Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Whatsapp Grubu

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
beklemekteyiz organizasyon için :)

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar hatirlatma yapayim bu konu fevri bir konudur ve yönetimin bilgisi ve izni disindadir, yani böyle numara alip verme yaparsaniz bundan biz mesul degiliz, konuyu sadece fikir tartismasi olsun diye acik tuttum, bunu derken numara veren ve isteyenleri zan altinda birakmis da olmayayim.

Ama su bir gercekki, ayni ilde yasayan kardesler varsa bunlarin tanisip kaynasmasini isterim bilhassa ögrenci kardeslerimiz icin iyi olacaktir.

insaAllah ileride istanbulda bir aksam yemeginde forumdan katilmak isteyenleri bir yere davet etme sözüm hala gecerli.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Sivas'ta olan kardesler yokmu, veya adminlerin tanidiklari iyi kisiler, ben istanbula gidememki çok uzak, sizleri forumda degil gerçek hayattada görmek istiyom çünki:).......

dini.jpg

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gizlenmek işe yaramaz zira nihayetinde bulurlar , karşılaşmayı dilemeyin karşılaşırsakda sebat edelim inşaallah . irtibatta geçmenin yolu forum değil forumda bahsedilen hocaların sohbetlerine katılmak olmalı , ve il il ya da bölge bölge böyle hocaların listesi sabit kılınsa ve sohbet vakitleri ilan edilse daha güzel olur fikrindeyim .

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Benden de istek olsun. Acaba ayda bir veya 2-3 ayda bir bir hocanın konferansına toplu katılım olsa. Ayrıca diyarbakır, sivas ve diger axilerin memleketlerinede bu hocalar vaaz vermeye götürülse? Dolayısıyla bu hocaları bize de getirebilseniz?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Konuya son nokta konulmasını için güncel diyorum. Benim de aklıma gelmişti bu WhatsApp da grup kurma olayı ama bakıcaz artık..

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Whatsapp değilde wechat olabilir. Gizlilik ayarları daha katı ve tel numarası kesinlikle karşı tarafa gösterilmiyor.

Ama teknoloji onların elinde sonuçta hiç bir akıllı müslüman buna kefil olupta garanti veremez.

Bence tel uygulamalarından ziyade bir kaç forumda görmüştüm canlı sohbet odaları vardı. Orada da gruplar kurulup Whatsapp benzeri sohbet edilebilir.

Tabi bu sohbetteki kastımız niyetimiz kontrol edilebilecekse. Yeni oluşabilecek fitnelerede kapı aralamamak önemli.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanların gizlenmesi hususunda Bülent Yıldırım'ın bir sözü vardı. Saklanmak sizi hedef kılar, gizli oluşumlara sistem adamlarını çok daha rahat sokar. Açık oluşumlarda ise deşifre olurlar diyordu. Şu an ne kadar farklı anlamlar yükleseler de her ortamda şeriatı hoca taifesi ve insanlar bağıra bağıra zikrediyor. 28 şubat sürecindeki sıkıntılarda zuhur etmiyor..

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu watsapp olayı sonuçta zorunlu bir şey değil isteyen girer istemeyen girmez.Ama tek bir grup kurulup ta herkes orada olacağına il bazında olabilir mesela İstanbulda 2 grup olur bayan ve erkekler için fitnenin önünede geçilmiş olur inşeallah. Grupta çok derin konulara girmemek şartıyla tanışılmış olunur,bir kardeşin sıkıntısı olduğunda faydası olur,konferans yada benzeri etkinliklerden haberdar edinilir,isteyen piknik tarzı şeyler yapar v.s. her ilden bir kişi grup kurucusu olur isteyen özelden tel verir gruba dahil olur.

Mch.EbuCendel Çevrimdışı

Mch.EbuCendel

Hedef Bellidir
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum abilerim bende watsapp'ın burdaki sohbetten ziyade özel olarak yapılmasını mantıklı buluyorum ama forum olayı gibi olursa ebu huzeyfe kardeşin de dediği gibi ağırlını kaybedeceğini düşünüyorum bunların yanı sıra pikniktir bir buluşmadır bunların nasıl organize edildiği önemli değil bir tanışma ortamı sağlanması il il verimli olur bence

Hem bi buluşma ortamı olursa orda istişare sonucu bu konulara her ilin kendi karar vermesi bence müslümanlar için daha hayırlı

gizlenmek işe yaramaz zira nihayetinde bulurlar , karşılaşmayı dilemeyin karşılaşırsakda sebat edelim inşaallah . irtibatta geçmenin yolu forum değil forumda bahsedilen hocaların sohbetlerine katılmak olmalı , ve il il ya da bölge bölge böyle hocaların listesi sabit kılınsa ve sohbet vakitleri ilan edilse daha güzel olur fikrindeyim .
Böyle bişeyde çok mantıklı Allah razı olsun abi yeni okudum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt