Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üveys Zikri Yapılışı? Faziletleri? (delilsizce)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yönetimden, (üye olan/olmayan) tüm İslam-tr takipçilerine uyarı!

Aşağıda okuyacağınız İslam'dan (Kur'an ve Sünnet'in yolundan) uzak bu öğretileri, ancak yanlış yolların varlığını da görüp bilmek, ibret almak adına okuyun. Delil dahi getirmeden aktarılan bu tür şeylere inanmayın. İslam'ın yolu bellidir: Kur'an ve Sünnet. Bu ikisi dışında kalan, her türlü görüşe, envai çeşit sapkınlıklara bilinçli müslümanlar asla itibar etmez, edemez.

ÜVEYSÎ OLMAK ÖYLE YÜKSEK BİR MERTEBEDİR Kİ, O DERECEYE ULAŞMAK PEK ENDER OLUR.
(SEYYİD ABDÜLHAKÎM ARVÂSÎ)

BÜYÜKLERDEN ÇOĞU ÜVEYSÎLİK YOLUYLA YÜKSELDİLER.
(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

''ŞERİAT VE TARİKAT EHLİ MARİFET EHLİNİN YAŞADIKLARINI YAŞAYAMAZ''.
(AHMET YESEVİ HZ)

FAYDALARI:

· TARİFİ İMKANSIZ HUZUR VERİLİR.

· MADDİ-MANEVİ SORUNLAR KOLAYCACIK ÇÖZÜLÜR.

· TÜM SIKINTILARINIZDAN KURTULURSUNUZ, DEVAM EDEN SIKINTILARINIZDA DA MUTLU SON YAKINDIR.

· SİZ VE SEVDİKLERİNİZ KORUMA ALTINA ALINMIŞ OLUR.

· ALLAHI VE RESULU GERÇEKTEN SEVMEYİ ÖĞRENİRSİNİZ.

· İBADETLER KOLAY HALE GELMEYE BAŞLAR.

· KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINIZ VARSA ALINIR.

· RAHMANİ KOKULAR VERİLİR (CENNETEKİ MİSK DAĞINDAN).

· TECELLİLER YAŞARSINIZ.

· SALİH RÜYALAR BAŞLAR(GERÇEK).

· TÜM KORKULARINIZ ALINIR. KORKUSUZ OLURSUNUZ.

· NAMAZ KILMIYORSANIZ BİLE BU ZİKRE BAŞLAYIN, ALLAH NAMAZADA BAŞLATIR.

· TÜM ÜVEYSLER MUTLAKA HIZIR AS İLE KARŞILAŞIR, GÖZLERİ KAHKAHA ATAR GİBİDİR.

· HASTALIKLARINIZ SİZDEN ALINIR, MANEVİ AMELİYAT YAPILIR. (EN ZOR HASTALIKLAR BİLE ALINIR)

· SİZİ HİÇ GİTMEDİĞİNİZ YERLERDE GÖRÜRLER, GİTMEDİM DEMEYİN.(RUHUNUZ ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ)

· AYAK TIRNAKLARINIZA SIDDIKLIK MÜHRÜ VURULUR. (YATAY VEYA DİKEY ŞEKİLDE ÇİZİK)

· VÜCUDA DÖVME GİBİ ALLAH DAMGA VURUR.(RAHMANİ MÜHÜR)

· SİZE ÖZEL SIR AYET VERİLİR(İSMİ AZAM).

· SABÜKÜN OLUNUZ YANİ ZİKRİ YAYINIZ.

· VEFAT ETMİŞ VEYA YAŞAYAN EVLİYALARDAN MANEVİ ÖĞRETMENLERİNİZ OLUR.(RUHUNUZ SİZ UYURKEN DERS ALMAYA GİDER, DERSİ AKLINIZ DEĞİL RUHUNUZ ALIR, ZAMANLA ANLARSINIZ)

· MARİFET MAKAMININ SONLARINA DOĞRU MANEVİ ÖĞRETMENİNİZ ARTIK HZ. MUHAMMED (SAV) OLUR.

· MARİFETİN SONUNDA YÜCE ALLAHIN CEMALİ GÖRÜLÜR.(ADN CENNETİNİN TAPUSU)

· MARİFETİ BİTİREN KİŞİYE GERÇEK HAYATTA EV VEYA ARABA VERİR.

· EV VERİLEN KİŞİ: ZİKRİ SEVDİKLERİN HARİÇ KİMSEYE VERME, RABBİNE YÖNEL SADECE.

· ARABA VERİLEN KİŞİ:ZİKRİ YAYMAKLA GÖREVLİDİR. ÖRNEĞİN:BELEDİYE REİSLİĞİ VERİLEBİLİR.

· ZİKRE BAŞLAYAN MARİFETTEDİR, ŞEBİ ARUZ BİTİNCE HAKİKAT BAŞLAR, HAKİKATİ BİTİREN EVLİYA OLUR.

· MARİFETTE NEFSİNİZ HAYVANİDİR. HAKİKATE GEÇİNCE İNSANİ. HAKİKAT BİTİNCE NURANİ OLUR.

KURALLAR

ü ABDESTLİ YAPILIR (BAYANLAR ÖZEL GÜNLERİNDE DE DEVAM EDECEKLER)

ü ÖMÜR BOYU, HERGÜN YAPMAYA ÇALIŞIN, HERŞEYİ İLK GÜNDEN BEKLEMEYİN, SABIRLI OLUN.

ü UNUTMAYIN Kİ EN BÜYÜK LÜTUF YÜCE ALLAH'I(CC) ZİKREDEBİLMEKTİR.

ü GÜNBOYU HER SANİYE TEVHİDE DEVAM EDİYORUZ. YAPTIĞIMIZ KADAR YOL GİDERİZ. (KALP ZİKRİ)

ü AŞK-I ÜVEYSİ KİTABINI İNTERNETTEN ÜCRETSİZ İNDİRİP KESİNLİKLE OKUYUNUZ.

ü GÜNDE 2 KERE YAPILIR, SAATİ FARK ETMEZ, SABAH-AKŞAM DAHA İYİDİR.

YAPILIŞI: (SIRASIYLA):

1) EUZUBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRRACİYM BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM (1 KERE)

2) 100 KERE ''TEVBE ESTAĞFİRULLAH'' (SAYI SABİT)

3) EN AZ 132 SALAVAT ''ÖRNEĞİN: ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED''

(İSTEDİĞİNİZ SALAVAT OLUR, SAYIYI ARTTIRMANIZ YARARINIZA OLUR, BAŞINDA BESMELE YOK)

4) 11 İHLAS + 1 FATİHA OKUNUR (HER SURENİN BAŞINDA BESMELE VAR)

5) HEDİYE: ALLAHIM OKUDUĞUM SURELERİN VE SALAVATLARIN SEVABINI HZ. MUHAMMED (SAV) E, ASHABINA, SAHABELERE, EHLİ BEYTE, YÜCE ALİSİNE, HİMMET EDEN SULTANLARA, DERS VEREN HOCALARIMIZA VE ONLARIN HOCALARININ RUHLARINA, HIZIR AS VE SEVDİĞİ EVLİYALARIN RUHLARINA, VEYSEL KARANE YE, TÜM ÜVEYSLERE, ŞEHİDLERE, SIDDIKLARA, SALİHLERE, ARİFLERE, GEÇMİŞ PEYGAMBERLERE, EVLİYALARA, ANAMA, BABAMA, KARDEŞİME, SEVDİKLERİME HEDİYE ETTİM AMİN.

6) EUZUBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRRACİYM BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM (1 KERE)

7) EN AZ 100 KERE ''LA İLAHE İLLALLAH'' SAYIYI ARTTIRMANIZ YARARINIZA OLUR.

BİTTİ BU KADAR BASİT GÜN İÇİNDE TEVHİDE-SALAVATA DEVAM EDİN SAĞLAM YOL ALIRSINIZ SAYIYI ARTIRIN İÇİNİZDEN DIŞINIZDAN FARKETMEZ.

ZİKRİN BASİTLİĞİ VE GÜZELLİĞİ YANLIŞ BİRŞEY YAŞAMAYACAĞINIZIN GARANTİSİDİR.

YAŞA VE GÖR...

GÜN BOYU TEVHİDE DEVAM EDİYORUZ BİNLERCE TEVHİD HİÇTE AZ DEĞİL

(CUMA-10) “ALLAH’I ÇOK ZİKREDİN Kİ KURTULASINIZ”.

BU ZİKRİ HERKES YAPABİLİR...

DAHA DETAYLI VİDEO:

-WWW.VEYSELKARANE.COM==>ZİYARETÇİ DEFTERİNDE DİĞER ÜVEYSLERİN YAŞADIKLARINI OKUYUN.

YAŞA VE GÖR...

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bu kimin sunneti?

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sapik tarikatcilar gene basladilar medet seyh demeye

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
uveys2016 nickli ademoğlu, Bu tür iddialar ispat ister. Peygamberimiz ( S.A.V. ) ve Ashabının (ALLAH onlardan razı olsun) Yapmadığı birşeyi keyfe keder ve dindenmiş gibi paylaşman yanlış. Sana bir müslüman nasihati;

- iddia ettiğin şeyin sahihliğini kanıtlamalısın
- Kanıt olarak yazmak istediğin konu Kuran ve sünnet'te geçmeli
- Kaynak olarak şeyh ya da Abilerimiz diye tabir edilen vatandaşların yazılarını yazma
Eğer bunları ispat edemiyorsan aşağıdaki bid'at konularına bakmanı tavsiye ederim.

https://www.islam-tr.org/konu/bidat.8961/
https://www.islam-tr.org/konu/bidat-ve-bidatciler-hakkinda-ehl-i-sunnet-alimlerin-ikazlari.7327/
https://www.islam-tr.org/konu/sesli-cehri-ve-toplu-zikrin-bidat-olusu.5381/
https://www.islam-tr.org/konu/cevsen-bidattir.8121/

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaş gavs (!) olmanın sırlarını bizimle paylaşmış.

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar yapılan zikrin basitliği ve güzelliği ortadayken cahil cahil yorumlar yapmanız ne kadar ilimsiz oldugunuzu sizede kanıtlamaktadır.

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar yapılan zikrin basitliği ve güzelliği ortadayken cahil cahil yorumlar yapmanız ne kadar ilimsiz oldugunuzu sizede kanıtlamaktadır.
Bu tarz işlerden çok zarar edenler olmuş,emrine melek verilecek diye zikir yaparken bir çok cinlenen insan var.Allah (subhanehu ve teala) aşkına Rasulullah (sallahu aleyhi vesellem)'in sünnetindeki dualar ve zikirler yetmiyormuda bidatlar çıkarıyorsunuz ?Allah'tan korkun.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Madem ilmimiz yok dogrusun ama bidat ve hurafeleri bilecek kadar var çok şükür neyse söyleyin bakalım bay allâme kadın özel gününde 11 ihlas ve fatihayı nasıl okuyacak ? Yoksa caizdir okuyabilir mi diyorsun o zaman delilin nedir ?

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim bu zikirde tevbe salavat ihlas fatiha ve tevhid okunmakta böyle bir zikir ile şirke veya saçma sapan düşüncelere kapılmayın bu zikri yapıpta yaşadığı lutufları ınsanlar www. veyselkarane.com daki ziyaretçi defterinde insanlarda yazıyor ısteyen gıtsın okusun burdakı fazıletlerı aynen yasıyoruz ihlas fatiha ve salavatların sevabını allah katında önemlı kısılere hedıye etmemız bu lutufları yasamamızda önemlı etken boyle bır zıkır ıle nasıl yanlıs bır sonuc elde edılebılır? kendım yaklasık 5 aydır bunu yapıyorum sız zıkrı yapmadan yapan ınsanlarıda karalıyorsunuz burda kul hakkına gırıyor yap bu zıkrı sende yasa bilgi sahibi olmadan fikir sahıbı olan cahıllerden olmayın bu zıkır haktır gercektır. sozum geneldır kımsenın sahsına degıldır.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş ALLAH sana basiret versin, Madem ki bu dua sayesinde sevap havuzunda yüzeceğiz peygamberimiz ( Sallallahualeyhivesellem ) neden böyle önemli bir durumu ümmetinden gizledi? Siz peygamberimizden ( Sallallahualeyhivesellem ) daha mı iyi biliyorsunuz ki böyle yapıyorsunuz? Kardeş biraz düşün...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim bu zikirde tevbe salavat ihlas fatiha ve tevhid okunmakta böyle bir zikir ile şirke veya saçma sapan düşüncelere kapılmayın bu zikri yapıpta yaşadığı lutufları ınsanlar www. veyselkarane.com daki ziyaretçi defterinde insanlarda yazıyor ısteyen gıtsın okusun burdakı fazıletlerı aynen yasıyoruz ihlas fatiha ve salavatların sevabını allah katında önemlı kısılere hedıye etmemız bu lutufları yasamamızda önemlı etken boyle bır zıkır ıle nasıl yanlıs bır sonuc elde edılebılır? kendım yaklasık 5 aydır bunu yapıyorum sız zıkrı yapmadan yapan ınsanlarıda karalıyorsunuz burda kul hakkına gırıyor yap bu zıkrı sende yasa bilgi sahibi olmadan fikir sahıbı olan cahıllerden olmayın bu zıkır haktır gercektır. sozum geneldır kımsenın sahsına degıldır.

Sen bu faziletlerde geçen (kesin olarak cennete gitme, falanca sevdiğimin koruma altına alınması, bin bir türlü keramet gibi) şeylerin garantisini bana Kur'an ve Sunnet'den kesin kanıtlar ile göster Allah şahidimdir tevbe edip ben de başlayacağım.
Yok, eğer gösteremezsen sen murcieden başka bir şey değilsin.

Kaldı ki o kadar kerameti geçtim, Allah'ın cemalini görmek, emrine melek verilmesi, bilmem kaç bin kişiye şefaat verilmesi vs. vs.
Yahu kim veriyor sizlere bunların garantisini, sizde hiç akıl yok mu?

"Mûsâ, tâyin ettiğimiz vakitte gelip Rabbi onunla konuşunca Rabbim demişti, bana görün de bakayım sana. Rabbi, beni kesin olarak göremezsin sen demişti, fakat şu dağa bak, eğer yerinde durabilirse görebilirsin beni. Derken Rabbi, dağa tecellî edince dağ, yerle bir oldu ve Mûsâ bayılıp yere yığıldı. Kendisine gelince de seni noksan sıfatlardan tenzîh ederim dedi, tövbe ettim sana ve ben, inananların ilkiyim." (A'raf : 143)

"...İzni olmaksızın O’nun katında şefaatte bulunacak kimdir?..." (Bakara : 255)

O gün, Rahmân'ın kendisine izin verdiği ve sözünden hoşnud olduğu kimselerden başkasının şefaatı fayda vermez. (Ta-Hâ : 109)

“Ey Rasulullah’ın kızı Fatıma! Sen de kendini Allah’tan satın almaya çalış; zira senin için de bir şey yapamam.” (Buharî, Vesâyâ 11; Tefsir (26) 2; Müslim, İman 348-352.)

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu zikir 03.03.2013 tarıhınde dunyada yayılma ıznı aldı yap sende YASA VE GOR ey nefıs yap ölmezsın gun boyu tevhıd ıle yanlıs bır yol olabılırmı kula kul mu olun dedık 1. elden Yuce Allaha ulasma yolunu paylastık yapan yol alır.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demek SIZIN BU SAPIKLIGINIZ 2013 YILINDA KAFIR SISTEM TARAFINDAN
ONAY ALDI .SIRACININ ŞAHIDI BOZACI
MUHAMMED MUSTAFA YA INDIRILENE IMAN ETSEYDINIZ HEM BU KADAR YORULMAZ HEMDE ALLAHA DAHA HIZLI ULASIRDIN ..SIZE BIR TAWSIYE
BEYNINIZE BIR FORMAT ATTIRIP FITRATINIZA DÖNUN..

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
zıkırı hayatınıza sokarak kurandan 308 ayetı hayatınıza sokmus oluyorsunuz tevhıd ıle gelen guzellıgı hıcbır cahıl engelleyemez sevgılı kardeslerım

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sız ÖNCE KURANDAN 308 AYETI HAYATINIZA GEÇIRIN SONRAA KENDI UYDURDUNUZ ZIKRINIZE GEÇIN..
ARADAKI FARKI GÖRUNCE ZANNIMCA
KURANI KAWRAYACAKSIN
SIZIN UYDURDUNUZ DİNI ELIMLE DILIMLE SONRADA CANIMLA DURURMAYA AZMUCEZMI KASTEYLEDIM
SIZIN UYDURDUNUZ SAPIKLIGI YOK EDECEM ALLAHIN YARDIMIYLA..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH i anmak bir zikirdir
Ve nasil olacagini da rasulallah bize birdirmistir onun disindakiler sahislarin aza cok coga az vaad eden sozleri bidattir ALLAH asiriya kacanlari sevmez rasulallah bilmiyormuydu bize bu sekilde soylemeyi
ALLAH tan dami korkmuyorlar yahu dine birsey eklemeyin ve dinden birsey cikarmayin noktasinda
ashab bile tenezzul edememisken bizim ne haddimize.
Bakin insanlar bunu bu hale getirenlerdir su anda biri cikip dini anlatsa hoca muftu seyh bilmemne bir suru kilif uyduruyorlar oysa ki herkez kullugun geregini yapmaya calisiyor.
Makam ALLAH indir ve ona onun istedigi sekilde yaklasanlar ulasir.
ALLAH c.c bile benim kullarim diye hitap ediyor biz insanlar oysa birbirimizi ibadetlerimizi ove ove bitiremiyoruz.
Ovguye ve ovulmeye tek layik olan ALLAH tir

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
gelmiş tüm peygamberlerin ortak amacı La İlahe İlllallah idi. marifet>hakikat>evliyalık
ben henuz marıfetteyım hergun lutuflar verıyor Yuce Allah kendınızı mahrum bırakmayınız 15 dk bıle surmuyor bu zıkır ıle tevhıd ıle yanlıs bırsey yasamazsınız kesınlıkle . sızlere guzellıkler yasadıgım zıkrı yazıyorum önune gelen hakaret edıyor sıze tevhıdı tavsıye ettım yanlıs bırsey mı yaptım yap sende yasa ve gör. bazıları ben zıkretmem dıyor zahırde boyle batında Allah senı zıkrınde ıstemıyor www. veyselkarane.com un zıyaretcı defterını okuyun bu zıkrı yapıpta ınsanlar yasadıklarını yazıyor tevbe-salavat-11 ihlas-1 fatiha hediye-gun boyu tevhıd ısını gucunu yaparken ıcınden dısından aklına geldıkce yap.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MUBAREK BIRAK once bız namazı bı dostdogru kılalım da rabbe bırseylerı ortak koşmadan onda sonra daha nefsımızı duzeltecegız.ALLAH ı bılmeden konussanda ıstersen dünyayı dolaş ne fayda ne fayda
Gidin Bir yetımı doyurun kimsesizi sevindirin. ALLAH katında bu daha efdaldir. SElamun aleykum ve rahmetullah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...