Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Titiz Olmak Takıntılı Olmak mıdır? Sayik Erol Tangut Nasıl Biri?

C Çevrimdışı

cpu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru bildiğimden hiç bir zaman şaşmadım. Zaten niyette bu kardeşlerime yardımcı olabilmek. Zamanında eşimim sıkıntısı nedeni ile bizde az çekmedik. Benim ilettiğim de eşimin tedavisini yapan hocanın söyledikleridir. Yazdıklarımın sonuna (alıntı) diye yazalım. Olayı uzatmayalım. Sonuçta hepimizin niyeti burda yardımcı olabilmek. Şirk veya değil. Tevbe etmek iyidir. Aşağıdaki tevbeyi de bol bol yapmak iyidir. Selametle.

Allah' ım! Bilerek sana bir şeyi şirk koşmaktan sana sığınırım. Bilmediklerimden dolayı tevbe ediyorum. Şüphesiz ki sen bütün gizlilikleri bilensin.”( Akaid sayfa: 207-224)

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru bildiğimden hiç bir zaman şaşmadım. Zaten niyette bu kardeşlerime yardımcı olabilmek. Zamanında eşimim sıkıntısı nedeni ile bizde az çekmedik. Benim ilettiğim de eşimin tedavisini yapan hocanın söyledikleridir. Yazdıklarımın sonuna (alıntı) diye yazalım. Olayı uzatmayalım. Sonuçta hepimizin niyeti burda yardımcı olabilmek. Şirk veya değil. Tevbe etmek iyidir. Aşağıdaki tevbeyi de bol bol yapmak iyidir. Selametle.

Allah' ım! Bilerek sana bir şeyi şirk koşmaktan sana sığınırım. Bilmediklerimden dolayı tevbe ediyorum. Şüphesiz ki sen bütün gizlilikleri bilensin.”( Akaid sayfa: 207-224)
Menxilden tewbe dagitiyormussunz gibi oldu .
Cin musallatı icin rukye
Pskolojik sorun icin doktor tavsiye ederiz.
Dogrunun merciisine hocanızı yerlestiriyor olmanız akidenizin kaynagını gösterir..
Umarım hocanız tekfir erbablarından degildir.

C Çevrimdışı

cpu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Menzilden tevbe dağıtmıyorum. Beğendiğim bir tevbeyi paylaşmak istedim. Rukye caizdir. Birşey dediğimiz yok. Ancak aylarca rukye olup ta iyileşemeyen ancak bizim dediğimiz gibi tövbe ile 5 dakikada iyi olanları gördüm.
Örneğin zinadan musallat yaşayan biri düşünün. Bacaklarına musallat yerleşmiş. Kuran diyor ki 100 tane had cezası uygulayın. Nerde Kuran' ın emrini uygulama ? Biz sana dua okuyacağız geçicek mi olmalı sizce? Sana Kuran' ın emrettiği gibi 100 had cezasını uygulanacak üstüne tevbeni yapacaksın mı olmalı ?

C Çevrimdışı

cpu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ZİNA HAKKINDA

Fasil : KİTABÜ`L-EŞRİBE
Konu : Hırsızlık;İçki içmek;Zinâ edenler
Ravi : Ebû Hüreyre
Baslik : ŞİRB-İ HAMRI KÜFÜR DERECESİNE VARDIRAN EBÛ HÜREYRE RADİYA`LLÂHU ANH`IN ŞİDDETLİ BİR RİVÂYETİ
Hadis : Rivâyete göre, Nebî Salla`llahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: Zinâkâr (mü`min) kişi zinâ ettiği sıra (tam ve kâmil bir) mü`min olduğu halde zinâ edemez. İçki içen de içki içtiği zamanda (kâmil bir) mü`min olarak içemez. Hırsız da sirkat ettiği sıra (kâmil bir) mü`min olduğu halde sirkat edemez.
HadisNo : 1889

"Zina eden kadın ve zina eden erkeğin her birine yüz değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanan (insan) lar iseniz Allah'ın dini (ni uygulama hususu)nda sizi, onlara karşı acıma duygusu tut (up engelle) mesin. Mü'minlerden bir grup da onlara yapılan, uygulanan cezaya şahid olsun." (Nûr. 24/2).

HIRSIZLIK HAKKINDA

"Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'tan bir ceza olarak ellerini kesin! Allah daima üstündür, hikmet sahibidir." (Mâide, 5/38).

İFTİRA HAKKINDA

Zina iftirası cezası (hadd-i kazf): Namuslu (muhsan) kadınlara zina iftirasında bulunmanın cezası Nûr suresinde açıklanmıştır:

"Namuslu kadınlara (zina suçu) atıp da sonra (bu suçlamalarını ispat için) dört şahid getirmeyenlere seksen değnek vurun ve artık onların şahitliğini asla kabul etmeyin. Onlar yoldan çıkmış kimselerdir." (Nûr, 24/4).
Namuslu bir erkeğe yapılan zina iftirası da 80 değnekle cezalandırılır. Namuslu olmanın şartları şunlardır.
Hür olmak, akıllı ve ergin olmak, Müslüman olmak, iffetli olmak.

ALKOL HAKKINDA

içki İçme Cezası (hadd-i şürb): İçki içmek Mâide suresi 90. âyetle kesin olarak yasaklanmıştır. Fakat cezası Hz. Peygamber (asm)'in sünneti ve uygulamasıyla sabittir. Hz. Peygamber (asm) ve Hz. Ebû Bekir (ra), içki içene 40 sopa (celde) vurdular. Hz. Ömer (ra) zamanında içki içenler çoğalınca o, arkadaşlarıyla istişare etti. Haddin en az miktarı olan 80 değnek vurulmasını kararlaştırdılar. (bk. Dârimî, Hudûd,10; A. b. Hanbel, IV, 389).

İçki içme cezası uygulanabilmesi için içen kimsenin akıllı, ergin müslüman ve konuşabilen bir kimse olması lâzımdır. Sarhoş olarak yakalanan ve içki içtiği şahidler vasıtasıyla tesbit edilen kimseye bu ceza uygulanır.

Ukbe ibnu'I-Hâris (R) şöyle demiştir: en-Nuaymân yâhud en-Nuaymân'ın oğlu içki içmiş olarak getirildi. Peygamber (S) evde bulunan kimselere onu dövmelerini emretti.
Ukbe dedi ki: Bu emir üzerine onu dövdüler, ben de onu na'llerle dövenler içinde bulundum [6].

Bize Vuheyb ibn Hâlid, Eyyüb'dan; o da Abdullah ibn Ebî Muleyke'den; o da Ukbe ibnu'l-Hâris(R)'ten şöyle tahdîs etti: Pey-gamber(S)'in huzuruna Nuaymân yâhud Nuaymân oğlu sarhoş olarak getirildi. Bu kendisine çok ağır geldi de evde bulunan kimselere onu dövmelerini emretti. Oradakiler onu hurma deynekleri ve na'llerle dövdüler. Ben de onu dövenler arasında idim.

Es-Sâib ibn Yezîd (R) şöyle demiştir: Rasûlullah (S) zamanında, Ebû Bekr'in emirliğinde ve Umer'in halifeliğinin baş tarafında bize şarâb içmiş olan sarhoş getirilirdi de, bizler ona doğru kalkar, ellerimizle, ayakkabılarımızla ve ridâlarımızla döverdik. Umer'in emirliğinin sonunda, Umer sarhoşa kırk deynek vurdu. Nihayet insanlar içki içmek ve fesâd çıkarmakta ileri gittikleri zaman, Umer sarhoşlara seksen deynek vurdurdu [11].

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şu forumda Ateistler bile özgürce takılırken Allah rızası için ama doğru ama yanlış bildiğini (tamamen iyi niyetle) bu temizlik hastalığı rahatsızlığını çeken insanların şifaya kavuşması niyeti ile aktaran birini, herhangi bir saygısızlık vb. olmadığı halde forumdan uzaklaştıran kişilerin adaletinden şüphe duyuyorum. Kaldı ki dini konularda müslumanları aydınlatan birine bu şekilde davranışlar hiç yakışmıyor. Bir konuda bildiğimizi yazdık diye insan banlanır mı ? Bu ego tatmini değilde ne ? Bu hesabı da banlayabilirsiniz sorun yok. Bu sizin egonuzun kibrinizin vardığı noktayı gösteriyor. Kendinizi sorgulayın..

Ben genede bildiğimi yazayim. Bu takıntı hastalığından kurtulmak için...

Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalıdır! Şeytan cahillere daha çok musallat olur. Dinini iyi bilene vesvese veremez. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla [az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!”

“Şeytan, kalbe vesvese verir. Allah-u Teâlânın ismi söylenince hemen kaçar. Söylenmezse vesvese vermeye devam eder.”

Vesvese, duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. Bunun için, bilhassa günah işleme meyli olduğu zaman, hemen Allah' ı hatırlamaya, onu anmaya çalışmalı, istiğfar, salavat ve duâ okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalıdır!

Maddî temizlik için, mutlaka elimize bir süpürge alıp yerleri temizlememiz gerektiği gibi, manevî temizlik için de, önce tövbe ve istiğfar süpürgesini dilimize alıp, kalbimizin kirlerini temizlememiz; ardından da kalbin zeminine Kuddûs isminin yansıması olan manevî takva halısını sermemiz ve bu halı üzerinde oturup iman ve amel nakışlarını örmemiz gerekir.

(59:23) O, öyle bir Allah’tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mâlik ve sâhiptir, münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, puta tapanların ortak koştukları şeylerden münezzehtir...
abdullahaydemir rumuzlu sapık, forumdan kendi sapık yazılarını kaldıran sen değil misin?
Senin onurun ve Allah korkun olsaydı , kendi iradenle yazdığın yazıları hiçbir zorlama yokken hepsini habersizce kaldırarak verdiğimiz (yazdığımız) cevabları nefsini tatmin için boşa çıkartır mıydın?

Takıntı hastalığına yakalanan (başta kendi hanımın) Hastalara, Allah'ın el Kuddus isminden dolayı şirk koşmuşlardır diyerek dinden çıkanlar olarak görmedin mi?

Sen, bana yazdığın mesajında sapık cinci Erol t
Angut'u hoca olarak kabul ettiğini yazmadın mı? Bu sapığa giden kendini tekfir etmeyip, hastaları tekfir etmen senin cehaletini zaten ifşa için yeterlidir !

abdullahaydemir' Alıntı:
Hocam benim eşim obsesif yani temizlik hastası. Yıllardır uğraşıyorduk bununla. Allah ondan razı olsun Erol Tangut Hoca var Ankara' da. Sayik.. Obsesif ve inorgonik psikoz(şizofren) tedavisi gören eşim Rabbimin şifa vermesi onun vesile olması ile şükürler olsun ki şimdi iyi.. Videolarını izlediniz belki izlemediniz youtube' de. Ben gözümle şahit olduğum ve eşimin tedavisi de başarılı olduğu için, yardımcı olma maksadı ile yaşadıklarımı gördüklerimi anlatıyorum.

Kişinin ağzından konuşan şeytanın itiraflarında çok net insanın nelerden musallata yakalandığı. İftira, yalan günah vs.
Ayrıntılı olarak yazdım bi konuda nelerden yakalandığını insanların musallata.
Takıntısı da şirk tevbesi yaparak gitti gibi birşey. Elhamdulillah.
Konu çok derin.
İnsan Konduramıyor kendine şirke girmeyi. Ancak ahir zamanda girmeyen kişi o kadar az ki.
Kaldı ki yazdığım bir tövbedir. Yapan bişey kaybetmez..

