Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni Belgesel Için Seslendirme Testi - Siz De Görüş Bildiriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
BELGESEL İÇİN SESLENDİRME TESTİ

Yeni belgeselden kısa bir bölümü buraya yükledik. Üç farkı dublaj sanatçısının seslerini kısa cümlelerde ardarda yerleştirdik. Seslendirenleri belki tanırsınız Keanu Reeves, Brad Pitt, Colin Farrell gibi aktörleri seslendiriyorlar. Bu demoda olmayan mesela Denzel Washington'ın Türkçe dublajını yapan kişiyede seslendirme yaptırdık. Yeterli para toplandıkça bu işin en iyilerinden bir ekip kuruyoruz. Yalnız sizden ricamız aşağıdaki videoyu izleyip, böyle karışık seslerle yapılan dönüşümlü anlatım tarzının iyi olup olmadığına dair fikirlerinizi belirtmenizdir. Ona göre bir karar vermek istiyoruz. Buradaki sadece bir demo olduğu için düşük görüntü kalitesindedir. Tabi belgesel daha yüksek görüntü kalitesinde olacak Allah'ın izniyle. Ayrıca belgeselin konusuda Roma değil içiniz rahat olsun bu sadece bir geçiş bölümü :)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
son ses daha hoş geldi bana

edit:tam okumamışım abi kusura bakmayın :) güzel bence genel olarak beğendim de en çok hangisinin iyi olduğunu düşüdüğümüzü sordun gibi direk yazdım.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çok sık insan sesinin değişmemesini söylemek isterim. Uzun paragraflardan sonra insan sesi değişmesinde yarar var. Bir de her ne kadar çalgı aletlerine karşı olunsada şu "Alman müslümanların kıyamet videosu"ndaki gibi kalpleri etkileyecek şekilde görsel teknoloji kullanılsa çok faydası olur gibime geliyor.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum... abi, bence ses tonlama açısından çok önemli : Filmlerden takip ettiğim mesela; Al Pacino'nun seslendirmesini yapan kişi seslendirseydi daha da etkili olabilirdi, (Eğer imkan var ise, bu benim şahsi görüşümdür) insanların yabancı olmadığı daha da etkili bir tonlama... gerçi bu ses tonuda etkili olmuş, tanınan dünyaca ünlü aktörlerin ( Keanu Reeves, Brad Pitt, Colin Farrell, Denzel Washington ) ses tonu kullanılmış... hayırlı çalışmalar... Selamun Aleykum...

Nevfelah Çevrimdışı

Nevfelah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EsSelam aleykum.
Allah Azze ve Celle çalışmalarınızı mübarek eylesin ve hiç ummadığınız yerlerden sizlere kolaylık ve hayır kapıları açsın. Amin.

3 ses de etkili, eğer imkan olursa farklı bölümlerde uygun kişilerin seslendirmeler yapması hayırlı olur kanaatindeyim inşeAllah.
3. ses daha karakteristik daha özgün ve zihnimizde diğer seslerden öncelikli olarak, "bu; şu kişiyi seslendiriyor" dedirtiyor.
Şahsen böyle çalışmalarda öncelikle "bu ses kimindi" diye bir düşünce oluşuyor. Bu fitne midir, asıl anlatılanlarla ilgilenmek gerekirken sese odaklanıyorum diye düşünüyor insan. Sonra seslendirdiklerinden etkilenip ( Allahualem itikatlarının derecesi için) düşünüyorlar mı, hayatlarını değiştiriyorlar mı diye düşünüyorum. Mazlum Kiper bu tür seslendirmelerde böyle bir etki uyandırmıştı.
Entellektüel(olduklarını düşünen İslam düşmanları), belgesel, film, klip vs. çalışmalarda Mü'minlerin vasat işler çıkardığı görüşündeler, bu genel görüşle izlemeye bile tenezzül edilemeyen çalışmalar Allahualem bir hidayet adayını İslamdan uzaklaştırabilir. Bu nedenle -elbette ki Allah Teala'nın emir ve yasakları gözetilerek- işin ehline verilmesini isabetli buluyorum.
Allah Subhanehu ve Teala cümlemizi İslam'ın izzetini korumak niyetiyle yapılan faydalı çalışmalar için infakta bulunanlardan eylesin. Amin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhi 1.ses normal konuları seslendirsin 2.ses ise ayet hadis ve altı çizili bölümleri seslendirmede daha etkileyici olacağını düşünüyorum 3.ses kesmedi beni :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bende bizim gibi inanmış bir kardeşin seslendirmesi daha iyi olur kanaatindeyim çünkü söz kalpten çıkarsa karşındakinin kalbine gider eğer sadece dilden çıkarsa karşındakinin bir kulağından girer diğerinden çıkar....ama bu bi eleştiri dğil..gayet güzel olmuş video neticede bunu yhapan adamlar bu konuda profosyonel....maddi olmasa da tam destek ve dualarımla ahiler Allah bereketlendirsin...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar sanırım konuyu yanlış anladınız ya da anlatamadım,

