Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yaşar Nuri Buhariye iftira atıyor sahih hadisleri red ediyor!

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu namuzsuz alıyor kadını karşısına bol keseden atıp tutuyor bunak herif..

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En sevdiğim Alim olan İmam Buhari'ye böyle Tenkidlerde bulunması beni Şahsen Rahatsız etti. İmam Buhari'yi Arapçılıkla suçlamış İmam buhari Arap değil Özbek veya Fars kökenli... İmam Müslim’in İmam Buhari hakkındaki sözü: “Bırak ta senin ellerini değil, ayaklarını öpeyim ey üstatlar üstadı… Ey Muhadislerlerin efendisi… Ey Hadis illetlerinin tabibi… Sana ancak, seni çekemeyenler kızabilir. Dünyada senin bir benzerinin bulunmadığına şahadet ederim. Kuran'dan sonra En Sahih kitabın yazarına bu kadar saygısızlık edilmemeli.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cc herşeyi yaratansa herşeyi de bilir aksini idda eden sapıktır olacakları olmayacakları nasıl olacağını şey olan her şeyi bilir aksini idda eden Allah cc noksanlık izaf etmiş olur

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
“İnsanlara öyle aldatıcı yıllar gelecek ki o zaman yalancılar doğrulanacak, doğru sözlüler de yalanlanacaklardır. O zaman hâinlere güvenilecek, güvenilir olanlar da ihânetle suçlanacaklardır. İşte o zaman Ruveybida konuşacaktır.” Dediler ki: “Ruveybida da nedir?” Buyurdu ki: “Kamunun (Ammın) işleri hakkında (söz sahibi olan) aşağılık adamdır!” (Sahih-i Cami’s Sagir,3544)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu konular ortam kirliliğindeb başka bişey değil... bu şerefsiz keferenin ne olduğunu herkes biliyor....adi kelb..Allah ıslah etsin

İ Çevrimdışı

İbn Abdilberr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tekput.com isimli şahıs, o kadar cahilsin ki, daha Allah'ın sıfatları hakkında ne diyeceğini şaşırmışsın.

“Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” Müslim İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1

“Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.” Hanbel 5/243

Birincisi, hadisleri tahrif ederek ne kadar yalancı olduğunu kanıtladın. Hadislerin doğru metinlerini koyalımda insanlar görsün.

1. Hadiste "Bacağını açıp baldırını gösterir" ifadesi değil "Baldırını açar" ifadesi geçer.

2.Hadiste ise yine cehaletini, tahrifini ve kalbindeli pisliği ortaya koyarak "Allah'la görüşüp el sıkıştım" gibi bir ziyade eklemişsin. EkşiSözlük'ten dini öğrenirsen elbette böyle olur.

Orjinal metni ise şudur : "Muaz b. Cebel (ra) anlatıyor: Bir sabah Rasûlüllah (sav) sabah namazını kıldırmak için gelmedi (gecikti), neredeyse hepimiz güneşin doğmasına bakıyorduk (yani güneşin doğması çok yaklaşmıştı). Derken Rasûlüllah (sav) hızlıca çıkageldi ve namaza tesvib yaptı (yani namaz namaz, dedi). Namazı kıldırdı ve selam verince‘saflarınızda olduğunuz gibi durun’ buyurdu, sonra bize karşı döndü ve şöyle dedi:‘Sabahleyin beni namazdan alıkoyan şeyi size anlatacağım: Gece kalktım ve gücümün yettiği kadar namaz kıldım ve namazda uyuklamışım, uyanınca bir baktım ki en güzel şekil içerisinde Rabbim Azze ve Celle ile birlikteyim, Rabbim şöyle buyurdu: “Ey Muhammed! Biliyor musun, mele-i a’l’â neyin tartışmasını yapıyorlar?”
Ben de:“Bilmiyorum, Ey Rabbim.” dedim.
Rabbim:“Ey Muhammed! Biliyor musun, mele-i a’l’â neyin tartışmasını yapıyorlar?” buyurdu.
Ben de:“Bilmiyorum, Ey Rabbim.” dedim.
Bunun üzerine gördüm ki, el (keff)ini omuzlarım arasına koydu, parmaklarının serinliğini göğsümde hissettim. (Semadaki) her şey bana tecelli etti ve onların hepsini bildim.
Bunun üzerine Rabbim yine:“Ey Muhammed! Biliyor musun, mele-i a’l’â neyin tartışmasını yapıyorlar?” buyurdu.
“Keffâretler hakkında.” dedim.
“Keffaretler nedir?” buyurdu.
Ben de:“Cemaatle namaz kılmak için cemaate (camiye) gitmek ve namazdan sonra yine namaz kılmak için mescidde oturmak ve zor anlarda dahi abdest uzuvlarını tam olarak yıkamak.” dedim.
Rabbim:“Derecât nedir?” buyurdu.
Ben de:“Yemek yedirmek, yumuşak söz söylemek ve insanlara gece uyurken (teheccüd) namazı kılmak.” dedim.
Bunun üzerine:“İste!..” buyurdu.
Ben de:“Allah’ım! Senden iyilikleri (hayratı) işlemeyi, kötülükleri (münkeratı) terk etmeyi, miskinleri sevmeyi, beni bağışlamanı ve bana merhamet etmeni, bir kavimde bir fitne murad ettiğinde, ben fitneye düşmeden beni vefat ettirmeni istiyorum ve Senden Senin sevgini, Seni seveni sevmeyi ve Senin sevgine beni ulaştıracak amelin sevgisini istiyorum.” dedim.
Bundan sonra Rasûlüllah (sav) şöyle buyurdu: “Bu haktır. Onları öğrenin ve öğretin.”

Şarlatanlığın ile kafana göre hadislere cümle ekliyorsun, utanmadanda insanlara bunları yedirmeye çalışıyorsun.

El sıfatını kabul etmiyorsun, ve diyorsun ki "Bunu peygamber nasıl söylesin?"
Akıl dediğin put ise her zaman sana ihanet eder, bende seni "Allah böyle ayet demez, bu ayet yalandır" demen için davet ediyorum, tabii davanda samimi isen,

وَقَالَتِ الْيَهُودُ يَدُ اللّهِ مَغْلُولَةٌ غُلَّتْ أَيْدِيهِمْ وَلُعِنُواْ بِمَا قَالُواْ بَلْ يَدَاهُ مَبْسُوطَتَانِ يُنفِقُ كَيْفَ يَشَاء وَلَيَزِيدَنَّ كَثِيرًا مِّنْهُم مَّا أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ طُغْيَانًا وَكُفْرًا وَأَلْقَيْنَا بَيْنَهُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاء إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ كُلَّمَا أَوْقَدُواْ نَارًا لِّلْحَرْبِ أَطْفَأَهَا اللّهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَادًا وَاللّهُ لاَ يُحِبُّ الْمُفْسِدِينَ Maide/64

Allah ayette diyor ki : Allah'ın İKİ ELİDE açıktır, dilediğine nasıl isterse infak eder ve arttırır.

Bak ayette Allah ne diyor? وَلَا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ Kasas/88
Kırmızı yaptığım cümlede Allah c.c. diyor ki : "O'NUN YÜZÜ DIŞINDA HERŞEY YOK OLACAKTIR" Mavi renk verdiğim kelime ise "YÜZ" demektir. Buyur şimdi de ki : "Allah böyle ayet demez."

Allah cc diyor ki : وَأَلْقَيْتُ عَلَيْكَ مَحَبَّةً مِّنِّي وَلِتُصْنَعَ عَلَى عَيْنِي Taha/39
Yani Allah diyor ki : Seni gözlerimin önünde yetiştirilesin diye sevgi verdim. Şimdi diyecek misin : "Allah kendine "İki Göz" organlarını verdi, böyle ayet olmaz?"

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Abdilberr ve Ömer bin Abdulaziz Gereken cevapları vermiştir.Bu cahil bunlara cevap vermeden hala yazacaksa yazdırmayın abicim.Kale de almayalım, 5 cevap öncesinde ömer bin abdulaziz de gerekenleri söylemişti ancak CAHİLLİĞİNDEN onlara da cevap veremedi.

