Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yemekten sonra çay ve kahve içmeyin...

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E.A!

Kardeşler mümkünse ne yemekten önce ne de sonra kafeinli içecekleri hiiiiiiiiiiiiiiiç almayın!
Bu konuda Şehid (Rabbim şehadetini kabul etsin!)Hasan el-Benna'nın Risalelerinde bir tavsiyesini okumuştum...

Çok sık kafeinli içecekleri alan insanların sabrının az olacağını ve başlarına gelen belalarda gösterecekleri direncin çook düşük olacağını söylüyordu.

Tabi Allah'ın nasslarla kesin olarak haram kılmadığı şeylerde söz söylemeye hakkımız yok...
Mümkünse almamaya,
alıyorsak bile ölçülü almaya çalışalım inş...

Sadece bir kardeş tavsiyesi arkadaşlar... :güldüm

E.A!

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben de nacizane başka bir öneri de bulunayım..

yemekten sonra; 7 öğüt

1 Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın
10 sigaraya eşdeğer oldug?unu kanıtlamıstır.(Kanser olma riski daha yüksek.)

2 Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin pesinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şismesine neden olur.

3 Çay içmeyin: Zira çay yaprakları yogun asit içerir. Bu madde tükettigimiz gıdalardaki proteginin hazmını zorlaştırıyor.

4 Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevsetmek kolaylıkla bağırsak dügümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

5 Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki
kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

6 Yürümeyin: insanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yasına kadar yaşamanızı saglar derler.
Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

7 Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsamızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.

alıntıdır..

Üst Ana Sayfa Alt