Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türk Medyasının İslam Dini İle Alay Ettiğini Biliyormuydunuz ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
medya.jpg

Bir okuyucumuz, ilginç bir mail göndermiş.

Bunu sizinle paylaşmak istiyorum:

Sayın yetkili;

% 99 u Müslüman olan memleketimizde Müslüman kesimin zihninde dinî
bir anlam ifade eden kutsal isimlerin tüm Türkiye nin seyrettiği
dizilerde küçük büyük herkesin beynine kötü imajlar kullanılarak
gerçek mânâları dışında kötü bir biçimde yerleştirilmektedir. Bunun
tesadüf olduğunu söylemek saflık olur. Bu dizilerin yapımcıları ve
arkalarındaki güçler yetkililerce incelenmelidir. Bu şekildeki
farklı dizilerin birçoğunun yayınlandığı kanalın ortak adresinin
ATV oluşu da dikkate değerdir.

Gafur: Kelime anlamı olarak, bağışlamada, merhamette sınır
tanımayan anlamına gelmekte olup Allah ın 99 isminden biridir.
Çarşamba günleri ATV de yayınlanan Avrupa Yakası dizisinde
psikopat, elinde bıçakla dolaşan, kendisinden her türlü kötülük
beklenebilen, cinsel sapkınlıklar sergileyen, özürlü giyinen,
komşunun karısına göz dikmiş tipleme.

Burhan: Sağlam delil mânâsına gelmekte olup Kur ân-ı Kerim in
isimlerinden biridir. Avrupa Yakası dizisinde ise psikopat, aptal,
cinsel sapkınlıklar sergileyen, dedikoducu, salak tiplerden birinin
adı.

Tacettin: Dinin tacı anlamına gelmekte olup Avrupa Yakası
dizisinde en şapşal, salak, beyinsiz, herkesin arkasından dalga
geçtiği, kolay işletilebilen cahil karakterin adı.

Aziz: En yüce, en üstün anlamına gelmekte olup Allah ın 99
isminden biridir. Aziz isimli karakter ise ATV de yayınlanan Beyaz
Gelincik dizisinde kadın pazarlayan, psikopat, katil, başkasının
karısına göz dikmiş, aşağılık dizi karakterinin adı

Kadir: Her şeye gücü yeten mânâsına gelmekte olup Allah ın 99
isminden biridir. STAR da yayınlanan En Son Babalar Duyar adlı
dizide sahtekâr, yalancı, para için her türlü dalavereyi
çevirebilen başrol oyuncusu

Amil: Amel eden, ibadet eden, iş ve aksiyon sahibi anlamına
gelmekte olup Peygamberimiz in isimleri arasında yer almaktadır.
Hayat Bilgisi adlı dizide ise aklı fikri para, sahtekâr, yalancı
bir okul müdürünü canlandırmaktadır.

Mennan: Çok ihsan eden, lütufta bulunan anlamına gelmekte olup
Allah ın 99 isminden biridir. Hayat Bilgisi adlı dizide ise
üçkâğıtçı, düzenbaz, uyanık, yalancı, ikiyüzlü okul hizmetlisinin
adıdır. Dizide, müdür, Mennan gel lan buraya hayvan demekte,
Allah ın bu güzel isminin böyle aşağılayıcı bir cümlede
kullanılması kesinlikle kabul edilebilir değildir.

Bu isimler toplumumuzda Allah ın kulu mânâsına gelen Abdülkadir,
Abdülmennan, Abdülaziz şeklinde kullanılırken veya kullanılması
gerekirken bu dizilerde Abdül kısmının çıkarılıp direkt olarak
Allah ın 99 isminden biri olarak kullanılmaktadır. Dizilerde öne
çıkarılan, imrendirilen isimlerin neden yukarıda bahsedilen isimler
gibi olmadığı da bir başka soru işaretini aklımıza getirmektedir.

Bu milletin başına ne geldi ise, bananecilikten geldi. Dilerim
sizler milletine ve değerlerine sahip çıkanlardan olursunuz.
Saygılar.

