Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tsk Işid Hedeflerini Vurmaya Başladı ! ( Işid Obüsler Ile Vuruluyor) 03.10.2014

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TSK dan Kara Harekatı Hazırlıkları !!! YPG ile aynı Safta savaşan Şimdi Işide karşı ilerde Nusraya ve Tüm Mücahidlere karşı savaşacak olan Tağut Türkiye Devletini Allah'ım sen kahreyle...

Allah'ım Kobaninin Düşmesine Ramak kala PKK nın can damarının koparılmasına ramak kala PKK ya destek veren TC yi Kahreyle... AMİN

Teskerenin kabul edilmesi sonrası asker harekete geçti. Ağır zırhlı birlikler bölgeye sevk ediliyor.Tezkerenin Meclis'ten geçmesinin ardından sınırda askeri hareketlilik yoğunlaştı. Ağır zırhlı birlikler bölgeye sevk ediliyor. Piyade Komando Birlikleri harekete hazır bekliyor.

asker_tezkere_sonrasi_harekete_gecti_1412339543_3697.jpg

TÜRK JETLERİNİN TESPİT ETTİĞİ HEDEFLER OBÜS TOPLARIYLA VURULUYOR

Suriye sınırında bulunan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine düşen havan mermilerinin ardından, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı, 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan F-16 savaş uçakları tarafından yapılan keşif ve elde edilen istihbarat üzerine sınır boyunda konuşlanan obüs toplarıyla belirlenen hedefler vuruldu.
Suriye sınırına konuşlandırılan askeri birlikler Türk jetleri tarafından verilen istihbarat üzerine obüs toplarıyla atış yapıyor. Obüs toplarının sınırdan 40 kilometre mesafeye etkili atış yaptıkları belirtildi.

SINIR HATTI SAVAŞ UÇAKLARI TARAFINDAN KONTROL EDİLİYOR
Suriye'de devam eden çatışmalardan seken üç adet havan mermisinin, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Mürşitpınar bölgesinde boş araziye düşmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) alarma geçti. Diyarbakır'da bulunan hava üssünden peş peşe kalkan F-16 savaş uçakları, Suriye sınırı boyunca keşif uçuşu gerçekleştirdi. Keşif uçuşu sırasında havan mermisinin geldiği yeri ve birçok noktayı tespit eden jetler, koordinatları Diyarbakır'da bulunan harekat merkezine bildirdi. Verilen koordinatlar doğrultusunda sınırın sıfır noktasında bulunan kara birlikleri, bu bölgeleri obüs toplarıyla vurdu.

Angajman kuralları kapsamında gerçekleştirilen bu operasyonda Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi sınırında bulunan Kobane bölgesindeki IŞİD mevzilerine yönelik olduğu belirtildi. Vurulan hedeflerinde IŞİD mevzisi olduğu bilgisi alındı.

SINIRA ASKERİ SEVKIYAT SÜRÜYOR
Öte yandan, TSK, sınır güvenliğinin azami şekilde korunması için sınıra aralıksız askeri sevkiyat gerçekleştiriyor. Türkiye, sınırda güvenlik önlemlerini arttırdı. Son birkaç gündür Suriye-Türkiye sınırında bulunan ve başta Şanlıurfa olmak üzere Gaziantep, Hatay gibi illere zırhlı birlikler, askeri araç, tank ve füze savunma sistemleri sınırındaki hakim noktalara yerleştiriliyor. 1 yıldır IŞİD terör örgütünün Irak ve Suriye'de gerçekleştirdiği saldırıların Türkiye sınırına yaklaşması üzerine olası sızma ve sınır ihlalini engellemek isteyen TSK, teyakkuza geçti ve sınır hattında tampon bölge oluşturma kararı aldı. Türkiye'nin birçok noktasından asker, zırhlı araç ve mühimmat sevkiyatına başlayan TSK, sınır hattında tampon bölge oluşturarak olası bir saldırıyı ve sızmaları engellemeyi hedefliyor.

Sınırın sıfır noktasında bulunan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin hemen yanı başında yaşanan çatışmalardan dolayı ve sınırdan geçişlerin yoğunlukta olmasının ardından çok sayıda ilden bu bölgelere askeri sevkiyat yapılıyor. Özellikle de Diyarbakır'da bulunan 7. Kolordu Komutanlığı'na bağlı çok sayıda birlik, önceki gün "Kirpi" adı verilen zırhlı araç eşliğiyle Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine doğru hareket etti. Ağır zırhlı araçlar ise TIR'lara yüklenip karayolu ile sınır hattına geçiş yapıyor. Çok sayıda tank ve zırhlı aracın yanı sıra birçok tabur askerinin bölgeye gönderildiği öğrenildi.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TSK dan Kara Harekatı Hazırlıkları !!! YPG ile aynı Safta savaşan Şimdi Işide karşı ilerde Nusraya ve Tüm Mücahidlere karşı savaşacak olan Tağut Türkiye Devletini Allah'ım sen kahreyle...

Allah'ım Kobaninin Düşmesine Ramak kala PKK nın can damarının koparılmasına ramak kala PKK ya destek veren TC yi Kahreyle... AMİN
Allahumme amin

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun zaman siteye gelmedim. Şimdi soru sormak için açmışdım bu haberi gördüm. Sonunda TCnin bu kararı alacağını düşünüyordum. Ama bu kadar çabuk olacağını zann etmiyordum. ALLAH (s.v.t) Müslümanlara kafirler üzerinde zafer vaad etdi. ELHAMDULİLLAH. ALLAH tüm müslümanların yardımcısı olsun.Amin, Amin, Amin.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi başlıkla içerik arasında çok fark bir angajman kurallarıyla karşılık olarak vurmak var birde saldırı olarak vurmak var

H Çevrimdışı

halilibrahimm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
işidin artık bitmesi gerekiyor bence artık onlardan nefret ediyorum cünkü istedigini kafasına göre öldürüyolar karısı bana cariye oldu deyip tecavüz ediyorlar sonrada satıyorlar kadınları bu kafirlerin islamla alakası yok bence bu p... yapınca zina olmuyormu yoksa onlara helalmı Allah bu grubu kahreylesin

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işidin artık bitmesi gerekiyor bence artık onlardan nefret ediyorum cünkü istedigini kafasına göre öldürüyolar karısı bana cariye oldu deyip tecavüz ediyorlar sonrada satıyorlar kadınları bu kafirlerin islamla alakası yok bence bu p... yapınca zina olmuyormu yoksa onlara helalmı Allah bu grubu kahreylesin
Sen ne ayaksın ... tecavüz kim etmiş ... sallama

H Çevrimdışı

halilibrahimm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bir kadınla zorla iliskiye girip para karsılıgı onu baskasına satmak noluyor bunu acıklarmısın Allah işidi helak etsin cünkü onlar harici oldular resmen kendisine biat etmiyeni öldürüyorlar

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
bir kadınla zorla iliskiye girip para karsılıgı onu baskasına satmak noluyor bunu acıklarmısın Allah işidi helak etsin cünkü onlar harici oldular resmen kendisine biat etmiyeni öldürüyorlar

Allah seni ıslah etsin. Bir tembeller, iki cahiller hiç çekilmiyorsunuz.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
hacı abi bak hele;kim bu tembellerle cahiller ?

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Tembeller: Araştırmaya üşenenler, uzun yazı okumaktan sakınanlar/sıkılanlar -bunlar kullanılmaya çok müsait insanlardır -Allah bizleri onlardan kılmasın ve onlarıda ıslah etsin- vesaire çoğaltılabilir.

Cahiller: Bilmiyorlar -bilmemek değil öğrenmemek ayıp fakat 'bu çağda cahillik tercih meselesidir'-, bilmedikleri gibi kendilerini biliyor sanıyorlar -bilmediklerine dair uyarı yaptığımız çoğu zaman kendilerini değilde karşıyı gafil görüyorlar (bak. sofiler)-. Bunlar aynı zamanda tembeller kategorisinde yer alıyorlar. Vesairler çoğaltılabilir.

Bunlar tamamen benim çıkarımlarım. Sorduğun için cevapladım onun için "eleştirmeye/zıt görüş beyan etmeye/beni haksız çıkartmaya çalışmaya" hakkın yok vesselam.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işid in iki yönü var zira ilk gelişlerinde uygulamaları ve çekilen videoları gerçekten tam bir islam ülkesinde olması gereken şekilde idi..mevcut halk üzerinde gayet etkin sevecen ve adil idiler..ama sonraları nasıl olduysa madalyonun öbür yüzünü gördük..ne yazıkki pek çok özelliklede Türkiyeli gençler o videolar ile akın akın katılım sağladılar hep o iyi tarafı görerek..

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

Tembeller: Araştırmaya üşenenler, uzun yazı okumaktan sakınanlar/sıkılanlar -bunlar kullanılmaya çok müsait insanlardır -Allah bizleri onlardan kılmasın ve onlarıda ıslah etsin- vesaire çoğaltılabilir.

Cahiller: Bilmiyorlar -bilmemek değil öğrenmemek ayıp fakat 'bu çağda cahillik tercih meselesidir'-, bilmedikleri gibi kendilerini biliyor sanıyorlar -bilmediklerine dair uyarı yaptığımız çoğu zaman kendilerini değilde karşıyı gafil görüyorlar (bak. sofiler)-. Bunlar aynı zamanda tembeller kategorisinde yer alıyorlar. Vesairler çoğaltılabilir.

Bunlar tamamen benim çıkarımlarım. Sorduğun için cevapladım onun için "eleştirmeye/zıt görüş beyan etmeye/beni haksız çıkartmaya çalışmaya" hakkın yok vesselam.

anladın niye sorduğumu sen..
herkese niye sıfat takiyorsun kardeşim işin bu mu senin ? ukala da değil gibisin ama.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

İslam-TR Üyesi
anladın niye sorduğumu sen..
herkese niye sıfat takiyorsun kardeşim işin bu mu senin ? ukala da değil gibisin ama.

İnan sen "ahmak" isen ben sana "ahmak" demekte bir an bile tereddüt etmem. "ahmak" adama "akıllı" demek akıllılara yapılmış bir hakarettir. Kimse forumda konu altlarına mesaj yazarken silah zoruyla yazmıyor. Biliyorsan veyahut herkesin görüşü isteniyorsa yazarsın ama bilmediğin halde yazmak hele hele Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat'in ittifak/icma ettiği konularda bilgisizce, ahmakca yorumlarda bulunmak. Müslüman adamın "Düşmanına bile adalet borcu vardır". Sırf bir grubu sevmediğin için o grubu eleştiri ihtiyacı duyar ve onların İslam'dan olan hal ve davranışlarını -cariyelik meselesi- tecavüz olarak nitelendirirsen sen hem ahmaksındır, hem cahilsindir, hem de tembelsindir -ki araştırma farziyetini yerine etirmiyorsun-. Ki o kişiye arka çıkanlarda hem ahmaktır, hem cahildir, hem de tembeldir. Yanlış bir şey yazmadığımı sende biliyorsun varsa bir uyarın, arkadaşca bir öğüdün özel mesaj yoluyla yazarsın olur biter. Konu altına yazıpta tartışma çıkarmak yersiz.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
yukardaki cariyelik konusu beni zerre ilgilendirmiyor .sen en son bir mesajında bana tembel demeye getirdin ve burada da tembeller yazdın..aynı gün saat 7:13 te " horasani ve ben forumda varız ..." gibi alakasız bir mesaj atıyorsun.. nasihatten bahseden sen böyle mi nasihat ediyorsun ? hangi icma edilmiş konuya kafama göre yorum yazdım .
mesajlarında altı çizili kelime bulundurmamaya , gizlice laf dokundurmamaya , akıllı ahmak oyunu oynamamaya dikkat edersin olur biter..