Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkında çok güzel haberler duyuyorum. İnşaallah hem abd denen emperyalist, İslam düşmanı, siyonist uşaklarına hem de mecusi kırması rafızi irana geçit vermeyecek gibi. Onların kanlı eylemlerini başlarına geçirecek bir kral gibi duruyor.

Hakkında bilgi sahibi oldukça yazarım ve yazarsınız inşeallah.

Bu krala dikkat çekmek istedim.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Kral iyi niyetli birisine benziyor İnşeallah yanılmıyoruzdur ama Arap Emirliklerine kurulan sistemi bir anda yıkamaz. abd ve itrail'e kafa tutmaz, tutamaz gibi geliyor -alaşşağı ederler çünkü-. Şu zamanda dinin tek kurtuluşu cihaddır İnşeallah. Diğer bir yol var mı, bilemiyorum. Allah iyi niyet besleyenleri, kendi yolunda en yakın zamanda zaferlerle buluştursun İnşeallah.

Bu, Allah'ın; hakkın kendisi ve O'ndan başka taptıklarının da batıl olmasındandır. Doğrusu Allah; çok yücedir, çok büyüktür. (Lokmân Sûresi, 30)

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Facebook ta şu yazıya rastladım

BU KRAL'A DARBE YAPILMAZ VEYA ÖLDÜRÜLMEZ İSE ORTADOĞU'DA BÜTÜN EZBERLER BOZULACAK..
Kral Selman herkesi şaşkına çevirdi,henüz göreve gelmesinin üzerinden 40 gün geçti Ortadoğu ve Suudi siyasetini kökten değiştirecek adımlar attı, yenileri de kapıda, Ortadoğu konusunda hızla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın politikalarını benimsemeye başladı İlk kez Türkiye ve Suudi Arabistan Irak,Suriye,Mısır,Yemen,Filistin ve İsrail Politikalarında hem fikir..
Kraliyet Ailesinde ki tasfiye operasyonunu derinleştirdi.
Türkiye'nin Ortadoğu politikaları karşıtı görüşleriyle tanınan Velit Bin Talal'ın sahibi olduğu El Arab Televizyonunun Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri merkezli El Arabiya'nın yazarı Jamal Khashoggi,Türkiye'ye ve Erdoğan'a ağır hakaretler eden Süleyman Ebu Hayl'ı ve Amerika'nın Suud Ailesi içindeki derin adamı olan Bender bin Sultan'ın görevden aldı...
Kraliyet içerisindeki Mısır darbesini destekleyen grupları tek tek tasfiye ediyor, son olarak Sisi'nin en önemli destekçilerinden olan Kraliyet Divan Başkanı Halit el Tuveycri'yi de görevden aldı..
Bununla birlikte Mısır darbesine karşı olduğu için 2013'te görevden alınan Kabe İmamı Suud eş Şureym'i de görevine iade etti..
Esed'e karşı savaşan Mücahidlere verilen desteği de artıracak daha fazla silah ve para yardımı yapacak.. İran'ın mezhepsel yayılmacı politikalarına karşı önlemler alacak, İlk kez bir Suudi Kral Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devletinin kurulmasının kaçınılmaz olduğundan bahsetti..
Hal böyle olunca da fısıltı gazetesi bu durumun ABD ve İngiliz çıkarlarına tamamen zıt düştüğünü ,önceki Kral Abdullah'ın tasfiye edilen oğullarının Suudi Arabistan'da darbe hazırlığında olduğunu kulaktan kulağa fısıldamaya başladı.. yani sonuç olarak bu Kralın başına bir iş gelmez ise Ortadoğuda Türk ve Suudi işbirliği bütün hesapları bozup yeniden oyun kuracak..

Bu yazıyı sanki bi akp'li uydurmuş gibi amma hadi hayırlısı.

Bi haberlere bakıyim dedim. El ceziraya falan baktım. Kralımız daha 10 gün önce sisiyi ziyaret etmiş. Hevesimiz kursağımızda mı kalıyor yoksa????

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Facebook ta şu yazıya rastladım

BU KRAL'A DARBE YAPILMAZ VEYA ÖLDÜRÜLMEZ İSE ORTADOĞU'DA BÜTÜN EZBERLER BOZULACAK..
Kral Selman herkesi şaşkına çevirdi,henüz göreve gelmesinin üzerinden 40 gün geçti Ortadoğu ve Suudi siyasetini kökten değiştirecek adımlar attı, yenileri de kapıda, Ortadoğu konusunda hızla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın politikalarını benimsemeye başladı İlk kez Türkiye ve Suudi Arabistan Irak,Suriye,Mısır,Yemen,Filistin ve İsrail Politikalarında hem fikir..
Kraliyet Ailesinde ki tasfiye operasyonunu derinleştirdi.
Türkiye'nin Ortadoğu politikaları karşıtı görüşleriyle tanınan Velit Bin Talal'ın sahibi olduğu El Arab Televizyonunun Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri merkezli El Arabiya'nın yazarı Jamal Khashoggi,Türkiye'ye ve Erdoğan'a ağır hakaretler eden Süleyman Ebu Hayl'ı ve Amerika'nın Suud Ailesi içindeki derin adamı olan Bender bin Sultan'ın görevden aldı...
Kraliyet içerisindeki Mısır darbesini destekleyen grupları tek tek tasfiye ediyor, son olarak Sisi'nin en önemli destekçilerinden olan Kraliyet Divan Başkanı Halit el Tuveycri'yi de görevden aldı..
Bununla birlikte Mısır darbesine karşı olduğu için 2013'te görevden alınan Kabe İmamı Suud eş Şureym'i de görevine iade etti..
Esed'e karşı savaşan Mücahidlere verilen desteği de artıracak daha fazla silah ve para yardımı yapacak.. İran'ın mezhepsel yayılmacı politikalarına karşı önlemler alacak, İlk kez bir Suudi Kral Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devletinin kurulmasının kaçınılmaz olduğundan bahsetti..
Hal böyle olunca da fısıltı gazetesi bu durumun ABD ve İngiliz çıkarlarına tamamen zıt düştüğünü ,önceki Kral Abdullah'ın tasfiye edilen oğullarının Suudi Arabistan'da darbe hazırlığında olduğunu kulaktan kulağa fısıldamaya başladı.. yani sonuç olarak bu Kralın başına bir iş gelmez ise Ortadoğuda Türk ve Suudi işbirliği bütün hesapları bozup yeniden oyun kuracak..

Bu yazıyı sanki bi akp'li uydurmuş gibi amma hadi hayırlısı.

Bi haberlere bakıyim dedim. El ceziraya falan baktım. Kralımız daha 10 gün önce sisiyi ziyaret etmiş. Hevesimiz kursağımızda mı kalıyor yoksa????
Ahi olaylar gerçekse de akpli gözüyle yazılmış.Birde sanırsam Sisi onu ziyaret etmişti.Kursağımız da kalmaz inşallah.

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnşaAllah umduğumuz gibidir. Ama bu politika işleri hep sağ gösterip sol vurur. Kral Abdullahın karşıtlarının sevgisini kazanmaya çalışma çabasıda olabilir Allahu alem.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler
bir iki söze bir iki harekete kanmayın

1 - kral geldikten sonra halka bol bol değil ama azcık halkın desteğini alacak seslerini bastıracak para dağıttı ki millet umutlansın

2 - filistini her kral zaten söylüyor da icraat tam tersi

3 - "Esed'e karşı savaşan Mücahidlere verilen desteği de artıracak daha fazla silah ve para yardımı yapacak.."
diye haberde yazılmış bununla ilgili bir kaynak yok
aksine teröre karşı geldiğini elinden geleni yapacağını söyledi

burada belirtmek isterim ki bir kişinin islam için çalışması hiç bir şeyi değiştirmez
suud sadece tek kralla yönetilmez - zalim için sömürge için çalışan bir sürü destekçi insanı vardır

İnşAllah ümmet için hayırlı birisi olur fakat bu kişilerden daha önemlisi bizlerin ümmet için ne kadar hayırlı olduğumuzdur ..

bize kraldan değil kendimizden hesap soracaklar

kralın 1 trilyon doları vardı niye kullanmadı islama değil

senin bir doların vardı niye kullanmadın diyecekler ..

Bir çok şey yazacaktım ama içimden gelmedi yaw ..

Üst Ana Sayfa Alt