Bu yazıyı gönderen okuyucumuz sadece bize değil, RTÜK e de
göndererek bilgilendirmiş.

Hassasiyeti için teşekkürler.

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O KANALLAR ZATEN BİR ÜLKEDEN KOVULMUŞ KANALLAR......HANGİ ÜLKEYDİ O.....

ADAMLARI FİTNE ÇIKARIYORLAR DİYE KOVUYORLAR TASI TARAĞI TOPLAYIP TÜRKİYEDE ALIYORLAR.......

ZATEN AKILLI ADAM DA ONLARI KAALE ALMAZ Kİ??????

YAAA BEN BAYAĞI AKILLIĞIM GALİBA, HALİS MULİS İKİ ÜÇ KANLDAN BAŞKA BİR KANALI SEVMEM......

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O KANLLARA İBRET NAZARIYLA DEĞİLDE HAYRAN NAZARIYLA BAKANIN ZATEN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM......

FAZLASIYLAN.......

DAHA AĞIR BİR İTHAM DA KULLANIRDIM AMA BUNDAB SONRA SİNİRLEİRME HAKİM OLACAĞIM......,

HEM BU GÜN CUMA AKŞAMI....

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MuSaB BiN uMeYR ' Alıntı:
bu maili atan ve bizlerle paylasan kardeslerimizden Allah razi olsun ,elhamdulillah televizyonum yok ama bulundugum her ortamda konu hep diziler ,artik anlayin ne olur , bu dizilerle uyusturuluyorsunuz , eger sizler izlemezseniz adamlar yapmaz ,

ne olur kardesler atin o fitnevizyonlari evlerinizden :agliyorum

evet haklısın kardeşim...sen ben ızlemıooz tv fakat evlerımızın hepsındede tvler var ve hepte bu dızler ızlenıo toplumda herkes bu dızılerden bahsedıo ve iğrençlık fıtne kufur hat safhada...

uyanın ey muslumanlarrr...

H Çevrimdışı

Hanne-sevde

Üye
İslam-TR Üyesi
bu maili atan ve bizlerle paylasan kardeslerimizden Allah razi olsun ,elhamdulillah televizyonum yok ama bulundugum her ortamda konu hep diziler ,artik anlayin ne olur , bu dizilerle uyusturuluyorsunuz , eger sizler izlemezseniz adamlar yapmaz ,

------------katılıyorum,zamanla seyrede seyrede normal olmaya başlıyor haram ve yanlış olan herşey..Allah basiretimizi artırsın.....hep söylüyoruz o diziler sizi mahvediyor diye,lakin anlayan kaç kişi :vavaaaa
tesettürlü bir arkadaşımız,yalan rüzgarını seyrede seyrede sonunda onlar gibi yaşamaya karar verdi,iki kızını eşine bıraktı ve kötü yola düşyü...biz öyle olmayız demeyin,diyenler de mahfoldu....Allah ümmeti korusun...

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O TELEVİZYONU İCAD EDENLERİN TORUNLARI NE DİYOR BİLİYOR MUSUNUZ ONUN HAKKINDA;

''''' APTAL KUTUSU '''''''''

Yaaa NE KADAR HOŞ BİR KELİME......EPTAL KUTUSUNA APATALLAR BAKAR......APTALLAR....

İNANIN ADAMLAR TELEVİZYONA BAKIYOR, BENDE ONLARA BAKIYOR ONLARI SEYREDİYORUM......

ONLARIN ÖYLE GÖZLERİNİ ÇIKARMIŞ APTAL APTAL SEYRETMELERİNİ SEYREDİYORUM...

F Çevrimdışı

FAKİRULLAH

Üye
İslam-TR Üyesi

bunları seyretmekle kalınmıyor birde her bir kelime tavır olduğu gibi sergileniyor ve yerleşiyor
ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLMUŞ.....

Z Çevrimdışı

zinnureyn.

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece Kavramlar Veya İsimler mi ?

Hayır !

Kartel Medyası Her Fırsatta İslama Zarar Vermenin Kaygısı İçerisinde Örneğin Geçenlerde Doktorlar Diye Bir Diziye Göz Gezdirdim Hasta Bir Çocuk Var Kalp Damar Nakli Gerekiyor Benim Duyduğum Ve Bildiğime Göre Kalbe İnek Damarı İle Nakil Yapılır Ama Ne Hikmetse Domuz Damarı Nakledilmesi gerekiyor Bu Sahnede Ve Baba Bundan Razı Olmuyor Evet Ondan Sonra Geliyor Ataklar Maksat Damar değil Çocuk Hiç Değil İslami Değerleri Pula Çevirmek...

Buna Benzer Bir Saldırıya Tanık Olmak İstiyorsanız Bu Akşam Dikkatlice Herhangi bir dizi Seyredin Tamamen Farklı bir Dizi Seyrettiğinizi Anlayacaksınız...

Ayrıca Şu Aptallık Mevzunuda Anlayabilmiş Değilim Şu Anda Faydalandığımız adsl Hizmetini Kimden Alıyoruz Müslüman Bir Kuruluştanmı ?

Evet onları Kesinlikle Seyretmemek Lazım Ama Düşmanımızı Ve Onun Stratejisini Çok iyi Tanımamız Gerekiyor MAL gibi Bakmamak Lazım.

Selametle...

M Çevrimdışı

muhammed uyan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Günaydın diyelim veeeeeebu bilgiye birde DİKKAT DİKAT DİYEREK 25.kare uygulamasını haber verelim.Bu uygulama şudur.İnsanın gözü sadece 24 kare alabilir eger bu kareye birde siz eklerseniz yani 25 kare koyarsanız ve bu karede birseyler yazmıssanız yanı bır mesaj yüklü ise bu mesaj göz tarafından degılde bılıncalatı tarafından algılanır ve sız bunu farketmessınız ama sız bununla bır yerlere yonlendırılırsınız ve ıstenıleen kıvama bır sure sonra gelırsınız ve olayları degerlendırıken ve bazı meselerı kavrarken hep bılıncaltınızdakı o bılgıye gore degerlendırme yaparsınız.VEEEEEEEEEbılıyormusunuz bu uygulama bıryerlerde yıllardır yapılıyor.Mesala buna bır ornek getırısek yapılan bır arastırmaya gore sunulan reklamın cesıtı ne olursa olsun farketmıyor bır ülkenin televızyonların da yayınlanan reklamların 25.karesınde hep cınsellık verılmekte ve ınsanların bılınc altına bu ahlaksız olay yerlestırılmektedır.Ve insanlar bilinçli bir şekilde yönlendirilmektedir.selametle

H Çevrimdışı

hayat_cihad_ve_imandir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
esselemu aleykün kardeşim ve ya abim allah senden bu şekilde cihad ettiğin için razı olsun ve seni vaadettidiği adn cennetine koysun bu hassas konuya değindiğiniz için senden ve diğer kardeşimizde

H Çevrimdışı

hayat_cihad_ve_imandir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
esselamı aleykün kardeşim veya abim bu hassas konuya değindiğin ve allah yolunda bu şekilde cihat ettiğin için allah senden razı olsun ve mücahidlere vaadettiği adn cennetine koysun şüphe yokki allah vaadinden dönmez ayrıca sizinle tanışmak istyorum eğer bir msn adresiniz varsa sizinle o şekilde daha rahat konuşuruz en kısa zamanda cevap bekliyorum abim allah yar ve yardımcın olsun
ben sana msn adresimi yaziim; [email protected] inş.. tanışalım

H Çevrimdışı

Hanne-sevde

Üye
İslam-TR Üyesi
kamill ' Alıntı:
hz.allahın (CELAL)sıfatıda var birgün tecelli eder elbet,,
ALLAHUEKBER!....inş.o günleri görürüz ...ben A'raf tepesinde bulunursam,cennette nasib olursa inş.Rabbimden zalimlere celal sıfatıyla yaptıklarını görmek istiycem...ama bu dünyada görürüz inş..ölmeden.....kahhar sıfatıyla...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
SENARİSTLER NE DİYOR?

Vakit gazetesine konu olan bu komplo iddiası için, dizilerin senaristlerinden görüş aldık. Senaristler, iddiaların asılsız olduğunu, isimlerin tümüyle tesadüfen seçildiğini dile getirdiler. Bir senarist, ise, "Hayatımda bu kadar saçma komplo iddiası duymadım. Ben seçtiğim ismin Allah'ın 99 adından biri olduğunun bile farkında değildim" dedi.

Benimki de Allah'ın isimlerinden biri

GANİ MÜJDE (Hayat Bilgisi).

"Çocuklardan, Allah'ın isimlerinin anlamına göre yaşaması beklenemez. İnsanlar isimlerinin anlamına göre yaşasaydı, hapishaneler boş olurdu. İnsanların isimleri farklıdır, karakterleri farklı. Benim ismim de Allah'ın isimlerinden... Peki ben mükemmel miyim? Binbir Gece'de Gani diye aylak bir karakter var. Ben şikâyetçi miyim? Böyle anlamsız bir şikâyet olur mu?"

Herkes ismine göre mi yaşıyor?

BİROL GÜVEN (En Son Babalar Duyar).

"Gerçek hayatta Allah'ın isimlerinden birine sahip olanlar sahtekâr, düzenbaz, yalancı veya iki yüzlü olmuyor mu sanki? Senaristler, hayattan gördüklerini ve biriktirdiklerini yazıyor. Karakterlerin isimlerini koyarken verdiğim isimlerin Allah'ın 99 isminden biri olup olmadığı, karakterin kişiliğinin ismine göre olup olmayacağı aklıma bile gelmez. İnsanlar isimlerine göre yaşamıyor ki!"

İlahiyatçı Görüşü: Art niyetli olduklarını düşünmüyorum

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu: "Senaristlerin saygısızlık olsun diye bu isimleri kullandıklarını düşünmüyorum. Allah'ın isimleri kutsal isimlerdir. Özellikle Mekke, Medine gibi kutsal yerlerin isimlerinin de dikkatli kullanılması gerekir. Ben senaristlerin dizilerindeki kötü karakterlere isim verirken art niyetle düşünüp, Allah'ın isimlerinden birini verdiklerine inanmıyorum."

Meğer İnek Şaban da komplonun içindeymiş

GÜLSE BİRSEL (Avrupa Yakası).

"O gazetede, siyah köpeklere 'Arap' ismi verilmesinin ve 'İnek Şaban'ın isminin 'Şaban' olmasının da aynı korkunç komplonun parçası olduğu söyleniyor! Zaten bu, başlı başına mizah konusu! Ayrıca 'Dizileri seyredenlerin keyfinin içine tüküreyim, iki ayaklı şeytanlar' gibi tuhaf ifadeler var! Bu bakış açısını Allah'a havale etmek lazım galiba! Biz senaristler karakter isimlerinin dini ve tarihsel kökenini araştırmayız elbette. Türkiye'deki isimlerin yüzde sekseninden fazlası zaten İslam kökenlidir. Sözgelimi, Ali, Mehmet, Ayşe, Fatma, Ömer, Kerim, Metin isimli karakterlerinin hepsi kusursuz insanlar mı olacak? Gerçek hayatta bütün Gaffur'lar dört dörtlük mü? Ailesi o ismi iyi niyetle koymuş, ama adam onların hayal ettiği gibi biri olmamış, ne yapalım? Halkın sevgilisi olan, futbol takımlarına ismi verilen, her kesimin sempatiyle baktığı, "garibanların temsilcisi" olduğu bile söylenen Gaffur'un bu kadar aşağılanmasına da kızıyorum. Zaten ismi uzun uzun düşünülmedi, çünkü geçen yıl tek bölümlük bir karakter olarak planlanmıştı. Bu arada Avrupa Yakası'nda, yine tesadüfen, en ahlaklı, prensipli, güzel, akıllı, düzgün iki karakterden birinin adı Tanrıverdi, ötekininki Zeynep!"

Alıntı:Sabah

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
bi alayı şerefsiz kardeşim bunların insan hepsini kasıtlı yapıyorlar kardeş hepsinin allah cezasını versin

Üst Ana Sayfa Alt