O sebeple daha fazla bunu dikkate almayalım diye düşünüyorum

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın hoca efendi kahkahalarla şow yapıyor..bu seferde cinler üzerine..ne hoş sohbet değilmi.. :)

fucuraha Çevrimdışı

fucuraha

Üyeliği İptal Edildi
Banned
show tv bilerek bunu yapıyor show yapıyor esasen islama saygı duyan bir kuruluş değil

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam acayip birşey ya ! Ben daha eşi benzerini görmedim ! Rasulullah s.a.v.'ın hadislerde söz ettiği sapkın Alim tariflerine bire bir uyuyor.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
show tv bilerek bunu yapıyor show yapıyor esasen islama saygı duyan bir kuruluş değil

Show adı üstündeki şow tv.zaten İslam gayeside yok,kendine görede hocayı bulmuş..açıl susam açıl hocam.ha.haaa..işte bunun programı böyle adnan hocanın kadınlı programlarının yolunu takip ediyor.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalbleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır. (Araf Suresi, 179)

M Çevrimdışı

menfis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ne dangalag İslamcılar var.Hem Müslümanım diyeceksin hemde buhari'deki bir sürü zırvayı hadis diye millete yutturmaya çalışacaksınız.Hadisler zanni delildir.Kuran zaten zanni delili yasaklamıştır..Kuranla çelişen bir sürü hadisi binbir teville dine uyduramaya çalışacaksınız.Bu açık ve net söyliyim şirktir..Ayetleri keçi yemişmiş..Allah baldır gösterirmiş..peygamberin hurma aşılamayı yasaklatıp ,,hurma olmayınca millete rezil olması,allah ile miracda namaz pazarlığı..daha bir sürü pislik....

E Çevrimdışı

endad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Biz oyle konuşuyoruz,malesef.! efden püfden adam banlayan forumun cehalet babalarına seviyeyi biraz aşağı çekerek konuşuruz..buhari kendi çapında bir kitap yazdı çokta büyütülecek bir şey değil..fakat islamın değişmez kitabı değil..Bakışımız, “Akıl Gözü İle - Aklın soracağı sorulara Cevap arayarak” olacaktır...
İmam Buhâri Hicri (194-256) Yılları arasında (yaklaşık: 61 yıl) yaşamıştır. Kitabında: (9082) Hadise yer vermiştir. Ayrı (Bab)lar ve İfadelerdeki Farklılık nedeni ile yapılan Tekrarlar dikkate alındığında, Bu sayı (4000’ lere)(*) iner.

İmam Buhari Sahihlerini, “altı yüz bin (Hadis) içinden tahriç ve intihab ....” eylediğini söyler.
“Bir Kitabı Hıfzına alabilmesi için sadece bir bakması yeterli idi... ” gibi, Hafızasını göklere çıkaran kayıtlar var. Fakat,“Yazarak Hadis topladığı” konusunda bir kayda rastlamadım.

-- (600.000) Sayısını “Doğru Varsayalım” veDüşünelim:
Kişiye: “Ana dilinde kaç kelime bildiği?” sorulsa; Sözlüğü açıp, tek-tek kontrol etmeden cevap veremez...?
Toplanan Hadisin: “600bin olduğu?” İfadesi ne ölçüde doğru olabilir...? “Doğru Varsaymaya” devam edelim.
“Raviler hakkına birer olayı Bildiğini” de bir yana bırakalım: Ravi Zinciri ile birlikte; Bir kitap sayfasına Ortalama (üç) hadis sığdığı kabulüne göre; 600.000 Hadis; Toplamı (200.000) sayfa olan; (500)er sayfalık (400) kitap eder. Göklere çıkarılan bir Hafıza da olsa... Bunu Ezberde Taşımak...? Buna inanmak kolay değildir sanırım.

