Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yezidiler Kim? Işte Sır Inançları Ve Gelenekleri (video)

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Din babadan oğula geçen bir şey mi yoksa bu insanlarıŋ yüzlerce yıl ömrü mü var da yüzlerce yıldır iman etmediler diyorsuŋ?
Babalarınıŋ ve dedeleriniŋ doğru bulamamış olması onlarıŋ doğru yolu bulamayacağı aŋlamına mı gelir?

Amin.
evet insanlar ergenliğe girdiklerinden itibaren babalarının dini üzere hüküm alır şayet islamını belli ederse başka.Zaten benim demek istediğimde adamlar normal olarak islama bile girmiyorlar kaldiki tevhid akidesini öğrensinler (istisnalar müstesna)

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim kafirin kafirliğini

evet insanlar ergenliğe girdiklerinden itibaren babalarının dini üzere hüküm alır şayet islamını belli ederse başka.Zaten benim demek istediğimde adamlar normal olarak islama bile girmiyorlar kaldiki tevhid akidesini öğrensinler (istisnalar müstesna)

HasanMuhacir

sen yazınca hep tebbesum edesım gelıyor :) Hakkını helal et akhı

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nedense gercek hayattada böyle oluyor yav mesela birine ciddi ciddi bişey anlatıyorum konuşmanın ortasında başlıyor sırıtmaya niye gülüyon diyom konuşman çok sempatik komik diyorlar :) ama ilAllah geldi artık ciddi iki kelam edemiyoz :)

Jazakallahu hayr akhı :)

ben ALLAH ıcın sevıyorum senı dıger kardeslerımızde oyledır.
Ciddi olan yerde hepımız cıddıyız ama arada mızahsel olmakta fayda var kalplerı yakınlastırır ısındırır herzamn degıl tabıkıde arada :)