Sizlere hangi ses güzel ya da en güzel ya da hangisi kullanılır demiyorum.

Bir çalışma yaparken ana anlatımları birden fazla kişi okursa ortaya servis edilen şey karışık seslerden olursa nasıl durur?

Bir kişinin tek anlatması var bir de 3-4 kişinin anlatması var.

Soru: Karışık sesler olursa çalışma nasıl durur?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun Aleykum... abi, bence ses tonlama açısından çok önemli : Filmlerden takip ettiğim mesela; Al Pacino'nun seslendirmesini yapan kişi seslendirseydi daha da etkili olabilirdi, (Eğer imkan var ise, bu benim şahsi görüşümdür) insanların yabancı olmadığı daha da etkili bir tonlama... gerçi bu ses tonuda etkili olmuş, tanınan dünyaca ünlü aktörlerin ( Keanu Reeves, Brad Pitt, Colin Farrell, Denzel Washington ) ses tonu kullanılmış... hayırlı çalışmalar... Selamun Aleykum...

aleykum selam, ahi alpaçinoyu hangi seslendiren, birden fazla kişi okumuştu sanırsak, link verebilir misin seslendirmeden. Bu çalışma için olmasa da ileride değerlendirilebilir.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykum selam, ahi alpaçinoyu hangi seslendiren, birden fazla kişi okumuştu sanırsak, link verebilir misin seslendirmeden. Bu çalışma için olmasa da ileride değerlendirilebilir.
Abi, inanıyorum ki bu seslendirmeyi yapan kişi bulunur ve imkanlar dahilinde değerlendirilirse büyük katkı ve etkisi olacaktır... Şu linkten görebilirsiniz ses tonunu... NOT : Kör olan şoförün seslendirmesi... Scent of a Woman - Kadın Kokusu - Ferrari Sahnesi - Al Pacino - YouTube

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Değişik olması dikkatlarin dağılması ve sıkıcı olmaması açısından daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Bir süre sonra o ses tonu hafızaya nakşettiğinde konuya olan dikkat dağılabilir.Ama beynin değişimi fark ettiğinde dağılan dikkat yeniden toplanacaktır.Tabi videonun uzunluğuda önemli burada.

merwegül Çevrimdışı

merwegül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben birden fazla kişinin seslendirmesi taraftarıyım çünkü izlenirken bir sıkkınlık v.b birşey geldiğinde farklı bir ambians olur zihinleri uyandırır dikkatleri arttır diye düşünüyorum...mesela cihad dan, tağuttan bahseden kısımları farklı kişi, kıssaları okuyan farklı kişi, cenneti anlatan farklı cehennemi anlatan farklı ya da 2 kişi seslendirecekse bu seslerin araya kombine edilmesi daha hoş olacağı kanaatindeyim....tabi bu işin ustası sizlersiniz bu konuda tecrübe sahibi olanlarda....

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sonuç itibari ile 2 ses yeterlidir bence... 3 ses çok fazla dikkat ve konsantre olmayı zedeleyebilir...

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar sanırım konuyu yanlış anladınız ya da anlatamadım,

Sizlere hangi ses güzel ya da en güzel ya da hangisi kullanılır demiyorum.

Bir çalışma yaparken ana anlatımları birden fazla kişi okursa ortaya servis edilen şey karışık seslerden olursa nasıl durur?

Bir kişinin tek anlatması var bir de 3-4 kişinin anlatması var.

Soru: Karışık sesler olursa çalışma nasıl durur?

abi arkadaşlarıma da sordum 10-15 dk lık bölümleri farklı kişiler seslendirse güzel olur inş. yani ses hemen değişmese hoş olur kanaatindeyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt