Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yer Altından Gelen Sesler

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yanlış konuşmuşum cehenneme yer belirtmek diyelim abla. :)

Sorumusken detayli sekilde sorun merak ediyorum bende.
Yer belirtilme gibi bir hadise olmuş mu hiç?
Artısi ses ve ruh gorulebiliyor mu ? Çünkü ana mevzu gelen sesler ve goruntulenen siluetler?

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_4293.PNG

Kırmızı şerit çektim başlığa. Ölene kadar da okumamayı temenni ediyorum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulallah ve peygamberlerden baska kımselerın bu sesı duyması ımkansız ALLAH dılemedıgı muddetce

Cunku kulun nerede kaldı saglam bır sekılde ıman etmesı...

Hadı kafır neyse duymus bırseyler de ıman eden kardeslerın buna takılması ılgınc...

Kuran ı cok sık okuyalım anlamını tabıkı
Cunku cehennemın sesını duyuyorsan buradakı vıdeolara gore ona en yakın kımseler duyuyor sanırım ALLAH muhafaza.

KArdesler elın kafırlerı dalga gecmek ıcın yer arıyor ve kufurlerıne kufur katıyorlar.

Bız bunlardan bu tarz kımselerden yaptıklarından uzak duralım

En basta dedıgım gıbı. Bu ALLAH ın peygamberlerıne verdıgı bır mucızedır.
Onlar duyar bıze bıldırır.
Gerısıne takılmayın. Cunku bırsey gecmeyecektır. ele avuca

1. video ya dıkkat edın eskı fılmlerdekı dram sahnelerındekı sesler o eskı turk fılmlerındede kullanılırdı bılhassa savaslarda.

Ve boyle uzayıp gıder.
Cehennemlıklerı bız duysaydık eger

kı kabır azabı cekenlerı bılhassa
Yeryuzunde kalbı gercekten bozuk kımseler harıc kımsenın bası o secdeden kalkmazdı...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hanı bırsey yazmayayım dedım

Konu uzayınca sankı ıslam memuruyum gıbı mudahele etme geregı duydum

ALLAH affetsın kusuruma bakmayın.

K Çevrimdışı

kamelya

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Cehennemden bir kıvılcım dünyaya düşse, sıcaklığının şiddeti ve pis kokusu doğuyla batıyı kaplardı.
[İbni meduye)

Hadis sahihse demek ki dünyanın içinde alt tabakalarda cehennem olsa dünya yaşanılacak yer olmazdı.az kafayı çalıştırın.hiç mi volkan görmediniz hey tanrım ya.ne zeki insanlar var tanrım...

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cehennemden bir kıvılcım dünyaya düşse, sıcaklığının şiddeti ve pis kokusu doğuyla batıyı kaplardı.
[İbni meduye)

Hadis sahihse demek ki dünyanın içinde alt tabakalarda cehennem olsa dünya yaşanılacak yer olmazdı.az kafayı çalıştırın.hiç mi volkan görmediniz hey tanrım ya.ne zeki insanlar var tanrım...
Kardeş biz ne dedik konu silinsin diye yazdım kör müsün ? Bize burada hakaret ediyorsun haddini bil!

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hayır "cehennemi duyuyoruz da!!! cenneti niye duyamıyoruz ?" da var !

bu arada konuyla ilgili hadislere bakarken :

Fasil : TEFSİR BÖLÜMÜ - ESBAB-I NÜZULE DAİR
Konu : Meryem (a.s.) Suresi
Ravi : Ebu Said
Hadis : Resulullah (sav) okudu: "Ey Muhammed! Hala gaflet içinde bulunanları ve hala inanmayanları, onları işin bitmiş olacağı o hasret günü ile uyar" (Meryem 39). Sonra dedi ki: "(Kıyamet günü) ölüm alaca bir koç suretinde getirilir. Cennetle cehennem arasında yer alan sur üzerinde durdurulur, önce: "Ey cennet ahalisi!" diye bağırılır, onlar başlarını kaldırırlar. Sonra: "Ey cehennem ahalisi!" diye bağırılır, onlar da başlarını kaldırırlar. Sonra sorulur: "Bunu tanıdınız mı, nedir bu?" Hepsi birden: "Evet tanıdık, derler. Bu ölümdür" Koç yatırılır ve kesilir. Eğer, Allah cennet ahalisi için hayata hükmetmemiş olsaydı, neşeyle ölürlerdi. cehennem ahalisi için de Allah hayata, bekaya hükmetmemiş olsaydı onlar da üzülerek ölürlerdi. (Tirmizi hadisin sahih olduğunu söylemiştir. Buhari`de bu hadis biraz farklı şekilde de rivayet edilmiştir)

demek ki neymiş cennet cehennem kalıcıymış , çünkü ölüm öldürülmüş .

Üst Ana Sayfa Alt