Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Yaptılar Gene Yapacaklarını..!imam Hatibe Musıki Bölümü

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatip liselerinde Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir projeyi hayata geçiriyor. Seçilen pilot okul, 34’ü Hüsn-i Hat, 34’ü de Musıki alanında olmak üzere toplam 68 öğrenci alacak. Bunun için öğrencilerin yetenek sınavında başarı göstermeleri gerekecek.

resized_5ff97-7a62133daihl.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatip Liselerindeki öğrencilerin klasik sanat alanında bilgi ve becerilerini artırmak için Türkiye'de ilk kez uygulanacak bir proje hayata geçiriyor. Bu kapsamda, pilot okul seçilen İstanbul'daki Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne önümüzdeki yıldan itibaren 34'ü Hüsn-i Hat, 34'ü de Musıki alanında olmak üzere toplam 68 öğrenci alacak. Öğrencilerin bu okula girebilmek için yetenek sınavında başarı göstermeleri gerekecek. Projeden İstanbul dışından da yararlanmak isteyen öğrenciler için okul bünyesinde pansiyon açılacak.

SADECE BİR DERS SEÇİLECEK

Öğrenciler, Görsel Sanatlar veya Müzik derslerinden sadece birini seçecekler. Görsel Sanatlar dersinde Hüsn-i Hat; Müzik dersinde Dini Musıki programlarına göre eğitim alacaklar. Okulda hafta sonları hüsn-i hat ve musıki alanlarında yetiştirme ve destek kursları açılacak, sekizinci sınıfı bitiren her öğrenci başvurabilecek.

resized_1ee4d-2aba4775hat3.jpg

YETENEĞİ OLAN KAZANACAK

Başvurular 20-29 Haziran 2016 tarihleri arasında doğrudan veya posta yoluyla okula yapılacak. Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı 11-15 Temmuz arasında tek aşamalı olarak komisyon marifetiyle yapılacak. Öğrenci seçimi, yetenek sınavında 50 puan barajının altında kalan öğrenciler başarısız sayılarak değerlendirmeye alınmayacak.

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tasavvuf Musikisi öğretilecek

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatip liselerinde Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir projeyi hayata geçiriyor. Seçilen pilot okul, 34’ü Hüsn-i Hat, 34’ü de Musıki alanında olmak üzere toplam 68 öğrenci alacak. Bunun için öğrencilerin yetenek sınavında başarı göstermeleri gerekecek.

resized_5ff97-7a62133daihl.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatip Liselerindeki öğrencilerin klasik sanat alanında bilgi ve becerilerini artırmak için Türkiye'de ilk kez uygulanacak bir proje hayata geçiriyor. Bu kapsamda, pilot okul seçilen İstanbul'daki Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne önümüzdeki yıldan itibaren 34'ü Hüsn-i Hat, 34'ü de Musıki alanında olmak üzere toplam 68 öğrenci alacak. Öğrencilerin bu okula girebilmek için yetenek sınavında başarı göstermeleri gerekecek. Projeden İstanbul dışından da yararlanmak isteyen öğrenciler için okul bünyesinde pansiyon açılacak.

SADECE BİR DERS SEÇİLECEK

Öğrenciler, Görsel Sanatlar veya Müzik derslerinden sadece birini seçecekler. Görsel Sanatlar dersinde Hüsn-i Hat; Müzik dersinde Dini Musıki programlarına göre eğitim alacaklar. Okulda hafta sonları hüsn-i hat ve musıki alanlarında yetiştirme ve destek kursları açılacak, sekizinci sınıfı bitiren her öğrenci başvurabilecek.

resized_1ee4d-2aba4775hat3.jpg

YETENEĞİ OLAN KAZANACAK

Başvurular 20-29 Haziran 2016 tarihleri arasında doğrudan veya posta yoluyla okula yapılacak. Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı 11-15 Temmuz arasında tek aşamalı olarak komisyon marifetiyle yapılacak. Öğrenci seçimi, yetenek sınavında 50 puan barajının altında kalan öğrenciler başarısız sayılarak değerlendirmeye alınmayacak.

İnanmam? :O

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Meb se sıkıntı yok cuvallarlar zaten.
..
Kadikoyde musiki cemiyeti var.
Eski opera sanatcisi hilda hanim vardir, nota bilmeyenden, sesi kotu olandan muazzam bir sey çıkartirdi.
..
Hatta en iyi hasan celebidir ama artik ders vermiyor kendi ogrencileri disinda.
Ama hat ogrenmek isteyen olursa uskurda da efdaluddin kilic vardir hazerfan sanat evinde.
Kucuk atolyede dunyadan her turlu insanla karsilasmak mumkun. Açsanız kalacak yer ararsaniz efdaluddin hoca halleder.
.
Bazen ne kadar cok gereksiz sey biliyorum.
Ne kadar cok yere girip cikmisim.

Dunyalik isiniz mi var, hallederiz.
rehberlik ucretim yoktur.

Üst Ana Sayfa Alt