Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni ''mouse''fare Hakkında Yardım !

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad

Yeni bir Mouse aldım çinden geçen Ramazan bayramında sipariş vermiştim Elhamdulillah yeni elime ulaştı :D

yanlız mouse ta değiştirmek istediğim bir tuş var internet explorer simgeli ve tıklayınca internet explorer tarayıcı açılıyor bunu google chrome tarayıcı ile değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim bunu

vc.png

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
İngilizce yazıyor x-mouse olanı indirdim bi karıştırim bakalım yapabilecek miyim :)

akeyi Çevrimdışı

akeyi

Üye
İslam-TR Üyesi
FARE ÇOK HAVALIYMIŞ BENİM KÖTÜ FAREM VARDI BOZULDU SONRA ESKİDENDE BOZULMUŞTU BEN ONA BİRŞEY YAPINCA DÜZELİYORDU BUSEFER BEN SALAKLIK EDİM KIRDIM ŞİMDİKİ FAREM ÇOK KÖTÜ AMA BENİM KİNİN FAZLA TUŞU YOK SENİNKİ GİBİ SADECE SAĞ SOL VAR BİRDE ORTADAKİ ŞEY VAR YUKARI AŞAĞI İÇİN

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
akeyi Çevrimdışı

akeyi

Üye
İslam-TR Üyesi
bir sorum olacak bu çok tuşlu farelere oyunlar yapılırken özel olarak her fareye nasıl yapacaklar kaç çeşit fare var bence saçma bunlar gereksiz

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
yok yaw yapamadım farklı bişey atadım tuşa tıklayınca ekran kapanıyor sol a tıklayınca ekran açılıyor valla zor kaldırdım programları :)

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
bir sorum olacak bu çok tuşlu farelere oyunlar yapılırken özel olarak her fareye nasıl yapacaklar kaç çeşit fare var bence saçma bunlar gereksiz

Her tuşa yeni bir fonksiyon ekleyebiliyorsunuz. Mesela fare'deki 1 tuşuna basınca ''SHIFT+T''ye basılmış gibi olacak, diye ayarlanılabilir. Böylece Video-Fotoğraf düzenleme'de daha fazla zaman kazanılıyor. Mesela en basit örnek; kopyala yapıştır için kısaltma CTRL+C (kopyala) ve CTRL+V (yapıştır) bunları farbe'deki herhangi bir tuşa ayarlıyorsunuz ve kopyalayıp yapıştırmak için klavyeyi kullanmanıza gerek kalmıyor. Özellikle uzun kısaltmalarda bu yararlı olur. Mesela CTRL+SHIFT+ALT+E :) Oyuncular'da aynı şekilde u yöntemle oyunda bir hareketi daha hızlı yaparak karşı tarafa karşı avantaj sağlayabiliyorlar.

örnek.png

kaveret-mouse-config-670x412.png

Örnek bir kaç fare. Sağda bir ''Profile'' seçiyorsunuz, ve kullandığınız amaca göre düzenleyip, istediğiniz zaman o düzeni seçiyorsunuz, veya bir Programa (exe dosyası) bağlayıp, o programı her açtığınızda o programa özel düzenlediğiniz ''Profile''ın açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Üst Ana Sayfa Alt