Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiyeli Şehidler için cenaze töreni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH Azze ve Celle Şehadetlerini Kabul Etsin..

turkiyeli-gencler.jpg

Afganistan’ın Veziristan bölgesindeki günlerce süren yoğun bombardımanı neticesinde hayatını kaybeden Türkiyeli 21 genç için gıyabi cenaze namazı kılan Türkiyeli Müslümanlar ABD’yi protesto ettiler.
Cuma namazı sonrası Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılarak başlayan eylem ABD’yi ve NATO’yu protesto eden sloganlarla devam etti.
“Türkiyeli Şehitlerimiz Onurumuzdur! Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi; Yaşasın Afganistan Direnişimiz!” yazılı pankart açan Müslümanlar, “Katil ABD/NATO, Topraklarımızdan Defol!”, “Afganistan ABD’ye Mezar Olacak!”, “Afganistan Şehitlerimiz Onurumuzdur!” vb. yazılı dövizler taşıdılar.
Murat Ayar’ın sunumunu yaptığı eylemde bir konuşma yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, hayatını kaybeden gençlerin hayatın gayesinin ne olması gerektiğini hatırlattıklarını ve Allah için fedakârlığın zirvesini temsil ettiklerini belirtti. İslam Ümmetinin tek bir organizma olduğunu ifade eden Kaya, Afgan coğrafyasına yansıyan iki Türkiye görüntüsüne dikkat çekti. “Biri devletin yüzü: Kemalist, laik, işbirlikçilik geleneğinin uzantısını oluşturuyor. NATO kuvvetleriyle birlikte Kabil’in, yani işbirlikçi Karzai yönetiminin güvenliğinde görev alıyor. Diğer görüntüde ise Afgan halkının cihadına, direnişine destek olmak için sıcak yuvalarını, ailelerini, her şeylerini terk eden gençlerimiz var; yiğit, fedakâr gençler. Hangi görüntü gerçeği, hakikati temsil ediyor?
Hükümete Afgan halkının topraklarını işgal eden NATO güçlerine hizmet etmeme çağrısında bulunan Rıdvan Kaya, Filistin, Mısır, Tunus, Libya, Suriye ve Yemen’deki rejimlerin akibetini hatırlattı. “Afganistan şehitlerimizle iftihar duyuyoruz” diyen Kaya, gençlerin ailelerine de seslendi: “Ey acılı anneler, babalar şüphesiz evlatlarınızın acısı büyüktür, derindir. Çocuklarınızı göremediniz, son bir kez konuşamadınız, ziyaret edebileceğiniz bir mezarları dahi yok, bilmiyorsunuz. Ama bilin ki, evlatlarınız yitip gitmedi, Ümmetin kalbinde yaşıyor.
Eylemde Ahmet Turgut da bir konuşma yaptı. Müslümanların dünyanın her yanında Allah’a kulluk ve tevhid için mücadele etmekle mükellef olduğunu belirten Turgut, farklı tanımlamalarla Müslümanların mahkûm edilemeyeceğini ve Müslümanların kanının ucuz olmadığını belirtti. Turgut, "ölümün kaçınılmaz olduğunu ifade ederek şehadetin bir yaşama biçimi olduğunu" ifade etti. Küresel emperyalizmin hesaplarına, kirli oyunlarına alet olmayacaklarını vurgulayan Turgut," kanları ve canlarıyla Allah’ın dininin yeryüzündeki tanıklığını gösteren tüm Afgan şehitlerine selam ederek" sözlerini bitirdi.
“Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi!”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Yaşasın İslami Mücadelemiz!”, “Afganistan EBD’ye Mezar Olacak!”, “Şehitlerin Yolunu Sürdüreceğiz!”, “İşgalci NATO’ya Ortak Olma!”, “Zulüm Biter; Sabır, Savaş, Zafer!”, “Yaşasın Küresel İntifada!”, “Yaşasın Ümmetin Direnişi!”, “Emperyalizm Yenilecek İslami Direniş Kazanacak!” vb. sloganların atıldığı eylem boyunca tekbirler getirildi.
Eylem, gıyabi cenaze namazını da kıldıran Necmettin Irmak’ın yaptığı dua sonrasında İngiltere ve ABD bayraklarının ateşe verilmesiyle sona erdi.
fatih-camii_afganistan-turkiyeli-sehitler_giyabi_cenaze_namazi01.jpg

fatih-camii_afganistan-turkiyeli-sehitler_giyabi_cenaze_namazi02.jpg

fatih-camii_afganistan-turkiyeli-sehitler_giyabi_cenaze_namazi08-ridvan-kaya.jpg

fatih-camii_afganistan-turkiyeli-sehitler_giyabi_cenaze_namazi14_ingiliz-abd-bayragi-yaktilar.jpg

fatih-camii_afganistan-turkiyeli-sehitler_giyabi_cenaze_namazi16.jpg

pressmedya.com

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,kabul buyursun

Bu küçük amelin olması,mücahid kardeşleri yanlız bırakmayışları bile çok onurlu ve güzel bir eylem

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HAKSÖZ CAMİASI VE cihad üzerinden rant sağlayan bir gurup her zaman ki gibi oradaydılar.
Bunlara inanıp oraya gelen arkadaşlarada Allah uyanmayı ve böyle tiplere prim vermemeyi nasip etsin. (Amin)
Rica ediyorum saldırgan ve gereksiz tartışmaya girilmesin.!

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HAKSÖZ CAMİASI VE cihad üzerinden rant sağlayan bir gurup her zaman ki gibi oradaydılar.
Bunlara inanıp oraya gelen arkadaşlarada Allah uyanmayı ve böyle tiplere prim vermemeyi nasip etsin. (Amin)
Rica ediyorum saldırgan ve gereksiz tartışmaya girilmesin.!

Bu nasıl bir laftır ya? Bide diyorsun ki '' Rica ediyorum saldırgan ve gereksiz tartışmaya girilmesin.! '' . Bunca müslümana nasıl elinde bir delil olmadan iftira atabiliyorsun?Hesap vermektenmi korkmuyorsun yoksa Vicdan damarında yaramı var?
Senin benim yapamadığımız izzetli ve şerefli hareket olan Cihad için şehadete giden müslüman türk kardeşlerimiz için toplanmışlar ve onlar için birşey yapmışlar.Neden zann yapıyorsun kardeş ?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu yusuf musun nesin.....ağzını topla orada şehit olan bizim kardeşlerimizdi ve orada hazır bulunan kardeşlerimiz yakın bir kardeşlerini şehit verdiler...daha dün p kardeşleri onlarla beraber bu meyanardaydı.....utanmadan sıkılmadan nasılda pervasızca konuşuyorsun....seni muhatap alıp cevap yazdığım için kendimden utanıyorum....bana cevap yazma...

M Çevrimdışı

musallir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ya bırakın Allahınızı severseniz ben ordaydım tamamen şov amaçlı asıl yazık olan bu rıdvan kaya gibi tipinde solculuktan başka bir sey olmayan adamın orda konuşması bu adamlar 5 yıl once neredeydı o zamanda şehitler vardı hem talibanı sevme hemde iş cenazeye, şova, ranta geldimi al on saflarda yer asıl bize acı gelen şey bu tip insanlara meydanı bırakmaktır.. Reddetmedikleri sahih hadis kalmasın ama iş şova geldimi neyse ya yazık vallahi yazık..

zaten bu rejim böyle rahat bırakıyor boyle adamlar cıkıyor ummetın havasını, gazını alıyorlar, sonrada garibim musluman sorgulamıyor bıle rejimi rejim ondan memnun o rejimden..
özgür der miş referandumda bıldırı yayınlamadılarmı bunlar utanmadan oy kullanmak lazım dıye, yazık yazık muslumanlar kendılerıne gelsın bıraz..

Rabbim kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin, şeyhimize arkadaş, habibimizede komşu eylesin..

A Çevrimdışı

abdullah11

Misafir
zulm etmeden konusalım iftıra etmeden mkonusalım . haksöz camıasını sunnete karsı duruslarından dolayı ya da mutezile fikirlerinden dolayı elestırebılırız ancak usame eylemınde bırcok eylem dede hep ordaydılar. yukarıda işkembeden atan kardes demıskı 5 sene önce neredeydi . ben attıgı iftiradan dolayı onu tevbeye cagırıyorum cunkü bundan 10 sene önce bu ekip yine meydanlarda afganıstanı savundular ırakıda savundular cenin i de savundular. kendi islamı anlayısın 5 seneyle sınırlıysa ve piyasayı bılmıyorsan bari iftira atma . ben haksozculerle 5 dk bır arada kalamam cunku akıdemız bıle aynı degıl onlarla ama adamlara iftira atma . ayrıca tekrar tevbeye cagırıyorum senı cunku olay haksözun olayı degıldır . bu cenaze namazının bıldırısının altında TÜRKİYELİ MÜSLÜMANLAR ibaresi vardı . mesela namazı kıldıran necmeddın hoca sehıd mucahıd eymenın hocasıydı ve haksozculerle uzaktabn yakından alakası yoktur... allaha tevbe et kartdesim cünkü sen müfterisin

A Çevrimdışı

abdullah11

Misafir
tekrar dıyorum yıllar once haksözculerle yasadıgım sunnet tartısmalarından sonra onları allah havale eden bırı olarak bu adamların işi gücü bizlerin yapmadıkları seyleri ( buna gaz cıkarma mı dersınız yoksa yapılması gereklı durus mu dersınız bılmem ) yapmalarıdır . akide olarak tamamen ayrıyız ancak türkiyeli müslümanlar olarak oplanan bır cenaze namazına barı insaf edın de ses cıkarmayın dıyorum

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
musallir....meydanları onlara bırakmak seni üzüyorsa bırakma o halde....çık meydanlara şehitler bizim şehitlerimizdir size ne oluyor de o halde...biz burada kardeşlerimizi yitirdik...oradaki insanlarda öyle acımız yüreğimizde....kardeşlerimizin kokusu hala burnumda gibi siz neyin peşindesiniz...gidin siyasetinizi meydanlarda yapın o halde....yok canım..yapmazsınız...evde oturamayıp meydanlara dökülene de....siz meydanlara çıkmayı cihat zannediyorsunuz dersiniz....şehit olan kardeşlerimizde daha dün o meydanlardaydı o meydanlarda pişti .... o da daha önce şehit olan kardeşleri için tekbir attı göz yaşı döktü...sen neden bahsediyorsun...defolun gidin..

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
musallir....meydanları onlara bırakmak seni üzüyorsa bırakma o halde....çık meydanlara şehitler bizim şehitlerimizdir size ne oluyor de o halde...biz burada kardeşlerimizi yitirdik...oradaki insanlarda öyle acımız yüreğimizde....kardeşlerimizin kokusu hala burnumda gibi siz neyin peşindesiniz...gidin siyasetinizi meydanlarda yapın o halde....yok canım..yapmazsınız...evde oturamayıp meydanlara dökülene de....siz meydanlara çıkmayı cihat zannediyorsunuz dersiniz....şehit olan kardeşlerimizde daha dün o meydanlardaydı o meydanlarda pişti .... o da daha önce şehit olan kardeşleri için tekbir attı göz yaşı döktü...sen neden bahsediyorsun...defolun gidin..

kardeş inş biraz sakin olursan daha hayırlı olur musallir kardeşin yazdıklarına katılıyorum ben çok kez mitinglere katılmış biri olarak kesinlikle mitinglerin insanların gazı alma aracı olduğuna inanıyorum maalesef ümmet bunlarla deşarz ediliyor özgürderin duruşuda zaten kardeşin anlattığı ile anlaşılıyor

yanlış anşlama eğer şehid kardeşler sadece mitingle sahiplenilecekse eywahlar olsun bize bu işler mitingle olmaz bu işler diyorum başka konularda miting yapılır gidilir , ama bu işte deşifre olmaktan başka bir işe yaramaz

Rabbım bize şuur nasib etsin maalesef ....

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adamların bizi deşifre etmeleri için bi eylemi beklemelerine ihtiyaçları yokki; ben tam tersini düşünüyorum...kafirler bizim uyumadığımızı kalabalıkların yüreğinin o kardeşlerin inandığına inandığını görmeleri gerekir....miting değil eylemdir bu....eylemle gaz alma ise...orda insanlar daha da hırslanıyor...bu yolda yanlız olmadığını görüyor....meydanda kardeşleri ile saf tutmanın heycanını huşusunu yaşıyor...zaten ümmet zayıflamış durumda bu eylemler geçmişi biraz hatırlatıyor..insanlar biraz kendilerini silkeliyorlar...şehadetlerin insanlara duyurulması gerekir...ki müslümanlar mücahitleri sevsin...cihad ruhu unutulmasın...tanısınlar insanlar

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillahirabbil alemin ben şuurlulardanım... sizler müslümanların rant sağlamasından falan bahsediyorsunuz...subhanallah....benim mürebbim Allah s.w.t.a ..............deşifre olmamayı o kadar önemsiyorsanız kapatın bilgisayarlarınızı....en basitinden bu sitedeki arkadaşlar bile sizin ıp nize ulaşabilirken.....tağutlar nelere ulaşır ....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhim niye kızıyon sakin ol bak akhım senın gittiğin yoldan defalarca geçtik hakkını helal et bu işler böyle olmaz çağlayan mitinginde 100-200 bin müslüman bağırdı çağırdı ne oldu tecavüzler bittimi bitmedi bu işler mitingle olmaz burda yazı yazmaklada olmaz olmıyacağını bilenler gittiler ve sadakatlerini gösterdiler bizler ya bekleyenlerden oluruz yada ..

neyse inş zamanı geldiğinde anlarsın beni samimiyetini anlıyorum , o yüzden kızamıyorum yazdıklarına ..

M Çevrimdışı

musallir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet nedense muslumanlar bu tagutu hep buyuk goruyorlar gerçi haksız degiller o kadar propaganda yapıyorlar kı sozde amerika afganıstandakı kayanın altında ne oldugunu bıle bılıyordu, magaraların hıc bır guvencesı yoktu, muslumanlar 2 dk dayanamazdı, ama işte Allah ne ingilizlere, ne ruslara, ne de amerikalılara nasip etti orayı ele gecırmeyı ama bızim muslumanlar 10 yıllardır halen aynı türkü senin ne yaptıgını bılıyorlar vs. madem amerika o kadar herşeyi bulabılıyordu şeyhi 15 yılda niye bulamadı artık oyle buyutuyoruz ki gozumuzde bu kefereleri haşa Allah ın yerine koyuyorlar herşeyden haberleri varmış felanda filan..

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim yazıma eleştiriler gelmiş. yazım yanlış anlaşılmıştır. Haksöz camiası gibi bir camianın Muslumanların asıl işleri olan işlerine burunlarını sokup kominist tipli heriflerin cihad üzerinden bile rant saglama calısması ve bunların gerçek yuzlerini bilmeyen saf muslumanların bunları adam sanıp oluşumlarına katılmalarını eleştirdim ve o Saf muslumanları uyanık ve basiretli olmaları noktasında hatırtlatmada bulundum.

yazımı amacının dışarısına cıkartıp mucahidlere veya onlara destek veren insanlara laf söylemiş boyutuna getiren arkadaşlara hakkımı helal ediyorum. yazımı bir kere daha okumalarını ve aklı selim bir şekilde değerlendirmelerini temennii ediyorum.

Allah'a emanet olunu.

Yolumuz Mücahidlerin ve Onlar saf bir niyetle destekleyenlerin yolundan başka bir yol değildir.

Esselamu Alaykum.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
valla akhi...haksöz....akidevi ve siyasi görüşlerini bilmiyorum......ama oraya gidilmesi gerektiğini savunuyorum...hee fişlenmemek niyeti ile gitmeyen arkadaşlara da sonsuz saygı duyuyorum...ben gidemedim bazı arkadaşlarım da kasti olarak gitmediler ancak gidilmesine karşı olduklarından değil....biraz fazla sert çıkışmamın sebepleri var..yazmaya luzum yok....hakkını helal et ...ben ediyorum....wa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt