Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2013 Ramazan Hilali Görüldü Mü?

karatasyas Çevrimdışı

karatasyas

Yasin Karataş
İslam-TR Üyesi
RAMAZAN HİLALİ GÖRÜLDÜ MÜ?
(2013/1434)Derneğimiz her önemli günde olduğu gibi bu yılın Ramazan Ayı'nın tespitinde de, hilalin görülüp görülmediğini bu sayfada yayınlayacaktır. Ramazan hilalinin görülüp görülmediğini öğrenmek için, 7 Temmuz Pazar akşamından itibaren sitemizi takip edebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaloda ensar derneği sufi olan ebubekir sifil ile mi gözleyecek merak ettim de çünkü bu adam haber verecekse itibar edilmez kendisine.

karatasyas Çevrimdışı

karatasyas

Yasin Karataş
İslam-TR Üyesi
Bugün TC Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesaplamasına göre Şaban Ayı'nın 28'idir fakat bazı Arap ülkelerine göre bugün 29'udur. "Her ihtimale karşı" meselesi budur.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün TC Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesaplamasına göre Şaban Ayı'nın 28'idir fakat bazı Arap ülkelerine göre bugün 29'udur. "Her ihtimale karşı" meselesi budur.

Ebubekir SİFİL Hocamız'ın bu tür bir çalışması var mıdır, bilemiyoruz. Biz 1 kere kendilerini derneğimizde misafir edebildik. Kendisinin sofi olup olmadığını kendisine sormadık. Tabi ki görüşleri içerisinde kabul etmediklerimiz de vardır. Fakat misafirlerimizin tasavvufçu olmasıyla selefi olması arasında, misafirperverliğimiz açısından herhangi bir fark yoktur. Kendilerini selefi diye isimlendiren kardeşlerimiz de derneğimize gelir, sofi lakablı kişiler de. Derneğimiz Ehl-i Sünnet çizgisindedir ve kendi kabullenmeleriyle prensip sahibidir. Hal böyle olunca uçlarda gezen kardeşlerimiz bizi kendi bulundukları uçta göremeyince aleyhimize konuşmayı tercih etmektedir. Biz onlar aleyhine konuşmamaya kararlıyız. Allah müslümanlara yardım etsin.
arap ülkelerinde de büğün şaban 28 buyur resim şuan suud kanalında canlı aldim Saudi 1 (KSA1) Canlı İzle, Sudi Arabistan. Canlı Saudi 1 (KSA1) izle, Canlı Saudi 1 (KSA1) seyret, ücretsiz Saudi 1 (KSA1) izle, Donmadan Saudi 1 (KSA1) izle, Online Saudi 1 (KSA1) izle, internetten Saudi 1 (KSA1) izle - canlive.TV
q00g3.jpg

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bakınız aldığınız vebale bugün gözlemlemeyi her ihtimale karşı yapacağız dedeniz milleti şüphede bıraktınız. 70 kadar kişi şuanda bu konuyu takip ediyor. Şimdi millet her ihtimale karşı yarın oruca başlarsa haliniz nicedir? Bari açıklayında milleti boşu boşuna şu saatlere kadar siteye kilitlenmesin!

Konuyu acan kardes verdigi linkte hilalin gozukmedigini yazmis verdigi linke tiklamiyanlar icin 70 kusur misafir icin bizde bu baslik altina yazdik
Hilal gunes batimindan kisa bir sure sonra cikar bu gece cikma ihtimali dusuktu cikmadi yarin gece takibi yapilacaktir rahat olun ve dua edin
Panik yapıp germeyin ortalığı

B Çevrimdışı

BuRuC

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Katar ve Suudi Arabistan ramadan'a çarşamba günü başlayacaklarını bildirdi. Şimdiden cumleten ramadan mubarek !

bahakar Çevrimdışı

bahakar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
suud-amerikanların herseneki gibi takvim üzerinden islam dünyasının liderliğine oynama çabasında olduğunu düşünüyorum, imkan dahilinde kendi topraklarımızda hilali gözlemenin daha tutarlı olacağını zannediyorum... suus-amerikanların şahitliğinden daha evla geliyor bana.. en doğrusunu bilen Allahtır...

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mekkede isa namazinin kilindigini ama teravih kilinmadigini soylediler :(
bilmiyorum yani

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
suud-amerikanların herseneki gibi takvim üzerinden islam dünyasının liderliğine oynama çabasında olduğunu düşünüyorum, imkan dahilinde kendi topraklarımızda hilali gözlemenin daha tutarlı olacağını zannediyorum... suus-amerikanların şahitliğinden daha evla geliyor bana.. en doğrusunu bilen Allahtır...

Suudi Arabistanda Hilali gözetleme komitesi var.Kimsenin takvimi üzerinden birşey yaptığı yok..Yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.

!sLaM4eVeR Çevrimiçi

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar Arap ülkelerinde suan itibari ile hilal gözükmediginden dolayi sabani 30a tamamlayacaklar ve ilk oruc insaAllah carsamba günü olacak.

Dolayisi ile sali günü ilk teravih olacak.

Bu konuda bilgi sahibi olanlar lütfen konuya durumu belirtsinler.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hilal gozukmedi turkiyedede goren olmadı carsMba orucuz ins

Üst Ana Sayfa Alt