Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Uğur, Şans, Nasip, Tesaduf, Tevafuk Kavramlarının Birbirinden Farkı Nedir?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şansa/uğura inanmak şirktir (gizli şirk)

https://www.islam-tr.org/konu/sirk-cesitleri-hangileridir.19579/

Diğerleri için ise bir abimiz yerinde bir yorum yapmış ve konuyu özetlemiş.

De ki "Allah'ın bizim için yazdıkları dışında, bize kesinlikle (başka) hiçbir şey isabet etmez. O bizim mevlamızdır (velimiz ve sahibimizdir). Ve mü'minler yalnızca Allah'a tevekkül etmelidirler."

Tevbe suresi/ 51. ayet

Bu tür ayetlerle amel etmek varken, tefekkür etmek varken, ahirette işimize yaramayacak bu tür saçma konuları irdelemek zamanımızın ne kadar boş geçtiğine işarettir. Kendimize gelelim kardeşler. Aynısını yarın ben yapacaksam uyarın, zira zaman geçiyor. Hayırlı ameller biriktirme yarışında bir günümüz daha geçiyor. O gün geçmeden beni uyarın, bana nasihat edin.

Bu arada amacım kimseyi eleştirmek değil, sadece nasihattir

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş sanırım forumda yenisin, bir şeyi sormak için konu açmadan önce sağ üstteki arama kutucuğuna yazarak ilk başta forumda var mı yok mu diye bakarsan forumdaki konu kirliliği olmaması açısından daha iyi olur inşâAllah. Çoğu şeyin cevabı Allah'ın izniyle forumda var.

Üst Ana Sayfa Alt