Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yahudilere Açik Mektup

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu mektup yahudi şalom gazetesine ve yahudi sitelerine aynı formatta atılmıştır..

israilin gazzede baslattıgı operasyona hedefımız hamasın attıgı fuzelerdır dedı.
Ama gercektekı hedef savasın baslamasıyla bellı oldu cocuklar...nıcın cocuklar yenı dırenıscıle yetısmesın basımıza daha fazla bela acılmasın.pisikolojık savas herkesınn pısıkolojısı bozulsun.ayagını denk alsın.ama unutulan bısı var .

ıslamda sahadet kavramı .yahudıler hayatını parasını seve bılır ama muslumanlar olumu nişan,şan,ödül kabul eder

.israil diyorki biz terorıstlere karsı operasyon yapıyoruz.hastahanelerı vuruyor.ambulansları vuruyor,sanıyorkı ınsanlık bunları gormuyor,tum muslumanlar bunları göruyor vede kaydediyor,herkes yedigi yemegın bedelini öder.israilin hamasa yönelik gazze saldırısı diye baslıyorsunuz yazılarınıza burda bile hedef sasırtıyorsunuz siz güclü filistinli zayıf, hamasın füzeleri var israile füze atıyor israilin amerikadan aldıgı ucakları var insansız ucakları var ,denizden uzaktan atılan bombaları var türkiye halkı bunuda tahlil edecek kadar akıllı bunuda bir yere yazın eger sayısal gucu fazla olan elındekı sılahı guclu olan ezecekse türkiyedeki azınlıklar birkere daha düşünsün.

Türkiye icin bizim memleketimiz diyosunuz,ispanyadan atıldıgınızda osmanlı size sahip cıkmıstı.osmanlı toprakları icin dedinizki beldeyi emin.Ama yeni yetisen gencler emanuel karossalarıda unutmadı diger yapılanlarıda unutmadı ,muhammed durrayıda Ahmet yasinide,rantisiyide.

diyorsunuzki gazeyye yapılan operasyon hamasa karsı yapıldı,ingilizlerle beraber sina yarım adasında 20.000 osmanlı askerini esir alıp ingilizlerle beraber ilaclı sularda gözlerini kör ettiginizi, canakkalede ingilizlerle beraber osmalıya karsı carpıstıgınızı ,arafatı aylarca ev hapsınde tuttugunuzu ellerini baglayıp insanların uzerıne bomba yagdırdıgınızı,kullandıgınız fosfor bombalarını,kullandıgınız misket bombalarını bu Türkiye halkı unutmadı hala utanmadan Türkiye bizim vatanımız iyorsunuz

.liderlerinizin söyledigi yalanlara bu milletin kanacak halide yok sadece sizi vede sizin gibi düsünenleri kandıırırlar.Biz yahudilerin korkak bir millet ve hain olduklarını kendi peygamberlerine yaptıklarından biliyoruz,Hz Musa a.s daga cıkar cıkmaz; puta tapmaya baslamıstı atalarınız ,c.tesı balık avlamayıp agları cumadan germisti atalarınız,şimdiki torunlarıda c.tesi bayramında bombaladı gazzeyi bu da ne kadar dininize baglı oldugunuzu yada kelimenin tam manası ile dininizi nasıl kullandıgnızı büyükleriniz gösteriyor biz sizleri atalarınızdan tanırız, c.tesiyide c.tesi okuldan dönerken ölen analarıda cocuklarını
unutmadık bir kenara not ettik.

Siz tarih boyunca müslüman düsmanıydınız ama her defasında basınız sıkıstıgında müslümanlara sıgındınız müslümanlarda tarih boyunca size sahip cıktı ,dere nin kenarında bekleyen yılan bakmıs su sert akıyor demişki ben karsıya gecemem bu su beni götürür.o sırada yanına tilki gelmiş yılan demişki tilki kardes sırtına biniyimde beni karsıya gecir tilkide olur bin demiş tam kıyıya yaklaşmışlar yılan tilki sokmuş tilki sormus yılan kardeş ben sana ne yaptımki iyilik ettim sırtıımda karsıya gecirdim yılanda cevap vermiş; ne yapayım yılanlık benim içim de .....
biz her seyi yazdık notumuzu aldık Allah sahid hicbirsey eskisi gibi olmayacak

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu mektubu burda yayınlamamın sebebi gazze savaşı bitsede israilin Filistin üzerinde ki baskıları ve zulumleri devam etmektedir bizimde buna karşı koyabilecegimiz farklı tebkiler vardır.Unutmadıgımızı ve işin takipcisi oldugumuzu bilsinler ve neler yapabiliriz diye herkese bir örnek olsun diye yayınladık HER KES ELİNDEN GELDİGİNCE İNŞ BİR ŞEYLER YAPAR

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sinirle yazılınca bide bir yazıyı ikince kere okuyup tashih yada hata varmı bakmayın ca öle oluyo nasıl düzeltilir bilmiyorum .yöneticiler düzelte biliyorsa iyi olur

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş sinirli anında mümkünse netten çık, abdest al dinlen. Daha hayr olur. Yazılarını yazarken dilbilgisi kuralları ve anlatım bozukluğunuda dikkat edersen daha güzel olur.

