Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yarının Bayram Olmadığını Aileme Çevreme Nasıl Anlatırım Diyenlere!!!

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda ölçülü davranalım inş. ailemize tebliğ yaparken sert bir dil kullanmayalım inş. Çünkü itilaflı konu kimi hoca şöyle derken kimi hoca böyle diyor. Eğer çok baskı altında kalırsanız bayram namazına gider gibi yapın bağ,bahçede ümmetin halini tefekkür edin. Sizin bayramınızı kutlayan kişilere sizinde bayramınız mübarek olsun falan demeyin tevil yapılacak cümleler kullanın inş. (aradığın için) Allah razı olsun vs. Bizi astronomi bilimi bağlamaz, bizi x hoca bağlamaz. Bizi Kur'an sonra Peygamber aleyhisselam'ın sünneti bağlar. Biz ailecek oruçluyuz inş.

MaşaAllah ne güzel. Rabbim herkese hidayet versin doğru yola iletsin. Allahumme Amin..

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Elhamdulillah herkes oruçlu. Sadece babam belki karşı çıkar diye tereddut etmistim ama açıkladıktan sonra o da kabul etti. Rabbim anne, baba ve kardeslerimize merhamet etsin hidayet versin. Bu durumda yalnız kalan kardeslerimin de Rabbim yardimcisi olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani bugun oruclu oldugumu duyanlar nedenn diye birsey sorunca gerekli aciklamayi guzel bir sekilde izah ettikten sonra alinan cevap oruc tutanlar hicri biz miladiyiz yani tebessum ettim :) ondan tutmuyormus bir kaci ne diyebilirim ALLAH yardimcimiz olsun
ALLAH zulcelali vel ikram bize birlik olup dogru yolda tek bir islam sancagi altinda yasamak ve olmek ihsan eylesin

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bu olay aslında hepimiz için bir imtihandı...Hani Rabbimiz buyuruyordu ya sizden öncekiler gibi imtihan edilmeden cennete gireceğinizi mi sanıyorsunuz diye Bakara 214'de... Bizim için de bu bir imtihan oldu, ya Rasulunun yolunu yada atalarımızın yolunu seçecektik...Elhamdulillah seçimimiz Rasulullahın sav yolu oldu...Rabbim bütün işlerimizde O'nu rehber edinmeyi nasip etsin...

"Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman mü'min erkek ve mü'min bir kadına kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur."

Ve aileleri yüzünden zor durumda kalan gençler...Sizler bugünün Musab bin Umeyr'i, Ebu Cendel'i, Ebu Huzeyfe'lerisiniz ( Allah hepsinden razı olsun)

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah abim ve babam'a durumu güzellikle anlattım ve çok az sıkıntı yaşadım. Rabbim diğer yakınlarıma ve diğer bu durumda kalan kardeşlerimin yakınlarına hidayet etsin. Amin.

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir babama söylemedim diğerlerine söyledim onlarda inanmadilarda fazla tepkide vermediler.Tevhide en dusman kesimin ismailaga denen surekli muslumanlara vehhabi vs diyen tarikatcilarin olduğunu düşünüyorum.Kemalistleri saymiyorum bile onlarda mekke musrikleri kadar bile Allah inanci oldugunu zannetmiyorum