Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Yaşar Nuri Öztürk Öldü!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben gibi avam kardeşlerin Şeyh Yaşar ile münazara edebilecek kapasite ve ilmi olmadığı için susmamız hayrımızadır. Dinliyoruz şeyhim sen anlat.
Dinlemen konuşmandan daha hayırlıdır Allah-u Alem .

Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
{Türkçe Namazın savunucusu bir tağut "Foseptik çukurundaki insanlara Kur'an 'ı götürüyorum" diyen tağut, Allahın hesabıyla başbaşa.}

Bu da Mehmed Emin Akın hocamızın yorumu
Hepimiz birgün başbaşa olacağız.Kendimize bakalım

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'da tekfir vardır ve hakikattir, tekfircilik yoktur. Ayrıca bu tekfir meselesi tabiri caizse öyle çoluk çocuğun yani bizler gibi cahil insanların yapacağı bir şey değildir. Bunun da bir usulü vardır. Vesselam.
Yaşar Nuri Sizcede cehennemlik mi?

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Yaşar Nuri Sizcede cehennemlik mi?

Bence diye bir şey yok. Yaşar Nuri'nin çok yanlış düşünce ve görüşleri var. İslam'ın içini boşaltmış ve tahrif etmiş birisi olarak tanıyorum.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Tanımanız onu kâfir ilan etmenize yetmiyor

Ben direkt kafir demedim zaten ama açık bir küfür varsa ve şartlar yerine gelmiş ve maniler ortadan kalkmışsa küfrüne hükmedilir. (Yanlışım varsa RABBİM affetsin)

Ilunga Çevrimdışı

Ilunga

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyhim tekfir ahkamı ve İslamı bozan haller hakkında biz avamlara vaaz vermeniz mümkün müdür? İlim deryanızdan bir yudumda olsa içmek isteriz.

Anlama gayreti içinde olanlar için yeterince net konuştum Allah-u Alem.Nasibinde varsa alırsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...