Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

yeni geldim eli kapatma tuşuna varmadı yazın konuşalım

M Çevrimdışı

meftun

Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha ve resulune itaat edin. birbirinizle çekişmeyin sonra zayıflarsnız gücünüz gider sabredin cünkü Allah (c.c.) sabredenlerle beraberdir. (Enfal 46)
 
S Çevrimdışı

sena__19

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
doğru söylüyosun ama artık insanlarda sabır bulmak mum ışığı altında kırıntı aramaya benziyor yalansa buyrun yalan diyin ama gerçek bu ...............
 
H Çevrimdışı

hasna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi


hakkı ve sabrı tavsiye edenlerin dışındakilerin hüsran da olduğunu ASr üzerine yemin eden Rabbimize sığınalım evet artık hayatı o kadar hızlı yaşamaya başladık ki bu da insanlarda sabır anlayışını değiştirdi,,ama biz elimizden geldiğince bildiklerimizi yaşamaya çalışalım..
 
M Çevrimdışı

meftun

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu ayeti okudugum zaman en cok üzerinde durdugum nokta "birbirinizle çekismeyin sonra zayiflarsiniz, gücünüz gider" bölümü oldu. söyle bir bakin sadece su ülke icerisinde bile müslümanlar olarak kaç parçaya bölündük ve yaptigmiz teksey karsi tarafla degilde birbirimizle cekismek. her topluluk her cemaat diger camaatle ayetin aksine cekisiyor. halbuki bu ayeti anlayip etrafinda birlessek iste o zaman bir yaptirim gucumuz olur.
 
H Çevrimdışı

hakka sevdalı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çok doğru kardeş.insanlar dünyada ebedi bir hayat yaşayacakmışız gibi davranıyor allah bizleri affetsin
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt