Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

tokat

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Tokat Bursa'yı Yunanlılar işgal ettiğinde Pir Emir türbesine bakan türbedarın, mezarı bastonla dürtüp.
"Ya pir Bursa'yı Yunanlılar işgal etti, kalk kurtar dediğini ve türbedarın gece rüyasında Pir Emir Hazretlerini görüp, Emir in kendisine :
"Behey ahmak, vatanı düşmandan kurtarmak ölülerin değil dirilerin hakkıdır!" diyerek hışımla bir tokat aşkettiğini , .
ve türbedarın korku içinde uyandığında çenesinin yamulmuş olduğunu gördüğünü ölünceye kadar çenesinin düzelmediğini

İsmail, Hekimoğlu; Bir millet Uyanıyor, Timaş Yay., İst?1989, s.10

1 Çevrimdışı

11092001

Üye
İslam-TR Üyesi
pir Emir, doğru söylemiş vatanı kurtarmak için ölüden yardım istenir mi

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ahi o ne ya. ben olsam o korkuyla bırak buraları kurtarmayı viyanaya kadar dayanmıştım herhal :eek:hafalanoldum

G Çevrimdışı

guldeste

Üye
İslam-TR Üyesi
biliyordum bunu. cidden bu rüyanın tesirinden insan zor kurtulur. böyle bir rüya gördüğü için bence memnun olunmalı. :)

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
pir in mezarını dürtersen olacagı budur müstehak olmuş hemde ölülerden medet umanlara ders olsun

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
deli ' Alıntı:
ahi o ne ya. ben olsam o korkuyla bırak buraları kurtarmayı viyanaya kadar dayanmıştım herhal :eek:hafalanoldum

tabiii :huhuuhuu :eek:hafalanoldum
_mechul_ ' Alıntı:
pir in mezarını dürtersen olacagı budur müstehak olmuş hemde ölülerden medet umanlara ders olsun

:helalsana :helalsana

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
ölülerden medet uman bir ülkeyiz...abi normaldır bence....
Bu yazıyı tüm Türbelerin önüne asmak lazım bence..okadar Bilmiyen çokki!!!!,

Teşekkürler paylaşım için

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sifir ' Alıntı:
deli ' Alıntı:

tabiii :huhuuhuu :eek:hafalanoldum
_mechul_ ' Alıntı:

:helalsana :helalsana
:muhaha :muhaha :muhaha