Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ummetin Durumu Ve Içinde Bulundugumuz Hakıkat Ve Hakkınızı Helal Edin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman ve Rahim olan ALLAH ın adıyla
Şu anda ümmetin içinde bulunduğu ve duştugu durum hakkında bır kac birsey söylemekte yarar.
İnsanların çoğu bırılerı bırsey soylesın dıye bakmakta Birileri bir şey soylesınde yapalım. demekte beklemekteler.
Birşeyler soylenıncede onu kolaylaştırıp nefse hangısı daha güzel gelıyorsa ona gıtme gıbı bır durum la da karsı karsıyayız.
Su anda Suriyede Dogu turkıstanda IRakta İranda PAkistanda Afganistanda Çeçenistanda ARAkan da Myanmarda Endonezyada Ve dünyanın hemen hemen Müslüman ve ehli sünnet olan herkez ZULUM İŞGAL İŞKENCE TECAVÜZ İBADET VE YAŞAMA HAKLARININ ELINDEN ALINMASI GIBI BIR DURUMLA KARSI KARSIYA YASIYORLAR.
ÖNCELİK LE iman eden kardeşlerime soruyorum
ALLAH bızı ne ıcın yarattı
Bizden RAbbımız ne istiyor.
Bu konuları bılmeyen ınsanlar su anda klavye cıhadında ve dıl cıhadında cığır açtılar hatta donemın rekorları kırılıyor ashabın yanında.
İlim olmadan amel amel olmadan cihad cihad olmadan da Kurtulusa varılmadığını bıldıgım ıcın söylüyorum.Senin ALLAH ın kelamını anlatman bır cıhad o anlattığını uygulaman kendıne cıhaddır.
Bir ikinci husus İman edenlerle beraber bulunmanın onemı
İman etmeyenlerın yanında bulunursan ne olur ?
Su andaki ALLAH ın dünya nımetlerını benım sızın ıcın ebedi olarak yarattığım cennetlerınıze degısmeyın dedıgı DUNYAYA meyledip her yaptığını ıbadet zannedip o zanla yasamak kıbre kapılmak ve sadece kendın ıcın yasadıgın bır ortam meydana getiriyor .Ne için yasadıgını unutuyorsun.Kendi tecrubelerım ve gorduklerımle sabıttır.
Biz alim degılız olamadık da zaten peygamber hıc degılız rabbımız bızı her daim korusa
Biz kuluz imtihan olmak için geldik ve attığımız her adım ımtıhandır.Yani sınav
İman edenlerle bırlıkte olursak ne olur peki?
ALLAH ın senı ne ıcın yarattığının farkında olursun.Gunah işleyecegın zaman yanındakılerde goremedıgın ıcın sende meyledecegın zaman ALLAH ı anıpta vazgeçersin.
Bu konuyu hepımızın KURANI elıne alıp okuyan her kardesımızın bıldıgını varsayıyorum
Vel hasıl onca geniş bilgiye ragmen insanların ıman ettım dıyenlerın cogu DUNYANIN NIMETLERIYLE vakit gecırıyor ALLAH ı anmak elhamdulıllah demekmi.
Hepımız Ölüme inanıyoruz herseyın ölümüne inanıyoruz Ama öldükten sonraki yaşamı hafıfe alıyoruz Sanki demeyecegım ALıyoruz net bır sekılde ALLAH ın çizdiği sınırları aşıp RAsulullah s.a.v yapmadığı seylerı yapar olduk ve bu herkezce hos karşılanır oldu.Bir günah işliyorsun yerine git bir iyilik yap ve ondan tevbe edıp uzaklaş bır daha bulaşma denecegı yerde olsun BİRŞEY OLMAZ diyoruz ALLAH affeder.Bu şeytanın kandırmasın dan başka bırsey degıldır ınsanları.
Tevbenın amacını bıle unuttuk be kardesım o kadar cok sey sundularki önümüze ibadetlerimizi bile yapmamanın ne kadar buyuk bır günah oıldugunu unuttuk
ŞU ANDA HERKEZ MUSLUMANLARA YAPILAN ZULUMDE UMMET SESSİZ DİYOR O SESSİZ DİYEN KENDİ SESİ CIKMAYAN ALLAH BELASINI VERSIN KAHRETSIN DIYEN KISI.
ALLAH C.C. GERCEKTEN SENDEN BUNU MU DEMENI BEKLIYOR.YOKSA O BENIM KARDEŞİM YARABBI SENIN ADINI ANAN BIR KULUN DEYIP ONA YARDIM ETMENIMI
Gördüğüm için söylüyorum bır zamanlar kendımın de yaptığı bır ıştı bu cunku RABBIM uyardı gozumu açtı hamdolsun bende gozu açılmayan kardeslerıme hakıkatı anlatmak ıcın HAKKI anlatmak ıcın yola çıktım zaten.
ALLAH ın 5 vakit bızı uyardığı ve bız bu uyarıdan sadece namaz kılma yı anlıyorsak ısımız cok kotu cunku ALLAH MUTTAKİLERİN YAPTIKLARINI KABUL EDER DIYOR KURANDA
SOZUNDE SAMIMI OLANLARIN ALLAHA VERDIGI SOZDE YAN CIZMEYENLERIN NIYETINDE ALLAHI ARZULAYANLARIN. İBADET VE YAPTIKLARINI KABUL EDER Namaz bir insanı kotuluklerden alı koymuyorsa ışımız cok kotu gerçekten.
hani diyoruzya gosterıs ıcın yapılan ıbadet kabul olmaz dıye ALLAH sevmez dıye göstermek ıcın degıl kurtulmak ıcın kurtulmak ıcın Sınav dünyası bu attığın her adım senın sınavın aldığın her nefesın senın sınavın.
İnsanlara dini tebliğ edenlerin durumu Yasin suresindeki ayetlerle ne kadar manidar.O insanın mısali gibidir.Hidayet ALLAH tan mutlaka ama sende elınden gelenı yap hangi UMMETE mensup olduğunu göster kardeşim
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
14. İşte o zaman biz, onlara iki elçi göndermiştik. Onları yalanladılar. Bunun üzerine üçüncü bir elçi gönderdik. Onlar: Biz size gönderilmiş Allah elçileriyiz! dediler.

