduklarını müslümanlara bir ikram kıl.

Allah'ım! Çeçenya'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Kafkasya'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Filistin'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Gazze'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Irak'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Afganistan'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Kesmir'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Somali'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Cezayir'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Afrika'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Lübnan'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Dogu Türkistan'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Veziristan'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Filipinler'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Patani'deki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Özbekistan'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! Arab Yarimadasin'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.
Allah'ım! 'daki mücahid kardeşlerimize yardım et.

Allah'ım! Onların saflarını sıklaştır ve onları hakikat kelimesinde birleştir.

Allah'ım! Onların silahlarının nişanlarını keskinleştir; ayaklarını sabit kıl ve sözlerinde sadık kıl; üzerlerine sekinet yağdır.

Allah'ım! Onların kalplerini salim kıl ve onları hayra yönlendir.

Allah'ım! Onları Senin yüce adınla hükmedenlerden kıl, ve göklerdeki ve yerdeki sayısız ordularınla onları şereflendir.

Ey alemlerin Rabbi! Salat ve selam Rasulullah'a, ashabına ve ona tabii olanlara olsun.

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
Âmin. Allah hayırlı dualarımızı kabul buyurur inşaAllah. Rabbimden isteğimdir; bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek, hayrıma, hayrımıza, mü'minlerin hayrına olmayan dualarımı -dualarımızı- kabul buyurmasın.

E Çevrimdışı

Ebu Bekir

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey şan şeref ve İzzet sahibi Allahım.

Ey alemlerin En büyüğü. En mükemmeli.

En yükseği. En yücesi Allahım.

Senden İzzet ve Kuvvet İstiyoruz. Yolunda savaşan Mücahidlere yardım et.

Allahım onların her daim yanındasın ve onlarda Seninle. Onlara zafer ver ve onları güçlendir. Allahım onların görüşlerini birleştir. Onların silahlarını aynı hedefte birleştir. Kelimeler ini birleştir. Ve Allahım onların kalplerin i ıslah et.

Allahım o mucahidle ri kendi elinle düşmanlardan koru.

Allahım düşmanlarının birlikler ini yerle bir et. Ve onların birlikler i mahvet. Ve onların gücünü zayıflat ve onların gönüllerine korku yerleştir.

Allahım bizim kaderimiz senin elindedir . Ve bizim işlerimizin tümü Sana döner.

Ve bizim durumumuz dan habersiz değilsin. Bizim izdırabımızı Sana bildiriri z. Üzüntümüzü ve şikayetimizi de Sana bildiriri z. Zalimleri n adaletsiz liğini yalnız Sana şikayet edioruz. Ve facirleri n zulmünü. Ve ihanet eden suçluların cezasını.

Allahım Hristiyan ların tüm kinini nefretini adaletsiz liğini sana şikayet ediyoruz.

Allahım karanlığın (kötü hükümdarlık) zalimler gerçekten uzattılar. Dinsizler in kinleri derine uzanmış. Ve yöneticiler suçlular.

Allahım onların üzerine doğruluk eli gönder. Kötülüğü onunla kaldır. Ve onunla düşmanımızı yok et.

Allahım onların zulüm ve adaletsiz liklerini sana bildiriyo ruz.

Allahım küfrün ve fesadın merkezi olan Amerikanın kuvvetini başlarına geçir.

Allahım onların tümü Senin farkında onlar senin arzında fesadı yayıyorlar. Ve onlar senin kullarını öldürdü ve onlar Senin dinini aşağıladılar!!

Allahım Sen hepsinden haberdarsın ve hepsinden güçlüsün.

Allahım onlara gücünle karşılık ver.

Allahım onlara Ad kavmine gönderdiğin fırtınayı gönder. Ve onlara Semud’un çığlığını. Nuh kavminin tufanını gönder.

Allahım gökyüzünü onların başlarına geçir. Ve yeryüzünden dağıt.

Allahım onların devletler ini parçala.

Allahım onların ülkelerini böl ve şiddetle parçala.

Hay ve Kayyum Allahım. Kullarını güçlü yumruklar kıl.

Allahım mücahidlere direnişli kalmayı bahşet.

Allahım esir kardeşlerimize hürriyet nasib et.

Allahım onları tutsaklıktan kurtar Allahım onları güçlü kıl.

Allahım onların imanlarını muhafaza et.

Allahım onları kalelerin e ulaştır.

Allahım onlara işkenceden kurtuluş yolu yarat.

Allahım onların zulumleri yle yok et Sen güç ve kudret sahibisin . Allahım onların hırsını öfkesini kendileri ne çevir hedefleri ni başlarına yık.

Ve onların tuzaklarını başlarına geçir.

Ya Alemlerin Rabbi.

Ya Hay ve Kayyum olan.

Ya Celal ve İkram sahibi.

Ya duaları duyan Ya dualara icabet eden. Tüm dualarımız sanadır tüm sözünün ve vaadinin farkındasın. Ve Sen Kabul edensin. Sen her zaman doğru söylersin. Bana dua edin size icabet edeyim.

Allahım dualarımıza icabet et.

Ya hay ve Kayyum. Göklerde ve yerde sınırsız güç sahibi olan. Mescid"i Aksa"yı Yahudi zulmünden kurtar.

Allahım her karanlık kafirden Mescidi Aksa"yı kurtar.

Allahım Mescid-i Aksa"yı özgürce görerek dinlendir ve kindar Yahudiden kurtar.

Ey Celal ve İkram Sahibi. Bütün canlılar Sana boyun eğmektedir. Sen rahmet edicisin.

Ey nefisleri tek olarak yaratan Allahim.

Allahım Sen çok yücesin.

Ey mükemmel güç sahibi Allahım. Senden İslam ve Müslümanlara izzet vermeni istiyoruz .

Ey Hay ve Kayyum olan Allahım.

Allahım ulema ve emir sahipleri ni koru. Ve Senin yolunda olan muhlisler i. Ve bizim iyiliği emir kötülükten men edenlerin makamına yükselt. Ve onu emredenle ri Müslümanların üzerine gönder. Ey Hay ve Kayyum olan Allahım.

Ya Celal ve İkram Sahibi. Nefislere imanı bahşeden Allahım. Onların şereflerini konuşmamla karala. Ve hallerini göster. Ve Sana karşı hiçbir koruyucu yoktur.

Allahım onların kaderini ızdırab olarak yaz. Ve onların kaderini felaket kıl.

Allahım onların sağlıklarını hastalığa çevir. Ve afiyetler ini hastalığa çevir. Ve zenginlik lerini fakirliğe çevir. Ve kuvvetini zaafa dönüştür. AMİİİN

Mescid-i Haram Imami

Seyh Muhammed El Muhaysni

UHUD Çevrimdışı

UHUD

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla ayaklarımızı (yo1undan) kaydıma kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl.”

( Â1i İmran-147 )

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sirke Dusmekten Korkuldugunda Yapilan Dua

اَللَّهُمَّ إِنيِّ أَعُوذُ بِكَ أَنْ أُشْرِكَ بِكَ وَأَناَ أَعْلَمُ وَأَسْتَغْفِرُكَ لِماَ لاَ أَعْلَمُ

Allah'im! Bilerek sirk kosmaktan Sana siginirim. Bilmediklerim icin de Senden bagfiret dilerim.

Ahmed, (4/403) ve digerleri. Bkz. Sahihu’l-Cami (3/233). Sahihu’t-Tergib ve’t-Terhib (1/19).

esaret Çevrimdışı

esaret

Üye
İslam-TR Üyesi
SUBHANALLAHİ VELHAMDULİLLAHİ VELA İLAHE İLLALAHÜ VALLAHU EKBER. VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH. ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA VE NEBİYYİNA MUHAMMED.

Allah bütün eksikliklerden uzaktır. hamd Allah'a aittir. Allah'tan başka ilah yoktur. Allah büyüktür. Bütün güç ve kuvvet Allah'a aittir.

Salat ve selam Efendimiz Muhammed (a.s) olsun.

Allah'ım senden af, afiyet, iffet istiyorum. Dünya ve ahirette devamlı saadet sağlıklı bir dini hayat, cennetr kavuşmayı ve cehennemden kurtulmayı diliyorum.

Rabbim, bilmediğim şeyi senden istemekten sana sığınırım. Eğer beni bağışlamaz ve bana merhamet etmezsen hüsrana düşenlerden olurum. " mümin/47"

Ey Rabbimiz ancak sana tevekkül ettik. sana ibadete koyulduk ve yalnız sanadır dönüş. " mümtehine/ 4"

Ey Rabbimiz bizi o kafirlerin fitnesi kılma.bizi onlara ezdirme bizi bağışla Ey Rabbimiz muhakkaki sen azizsin hakimsiz. " mümtehine/5"

Ey Rabbimiz bizden bu hayırlı işi kabul et. hakikaten sen duamızı işitici niyetimizi bilicisin.

Ey Rabbimiz bizi sana teslim ve ihlas sahibi olmakta sabit kıl. soyumuzdan bir topluluğuda sana boyun eğen bir ümmet yap. bize ibadet yollarımızı göster. kusurlarımızı affedip tövbemizi kabul et.

Muhakkakki sen tövbeleri kabul edensin. müminlere merhamet buyuransın. " bakara/127-128"

Rabbim beni gereği üzere namaza devam eden kıl. zürriyyetimden de böyle kimseler yarat. Ey Rabbimiz duamızı kabul et.

