Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Youtube ( Account ) Hesabı Olanlar Dikkat ! Bu Nick Sahiplerinden Sakinin...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum Akhiler. YOUTUBE hesabı olanlar okusun ;

( 1 ) Lerne den Tauhid - (Eski Nicki Sayajin1988'di) Nickli, AŞIRICI, SAPIK, MÜCAHİD ve MÜSLÜMANLARA iftira eden ve TEKFİR eden bu pislikten sakınsın...
LİNK :

( 2 ) FIZILALILFURKAN2015 - Bu Aşırıcıyı anlatmama gerek yok, Meşhur TEKFİR listesini (son güncellemede 121 kişi TEKFİR edildi, içlerinde MÜCAHİDLER ve ALİMLERİMİZ var) asan şahıs...
LİNK : http://www.youtube.com/user/fizilalilfurkan2015

( 3 ) Tuğrul Çağrı Bin Öztürk - Tanıdığı, 30 ile 40 arası MÜSLÜMAN olduğunu söyleyen bu kişi, HAK YAYINLARINI dahi TEKFİR eder. Gerisini siz düşünün...
LİNK : http://www.youtube.com/channel/UCyfZyLQNniM-upR2G14JbuQ

Başka bilinen hesapları ekleyecek olanlar varsa ekleme yapabilir ve bizleri bilgilendirebilir, Selamun Aleykum...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu kişilerden bahsetmiyorum ama aşırı tekfirci diye bilinen gruplardan (bu sitede de bir çok konuda isimleri geçiyor) birbirlerini tekfir etmeyenler varmı?

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
3. Kişinin ilmi de çok sağlamdır. Tek kaynağı MUHAMMED B. ABDİLVEHHAB'tır. Daha ondan sonra ALİM gelmemiştir, der... MEVDUDİ, SEYYİD KUTUB'u TEKFİR ediyor diye biliyorum...

bunda şaşılacak bir şey yok, suud belamlarının çeyreginin çeyregi kadar ilmi yoktur bunda, ilimle olmuyor bu iş Allah svt insanın fehmini açmasıyla alakalı, haricilerinde ilmi vardı, murcie ninde, cübbelininde, Bel'am ibn Baura'nında..

" Habibim! Onlara, şeytanın peşine taktığı ve kendisine verdiğimiz âyetlerden sıyrılarak azgınlardan olan kişinin olayını anlat. Dileseydik, onu âyetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hâli böyledir. Sen onlara bu kıssayı anlat, belki üzerinde düşünürler. "

(A'raf, 7/175-176).

Allahu alem siz bunlarin icine de giremiyorsunuzdur?

Güzeldi bu : )

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilimle olmuyor bu iş Allah svt insanın fehmini açmasıyla alakalı, haricilerinde ilmi vardı, murcie ninde, cübbelininde, Bel'am ibn Baura'nında..

Sanırsam şeytanında ,,, bilmek yetmiyor korkmak da lazım .

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunların arkasında CIA olabilir onlardan şüpheleniyorum... Daha öncede bu tip bir örgütlenme yapmışlardı araştırdık ki arkalarında CIA varmış, Maskelerini düşürmüştük yani... Bu ciğersiz tekfirciler tekfir ede ede adam bırakmamışlar, Şeyh Usama'dan tutun Eymen El zevahiriye... EL KAİDE'yi zaten komple tekfir etmişler, Cihad alimlerini Şeyh Yusuf Abdullah Azzamı... Türkiyedekilerden Ebu Hanzalayı, Ubeydullah arslanı , Abdullah yolcuyu ve daha nicelerini tekfir etmişler, Dünya'da müslüman bırakmamışlar Harici sapıklar

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen küfür ve şirkin ne olduğunu bilmezsen elbette senin için kafir yoktur. tc de benim bildiğim o kadar müslüman var. Tekfircilikle suçlamanıza gelince Sapık olanlar Allah c.c kitabında kafirleri ve müşrikleri tekfir ettiğinden (haşa) onu bile suçlarsınız. (Zaten usulüne uygun tekfire karşı olanlar zımnen Allah c.c ı da suçlarmış oluyorlar)
Şimdi bu kişiler Ehl-i Sünnet midir ? Orta yol bu mudur ? İmamların yolu mudur bu ?

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:D
bir an kendimi görür gibi oldum :D
yani eski halimi İNŞAALLAH!
bize göre tek müslümanlar bizlerdik
sakın bu yazımı yanlış anlayıp da islam da tekfirin olmadığını sanmayın
yani islam da evet tekfir vardır ama bu tevhid meselesi değildir
mesela başta la ilahe illa Allah derken bile birilerini tekfir etmişizdir ama asla bunu alıpta yok bu türk milletini müslüman görüyo yok bu görmüyo deyip böyle bir meselede kimse tekfir edilemez.

kardeşler sizlere nasihatim ASLA :
Birisi sizin tekfir ettiğinizi etmedi diye ona kafir demeyin!
Birisi sizin tekfir etmediğinize kafir dersede ona harici demeyin!

bu şekilde düşünen insanlara tavsiyem imamların namaz kılmayanın müslümanlığı konusunda ihtilaf etmeleri ve kimsenin bir diğerini sen kafirsin yada sen haricisin demediklerini bilmeleridir.
ve ebu bekir(ra) in zekat vermeyenlere kafir demesi ve ömer(ra) in dememesi- bu da çok önemli bir örnek.
ve daha çok örnek yazabilirim.

ben bu düşüncelerden çok çektim
ama elhamdulillah :)

benim bu konuda bilinçlenmeme

Ebu Hanzala münazara ( kafire " kafir " demeyen kafirmidirmi ? ) - YouTube

bu video sebeb oldu inşALLAH
Bu vedeonun ilk yarım saatinin mutlaka dinleyin - yani kafire kafir demeyle ilgili düşünceleri olanlar için yazıyorum
çünkü biliyorum ki bu sayfalarını yazdığınız kişilerde bu sorundan dolayı böyleler
bende bu yoldan geçtiğim için biliyorum
neyse
:)
hakkınızı helel edin biraz konunun dışına çıktı yazdıklarım
ama gelişmelerimi bir yerden aktarmak hoşuma gidiyor doğrusu :)

neyse ben konuya geri döneyim
Evet bu kişilere karşı insanları bilgilendirmek gerek çünkü biliyorum herkezi tekfir etmek nefse hoş geliyo
(-: Akhi iyi kurtulmuşsun bu düşünceden...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu bahsettiğin ikinci şahsın kafasında arıza var
Bunu ona aynen söylesen şu muhtemel cevabı alırsın : Sen - bana - bunu yazmakla - bana - muvahhid - insana - iftira - attın - sen - müşriksin - kafirsin - tagutsun - putsun - necissin... vesaire yazacağından emin ol (-:

I Çevrimdışı

ibn Öztürk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillah, el-Hamdulillah...

Bazı kardeşlerin telefon aracılığı ile bana bildirmesi sonucu, hakkımda yazılan bu yazıyı ve iftirayı ortadan kaldırmak için burada cevap zorunluluğu kendimde görüyorum, umulur ki site yöneticileri silmez...

es-Selamu ala Menittebeal Huda...

Gördüğüm kadarı ile insanların arkasından atıp-tutmak baya kolay geliyor bazılarına...
Acaba buradaki iddialar hakkında kim benimle Youtube hesabımdan irtibat kurdu da, bu iddiaları sordu?
Ama madem araştırmadan bu işe girdiniz, Allah herkesi kendi günahından sorumlu tutacaktır...

Gelelim bana iftira eden kişiye...

Bu şahıs, bana Facebook hesabım üzerinden ulaşmış v birçok konuyu detaylıca benimle görüşmüş biridir.
Önceleri kendisini Ebu Ubeyde cemaatinden gösterirken daha sonraları bu dediğinden dönüp, hiçbir cemaate bağlı olmadığını dillendirmiştir, ki birazdan Facebook sohbetlerinden delilleri de asacağım inşeAllah.

Kendisi tam bir ahlaksız olup, ağzına ne geldiyse sayan ve küfreden biri iken, burada garip çocukları oynaması tam bir Nifak alametidir.
Belli konular görüşüldükten sonra kendisi Facebook hesabını kapatıp, edindiği bilgilerle akidesini sorgulayacağına buralarda deşifre etme peşine düşmüştür ki, bunu kabullenen sizlerde de fazlası ile sorun var demektir.

Fazla uzatmadan, bu iftiracının dediklerine cevap vereyim kısaca...

Kendisi diyor ki;
- Tanıdığı, 30 ile 40 arası MÜSLÜMAN olduğunu söyleyen bu kişi...

Allah bu kişiye azabını tattırsın demiyorum ama hidayete uğraşmayacaksa hakkettiğini Allah buna versin, amiin.

Aynı şeyi Facebook'ta da bana sormuş ve aldığı cevap aynen şu olmuştu(Hesabını sildiği için Facebook Kullanıcısı olarak adı geçer);
- Facebook Kullanıcısı
müslüman yok diyorsun

Cevap;
- Tuğrul Çağrı bin Öztürk

''müslüman yok diyorsun''

Yalan!

Ben, çevremde tanıdıklarım dışında yok diyorum.

Türkiye'de illa ki vardır.

Allah ilmini bize has kılmadı.

Bu iddiayı yapan zaten gerizekalıdır.

Böyle şey mi olur.
----------------
Görüldüğü gibi Facebook'ta bu iftiracının iftirasını ve yalanını zaten çürütmüştüm fakat bu kişi hakkı aramak yerine nifak çıkarmak isteyen bir iftiracı olduğu için, bunu açıklayamamış...

Gelelim diğer iddiasına;
- HAK YAYINLARINI dahi TEKFİR eder. Gerisini siz düşünün...

Bu o kadar saçma bir cümledir ki, insanlar buna gülmeliydi...

Bu site sahiplerinden hangisi Hak Yayınları'nı müslüman görüyor ?
Madem Hak Yayınları'nı tekfir etmek, ileri derecede Tekfircilikse, bu site sahipleri de Hak Yayınları'nı tekfir eder, onlar da mı ileri derecede Tekfircidir?
Allah bu iftirayı atana akıl, ihlas versin!
Hak Yayınları birçok batılı hak göstermeye çalışan ve kitap hırsızlığının dibine vuran bir cemaattir.
Demokrasi bir dindir, adlı siyah kapaklı kitabın dipnotlarından birinde, Hak Yayınlarının Makdisi'ye ait ASRIMIZIN YESAKI adlı kitabı çaldığı bile yazılıyken, bana TEKFİRCİ yaftasını vurmak, bu kişinin iftirasından başka bir şey değildir.(kitabı birisine hediye ettiğim için muallak konuşuyorum, dileyenler siyah kapaklı kitapta bulabilirler)
Allah bu kişiyi ıslah etsin!

Yorumlarda yazdığı iddiasına gelince, diyor ki;
- MEVDUDİ, SEYYİD KUTUB'u TEKFİR ediyor diye biliyorum...
Allah bu iftirasından dolayı onu dilediği gibi yapsın!
Bu kişi Facebook'ta da bana bu kişileri sormuş ve Seyyid Kutub'un alim değil, edebiyatçı olduğunu söylemiştim.
Bunu da yalnız ben değil, Ebu Hanzala da söylemektedir, diye de eklemiştim, delili;

http://www.youtube.com/watch?v=XflZVKgBJNA

Yani Seyyid kutub Hüccet değil, sadece başvuru yazarıdır, dediğim herkesçe malumken, onu tekfir ettiğimi 'BİLDİĞİNİ' söyleyen bu yalancıdan, neden kimse Tekfir ettiğimin delilini istemedi de inandı?
Allah bu iftiraya kananları tevbe ederlerse affetsin!
Mevdudi'yi tekfir ediyormuşum?
Hani delili?
Nerede Mevdudi'ye kafir demişim?
İnsan Allah'tan korkar, utanır, sıkılır!
Heyhat!

Bu kişi o kadar kıt anlayışlıdır ki, Ebu Hanife'ye İmam'ı Azam(En Büyük İmam) dediği için bu sordum;
İmam-ı azam ne demek?

Bana verdiği cevaplardan biri şudur;
- Facebook Kullanıcısı

ebu hanefiyi tekfir eder misin

İşte bu kişi, olayların nasıl kavranacağından bihaberken, sizler veya birkaçınız getirdiği bu iddialara hemen inandınız ve sorgulamadınız, neden?
Cevabım son olarak şudur ki;
- Bana Usame'yi de soran bu zavallı iftiracıya verdiğim cevap da şöyledir;

• Usame'yi tekfir edenler, 1 buçuk milyar Müslüman dediği için tekfir ediyor
    bu gerizekalılıktır
  • 252231_1002029915278_1941483569_s.jpg

-PAXP-deijE.gif
    01:50

Facebook Kullanıcısı
    o bandı dinlemedim

demesinin hükmünüde bilmiyorum

• -PAXP-deijE.gif
    01:51
    Tuğrul Çağrı bin Öztürk
    bir kimse küfründe ısrar etmedikçe tekfir edilmezken, usame'den 1 kere duydukları sözle tekfire kalkıştı aptallar.

Usame hakkında ben susarım nette, kimse ile de konuşmam bu konuyu.
    Bu yüzden, Usame'yi milyar lafından dolayı tekfir edenlerin ileri aptal olduğunu bil yeter.

-PAXP-deijE.gif
    01:53

Facebook Kullanıcısı
    tekfir eder misiniz ?

son soru

• -PAXP-deijE.gif
    01:54

Tuğrul Çağrı bin Öztürk
    Usame hakkında konuşmam genç adam, ne tekfiri ne de şahsı, nette konuşulacak kişi değildir Usame.

Görüldüğü üzere, aslında bu kişi açıkça nifak yayarken, sizler veya bazılarınız koşa koşa bu fitneye dahil oldunuz...

Cevabım bu kadardır, hakkı arayan benimle de konuşur, görüşür, bunun gibi iftiracıların dedikleri ile hareket etmez...

el-Hamdulillah...

Tuğrul Çağrı bin Öztürk

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bazı kardeşlerin telefon aracılığı ile bana bildirmesi sonucu, hakkımda yazılan bu yazıyı ve iftirayı ortadan kaldırmak için burada cevap zorunluluğu kendimde görüyorum, umulur ki site yöneticileri silmez...

es-Selamu ala Menittebeal Huda...

Gördüğüm kadarı ile insanların arkasından atıp-tutmak baya kolay geliyor bazılarına...
Acaba buradaki iddialar hakkında kim benimle Youtube hesabımdan irtibat kurdu da, bu iddiaları sordu?
Ama madem araştırmadan bu işe girdiniz, Allah herkesi kendi günahından sorumlu tutacaktır...

Gelelim bana iftira eden kişiye...

Bu şahıs, bana Facebook hesabım üzerinden ulaşmış v birçok konuyu detaylıca benimle görüşmüş biridir.
Önceleri kendisini Ebu Ubeyde cemaatinden gösterirken daha sonraları bu dediğinden dönüp, hiçbir cemaate bağlı olmadığını dillendirmiştir, ki birazdan Facebook sohbetlerinden delilleri de asacağım inşeAllah.

Kendisi tam bir ahlaksız olup, ağzına ne geldiyse sayan ve küfreden biri iken, burada garip çocukları oynaması tam bir Nifak alametidir.
Belli konular görüşüldükten sonra kendisi Facebook hesabını kapatıp, edindiği bilgilerle akidesini sorgulayacağına buralarda deşifre etme peşine düşmüştür ki, bunu kabullenen sizlerde de fazlası ile sorun var demektir.

Fazla uzatmadan, bu iftiracının dediklerine cevap vereyim kısaca...

Kendisi diyor ki;
- Tanıdığı, 30 ile 40 arası MÜSLÜMAN olduğunu söyleyen bu kişi...

Allah bu kişiye azabını tattırsın demiyorum ama hidayete uğraşmayacaksa hakkettiğini Allah buna versin, amiin.

Aynı şeyi Facebook'ta da bana sormuş ve aldığı cevap aynen şu olmuştu(Hesabını sildiği için Facebook Kullanıcısı olarak adı geçer);
- Facebook Kullanıcısı
müslüman yok diyorsun

Cevap;

''müslüman yok diyorsun''

Yalan!

Ben, çevremde tanıdıklarım dışında yok diyorum.

Türkiye'de illa ki vardır.

Allah ilmini bize has kılmadı.

Bu iddiayı yapan zaten gerizekalıdır.

Böyle şey mi olur.
----------------
Görüldüğü gibi Facebook'ta bu iftiracının iftirasını ve yalanını zaten çürütmüştüm fakat bu kişi hakkı aramak yerine nifak çıkarmak isteyen bir iftiracı olduğu için, bunu açıklayamamış...

Gelelim diğer iddiasına;
- HAK YAYINLARINI dahi TEKFİR eder. Gerisini siz düşünün...

Bu o kadar saçma bir cümledir ki, insanlar buna gülmeliydi...

Bu site sahiplerinden hangisi Hak Yayınları'nı müslüman görüyor ?
Madem Hak Yayınları'nı tekfir etmek, ileri derecede Tekfircilikse, bu site sahipleri de Hak Yayınları'nı tekfir eder, onlar da mı ileri derecede Tekfircidir?
Allah bu iftirayı atana akıl, ihlas versin!
Hak Yayınları birçok batılı hak göstermeye çalışan ve kitap hırsızlığının dibine vuran bir cemaattir.
Demokrasi bir dindir, adlı siyah kapaklı kitabın dipnotlarından birinde, Hak Yayınlarının Makdisi'ye ait ASRIMIZIN YESAKI adlı kitabı çaldığı bile yazılıyken, bana TEKFİRCİ yaftasını vurmak, bu kişinin iftirasından başka bir şey değildir.(kitabı birisine hediye ettiğim için muallak konuşuyorum, dileyenler siyah kapaklı kitapta bulabilirler)
Allah bu kişiyi ıslah etsin!

Yorumlarda yazdığı iddiasına gelince, diyor ki;
- MEVDUDİ, SEYYİD KUTUB'u TEKFİR ediyor diye biliyorum...
Allah bu iftirasından dolayı onu dilediği gibi yapsın!
Bu kişi Facebook'ta da bana bu kişileri sormuş ve Seyyid Kutub'un alim değil, edebiyatçı olduğunu söylemiştim.
Bunu da yalnız ben değil, Ebu Hanzala da söylemektedir, diye de eklemiştim, delili;

http://www.youtube.com/watch?v=XflZVKgBJNA

Yani Seyyid kutub Hüccet değil, sadece başvuru yazarıdır, dediğim herkesçe malumken, onu tekfir ettiğimi 'BİLDİĞİNİ' söyleyen bu yalancıdan, neden kimse Tekfir ettiğimin delilini istemedi de inandı?
Allah bu iftiraya kananları tevbe ederlerse affetsin!
Mevdudi'yi tekfir ediyormuşum?
Hani delili?
Nerede Mevdudi'ye kafir demişim?
İnsan Allah'tan korkar, utanır, sıkılır!
Heyhat!

Bu kişi o kadar kıt anlayışlıdır ki, Ebu Hanife'ye İmam'ı Azam(En Büyük İmam) dediği için bu sordum;
İmam-ı azam ne demek?

- Facebook Kullanıcısı

İşte bu kişi, olayların nasıl kavranacağından bihaberken, sizler veya birkaçınız getirdiği bu iddialara hemen inandınız ve sorgulamadınız, neden?

bu gerizekalılıktır

-PAXP-deijE.gif

Facebook Kullanıcısı
    o bandı dinlemedim

• -PAXP-deijE.gif
    Tuğrul Çağrı bin Öztürk
    bir kimse küfründe ısrar etmedikçe tekfir edilmezken, usame'den 1 kere duydukları sözle tekfire kalkıştı aptallar.

Bu yüzden, Usame'yi milyar lafından dolayı tekfir edenlerin ileri aptal olduğunu bil yeter.

-PAXP-deijE.gif

Facebook Kullanıcısı
    tekfir eder misiniz ?

son soru

• -PAXP-deijE.gif

Tuğrul Çağrı bin Öztürk
    Usame hakkında konuşmam genç adam, ne tekfiri ne de şahsı, nette konuşulacak kişi değildir Usame.

Görüldüğü üzere, aslında bu kişi açıkça nifak yayarken, sizler veya bazılarınız koşa koşa bu fitneye dahil oldunuz...

Cevabım bu kadardır, hakkı arayan benimle de konuşur, görüşür, bunun gibi iftiracıların dedikleri ile hareket etmez...

el-Hamdulillah...

Tuğrul Çağrı bin Öztürk
SELAMIN NEREDE TUĞRUL, Müşriklere selam verilmez değil mi (-: ! Astığın yazılarda aksi birşey yok ? Dediklerim doğrudur ve arkasındayımda... Ebu ubeyde yada cemaatindenim demedim bu ya iftiradır yada senin yanlış anlamandan ötürüdür... Sen, benim görüşümde olan 40 kişi var demiştin. Demek telefonla uyardılar seni ? Buna inanmak zor... Facebook'a gelince; Kapatma nedenim sen değilsin. Edindiğim bilgilere göre 28 ile 32 yaşlarında bir adamsın ??? ( kendini büyük gösteriyorsun ya hani, Karizmatik sözler vesaire ) Ben senin gibi yapmayacağım. bu sitedeki ADMİNLERE ve İÇERİSİNDEKİ ÜYELERE dediğin lafları yazmayacağım, ABDULMUİZZ abi'ye ne dediğini de yazmayacağım. KUDUR EMİ TUĞRUL (-:

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

- Facebook Kullanıcısı

bu gerizekalılıktır

-PAXP-deijE.gif

Facebook Kullanıcısı
    o bandı dinlemedim

• -PAXP-deijE.gif
    Tuğrul Çağrı bin Öztürk

-PAXP-deijE.gif

Facebook Kullanıcısı
    tekfir eder misiniz ?

son soru

• -PAXP-deijE.gif

Tuğrul Çağrı bin Öztürk

el-Hamdulillah...

Tuğrul Çağrı bin Öztürk
Mevdudi olayında; sen demedin mi TAGUT meclise girmesinin delili nedir diye ? Ben sana o anda haşa DELİL de getirsem sen kafanda tasarladığın metod ile kabul etmeyecektin ve etmeyeceksin... İlmine güveniyorsan SENİNDE ÇOK İYİ BİLDİĞİN VE DOSTLARININDA YANİ AYNI GÖRÜŞÜNDEKİ ADAMLARININDA önlerine bakarak gittikleri yere gel dedim kabul etmedin ! Hala çağrı geçerlidir TUĞRUL ! arkadaşlarından daha ilimli isen buyur gel... Dediklerinin de arkasındaysan yaz bu site insanları, adminleri hakkındaki görüşlerini...Muhtemelen süslü ve geniş bir yazı hazırlıyorsundur, ERKEK ADAM !

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tuğrul Çağrı bin Öztürk
Sonuç itibari ile ortada iftira yoktur çünkü; Sen bana; senin gittiğin yoldan ben takla atarak dönüyorum, Muhammed b. abdilvehhab'tan sonra alim gelmemiştir dedin. Buna dayanarak eskiden cemaleddin kaplancıydım fakat şimdi onuda tekfir ediyorum ( 1.5 senedir ) ki cemaleddin hoca ölümüne yakın kendisine iftira edenleri muhakemeye vereceğini söylediği için TEKFİR ettin. 2 senedir bu düşünce tarzında olan 40 kişi tanıyorum demen AYNI ŞEYDİR Tuğrul ! Lafı süslemene gerek yok, sen kibirli bir insansın bunu kendinde kabul et artık ERKEK !

Üst Ana Sayfa Alt