Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeşil Başörtüme Siyah Bone Taksam Olur Mu

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anne rock müzik dinlemek günah mı?

Yeşil başörtüme siyah bone taksam olur mu?

Bu sefer kelebek mi bağlayayım yoksa bluzumun içine mi koyayım başörtümü...

Bu renk makyaj açmamış başörtünü, pastel tonlar kullanmalıydın.

Rock dinle ama başını çok sallama, ne o öyle zikir çeker gibi...

düşük bel eteğin üstüne degaje yaka mor bir süveter gider değil mi?

Hayatım iki hafta oldu değiştireli parfümümü fark etmedi bile!

Ben sana söylemiştim şu pahalı olan parfümü al daha kalıcı olur diye..

Bu saç spreyini sıkıyorsun başörtün kalıp gibi oluyor, gün içinde hiç bozulmuyor.

Çocuklarımızdan, en yakınlarımızdan bazen kendimizden yükselen bu çetin sorular, bu absürd dialoglar hangi sürecin meyveleri?

Hiç düşündük mü?

Alnı belki de hala aynı seccadede secdeye değen bizler sadece aşınan seccadelerimizi mi koruyabildik,

biz belki bir namaz vaktinde iken, ya da tesbihat çekerken birileri geldi ve bizden habersiz her şeyimizi çaldı ve yerine bu suni bu yapmacık hayatı mı bıraktı?

Kimi suçlayabiliriz...

Kimliğimiz sorulduğunda hemen hemen hepimiz hiç de tereddütsüz tek nefeste "Müslüman" diye tanımlıyoruz kendimizi,

ama şöyle bir bakınca bir yerlerde ters giden bir şeyler olduğunu hissetmemek mümkün mü?

Biliyoruz..

21. yüzyıl müslümanıyız , belki de kullandığımız jargon kendimize atfettiğimiz ''dindar'' yaftası aslında bizim görüntü resmimiz,

Popüler İslam gençliği...

Ve gençler...

Neslin ne denli çağa entegre olduğunu belki de en iyi onlara bakarak anlamak mümkün, 20 yıl önce doğan genç delikanlılar, hanım kızlar.

Adları, mücahid yasir, sümeyye, sevde, fatımatüzzehra olan bu genç hanım ve delikanlılar adları ile kendilerine yüklenen ağır misyonun ne kadar farkında,

isimleri ile sembolize edilen kahramanların ne kadar yakınında?

Orta sınıfın üzerinde bir aileye mensup müslüman, imam hatipli delikanlı(!) son model jipi ve

seçkin arkadaşları ile sabah ezanında eğlence mekanlarından evine pekala dönebilmekte ve

bunda gayri ahlaki hiçbir tutarsızlık görmemektedir, bir şehir efsanesi haline gelen "fethi paşa

korusu" hikayelerine burada değinmeye, çoğumuzu demoralize etmeye çok de gerek yok

herhalde...

Hayatımızın tam merkezine damdan düşer gibi gelip kurulan internetle tanışan muhafazakar gençlik,

ne yazık ki ilerleyen süreçle bu bilinci de layıkıyla oturtamayacak,

insani ilişkileri bu minvalde sürdürecek, bu sanal ortamlarda kavga edip, burada aşık olacak, burada ayrılacak,burada evlenecektir

gençlik gitti bulamıyoruz bile...dini hayat görüşü olarak kabul edende etmeyende(hepsi degil tabi)...

asimile olmuş emperyalizm kıskacında... şuursuz bir gençlik var

işin vahim tarafı bunu dindar kesimin çocuklarıda yapıyor yeşil sosyete...

Allah dilde degil kalbe inen MÜSLÜMANLIKLA ŞEREFLENDİRSİN BİZLERİ amin amin.

Siz insanların en zayifi ve hakiri idiniz. Allah sizi İslamla $ereflendirdi. İSLAM’DAN BAŞKA BİR ŞEYDEN $EREF DUYDUĞUNUZ ZAMAN ALLAH SİZİ ZELİL KILAR.H:Z.ÖMER

(alıntı)

D Çevrimdışı

dide-i sude

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun gerçekten etkileyici ve harika bir alıntı. Rabbim en kısa zamanda silkinip kendimize gelmeyi nasibeylesin.

S Çevrimdışı

SeHaDeT_YeMiNi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun sumeyye Allah verdıgınız emeklerın karsılıgını hem bu dunya da hem de ahırette fazlasıyla versın ınsaallah...

selimhan Çevrimdışı

selimhan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
çok güzel Allah razı olsun.gerçekten günümüz böyle...

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslami kimlikten utanma ;bende müslümanım ama ben radikal deilim modernistim,modayı yakından takip ederim,kılık ve kıyafetimi günün modasına uydururum,gerekirse kendimi kabul etiirmek için her türlü ortamada girerim ,kadınlı erkeklı karışık dügünlerede eglencelerede ,sene sonu okul bitirme balolarınada giderim,islami kola içer islami içerikli söylemlerde bulunur Filistinde ölen kardeşleriiz içinde faaliyetlere katılırım tüm günahlarım nötr olur...
Garip bir gençlik yetişti ruhsata sıgınıp her şeyi mübah gören islami kimliginden utanan sadece başını kapamakla tesettüre girdigini sanan ...
YAZIYI YAZARKEN ELEŞTİRMEK VEDE EGOMUZU TATMİN ETMEK İÇİN YAZMADIM SADECE TEK CÜMLE İÇİN YAPILACAK ÇOKKKK İŞİMİZ VAR ORDA O HALDEKİ TÜM MÜSLÜMANLARIN UYARILIP İSLAMİ KİMLİKLERİNE DÖNMESİNDE İSLAMI İYİ BİLİYOR VEDE YAŞIYORUZ DİYEN HERKESN VE BALİ VARDIR BU CABA GAYRETTE OLMA TEMENNİSİ İLE ....
Hastalıgın tesbitini yapmışlar kardeşler bacılara biraz daha fazla gayret etmek düşüyor ...

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
bende o şaşkınlıkla konuya girdim iyikide yanıldım vede sevindim yanıldığıma güzel bir calışma olmuş ALLAH swt ecrini artırsın

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sümeyye güzel bir paylaşım Allah cc razı olsun zamanın gençleri ne yazıkki ne den örtündüğünü dahi bilmiyor başını örtüp yüzüne bir ton makyaj yapıyor altına bir de dar bir kot giyiyyor aile baskısıyle evden çıkarken örtünüp te yolu dönünce başını açıyor rabbim evlatlarımızı dosdoğru yolundan ayırmasın cümlesine hidayet versin 3 kız evladım var rabbim inşallah kuran ve sünnet ışığıyla yetiştirmek nasip etsin içlerinden Allah korkusu hiç gitmesin AMİİN...

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amin ablacım Rabbim hayırlı Onun yolunda yürüyen Allah korkusu ve imanlar yeşiten evlatlar olmasını nasip etsin inş:dua:

Üst Ana Sayfa Alt