Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üstteki Sahabeyi Tanıyor musunuz?

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman sorumu sorayim

Kinaneogullari kabilesinden olup, Peygamberimizin medineye hicretinden sonra musluman olan,

İslamin ilk deniz seferinde bulunmuş hatta bu 300 kisilik orduya komutan tayin edilen sahabe kimdir?

Y Çevrimdışı

Yusuf D.

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cahiliyesinde muska işiyle uğraşan ve rasulullahı deli sanıp iyileştirmek niyetiyle "Ben hastalara nüsha yapıyorum. Allah benim elimle dilediği hastalara şifa verir. Gel sana da nüsha yazayım." diyen ve sonradan iman eden sahabe kimdir ?

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Uhud harbinde Rasulullah sav' a bir ok isabet etmesin diye vücudunu siper etmiş sahabelerden olup bu sırada gözüne bir ok saplanan ve gözü yerinden çıkıp düşen,sonrasında rasulullah sav in gözünü yerine koyarak "onu eskisinden daha keskim görüşlü yap" diye kendisi için Allah dua ettiği ve rasulullah sav 'ın mucizesi olarak gözleri eskisinden daha sağlam olan sahabe kimdir ?

Çok zorlamadım inşaAllah .. Kolay gelsn ;):harika:..

Ama çok Kolaya da alışmayın biraz araştırın inşaAllah.. Bir hadis için aylarca aç kalan diyar diyar sefer yapan hadis alimlerini hatırlayın:araştırıyorum..