Ey Gafur Rabbimiz hesap kurulacağı kıyamet günü beni, ebeveynimi ve bütün müminleri bağışla. "ibrahim/40-41"

Rabbim beni yalnız bırakma sen varislerin en hayırlısısın. " enbiya/89"

Ey Rabbim bana öyle ilham etki hem bana hemde ana babama ihsan buyurduğun nimetine şükredeyim. ve razı olacağın salih bir amel işleyeyim. zürriyyetimden de benim için salah hali nasip eyle. çünkü ben tövbe edip sana döndüm ve ben gerçek müslümanlardanım. "ahkaf/15"

Ey Rabbimiz bizi ve iman ile bizden evvel geçmiş olan kardeşlerimizi bağışla, iman etmiş olanlar için kalplerimizde bir kin bırakma. Ey Rabbimiz muhakkak ki sen Rauf'sun çok şefkatlisin, Rahim'sin çok merhametlisin. "haşr/10"

Ey Rabbimiz eğer unuttuk yahut kastımız olmayarak hata ettikse bizi ondan hesaba çekme. Ey Rabbimiz bizden öncekilere yüklediğin musibetler gibi bize ağır yük ykleme Ey Rabbimiz güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize yükleme. bizden çıkan günahları affet. bizi bağışla bize merhamet et,sen mevlamızsın yardımcımızsın artık kafirler topluluğu üzerine bize zafer ve yardım ihsan et. "bakara/286"

Rabbimiz bize hidayet verdikten sonra kalplerimizi saptırma. katından bize rahmet ihsan et. şüphesizki sen çok çok bağışlayansın. " ali- imran/8"

Allahım seni tesbih ve tenzih ederiz. bütün hamdler alemlerin rabbine mahsustur. " yunus/10"

Ey allahım kalbimi nifaktan, amelimi riyadan ve gözümü hıyanetten arıt. şüphesiz ki sen gözlerin hıyanetini ve kalplerin gizlediğini bilirsin. Allaha hamd ve onu noksan sıfatlardan tenzih ederim. Ey Allahım günahlarımı bağışla, rızkımı bollaştır, huyumu güzelleştir, kazancımı temiz kıl, bana verdiğin rızıktan dolayı beni kanaatkar kıl, ve bana vermediğin şeye nefsimi sürükleme. sen benden razı oluncaya kadar beni dünyadan çıkarma. Ey merhametlilerin en merhametlisi bana rahmetinle muamele et. Allahım ömrümüz en hayırlı kısmı sonu olsun. amellerimin en hayırlısı sonuncuları olsun. ve en hayırlı günümü san ulaştığım gün kıl.

Ey vahşete kapılanların cana yakın dostu, ey yalnızlrın arkadaşı, ey ümidi kesilenlerin yardımcısı, ey yoksulların varı, ey zayıfların kuvveti, ey fakirlerin hazinesi, ey gariplerin şikayet makamı, ey büyüklüğünde tek olan, ey bağışları ile tanına, ey fazlı keremiyle bol veren Allahım: sıkıntılı zamanlrımızda yardımımıza yetiş. ey sıkıntıları giderip, işleri yoluna koyan, iyilik, rahmet ve rızık kapılarını açan ey fettah olan Rabbim başladığımız, çıktığımız bu yolda bize hayırlı kapılar aç.

Ey Allahım bize korkundan öyle bir pay ayır ki bu sana karşı işlenecek günahlarla aramıza engel olsun. itaatinden öyle bir nasip ver ki, o bizi cennete ulaştırsın. yakininden öyle bir hisse ver ki, dünyevi musibetlere karşı tahammülümüz kolaylaşsın. allahım sağ olduğumuz müddetçe kulaklarımızdan, gözlerimiziden, kuvvetimizden istifade etmemizi nasip eyle.

Bize teveccüh edenlere karşı bizi muzaffer kıl. bize dini musibet verme, dünyayı ne asıl gayemiz kıl; ne de ilmimizin son hedefi. bize merhamerli olmayanı bize musallat etme.

Yardımını istiyoruz. bütün hayırlar senin elindedir. şer sana ait değildir. senden geldim sana döneceğim. yücesin ve üstünsün. beni bağışlamanı istiyorum ve sana tövbe ediyorum. Allah bana kafidir ve yeter. Allah dua edeni duyar. onun ötesinde varılack bir yer yoktur.

Allahım nimetlerine denk düşecek ve artırdığın nimetleri karşılayacak derecede bir hamd ancak sana mahsustur. bildiğim bilmediğim seni övecek ne varsa ve her halukarda bunların tamamıyla sana hamd ediyorum. Allahım Efendimiz Muhammd'e ve onun aile efradına salat ve selam eyle. Allahım beni rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden ve her türlü kötülükten koru. bana rızık olarak verdiği şeylerde beni kanaatkar kıl ve bunları bana bereketli eyle.

amin velhamdulillahi rabbil alemin....

istanbul34 Çevrimdışı

istanbul34

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH Ya RAB !! ALLAH'ım ...

Ya Rab !!

Gizliyi ve açığa vurulanı yeğane duyan ve bilen semi olan, basir olan Rabbim, ALLAH'ım

Her hesabın üzerinde galebe çalan bir hesabı olan, galip olan Rabbim, ALLAH'ım...

Her acziyetin mahsulu olan büyük zillete karşı, karanlığı aydınlatan nurun ala nur'un sahibi Aziz, Alim ve Kadir olan Rabbim, ALLAH'ım...

Yersiz korkularına yenilip,korkuları tehdidin olan azabının korkusunun önüne geçen, bundan sonra kardeşlerinin çağrılarına kadınlar gibi, yaşlılar gibi, çocuklar gibi, sakatlar gibi, gözyaşları ile süsledikleri dualarında çare arayan biz zavallı kullarının üzerine sınır koymadığın merhametine sığınıyoruz Ey Rahman ve Rahim olan Rabimiz....

Rabbimiz nurunla yolumuzu aydınlat,

İlminle işlerimizi kolaylaştır,

Eksiklerimizden dolayı, lutfundan bize ulaştıracağın yardımlarını bizlerden esirğeme,

Bizlerin şeytanın oyuncağı olmasına musade etme,

Bizleri kendine dost, şeytana ve yandaşları olan azılı kafirler topluluğuna karşı, bir korku ve azap vesilesi kıl...

Bizleri firdevsine ileten, lutfana erdirecek amelleri yapabilecek güzel bir imana kavuştur..

Bizleri ümmetin Eskiden olduğu gibi izzetli günlerine tekrar kavuşabilmesi için vesile kıl..

ALLAH'ım bizi temizle..

ALLAH'ım Bizi affet ...

ALLAH'ım bizi Kabir azabından koru ..

ALLAH'ım bizleri cehennem ateşinden koru...

ALLAH'ım hesabımızı kolaylaştır....

ALLAH'ım hesab gününde önden gönderdiğimiz kötü amellerimizi açık ederek utandırma,

Günahlarımızı ört....

ALLAH'ım Bizleri de sözlerini tutanlardan eyle,

ALLAH'ım bizi şirkten koru,,

ALLAH'ım bizi küfürden, kafirlikten koru...,

ALLAH'ım bizi fakirlikten koru...

RABBİMİZ bizi EN güzel amellerle, amellerin en güzeli olan Mubarek Cihad ameli ile süsle...

Rabbimiz canımızı bu yolda sebat ve sabrederken al....

Rabbimiz bizi nebin MUHAMMED sallallahu aleyhi ve sellem'e, firdevsinde arkadaş ve komşu eyle...

Rabbimiz korkularımızı gider,

Umduklarımızdan emin kıl...
Rabbimiz AFFET bizi , Merhametine sığınıyoruz Affet ...

AFFET YA RAB , ALLAH'ım AFFET...

ALLAHUMME AMİN.....

H Çevrimdışı

hasret_gülleri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
AMİN AMİN RABBİM DUALARIMIZI KABUL ETSİN KARDEŞİM
Allah’ım! Sapıklığa düşmekten veya düşürülmekten, ayağımın kaymasından veya kaydırılmasından, zulmetmekten veya zulme uğramaktan, cehalete düşmekten veya cahil bırakılmaktan sana sığınırım.
Tirmîzî (3/152) ; İbni Mâce (2/336)
Allah'ım! Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eyle, bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt.
Allah'ım! Senden, faydalı bir ilim, temiz bir rızık ve makbul bir amel dilerim.
Zâdü’l-Meâd (2/375)
Yüzümü, hakka yönelerek, gökleri ve yeri yaratana çevirdim. Ben, O’na ortak koşanlardan değilim. Namazım ve diğer ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. O’nun ortağı yoktur. Ben bununla emrolundum ve ben Müslümanlardanım. Allah’ım melik sensin, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin ve ben de senin kulunum. Nefsime zulmettim. Günahımı itiraf ettim. Tüm günahlarımı bağışla. Şüphesiz, günahları ancak sen bağışlarsın. Beni ahlâkın en güzeline erdir. Onun en güzeline ancak sen erdirirsin. Ahlâkın kötüsünden de beni uzaklaştır. Zira kötüsünden ancak sen uzaklaştırırsın. Buyur, Allah’ım buyur! Hayrın tümü iki elindedir. Şer, sana nispet edilmez. Ben sana sığınır ve sana dönerim. Sen mübarek ve yücesin. Senden mağfiret diler ve sana tevbe ederim.
Müslim (1/534)

Üst Ana Sayfa Alt