Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Veresiye

V Çevrimdışı

veysi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adamın biri pazara bir kefe zeytin getirmiş.O esnada yanına bir bayan müşteri gelmiş ve zeytinin fiyatını sormuş.Adam, kendisine fiyatını söyler. Kadın fiyatın çok pahalı olduğunu söyler.Satıcı pahalı olabilir, fakat çok güzel zeytindir ve bir tane al da tadına bak der.Fakat kadın kendini naza çeker ve pahalı olduğundan ısrar eder.Satıcı da almasının önemli olmadığını, ama tadına bakmasını tekrar söyler.
Kadın, zeytinlerin çok güzel olduğunu, istese de parasının yetmeyeceğini söyler ve satıcı kendisine, rahmetli eşinizi tanıyordum. Siz alın parasını daha sonra da ödersiniz ve bayanın zeytinin tadına bakmasını tekrar söyleyince, bayan oruçlu olduğunu söyler ve şöyle der;
5 yıl önce hastalandım ve ramazan orucumun bir kısmını yemiştim. Şimdi ise o borcumu ödemek için oruç tutuyorum deyince.
Satıcı,bu söz üzerine kadına zeytin satmaktan vaz geçer ve kendisine şöyle der,
Bacım Allah'ın borcunu 5 senede ödeyen birisi, kim bilir benim borcumu kaç senede öder.Onun için kusura bakma der.M.Veysi CANŞİ
 
Üst Ana Sayfa Alt