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş güzel bir yazı ama zannetmiyorum halk arasında nefret olabilir ama devlet seviyesinde malesef dinler arası diyolokculur capında pek bir şey göremedik ve tepkilerde olmasa mayın bölgeside 40 küsür yıllığına devredilecekti ne kadar not yazarsak yazalım

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
O değilde eleştirmek amaçlı değil kardeş, dikkatimi çektide söyleme gereği duydum, Amerika'nın filmler kanalıyla insanların gözünü boyadığı şu dünyada, en büyük göz boyayan kahraman(?) olan "Rambo"nun ismini nick olarak kullanman garibime gitti..

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kskaya ahmaklar unutur akıllılar tarihten ders çıkartır ,tarih nasıl olsa yeniden tekerür edecek eger unutursak tarih cezasını agır ödetir.Yahudiler planlarını uzun vadeli yapar .
Gazze ve Lübnanda aldıkları agır yenilgiden sonra yeni taktikler geliştirdiler tünellerle savaş ..
biz yarınımızı programlamazsak Allahın c.c dini hakim kılınmaz
sabır,savaş, zafer adın müslüman.....

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş sana katılmıyorum gazzede yenilgi aldıklarına adamlar yeni silahlarını denediler ve dünyanın tepkisini ölctüler ve bence cılız tepkiler haric birleşmiş milletler nato abd ve rusyanın tutumunu hangi tepkiyi koyacaklarına baktılar bide yahudi lobisinin gücüyle islam dünyasının davranışını lobi yaptırım gücünü test ettiler ve bence başarılı oldular başta mısır ve bir cok arap ülkesinin tutumu bu coğrafyada rahat nefes almasını sağladı kimse kendini kandırmasın gazzede kazanan yahudiler oldu kimse yaptırım uygulayamadı bizim van munitciler dahil
ama sen demişsinki biz yarınımızı proğramlamasak Allah swt nin dini hakim kılınmaz cok yanlış bir yorum düşünce .
Allah swt nin nuru tamamlanır bu insanların elinde olan bir iş değil rabbim ol desin yeterki.
tabi o cümleyi yanlışlıkla yazdığını düşünüyorum

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kskaya kardeş gazze hamasın eline geçtikten sonra ambargo uygulanmaya başlandı.Eger fetih olsaidi ambargo uygulanmayacaktı.İsrailin saldırmasının sebebi hamasın tasviyesi yerine el fetihin gecirilme operasyonu idi ama başarıya ulaşamdı .Efsanevi gecinen israil ordusu lübnandan sonra ikinci yenilgisini aldı bu başarı hamasın silahlı ve toplumsal mücadelesinin sonucudur.başarının sebebide çok ve düzenli çalışmalarıdır.ABD siyonist yahudilerin köpegidir ve yakınca batacak israil ne derse onu yapar onun dışına cıkmaz verecek tepkileride yok israil havla derse havlar .İsrail savaşlarda kendi halkını harcıyacagına Amerikanın paralı askerlerini harcıyor,işi bitincede kenara atacak.ruslar yahudilere karşı koymaz yahudilerin en şedid ve işbilenleri rusyada yaşar onlar rusyanın kılını kıpırdatmaz.
Gazzede kazana silahlı mücadele oldu islam ümmetinin onuru oldu o kadar basit deil . yeni silahlarını denediler ama geride delil bıraktılar.Mısr ve arab ülkelerinin yöneticilri gercek yüzerini ortaya koydular halklarla arraları yeterince gerildi bunlar önemli.Tüm dünyada yahudileri ve salahlı mücadelenin önemi gösterilmiş oldu bunlar önemli.
Türkiye halk olarak büyük sınav verdi 24 saat eylemler oldu İsrail konsoloslugu 24 saat ablukada kaldı önüne cadır kuruldu .Türkiye tarihinde İsraile sivil bir halk ültümatom verdi ve 16 gece boyunca soguga kara yagmura ragmen eylemler yapıldı bunlar önemli kimse tpki vermedi dersek ordaki insanlara hksızlık etmiş oluruz.Türkiyede halkın verdigi tepkiye Filistin halkından ve dünya halklarından ortaya koydukları tepkilerden dolayı takdirlerini defalarca dile getirdi.Yahudi lobileride kendilerini kuşatılmış hissettiklerini Türkiyede ansemitik hareketlein arttıgını yazılı bir açıklamayla başbakana mektupla bildirmişlerdi ve dehşete kapıldıklarını dile getirmişlerdi bunları hatırlatırım tarih tarite verebilirim ke haber diye yhudilerin sitesi var bir gir bak bakalım o günlerde neler yazmışlar .Müslümanlar yeterli olmasada cok büyük sınav verdiler.
benim dedigim Allah c.c. yolunda düzenli olarak çalışma ve program yapma külli iradeye karışmak deil evvel tedbir bagde tevekkül...
ÇALIŞACAGIZ......

Üst Ana Sayfa Alt