Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeşil Elbise - Okumanız Israrla Tavsiyedir

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu.
-Gel seni camiye götüreyim, dedim. Bugün Cuma biliyorsun.
-Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun, dedi
-Müslüman olduğun halde seni namaz kılmaktan alıkoyan sebep nedir?
-Ne bileyim olmuyor işte, dedi.Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-Herhalde şaka yapıyorsun, dedim. Bunun için cami terk edilir mi?
-Ciddi söylüyorum, dedi. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.
Gerçekten öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-Peki, dedim.Hayatında hiç camiye gitmedin mi?
-Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim, dedi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.
Onunla konuşmamızdan 2 ay sonra, kendisinin camide olduğunu söylediler. Hemen gittim. Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.
Yavaşça yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:
-Hani, dedim. Camiye gelmeyecektin?
Hiç sesini çıkarmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:agliyorum :agliyorum :agliyorum

giy ne giyersen giy fakat birgun mutlaka musallada yesil ustumuzde olacak :üzgünüm :üzgünüm , ya bu tur seyler cok uzuyor insani ya etrafimda o kadar cokki mutlaka sizlerin de ayni :agliyorum

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bu gibi kimseleri cenaze namazı kılınması doğrumu acaba ?

E Çevrimdışı

Ehlitakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu fikrami diyeyim artik kissadan hissemi diyeyim sofilerin uydurdugu bir sey ... cok eskiden sofilerle birlikdeyken SIK SIK paylasirlardi birbirleriyle.. kaynagi olmayan bir hikaye
ayrica sancak kardesin dedigi gibi hayatinda hic islamla tanismamis namaz kilmamis itikadi akidesi duzgun olmayan bir insanin musalla tasinda ne isi var ki namazi kilinacak :)

Es-Serahsi Çevrimdışı

Es-Serahsi

Üye
İslam-TR Üyesi
Öyle insanların namazını kılacak,kıldıracak adam mı kalmadı yoksa piyasada.
O zaman elhamdulillah :)

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
mental olarak bakmasak öz olarak baksak daha iyi olmazmı :)...bu sofilerin hikayesi vs...isterse komünistlerin olsun..hakkı belirtiyorsa gerisi boşşş..namaz kıl kardeşim..zaman hızlı akıyor...ecel seni nerede bulur bilinmez vs.vs.vs.

Üst Ana Sayfa Alt