-- Bu noktada, “Göklere çıkarılan Hafıza” konusunda bir örnek olaya(!) bakalım...
“Henüz ... bir civan iken ... Bir kitabı ezbere alması için ..bir kere bakması kafi idi ... Bir defa bir çok zevat ile bir şeyhi dinliyorlarmış.” (herkes yazdığı halde onun yazmayıp sadece dinlemesi dikkat çekmiş. Yazan İki kişinin ısrarlı sorusu üzerine) “Görüyorum ısrarınız çoğa vardı. Yazdıklarınızı haydi ortaya çıkarın demiş. Yazılı evrakta “Onbeşbinden ziyade hadis varmış”. Hepsini ezberden o kadar dürüst okumuş ki” (Yazan iki kişi hatalarını onun ezberinden düzeltmişler) (Tecridi Sarih Dibace)
-- Ve Birlikte düşünelim: -yukarıdaki hesaba göre- (15.000) Hadis (5,000) sayfa, o da (500)er sayfalık (10) kitap ediyor. Söz konusu olan, en çok, 3-4 Saatlik, bir Vaaz / Konferanstır. -8 saat olduğunu var sayalım- (Saat başına: 625; Dakika başına: 10,4 sayfa düşer) Bu süre içinde, 5000 sayfalık bilgi; Nasıl sığdırılır, Nasıl anlatılır? Nasıl yazılır?
Hala, “Göklere çıkarılan Hafızada” Şişirme yok mudur dersiniz...?

-- Kitabının hacmi büyümesin diye, Sahih olanlardan; “Bir bu kadarını da kitabına alamadığını” yazar.
Bu ifadeye göre, topladıkları içinde, Kendisinin “Sahih” olarakkabul ettiği Hadis: (2x9082=18164) adet oluyor.
Bu sayı, toplanan (600bin) Hadisin; (Yüzde 3’üdür). Hesap, Tekrarlar dışındaki (2x4000=8000) Hadis üzerinden yapılırsa bu oran: (Yüzde: 1,3’ü yani Binde: 13 oluyor.) Bu durumda, Bizzat İmam Buhari; derlediği Hadislerin, en azından (Yüzde 97’sinin) “Uydurma olduğunu” Kendisi de kabul etmiş oluyor.

-- Buhari: “.... tasnifini on altı senede ikmal edebildim. Onu kendim ve Allah beyninde huccet ittihaz ederim.”der. Yine kendisi:(“...bu kitab-ı mübareki Mescid-i Haram’da tasnif” ettiğini “-bir rivate göre gusledip- istihare edip iki rek’at namaz kılmadan ... sıhhatine yakin hasıl etmeden”, hiçbir hadisi kitabına almadığını) ifade eder
Bunlar, bir kaç yönden, üzerinde durulması gereken ifadelerdir...!
-- 16 Yıl (5840) gün ediyor. Ortalama bir hesapla, 1 günde incelenen Hadis sayısı: (600,000 / 5840)= 103 tür.
-- “Gusül Rivayeti” Kabul edildiğinde: -Kabe’nin yakınında yıkanma yeri bulduğunu varsayalım- 103 kez, Soyunma-Yıkanma-Kurulanma-Giyinme: 15 dakika kabulü ile: 24 saat yıkanmaya yetmiyor. (bu rivayet yatıyor)
Her Rekatı 3 er (her namazı 6) dakikada kıldığı ve 2 dakika Namaz arası olduüu kabul edilse: 103x(6+2) =824 dakika, (13 Saat 40 dakika) gerekiyor...
Geriye: Evine gidip gelme – Uyuma – defi hacet – Abdes alma – Yeme içme – Seçtiği Hadisleri Yazma – Ve diğer ihtiyaçları için 11 Saatten daha az vakti kalıyor...? Buyurun... Programını yapın...

-- “....Onu kendim ve Allah beyninde huccet ittihaz ederim. ... sıhhatine yakin hasıl etmeden..” (Kitabına Yazmadığı) ifadeleri...?
Bunun Açık Anlamı: “Kitabıma aldığım Hadislerin Sahihliği konusunda, Allah’tan Garanti Aldım” demektir...
Bu durumda; Tabii olarak: (Akıl-Mantıkla, Kuran’la Çelişiyor mu...?) Sorularına gerek kalmıyor...??
-- “Allah’ın Sevgili Kulu olarak; (Böyle bir İlhamın Olabileceğini)” düşünenler olabilir.
Bunun “Olabilirliğini” tartışmaya gerek yok...
Verilen örneklerde, -Sahihlik bir yana- İlkel kafa ürünü olan ifadeler var. Bu durum; Sadece, böyle bir garantiyi değil; Bu alt Başlık altında incelenen Buhari’nin diğer ifadelerinin de -azından- Anlamsızlığını ortaya koyar.

(*) Bu (6) Sahih(?) Kitabın; 35bin küsur olan genel toplamının; Tekrarları dikkate alındığında, (4000) lere düşmesi ile çelişmez. Buharideki Tekrarlar dışındaki (4000)in diğer (5) Kitapta tekrarları vardır.

ÖRNEK HADİS: “MİRAÇ HADİSİNE” YAKINDAN BAKALIM :

** Kulunu bir gece Mescidi Haram'dan, kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız En uzak Secde yerine götüren Allah'ın sanı yücedir. doğrusu O, işitir ve görür.
(17/1)
** And olsun ki Rabbinin en büyük ayetlerinden bir kısmını gördü. (53/18) (ve 53 Necm: 1-17)

Bu Ayetlerde ifade edildiği gibi: Yaratan Elçisine; “Büyük Ayetlerinden bazılarını göstermiştir”
Bunlar Ayetler Nelerdir...? Nasıldır...? Bu konuda yapılan yorumlar çoğu kez, “İsabetsiz olmaya” Mahkumdur.

Miraç Hadisi...? Kütübi Sitte de -galiba hepsinde- farklı ifadelerle yer alır ve sayfalar tutar... Bu Meşhur Hadis, Miracı “Anlatmanın yada Yorumlamanın” Hangi Noktasındadır...?
Ameliyat... İman doldurma... Burak Faslını geçelim...
Göğün her katına çıkıldığında tekrarlanan diyalog:
— Kim o? denildi.
— Cibril'dir, dedi.
— Yanındaki kimdir? Denildi. Cibril tarafından:
— Muhammed'dir, diye cevap verildi.
— Ona buraya gelsin diye (da'vet) gönderildi mi? diye soruldu. Cibril:
— Evet, dedi.

Günümüzde, İnsan yapısı bir çok büyük bina da ileri Giriş Teknikleri uygulanır. Kamara ve Parmak izi ile tanıma, Elektronik şifreli kartlar... vs. Yaratanın Semalarının katlarına giriş; Ortaçağ Çiftliklerine girişten daha ilkel olarak tanıtılıyor... Bu ilkelliği, Sahih Hadis(?) Peygamber anlatımı(?) olarak sunuyoruz...?

Peygamberimizin, Semanın Katlarında, Önceki Peygamberlerle karşılaşmaları(?) anlatılır. .... Altıncı katta:
Akabinde ben Musa'nın yanına vardım ve ona selâm verdim. O da:
— Bir kardeşten ve bir peygamberden sana merhaba! dedi. Ben Musa'yı bırakıp geçince Mûsâ ağladı. Musa'ya:
— Seni ağlatan nedir? denildi: Mûsâ:
— Yâ Rabb! Benden sonra peygamber gönderilen bu genç ki, O'nun ümmetinden cennete girecekler benim ümmetimden gireceklerden daha faziletlidir (de ona ağlıyorum)! dedi.

Yedinci kata çıkıldığında; İbrahimPeygamberle Karşılaşır...
... Beytu'l-Ma'mûr gösterildi...
Bana Sidretu'l-Muntehâ da gösterildi. Bir de gördüm ki, sidre ağacının yemişleri sanki Yemen 'in Hecer şehri testileri gibi; yaprakları ise fillerin kulakları gibidir ....

Ve... (50) Vakit Namazın Farz Kılınması...!?
Sonra benim üzerime (her gün) elli namaz farz kılındı. Ben bunları kabul ettim ve Musa'ya geldim. Mûsâ:
— Ne yaptın? dedi.
— Üzerime elli namaz farz olundu, dedim. Mûsâ:
— Ben insanları senden daha iyi biliyorum; ben îsrâîl oğullarını sıkı bir denemeye tâbi' tuttum. Senin ümmetin her gün elli namaza takat getirmez. Onun için Rabb'ine dön de hafifletmesini iste, dedi.

Peygamberimiz; Hz Musa tarafından, “Senin ümmetin .... takat getirmez ....hafifletmesini iste” Gerekçesi ile; (5 yada 9) kez “Rabbine arza” geri gönderilir. (5 kez geri gönderme rivayetinde 4 kez 10’ar 5incide 5 Vakit; 9 kez geri gönderme rivayetinde her defasında 5’er Vakit düşülür.) Tekrar: “Mûsâ önceki gibi yine hafifletme .... ” istemesini Söylese de Peygamberimiz gidemez. (5 Vakide 50 Vakit Sevabı verileceği ifade edilir.)

Bu İfadeler üzerinde... Birazcık düşünebilirsek...??
Hz. Musa büyük bir bilge, Peygamberimiz -haşa- bön ve saf bir Kişi... Değişmeyen Kuralların Kanunların (Sünnetullah’ın) koyucusu Yüce Yaratan -haşa.. en hafif tabirle- her gelindiğinde tenzilatlar yapan pazarlıkçı bir varlık durumuna düşürülmüştür...?

“(50) Vakit Namazın Gerçekten Farz Kılındığını” Varsayalım...:
Kişi; Zorunlu ihtiyaçlarını gidermeden, Uyumadan, Yemeden-İçmeden, hatta Abdest 'de almadan Namaz kılsa; (29) dakikada bir "Vakit Namazı" kılması gerekiyor. Bunun olamayacağı açık...!
"Geçim için zaman ayırmayı"bir yana bırakalım. Kişinin (6) saat uyuduğunu, Diğer ihtiyaçları için, asgari (3)saate ihtiyacı olduğunu düşünerek, Namaz için günde (15) saat ayırabildiğini(!) kabul edelim.
Bu durumda (18) dakikada bir "Vakit Namazı" kılması gerekiyor. Bir Vakit namazının -Sünnetler (nafileler) hariç, azından- (8-10) dakika sürdüğü kabul edilirse, Kişiye (8-10) dakikada Namaz arası kalıyor....!?

İslam Toplumlarında, Kişilerin, günde 15 Saatini Namaza ayırmaları; “Kendilerini Açlıktan Sürünmeye Mahkum etmeleri” demektir... Bunun Sonucu “Başka Toplumlara Köle olmaktır...” Ve Bununda sonucu: “Hiç Namaz Kılamamaktır...” Çünkü, Kölesi olduğunuz Toplum, Sizi ölesiye Çalıştırabilmek için, “Namaz kılmanıza” Müsaade etmeyecektir...

Buyurun...: Böyle bir emir vermeyi, "Gündüzü, geçim için çalışma zamanı yaptık."(78/11) diyen; Kişilerin, Alın teri ile Helalinden kazanıp Mutlu yaşamasını isteyen; Ve Kullarına: “.... takatinin üstünde yük yüklemeyen” (2/286) Yüce Yaratan'a ve Bu Ayetlerini Toplumuna Tebliğ eden Elçisine yakıştırın...?
Bu Hadiste(!) anlatılan, Peygamber ve Allah; Kuran’ın anlattığı, “Peygamber ve Allah” değildir.
Yukarıda arz edilen; İmam Buharin’in; günde, ortalama 103 Hadisi, 2’şer Rekat Namaz kılarak, “Sahihliğine yakiyn hasıl ettiğini” tekrar anımsayalım.

Yüce Yaratanı, Kuran’ın anlattığı gibi bilen-inanan ve “Aklını kullanan” bir Mümin’in; İlkel bir aklın, sözde Peygamberi övmek için uydurduğu, Bu Hadisi(?) ürpermeden okuması mümkün müdür?

E Çevrimdışı

endad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ulan salak kuranda da Allah'ın eli ayeti var...o ayetide mi reddiyorsun...sen bi kere müslümanlara islamcı dinci diyen bir kafir olduğunu en baştan gösterdin...sahabenin yazdığı kuranı kabul ediyorsanda sahebeden nakillerle gelen hadisleri niye kabul etmiyorsun...klasik müşrik kafası kitabın yarısına iman edip yarısına iman etmeyen
kuranın dediğini inkar edenmi var? çıkıp hemen beni kafir ilan ediyorsun zındık!