Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üstteki Sahabeyi Tanıyor musunuz?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ben olayı biliyorum ama ismi hatırlayamıyorum.
Ümmü Yasir kardeş sizin söylediğiniz sahabeler islam ile şereflendikten sonra şiir okuyorlar.
Sorulan sahabenin okumamış olması lazım. Yani Onu şiirleri ile tanımıyor olmalıyız farklı bir şekilde tanıyoruz belki de
Olabilir uhtim. Yinede çok merak ettim...)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Sen sorabilirsin bacım
Estağfirullah...Hak senindir kardeşim. Buyur...Hem senin soruların sayesinde araştırma yapmış oluyoruz.

EBU HANİFE kardeşim vardı eski üyeler bilirler, o da aynı senin gibi zor sorular sorardı, seni görünce o aklıma geldi. İnşaAllah iyidir.

Hazırız, bekliyoruz sorunu İnşaAllah...

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Estağfirullah...Hak senindir kardeşim. Buyur...Hem senin soruların sayesinde araştırma yapmış oluyoruz.

EBU HANİFE kardeşim vardı eski üyeler bilirler, o da aynı senin gibi zor sorular sorardı, seni görünce o aklıma geldi. İnşaAllah iyidir.

Hazırız, bekliyoruz sorunu İnşaAllah...
Geçen düz dünya konusunda bi göründüydü o ama geri gitti heralde

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Beni Kureyza yahudilerine yaptığı sadece bir “boğaz” işaretiyle kendisi hakkında şu ayet inen

“Ey iman edenler! Allah’a ve Resûlüne hainlik etmeyiniz. Siz kendi emanetlerinize bile bile ihanet eder misiniz?”

sonrasında ise samimi bir tevbe edip kendini Allah’a affettiren sahabe??