15. Elçilere dediler ki: Siz de ancak bizim gibi birer insansınız. Rahmân, herhangi bir şey indirmedi. Siz ancak yalan söylüyorsunuz.

16. (Elçiler) dediler ki: Rabbimiz biliyor; biz gerçekten size gönderilmiş elçileriz.

17. "Bizim vazifemiz, açık bir şekilde Allah'ın buyruklarını size tebliğ etmekten başka bir şey değildir" dediler.

18. (Bunun üzerine onlar Doğrusu siz bize uğursuz geldiniz. Eğer bu işten vazgeçmezseniz, andolsun sizi taşlarız. Ve bizden size mutlaka fena bir kötülük dokunur, dediler.

19. Elçiler şöyle cevap verdi: Sizin uğursuzluğunuz sizinle beraberdir. Size nasihat ediliyorsa bu uğursuzluk mudur? Bilakis, siz aşırı giden bir milletsiniz.

20. Derken şehrin öbür ucundan bir adam koşarak geldi. "Ey kavmim! dedi, bu elçilere uyunuz!"

21. "Sizden herhangi bir ücret istemeyen bu kimselere tâbi olun, çünkü onlar hidayete ermiş kimselerdir."

22. "Bana ne olmuş ki, beni yaratana ibadet etmeyecekmişim! Halbuki, hepiniz O'na döndürüleceksiniz."

23. "O'ndan başka tanrılar mı edineyim? O çok esirgeyici Allah, eğer bana bir zarar dilerse onların (putların) şefâati bana hiçbir fayda vermez, beni kurtaramazlar."

24. "İşte o zaman ben apaçık bir sapıklığın içine gömülmüş olurum."

25. "Şüphesiz ben, Rabbinize inandım, beni dinleyin."

26. Ona: Cennete gir" denilince. "Keşke, dedi, kavmim bilseydi!"

27. "Rabbimin beni bağışladığını ve beni ikrama mazhar olanlardan kıldığını !"

28. Biz ondan sonra, onun milletini helâk etmek için üzerlerine gökten herhangi bir ordu indirmedik ve indirecek de değildik.

29. (Onları helâk eden) korkunç sesten başka bir şey değildi. Birdenbire sönüverdiler.
Ey ummet canı gönlüm ve kalbımden sesleniyorum KAlkın ALLAH ıcın dımdık durmaya ALLAH ıcın yola çıkan muhacır olmaya ve o muhacırlere kucak açan ayetlerle ovulen ensar olmaya.
Beraberlik ve birlik yoksa ZAfer de yoktur.Kardesi ac iken yatan bızden degıldır kardesı zulum altındayken yatan bızden degıldır.Kardesın senı davet edıyorsa ıcabet etmen gerekir.
Kalkalım ınsaallah Kurtulmak ıcın Kurtuluş için.
ALLAH için Dunyadan vazgeçip RAbbın katındakı ebedi mutluluğa koşmaya.
Elhamdulillahı rabbıl alemın Esselamu aleykum ve rahmetullah hakkınızı helal edın.ALLAH a emanet olun KArdesiniz.!

Üst Ana Sayfa Alt