Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2013 Ramazan Hilali Görüldü Mü?

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
simdi o Zaman tagutun dedigini yapalim mi ne dersiniz hilale bakalim mi?ha suudi krali da tagut.biz hilali bekliyelim.bakalim bugun görünmezse eger 30 a tamalayalim tutalim

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selmaun aleykum kardesler sonkez disariya cikiyorum ve semaya bakiyorum görürsem ne ala.görmezsem eger ben kendim yarin sabani 30a tamamlayacam.carsamba orucumu tutacam.RABBIM beni yaptigim hatalrimdan dolayi affeylesin

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazmamış ama daha öncesinden daha hilal görünmedi 1 saat içinde açıklama yapacağız diye yazıyordu

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o zmn siz her sene böyle yapıyorsunuz demek ki bi hilal gördük ama son hilal miydi ilk hilal miydi diye en iyisi geciktirelim mi diyorsunuz? Ne diyeyim Allah herkesin ibadetlerini kabul buyursun yanlışsız eksiksiz...

Yok kardes ay'a ait hilal gozukmediginde ay 30 tamamlanir biz her sene hilali gozetler veya muteber haberleri bekler ve amel ederiz

Duana amin kardesim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
17 yaşımdan beri pzt perşembe oruca devam ettim ama son 10 yıldır şabanın son haftasına girerken hep orucu kestim ramazanı böyle karşılardım eğerki bir hataysa Alemlerin rabbine sığınırım

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
As Salam Aleykum kardeslerim,

biz de ayni sekilde 10.7.2013 basliyacagiz, insha ALLAH, güvenilir sayilan kaynaklar da hepsi öyle diyor, misal cemaleddin hoca cemaat: HAKK HABER
veyahut almayadaki kardeslerimiz: Islam Die wahre Religion

Allah hepimizin orucunu kabul etsin...ümmete cok dua yapariz insha allah, bizim karnimiz tok, lakin, kardeslerimiz ac...Allah günahlarimizi aff etsin.

S Çevrimdışı

srrkan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanet işleri Türkiye'de bir çok ilde göründü diyor.
Astronomiye bakınca sadece güney amerika'da az bir yerde görülebileceğini. Dünyanın büyük bir çoğunluğunun ise 09.07.2013 / Salı günüde görebileceğini söylüyor.

Ancak; diyanet beni şaşırttı, türkiye de bir çok ilde görüldü derken. arabistan ,bir çok arap ve körfez ülkeleri görmedik diyor. Astronomi de pazartesi akşamı türkiye'de görülmeyeceğini söylüyor :)

Belki de Allah c.c. bize o günü dahi göstermez :) kim bile bilir :)

Cümle iman eden kardeşlerime Hayırlı ramazanlar dilerim...Ben samimi kardeşlerden hep çarşamba orucuz diye duydum ve arap ülkelerinden de bunu duydum :)

bir bizim diyanet değişik tutum sergiliyor...Anlamadım :) sokaktaki oruç tutanların çoğuna sorsak hilal görülünce orucun başladığını bilmez...

Allah bizleri bu tağut rejimden ve hiyanet vakfından kurtarıp tevhid üzere bir yaşam sürmemize yardım etsin...

Üst Ana Sayfa Alt