Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üşüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selam aleykum

bakin lucin arkadasim ,

bende sahsima hiristiyan degildim lakin muslumanda degildim islama ilk girdigimde allah icin en sevdigim kelime selam aleykum oldu sizden ricam yaziniza bu sekilde baslayin insaallah

ayrica kimse illa ben cennetligim demiyor .. burada yahudi bir kadini taslayanda yok .. konu bir sahis var ve bu sahsin islam dairesinde olup olmadigi ki burasi bir islami forum, kimsen burada bir koministin yada ateistin yada demokratin bir zindigin ovulmesini beklemesin .. iste bir sahis seriat karsiti kanun koyma yerinde allah in hukumlerine zit kanunlar konulan bir yerde gorev alan ve bu yolda daha ust seviyelere cikmak icin bolge bolge gezerek oy isteyen, sadece ve sadece ne olursa olsun kendi sistemini korumaya yemin etmis bir sahsin siir ini post yapti ve bu sahsi ozleyecegini soyledi .. konu bu, ki kimse kalkip bu sahis hakkinda soruda sormamisti bu konuda ilk yazanda kendisi idi .. ki forumda zaten oy kullanma demokrasi ve diger kufur sistemleri hakkin da bir suru yazi var ..

iste bizde konu oldugu icin fikirlerimizi yazdik, yoksa kimse kendine ben cok temizim demiyor boyle bir riyadan Allaha siginiriz ...

rabbim sizi hidayet uzere tutsun ... mademki yeni musluman oldunuz size Allah swt nin resulunden sav den bir hadis zikir edeyim

"Sizden kim (sünnetimize uymayan) bir münker görürse (seyirci kalmayıp) onu eliyle düzeltsin. Buna gücü yetmezse lisanıyla düzeltsin. Buna da gücü yetmezse kalbiyle buğzetsin. Bu kadarı imanın en zayıf mertebesidir."

(Melâhim 17, (4340); Müslim, İman 78 (49); Ebu Dâvud; Salâtu'l-İydeyn 248 (1140); Tirmizî, Fiten 11 (2173); Nesâî, 17 (8, 111); İbnu Mâce, Fiten 20, (4013) )

yani imanin en alt seviyesi munkere bugzdur..

inanin parlementolarda ALLAH in hukumlerinin zittina hukum cikarmak kadar buyuk sirk, curum ve munker yoktur .. ve hadiste dendigi gibi sunnete de uygun degildir yani allah in resulu sav hic bi zaman allahin hukumlerinin zitina kanun koyan bir mecliste bulunmamistir ..

sizden ricam munkere sevgi besleyenleri degilde .. munkeri en azindan diliyle duzeltenleri anlamaya calisin bunun icinde tez vakit islami ozelikle resulullah sav in hayatini , siyeri ogrenin ..

islam dini hiristiyanlik gibi degildir her sey delile dayalidir, delil insan eli degmemis allahin kelami kurani kerim ve yasantisi bilinen resulullah sav in sunettidir, bu dinde eksik bir sey yoktur, bugun papa cikip eskiden hiristiyan olmayan cocuklar cehenneme gider diye inaniyorduk lakin bundan sonra inanmiyoruz diyebilir, ama bir musluman bunun benzerini yapan bir islam gorevlisinin yakasina yapisir, dun olani bugun nasil degistirsin vahi mi aliyorsun diye hesap sorarlar, yada din gorevlisi gunahlarin sayisini azalttim eksilttim diyemez .. bu din hiristiyanlik gibi tanri seni seviyorla baslayip ne yaparsan yap hiristiyan ol yeter demez.. bu din rabbin in hukumlerine boyun egme dinidir.. sadece agizla degil amel ile, bu dinin mensublari ahirette verecekleri bir hesaba inanirlar ve bilirlerki peygamberlerinin allahin sevgili kulu olmasi onlara bir fayda saglamayacaktir, kisi ameliyle bas basa kalacaktir, ve allah swt adil oldugundan hic bir irka hic bir kavime digerinden farkli davranmayacaktir .. allah katinda din islamdir ve kisi yaptiginin, amelinin karsiligini alacaktir .. allah swt buyuruyorki ben insanlari ve cinleri bana ibadet etsinler diye yarratim, KONU BU IBADET YANLIZCA ALLAHA IBADET, BU IBADET ANCAK ALLAHIN HUKUMLERINE YANI KURANI KERIMDE VE RESULULLAH SAV IN SUNETINDEKI HUKUMLERE UYMAKLA FIILI UYGULAMAKLA OLUR ..

aslinda bilseniz islama bulasan hurafe ve bidatleri yanlis bilinenleri , temizlemenin gercekten buyuk bir ibadet oldugunu anlardiniz ..

bugun musluman oldugunu idia eden lakin basini orten bacilari joblayan polise dua eden insanlar var , allahin seriatinin kaldirildigi gunu suslenerek kiz cocuklarini acik sacik giydirerek gule oynaya kutlayan insanlar var oysa bunlar munker ve en alt seviyedeki IMAN bunlara en azindan bugz u gerektiryor

"Nereye varmak istiyorsun muratdemir, uzun uzun yazmışsın; ne çıkarmalıyız burdan?" diyorsan. suraya varacagim....

bu din kural dinidir, musluman olmanin sartlari vardir,musluman kalmanin sartlari vardir, dinden cikaran ameller vardir, sadece agizla soyleme bu dinde yoktur kisi islama girdimi bu dinin sorumluluklarinida kabul etmis demektir isterse kendi ulkesinin , kendi ailesinin kendi liderinin cikarlarina ters dussun ..

selametle

Ç Çevrimdışı

çöl yağmuru

Üye
İslam-TR Üyesi
ya birinin sizi durdurması lazım.yeter artık 3 gündür bu tartışma. ALLAH kimin kafir ,kimin müşrik,kimin müslüman olduğunu en iyi bilendir.buna karar verecek siz değilsiniz.önce kendi davranışlarınız ve inancınız var bunu tartıp düşünseniz daha iyi olur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Nereden başlayacağımı bilemiyorum zira büsbütün sapkınlıkları islam diye anlamıssınız.

İyi ülkede herkes müslümansa, hüküm koyanlar müminse, Allah diyen herkes elhamdulillah müslümanım diyorsa..

Anlamıyorum neden kendimizi yırtıyoruz.

Neden hala devletin eliyle zina yapılıyor.
Neden başörtülülere hayvan muamelesi bile yapılmıyor.
Neden namaz kılanlar,sakal bırakanlar öcü gibi görülüyor.
Neden Allah bir diyenler sorgusuz sualsiz delilsiz aylarca,senelerce hapise atılıyor.

Subhanallah vallahi şaşıyorum ya biz salağız, madem herkes müslüman madem herkes mümin neden birbirimize zulm ediyoruz?

Aynı 21. yuzyıl kadınları gibi olmussunuz, efendim çocukda doğurrum , kariyerde yaparım..

Efendim meclislerde Allah adına rajonda keserim , kabeyi tavafda ederim.

SubhanAllah ne tez unutuyorsunuz anlamıyorum daha 2 sene olmadı kahrolsun şeriat diye bağırdılar neden bağırdılar demokrasilerine leke geldiği için..

Peki malum şahıs ne yapıyordu, onlara Allahdan korkun mu diyordu yoksa demokrasiyi koruyacağız mı diyordu..

Yahu el insaf. Elbette kimsenin elinde imano metre yok elbette kimse kimsenin kalbini bilemez.

Ancak kuran sünnet okumuyormusunuz.. Kuranda sadece namaz abdest yok..

Kuran şeri düzeni ap açık anlatmıştır..

Kim kafir, kim müslüman, kim münafik tek tek açıklanmıştır. Kurana rağmen bir kafire , müslüman denmez. Bir müslümanada kafir denmez.

Ülkede yüzde 99 müslümansa biz bırakalım artık herşeyi , şeksiz şüphesiz tüm kanunlara uyalım. Sizde uyuyormusunuz merak ediyorum..

Başınızı kamusal alanlarda açıyormusunuz?
Devletin faizini açıkdan bilerek yiyormusunuz?
Onca insanın zinasını görmezlikden mi geliyorsunuz?
Müslümanların zulme uğramasını görmüyormusunuz?
Sadece namaz kılıyorum diye hor görülenleri anlamıyormusunuz?

Daha hangi birini sayayım ki..

Velevki hüsnü zan edip bu insanlar bu şekilde güçlenip islami kuralları getirecek diye inanıyorsanız..

Daha ne olacak, daha nereye kadar alınacak, cumhurbaşkanlığı,başbakanlık,tbmm ve koca fettullah gülen cemaati .. Ne yapıldı daha bir başörtüsü bile savunulamadı.

Ve şu da açıktır bu şekilde islami kimlikli olanlar güçlendikçe sırf kendileri makamda kalsın diye onca müslümanın kanına girip sebepsiz yere müslümanlar fişlenmiştir.

Tabii bunu görmek için de at gözlüğü çıkarmamız lazım..

Konu uzar, ancak cidden yüreğim kaldırmıyor.. Medyadan duyduğunuz bir insanı kardeşiniz,kocanız,abiniz,babanız gibi kalbini biliyor gibi birde kuru kuru savunmazmısınız..

Daha düne kadar belkide o kişiyi tanımıyorsunuz..

Gözünü sevdiğimin medyası bir insanı bir anda devlet düşmanı, bir anda müminlerin emiri, bir anda terör başı yapar..

Ahhh ahhh biz müslümanların gözü ne zaman açılacak ne zaman bu körü körüne sevmeyi bırakacağız bilmiyorum...

Konu hakkında cahilce yorumlar yapıldığı için kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...