Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Türkistan Islam Cemaati Mücahidesi Bacı’dan ” Ümmetin Erkeklerine Serzeniş”

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vlcsnap-2015-10-02-19h59m50s118-391x220.png

Türkistan İslam Cemaati medya merkezi İslam Awazi’nin yayınlamış olduğu ”Müslime Bacıdan Ümmetin Erkeklerine Serzeniş” adlı videonun yazıya dökülmüş halini Doğu Türkistan Bülteni Haber ajansı olarak ilginize sunarız ;

++++

Bismillahirrahmanirrahim, Allaha hamdolsun Bütün Mücahitlerin emiri Allah Rasulü S.a.v’e selam olsun, Rasulun ümmetine ve kıyamete kadar onun yolunda gidenlere selam olsun. Allahın emri ve izni ile hicret ettik ve şimdi cihad bölgesindeyiz. Burada Allah’ın düşmanlarıyla savaş vardır.

Melekler kendi kendilerine zulmedenlerin hayatına son verecekleri zaman, derler ki: “Nerde idiniz?” Onlar: “Biz, yeryüzünde zayıf bırakılmışlar (müstaz’aflar) idik.” derler. (Melekler de:) “Onda hicret etmeniz için Allah’ın arzı geniş değil miydi?” derler. İşte onların barınma yerleri cehennemdir. Ne kötü yataktır o. NİSA 97…

Allaha hamd olsun, Allah kitabında bütün müslümanları Cihada çağırıyor. Bizim eşlerimiz Allah’ın davetine icabet ettiler ve şimdi Cihad bölgesi olan Horasan’dadırlar (Afganistan). Daha sonra gördülerki aileleri de burada yaşayabilirler, ardından bizleri cihad bölgesine getirdiler. Dünyanın bütün nimetlerini bırakıp hiç görmediğimiz, bilmediğimiz yere gitmenin bize zor olacağını düşündük. Allah’a hamd olsun ki bizler bu zorluğu aşıp Hicret ettik ve bizi ‘’Türkistan İslam Cemaati’’ kabul etti.

Bütün Cemaatlerde olduğu gibi bizim cemaat’te de, bizlere yardımcı olan guruplar var. Kadınlar burada dışarı çıkmadıklarından ihtiyaçları bu yardımcı guruplar tarafından karşılanıyor. Bilinki bizler buradada evlerimizde yaşadığımız gibi yaşıyoruz, Burada herşeyimiz var.

Birgün Ayşe r.a annemiz güldü, Rasulullah s.a.v efendimiz sordu niçin gülüyorsun ya Ayşe. Ayşe annemiz çünkü Allahın Rasulü benim evimdedir dedi. Rasulullah s.a.v efendimiz dediki, O evlerde erkekler cihada gidiyor, işte orada Allah’ın kendisi O evdedir.

Eşi Cihada giden bir Sahabe kadına, diğer bir kadın sordu. Yedirenleriniz gitti mi ? Sahabe kadın ise ‘’Yiyenlerimiz Gitti, Yetirten (Allah) herzaman yanımzdadır dedi…

Buraya sadece genç kadınlar hicret etmiyor, aramızda yaşlı kadınlar, 70 yaşında ninelerimizde var. Ninelerimizin biri ile konuştum, onlardan hiç biri buraya geldiğine pişman değiller. Ninemiz dedik burada herşeyimiz var en önemlisi ise, Küfürden Uzak olmamızdır. Hicretinden sonra birkaç yıl yaşayan bu ninemiz İnşaallah Şehit oldu. Çünki Allah subhanallahu teala bir ayetinde diyorki ‘’Kim Allah ve rasulü için hicret ederse ve bu yolda dünyasını değişirse onun mükafatı Allah yanındadır Allah bağişlayan ve rahimdir’’

Ben her bir kadın ve eş gibi eşimi Allahın onlara şehadet karşılığında vaad ettiği Hurilere kıskanırım.ve bir hadis daha söylemek istiyorum. Bir gün Allah resulu s.a.v. bir sahabeyi defn ederken kederlendi sonra ise güldü. sahabiler sordular ‘’Ey Allahın resulu niçin evvel kederlendin sonra ise güldün?’’ Allah resulu s.a.v. ‘’kederlendim çünki o evlenmemiş öldü ve bir çok şeyleri göremedi. Güldüm çünki gördüm ki güzel huriler onu bağırlarına basıp kucaklamak için acele ettiler. içlerinden en güzeli hızla digerlerini itip geçdi, ama ayağı dolaşdı ve düştü. Diğerleri de ona çarpıp yıkıldılar.ve büyük bir huri topası meydana geldi.

Her defasında savaşa çıkdığında seni (Eşimi) yanına çağıran hurileri kıskanıyorum. Hesed ediyorum, çünki ben onlardan evvel seninle (Eşimle) görüşemiyicem. onlar seni karşılayacak ve sen her şeyi unutacaksan. Onlar seni karşilayacak ve budur vaad olunan cennet. Budur senin evin. Gördüğün her şey senin. İmtihan geride kaldı artık diyicekler. Hesed ediyorum çünkü sen (yani eşim) her defe savaşa çıkarken seni gözleyen hurilerle görüşmek için süsleniyorsun. Onlar da ince sesle seni çağiriyorlar. Ben de seninle görüşmeyi arzularım…

Allaha hamd olsun. burda hergün yeni aileler de kurulur. Çocuklar dünyaya gelir. Bazı aileler de 3-5 hatta daha çok çocuk var. Biz bacılar onlara ilk önce evlerimizde dersler öğretiyoruz. 7 yaşindan sonra onları medreseye gönderiyoruz. Orada onlar Allahın kitabını öğreniyorlar. Burası savaş yeri ve biz her bir şeye hazır olmalıyız. Erkeklerimiz evde oldukları zaman dağlara gidip herbir meşakatler çekiyoruz. Muhtelif silahlardan ateş etmeyi onlari söküp-takmayı öğreniyoruz.

Karşımda silahım Kalaşnikovu görüyorsunuz. Adeten onu evde saklıyorum. Dışarı çıkarsam mutlaka yanımda TT markalı tapancamı götürürüm. Bacıların her birinin silahı ve el bombası vardır. (silahı soküp temizliyor ve yeniden topluyor)

Ben filan kadın gibi olmak istiyorum. O dört savaşa iştirak etdi. Uhut’ da Hudeybiye de Huneyn’de oldu. Uhut savaşında Rasulullah s.a.v. hep yanında oldu onu korudu ve 12 yerden yaralandı. Rasulullah s.a.v. bu kadın varya o bir çok kişiyi evez eder. Allah bir ayetde buyuruyor ki Allah yolunda infak ediniz. Kendinizi zulme atmayın. İyilik yapın, muhakkak ki Allah iyilik yapanlarladır. Odur ki hiçbir ameli küçük görmeyin. Allah için yolladığınız her bir para bir kimsenin ihtiyacın karşılar. Bir yaralı, yahut hastaya bir ilac alınır. Yahutta yolladığınız paraya bir gülle (Bomba) alınır da onunla bır Allahın düşmanı öldürülür ve sizde ondan kurtarmak için bir fırsat bulursunuz.

Odur ki küçüktür deyip durmayın burada her kuruşun kendi harcanma yeri var. Cimrilik yapmayın. Bilin ki Allah her amelinize kat-kat karşılık verir. Bilinki bizim savaşmamız bir sebebdir. Zaferi veren Allah’dır. Şimdi elimizde Silah olmasa kılıç kalkan olsa bile biz yine savaşacağız. İnşallah biz galip geleceğiz. Çünkü Allah bizimledir.

Tarihe baksaniz defelarca Müslüman kadınların savaşmasının cihad yapmasının şahidi olursunuz. Biz kısas intikam almışız bundan sonra da alırız, alacağızda. Fırsat varken evlerde oturan ve cihada katılmayan erkeklere de seslenmek isterim.

Bilin ki ölüm bizim peşimizi bırakmaz. yüksek kalelar de olsak bile. Cennet kapıları hala açıkken Allah’la bir ahid ettik. Bilin ki cennetin kokusu cihad bölgeleri büsbütün sarmıştır artık.

Bilinki sizin Müslüman olmanız sakalda ya giydiyiniz elbiselerde değil. Arabalarınızda ve yaptığınız evlerde de deyil. Allahın cihad emrini unutup terk etmişsiniz.

Erkeklere emr olunan cihadı biz yapıyoruz. Biz şehadet ve cenneti tatmak istiyoruz. Siz istemezmisiniz? Kafirler önünüze bir kırmızı hat (çizgi) çekmişler. Namaz kılar oruc tutar zekat verirsiniz ama bu kırmızı Hatta (çizgiye) çarpıp da cihad konusuna yaklaşirken duruyorsunuz. Ne bekliyorunuz? Bekliyorsunuz ki gelip sizi zindanlara atıp da kadınlarınızı alçaltsınlarmı? Subhanallah….

Tebuk’de Allah rasulu s.a.v. dedi: ‘’en hayırlı kişi bineği üzerinde veya ayakları üzerinde ömürünün sonuna kadar cihad yapan kişidir. En kötü kişise Allahın kitabını okuyub da manasına dalmayan kişidir.’’

Kadınlarınız size Allahın şehadet karşılığında vaad verdiği hurilerden daha azizmi? O huriler ki biri bu dünyaya bakarsa yerle gök arasında ki bütün mesafeyi öz nuru ile sarar ve etirli kokusu bütün dünyayı bürür. Baş bezeyisi de (başındakı bezek eşyası.tacı) bütün dünyadan ve içindekilerden daha kıymetli. Hiç dikkatinizi çekmez mi?

Bu yakın zamanda bir çokları şehid düşdü. Allah onların ailelerine yardım etsin ve bizi bu yoldan saptırmasın. Biz sizi burada gözlüyoruz ve sizin için dua edeceyiz ki Allah sizin kalblerinizi açsın ve sizde bizim eşlerimiz gibi savaşıp da şehid düşesiniz.

Doğrusu bu ki onlar biz kadınların arkalarında gizlenmediler. Erkek gibi savaşıp erkek gibi şehid oldular. Siz ise evlerinizde gizlenmişsiniz. Size farz olanı biz kadınlar yapıyoruz. Ancak bilin ki zefer bizimledir. Ya galip oluruz ya da cennete gideriz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH zulcelali vel ıkram :)

Ne güzel bır nasıhattır musluman bacımdan
Kadınlar Hurılerı de kıskanabılıyor demekki :) ama kendısının takvası o gun cennette hurılerden daha güzel bır şekilde karşılayacak :) onu onlardan daha güzel olacak.
ALLAH herkezı eşleriyle beraber cennetlerde mübarek ıhsan eylesın :)

Üst Ana Sayfa Alt