Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Vahdet-i Ümmet ( Ümmetin birleşmesi ) Hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim öz be öz kardeşlerim ben çok rahatsız oluyorum ümmeti muhammed neden parçalandı ve neden ayrı düştü diye ! ve üzülüyorum bizi biz yapan bulunduğumuz saftır oda tek saftır tek birliktir ve tek yürek birliğidir. Canım bu yüzden çok yanmakta önceden efendimiz (s.a.v) zamanında ne kadar birlik içersindeydik şimdi ne oldukta böyle olduk çok merak ediyorum bu konuyu gündeme taşımak istedim amacım şu her bir kardeşimden birşeyler öğrenebilmek belki sizin yapmak isteyipte yapamadığınızı biz ve bizden sonra ki nesillere aktarabilmektir amacım bu yüksek gayeyi yaşatabilmektir.

Dikkat ederseniz gavurlar başlarına birşey geldimi hemen birlik oluyorlar ama biz müslümanlar ? biz neden birlik olamıyoruz niye daha fazla canlarımızı birbirimizin canını acıtıyoruz :(

A Çevrimdışı

Aolis

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi çok güzel bir yere parmak basmışsın aynı durum benimde içimi yakmakta,üzmekte.. Ama bir yandan da insanlara birlik olalım diyorum anlatmaya çalışıyorum artık benim kalbimmi kararmış insanlarınki mi kararmış,Kurandan Sünnetten örnekler veriyorum yokta yok sonra hiddetleniyorum iyice sarpa sarıyor işler.. Belki bu benim gençliğimden toyluğumdan bilemiyorum,ama sonuç olarak ne benim gönlüm o müslüman kardeşle bir olmak istiyor ne de onun ki benle aynı tas aynı hamam geçip gidiyor.. Diyorum Allah nurunu bir şekilde tamamlayacak ,ümmet bir gün bir olacak,tevekkülden başka çare yok ancak Allah biliyor içim içimi her an yemekte.. Üslup mu bizi böyle yapıyor yada bu kafirler artık medyayla dizilerle filmlerle o kadar aklımıza girmişler ki kendimizi toparlayamıyoruz ne yapıyoruz anlamadım gitti:(

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vahdet ortak değerler üstüne olur, taraflar birbirini küfür ile itham etmediği ve islam dairesinde gördüğü sürece islam dışı güçlere karşı birlik olunmalı diye düşünmekteyim. bununla birlikte şiiler tarafından sünni ülkelerde bir vahdet edebiyatı tutturulmuştur, bunun içi boştur. bunların yaptığı vahdet çağrısı şiada vahdettir islamda değil. ha şiadan şirke küfre batmamış kişiler elbette kardeşimizdir hatalar ve görüş ayrılıkları olsa da asli olarak imanı ilgilendiren meselelerdeki ihtilaflar dışındaki temel saymayabileceğimiz ihtilaflar vahdet düşüncesinin önüne engel olmamalıdır.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Kur'an okumayan sonra din hakkında ahkam kesen insanlar ve yıllarca çocukluktan beri küfre ve şirke karşı ılımlaştırılmış,yaratılış amacını unutmuş yalnızca kimlikte müslüman olanlar çoğunlukta olduğu için olabilir tevhidi yalnızca türkçe karşılığıyla bilen gereklerini pek önemsemeyen ya da bilmeyen adam dolu cihad hakkında sorsan nefsle yapılanın en büyük cihad olduğunu sanar garibim bizler birlik olma isteğinde de olsak karşımızdaki bağırıp çağırmaktan başka bişey bilmiyor resulullah'ın daveti kolay olmadı çok şehid verildi çok şeye mal oldu biz cefa çekmeden sefa sürmeye kalkıyoruz ve Allah bize zillet elbisesini giydiriveriyor müslümanım diyipte gereğini yapan kaç kişi var Allah için... yalnızca sözde, sanırım bu yüzden kimsede görmediğim şefkati, merhameti mücahidler arasında görüyorum, Allah onların arasına sevgi bağı yerleştirmiş bizler derdi islam olmayanlara nasıl laf anatabiliriz ki bilmiyorum farklı dilleri konuşuyoruz sanki yıkmak gerçekten çok kolay insanlar yapmayı hiç denemiyor aşırı tekfir hastalığındaki kişilerde davetin önüne engel türkiye de ben selefiyim dedimmi bittin abi adam artık senden ilim almak için değil muhalefet etmek için dinler Burda her şey Allah'ın elinde cihad meydanlarına çin,abd,almanya vs vs. ülkelerden onca zorluğa katlanıp nasıl birleşiyor ve tek saf oluyorsa mü'minler yine o şekilde tek saf olabilirler bu ise samimiyetten geliyor bunu biz kimseye veremeyiz fakat davetçiler kendine dikkat edip kur'an ile ahlaklanırsa vallahi Allah mücahidlerin esir aldıklarını nasıl islamla şereflendirdiyse o şekilde insanlar saf saf tevhid akidesine gelecektir...

Allah'ın yardımı ve fethi geldiği zaman.Ve insanların grup grup Allah'ın dînine girdiğini gördüğün(zaman).O zaman Rabbini hamd ile tesbih et. Ve O'ndan mağfiret dile. Muhakkak ki O, tövbeleri kabul edendir.Nasr suresi

İslam garip olarak başladı. Başladığı hale geri dönecektir O halde müjdeler olsun o Gariplere
Müslim,Kitabu'l iman

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim ümmetin birleşmesi hakkında kısa ve öz görüşlerim ve kendimce doğrularım var

1-) Ümmet ne zaman nerde ve ne sebeple ayrılığa niçin düşmüş ? ( Bunların saptanması ve masaya yatırılması lazım )
2-) Arakan'da akıtılan müslüman kanları ( tecavüzler vs.) ve müslüman ülkeler olarak buna ses dahi çıkartılmaması
3-) Filistinli kardeşlerimin yahudilern zulmune uğraması ( one minute-van minut ) işe yaramayacağını düşünüyordum yaramadıda zaten
4-) Ümmet birleşirse bu hirstiyan ve yahudi dünyası için büyük bir darbe olur ve korktukları rüya gerçekleşir.
5-) Neden islam iş birliği konseyi bazı ülkelerde müslümanlara karşı yapılan zulme karşı tepkisiz kalıyor bunun sebeplerinin araştırılması lazım.
6-) İslam anıldığı zaman ümmet dendiği zaman herkezin tüylerinin ürpermesi gerekir çünkü islamın üzerine titremeyen bir elin olmaması lazım gelir.
7-) Sadece Arakan , Filistin değil Dikkat ederseniz şuanda Dünya'da en çok müslüman kanı dökülüyor.!
:cool: Hiç efendimiz (s.a.v) bizlerin ayrı düşmesini istermiydi
9-) Allah Teala bir ayetinde şöyle buyurmuştur ; Dinlerini parça parça edip fırka fırka olanlar yok mu, senin onlarla hiç bir alakan yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah, onların yaptıklarını ileride bir bir onlara bildirip cezalarını verecektir. ( En-Am 159.ayet )

10-) Son olarakta Ümmetin birliği için tek saf tek yürek tek hareket olabilmemiz için herkezin elini taşın altına koyup vicdanının sesini dinlemesi gerekir.

Bakın Dünya'da artık ideoloji kalmadı. Güçlü ve güçsüzler yani açarsak daha da müslümanlar ve müşrikler onların işbirlikçileri ve gavurlar var .

Ama şu unutulmasın Biz Şükrani Onlar ise Şeytani Küfrani !!!

Şu bi gerçektir ki bir gün gelecek bu dünyanın göbeğine İslamın sancağı dikelecektir. !!!

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Benim ümmetin birleşmesi hakkında kısa ve öz görüşlerim ve kendimce doğrularım var

1-) Ümmet ne zaman nerde ve ne sebeple ayrılığa niçin düşmüş ? ( Bunların saptanması ve masaya yatırılması lazım )
2-) Arakan'da akıtılan müslüman kanları ( tecavüzler vs.) ve müslüman ülkeler olarak buna ses dahi çıkartılmaması
3-) Filistinli kardeşlerimin yahudilern zulmune uğraması ( one minute-van minut ) işe yaramayacağını düşünüyordum yaramadıda zaten
4-) Ümmet birleşirse bu hirstiyan ve yahudi dünyası için büyük bir darbe olur ve korktukları rüya gerçekleşir.
5-) Neden islam iş birliği konseyi bazı ülkelerde müslümanlara karşı yapılan zulme karşı tepkisiz kalıyor bunun sebeplerinin araştırılması lazım.
6-) İslam anıldığı zaman ümmet dendiği zaman herkezin tüylerinin ürpermesi gerekir çünkü islamın üzerine titremeyen bir elin olmaması lazım gelir.
7-) Sadece Arakan , Filistin değil Dikkat ederseniz şuanda Dünya'da en çok müslüman kanı dökülüyor.!
:cool: Hiç efendimiz (s.a.v) bizlerin ayrı düşmesini istermiydi
9-) Allah Teala bir ayetinde şöyle buyurmuştur ; Dinlerini parça parça edip fırka fırka olanlar yok mu, senin onlarla hiç bir alakan yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah, onların yaptıklarını ileride bir bir onlara bildirip cezalarını verecektir. ( En-Am 159.ayet )

10-) Son olarakta Ümmetin birliği için tek saf tek yürek tek hareket olabilmemiz için herkezin elini taşın altına koyup vicdanının sesini dinlemesi gerekir.

Bakın Dünya'da artık ideoloji kalmadı. Güçlü ve güçsüzler yani açarsak daha da müslümanlar ve müşrikler onların işbirlikçileri ve gavurlar var .

Ama şu unutulmasın Biz Şükrani Onlar ise Şeytani Küfrani !!!

Şu bi gerçektir ki bir gün gelecek bu dünyanın göbeğine İslamın sancağı dikelecektir. !!!

evet akhim katılıyorum savaş bizim kapımıza kadar gelmeden asla anlayamayacağız kardeşilerimizin nasıl bir eziyet içinde olduklarını...çektikleri acıları kulaklarımız küfür medyasının sözleriyle,necis şarkılarıyla doluyken,gözlerimiz haram içindeyken zaten dolmuşken nasıl olur da üstüne bir şeyler ekleyebiliriz... nasıl olurda vahdet bekleriz bilemiyorum... bu zor günlerde birlikte olamadıysak ne zaman oluruz onu da bilmiyorum fakat yapmamız gerekenler önce kendimizden başlayarak ailemizi çevremizi düzeltmek sonra hayırda yarışmak ve hayrı tavsiye etmek,birbirimize ikramda bulunmak bunlar vallahi aramızdaki kini hafifletecektir ve ümmet olma yolunda adım atabileceğiz demektir davetçilerin yaptığı hatalardan birisi de: bir zamanlar kendinin de cahil olduğunu unutuyor ve hiddetlenip onu tekfir ediyor ve sonuç hüsran bir binayı nasıl ki çatısından başlayarak yapamayız insanları da tepeden değiştiremeyiz davette merhametli,ihlaslı ve alçakgönüllü olmak gerek... insanların düşünceleri farklı dahi olsa birleşecekleri mutlaka ortak bir şeyler vardır önce bunlara çalışılmalı ve itikadi farklılıklar sık sık dile getirilmemeli aklı başında ilmi yeterli kişiler bunu kendi aralarında gerekse avamdan habersiz münazara edip hayırda birleşip cemaatlerini hak yola davet ederse güzel olur...insanlara sık sık ümmet kavramı hatırlatılmalı Allah'ın fırka fırka bölünenlere buğz ettiği bilinmelidir,dökülen her müslümanın kanından sorumlu olduğumuz hatırlatılmalıdır,ve resulullah'ın metodu insanlara öğretilmelidir o zaman insanlar tağuta karşı tek vücut savaşabilirler çünkü resulullah'ın hayatında kafirlere karşı taviz göremeyecekler,dininden imanından taviz göremeyecekler,zorluklara karşı sabrı ve yalnızca allah'a tevekkül etmeyi onun yönetimini ve Allah'ın hüküm koyucu olduğunu tanıyacaklar...

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Sevbân radiyallahu anh'dan: (Allah Resulü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Yemek yiyenlerin büyük tabağa üşüştük*leri gibi insanların size karşı birleşip üşüşme*leri yakındır." Biri sordu:
"Acaba o zaman biz sayıca az mı olacağız?" "Hayır, bilakis siz o zaman sayıca çok ola*caksınız. Fakat siz selin sürüklediği çerçöp gİ-
bi dağınık olacaksınız. Allah düşmanlarınızın kalbinden sizin korkunuzu çıkartacaktır. Sizin kalplerinize de vehen atacaktır" buyurdu.
"Vehen nedir, ey Allah'ın Resulü?" diye sorduklarında şöyle buyurdu:
"Dünya sevgisi ve ölüm korkusu."
|Ebû Dâvud.|

Tahric: 9820- Bu hadisi Ebû Dâvud (4297), Abdurrahman b. İbr. ed-Dimeşkî an Bişr b. Bekr an İbn Câbir an Ebî Abdisselâm an Sevbân senedi ile tahrîc etti.

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
İslam tevhid dinidir.Tevhidin kökü vahdettir.Tevhit islamın temelidir.Tevhidi bir toplumun olması için vahdet şarttır.Ya da şirk toplumu oluşturur buna hizmet ederiz.Biz malesef hiristiyan ve yahudilere gösterdiğimiz fikri hoşgörüyü kendilerini müslüman olarak görenlere göstermiyoruz.Bu bazen cahilliğimizden kaynaklanıyor ve bazen de bazıların hainliğinden kaynaklanıyor.Herkes ilmi çerçeve de her insana tahammül etmeli,etmezsek haknasıl anlaşılır batıl nasıl ortaya çıkar.İşte sorun tahammülsüzlüğümüzde,hakaretvari oluşumuzda,cahilliğimizdendir.Şii olsun tarikatçı olsun sunni olup da şirke düşme tehlikesinde olan olsun hepsi ile ilmi çerçeve de tartışmalıyız.Sabır etmeliyiz.sabır.sabır.Kimse kimseye tahammül edemiyor.sorun burda.beğenmediğimiz mahkemelerde bile herkesin görüşü dinleniliyor.Selef böyle değildi.Bizde zaten onlar gibi olmadığımızdan sorun yaşıyoruz.

Muwahhid202 Çevrimdışı

Muwahhid202

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Gayet güzel bir konu ve birbirinden güzel cevaplar gelmiş, Allah hepinizden razı olsun kardeşler.

Bu video bu konu hakkında çarpıcı gerçeği gözler önüne seriyor sanırım.

Halkımız en başta Kur'anın içeriği ile ilgilenmeye başlamazsa Vahdeti beklemek hayalcilik olur.
Vahdetin sağlandığı gün İslam şahlanacak, Allahın Nur 55. ayetindeki vaadi şüphesiz gerçekleşecek ve İslam dünyaya hükmedecektir.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

bölünmeyin lan!

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkat ederseniz gavurlar başlarına birşey geldimi hemen birlik oluyorlar ama biz müslümanlar ? biz neden birlik olamıyoruz niye daha fazla canlarımızı birbirimizin canını acıtıyoruz :(

musibetten sonra cabuk toparlana bilmek onlarin ozelliklerinden bi tanesi
----------------------------------------

ancak ve ancak kuran ve sunnete siki siki sarilmadikca birlesmek imkansiz

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kâfirler birbirlerinin yandaşları, koruyucularıdırlar. Eğer aranızda bu sıkı dayanışmayı gerçekleştirmezseniz, yeryüzünde fitne ve büyük bir kargaşa çıkar. enfal 73

ey iman edenler; doğrusu müşrikler ancak pisliktir. tevbe / 28

temizlik lazım abi :D temizlik imandandır.

Üst Ana Sayfa Alt