Abdulmuizz Fida

Admin

Önce Kuddus ismi şerifince cahilce hastaları muşrik yap, sonra "Şirk veya değil. Tevbe etmek iyidir. " de.
Bre sapkıncım bunu en baştan diyecektin. sana kim dedi tevbe etmek kötüdür. Tevbeyi her zaman et fakat Kur'an ve sunnete göre et, Kur'an okumasını bilmeyen, sünnete muhalif yaşayarak , cinli hastalara cinleriyle mudahale eden sapıklardan şifa umulması câiz olduğunu kim söyledi?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kelam bu mudur acaba ? misal ağzını yıkadın temiz oldu bi başkası olmadı dedi sendekudussü inkar ettin diye bastın tekfiri , diğeri de tuttu yıkasan ble bilmem kaç milyon bakteri hala orada dedi konu uzayıp gitti ... ?

Abdulmuizz Fida

Admin
kelam bu mudur acaba ? misal ağzını yıkadın temiz oldu bi başkası olmadı dedi sendekudussü inkar ettin diye bastın tekfiri , diğeri de tuttu yıkasan ble bilmem kaç milyon bakteri hala orada dedi konu uzayıp gitti ... ?
Kelam, cahilce tekfir yapana, "Kur'an-ı Kerime ve sunnet-i şerife uy, tekfir yapma" demek değil;
aksine kelam, cahil tekfirciye "niye delil isteyip bid'at tekfirinden sakındırmaya çalışarak lafı uzatıyor ve böylece kelam yapıyorsunuz" diyenin yaptığıdır. ))

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu banlanan abdullahaydemir sayikçi, bana da özelden yazmıştı. İlk başta moderasyona şikayet edecektim fakat vazgeçtim belki forumda gezer dolaşır faydalanır ve tevhidi bulur diye, kısmet değilmiş.

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sayikçilerin kim olduğunu bilmeyenler için :

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Abdulmuizz Fida

Admin
Sayikçilerin kim olduğunu bilmeyenler için :
Besmele dahi okuyamayan şarlatan câhil cinci Erol tAngut ve benzerlerinin sapkınlıklarını güzel deşifre ediyor!
Abdullah aydemir, inşeAllah bu videoyu sakince izle ve tefekkür et, sonra ikaz edilmedim uyarılmadım demeyesin!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Neden bağdaşmıyor mantıkla orayı anlayamadım.. Elinizi yıkadınız. Allah' ın Kuddüs ismi tecelli etti. Temizlendi, arındı. Siz diyorsunuz ki yok temizlenmedi daha yıkacağım. Allah' ın Kuddüs ismine şirk koşmuş olmuyor mu insan. Allah bunu tövbe haşa arındırmadı bu hala pis demiş olmuyor mu ? Kaldı ki ben bundan tövbe edip, temizlik hastalığından kurtulan insanlar gördüm.. Daha ne diyelim yani.. Olay tamamen şeytan işi. Tövbe istiğfarla da Allah' ın izni ile sıkıntı ortadan kalkar...

Ebu Hureyre (r.a.)den rivayet edildiğine göre, Rasulûllah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
"Sizden birinin kabını köpek yaladığı zaman onun temizlenmesi, (birincisi toprakla olmak şartıyla) 7 kere yıkanmasıdır”.

bunun hakkında ne diyorsun ?

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu eröl abimiz iftiradan zinadan bilmem neyden cinlerin insanlara musallat oldugunu söyleyip insanlara affedersiniz büyük bir kazik atiyor. paralarinida yiyor. oh ne ala memleket. bide bunlarin youtube kanalinda 100binlerce izleyicisi takipcisi var. kafayi yeememek elde degil. Allah bunlarin belasini versin, kendi calistiklari ifrit ve cinlerin elleriyle. Amin.

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Saygımı bozmuş değilim halen. Ancak sizi öyle görmüyorum.
Birincisi ben mesajımı falan silmedim.
İkincisi bildiğimi yazdım. Fayda gördüğümüzü yazdım yaptığımız tövbeler ile.
Üçüncüsü sapık dediğiniz insanın ben ne cini gördüm ne de başka bişey. Bize aylarca ne rukye yapacağım dedi. Ne muskalar yazdı. Ne de fevkler. Bize tövbe yolunu gösterdi. Tövbemizi yaptık biiznillah sıkıntımız bitti..
Ben sayikçi falan değilim. Sıradan bir devlet memuruyum.
Sapık dediğiniz insanın 1000 lerce iyileştirdiği insan var.
Kuran ve sünnete uygun olmayan ne varsa yaptığı bizzat gösterin bende öğreneyim.
Bu arada bela okuyanlar olmuş. Müslüman müslumana bela okumaz. Ancak hidayet diler.
Genelde musallat yaşayan insanların bu şekilde saldırılarda bulunduğunu sizlere hatırlatmak isterim.

Hala inkar ediyorsanız açın Kuran-ı da bakın.
Şuara suresi 221 ve 222 ne diyor.
''Şeytanların kimlere indirileceğini sizlere bildireyimmi? Günahkarlara, iftiracı ve yalancılara.''
Şimdi zinadan alkol den iftiradan ana baba hukukundan gıybetten zulümden kul hakkı yemekten şirkten lanet ve bela okumaktan vs. musallat olmaz diyenler birazda olsa mantığını çalıştırsınlar.
Bu şeytanlar cinler insanlara nasıl musallat olurlar ?
Küle bevledince?
Sıcak su dökünce?
vs vs ?
Şeytanın aldatmacası bunlar. Müslümanların %90 ı musallat yaşıyor da haberi değil.
Benim anlamadığım nokta tövbe etmeyi öneren bir insanı neden bu kadar karşınıza aldınız.
Rabbimiz Tevbe edenleri severim buyur muyor mu ?
Neden kibrinize yenildiniz de tevbe yolunu gösteren bir insana sapık dediniz.
Nefsinize ağır mı geliyor musallat yaşadığınızı kabullenmek ?
Şeytanın tuzağına düşüpte habersiz olanları Rabbim doğru yola erdirsin. Şeytanlardan kurtulmayı nasip etsin.

Abdulmuizz Fida

Admin
Bak devlet memuru cahil!
Şarlatan tAngut tarafından (Senin veya başkalarının) iyileşenlerin olması yaptığı işin meşru olduğunu göstermez! Büyü, sihir de yapıldığı zaman etki gösterir fakat haram olduğu sabittir.
Gitmiş olduğunuz kung fu'cu Erol tAngut, besmele dahi okuyamamaktadır. Ayrıca İslam'a göre tedavi etmiyor, etmediği gibi dinden bihaber olanları dinden sanarak etkilemektedir. Bunun için fizyoterapi hileleri kullanmakta ve zaten ikna olmak için gelmiş cahilleri etkileyebilmektedir. Misal forumdaki cahil sapığımız gibi.
Ayrıca çıplak, tesettürsüz kadınlara, çıplak eliyle temas etmekte ve bunu İslam'a göre yaptığını sanıyorsunuz ki ya İslamı bilmiyorsunuz, ya haramı kendinize helal gören zındıklarsınız! Zaten kişi hastalığı sebebiyle bir vakıayı hatalı tesbit ettiği zaman size göre Esma-u'l Husna'dan Allah'ın sıfatlarından birine şirk koştuğundan muşrik olur kanaatindesiniz. Bu konuda hokkabaz tAngut'un tilmizliğine soyunmuşsun. Nitekim el Kuddus ismi ile temizlik hastası, es Semiî ismi ile kulağı iyi duyamayan sapır muşriktir.

Yine cinci'n tAngut, sömürü esnasında kişilere "Adadığın adağı yerine getirmediğin için cin musallat olmuş" diyerek kendisi gibi cahilleri korkutarak kendi cuzdanının obezitesini artırmaktadır.
Allah sizleri ıslah etsin ve necis fikirleriniz ve fasid tedavi yöntemlerinizle forumu pisletmeyin!

Üst Ana Sayfa Alt