Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yürekten Çıkan Söz Ancak Yüreğe Gider

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ey Sözümü Isiten Dostum;

Söz, yürekten çiktigi zaman ancak yürege gider. Sen de sözlerini yürekten söyle. Sana söyleneni iyi dinle. Yürekten geleni al, keder vereni birak. Güzele çagirani al, bos olani birak. Rûhunun istedigini al, istemedigini birak..
Hayat önemlidir. Neselen ve gül. Hüzünlen ve agla. Ne yaparsan yap, ama Allah rizasi için olsun yaptigin. Gördügün görecegin Allah rizasi için olsun...

Sana rahmet veren Rahmandir. Merhamet veren, sevk veren, ümit veren, sevinç veren, hüzün veren. Sana yoldas olan Rahmandir. Iyi bil ki, hiçbir yerde bir basina degildin. Bundan sonra da olmayacaksin. Her zaman yaninda olan Rahmandir.

Asla üç sey olma. Ümitsiz olma. Sükürsüz olma. Sabirsiz olma. Mevlâyi bilen ümidi bilmeli. Onu bilen sükretmeli. Ona inananin sabirli olmali her ameli.

O seni terk etsin, pesinden kos git. O yüz vermesin, sen ona yalvar. Sana, bilmen gereken ve ögrenebilecegin en degerli seyi haber vereyim mi? Sahip olabilecegin en kiymetli sey, imanindir. Allaha inan, mutlu ol. Ona dayan, güçlü ol.

Kimsen yok mu? Sözünü dinleyen, acini paylasan, sevgine sevgisini katacak, kimsen yok mu? Sen ister su var de, ister bu, istersen yok iste, kimsem yok de; hakiki bir dostun kesinlikle var. Sözünü dinleyen, acini paylasan, sevgine sevgisini katan ebedî dostunu, Rabbini unutma!

Ey Sözümü Isiten Dostum;

Sözlerim bitti. Isigim söndü. Kandilim tükendi. Sen bana kulak ver de, sözleri bitmeyene, isigi sönmeyene, kandili tükenmeyene kulak ver. O nu sev. Ona kendini sevdir. Onun sevdikleriyle doldur yüregini.
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry :crycry :crycry

ALLAHa inan, mutlu ol. Ona dayan, güçlü ol................................
 
Üst Ana Sayfa Alt