Ümit Zamanı

ummuazzam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Hayatı yaşamaya değer kılan ümittir.
Ümit varsa hayat vardır gelecek vardır.
Ferasetli bir bakış açısı Ümitli olmayı gerektirir. Ümit Bir nevi geleceği ön görmektir.

Karşılanamayacak beklentilerin olması beraberinde hayal kırıklığını ve ümitsizliği getirir.Özellikle bütün hislerin yoğun olarak yaşandığı gençlik yıllarında fevri öfkelenmeler, ani verilen kararlar, ansızın karşılaştığımız bir olay bizi derinden etkileyebilir, yıpratabilir. O an durumun istediğimiz gibi sonuçlanmaması her şeyin aleyhimizde görünmesi ümidimizi bir kibritçi kızın kibritlerinden daha hızlı tüketebilir.
Zaman geçtikçe ağaçta olgunlaşan meyve gibi bu olaylar lehimize dönüşür.Bize düşen ardından yaşanacak benzer bir olayda aynı tavrı sergilememek için mücadele etmektir.Burda ki önemli nokta ümitli olmanın ümitle geleceğe bakmanın kısa vadede mümkün olmadığını bilmektir.Çünkü insanın fıtratı aniden değişime uygun değildir.Bunun gerçekleşebilmesi için sürekli duyacağı şekilde tekrar etmek gözünün göreceği bir yerde tutmak gerekir.Büyük hedeflere küçük adımlar atarak başlanır.Değişime en yakın yer sıfıra en yakın olan noktadır.
Bunu yaparken kendimize gerçek anlamda inanmak bu yolda ki en büyük yardımcımız olacaktır.

Kendine inanmayan biri başkalarına kendini inandıramaz.İçimizde ümitsizlik kadar ümitte yatıyor.Hangi tohumu sularsak o tohum büyüyecek.Yaşadığımız kötü olaylara kazandığımız bir tecrübe olarak bakmak kaybettiğimizi zannederken bile nasıl kazandığımızı gözler önüne serecek.Bizi nelerin mutsuz ettiğini bilmeden mutlu olacağımızı nerden bilebiliriz?
 

Ahde Vefa

Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman iki kanatlı bir kuş gibidir.. Bir kanadı korku bir kanadı ümittir.. Kul olarak korkmamiz da gerekir ümitli olmamiz da gerekir. Aksi takdirde kulluk görevimizi hakkı ile yerine getiremeyiz..
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt