Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü 41 Yasin Kampanyasına Katılayım mı?

A Çevrimdışı

Al-Akhira

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
As-Salamun Alaikum wa rahmatulahi wa Barakatuhu,

Bir Sorum var ve insAllah bana yardimci olabilirsiniz...

simdi durum su:

Ne Yazikki ---ve Allah swt. Hidayet versin--- Ailemden birtakim Insanlar Bidat islemekteler.
Yok 41 Yasin, Yüz Bin Salavat cek, onu yap bu olur sunu yap öyle olur.....Astraifirullah!!

Gecende Halam bana dediki "5 Yasin okumaya alirmisin, Peygamber Efendimizi icin"
Bende nasil cevap versem diye ortada kaldim.
Hayir almam desem....Fitne yaratacak..Niye...sen sevmiyormusun...baska isin yokmu...
al iste ne güzel!!!
Bende Tamam alirim dedim....(COK PISMANIN)

Böyle bir durumda ne yapabilirm?

---Söz verdigim icin Okumammi lagzim? Tabi Niyetim sadece Söz verdigim icin!
---Yoksa Okumamammi gerekiyoru??

Jazakallahu Khairan

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakatuh,

Halanıza diyeceksiniz ki (veya yazımızı gösterin), bu tür 41 yasin, 4444 salatun tuncina, tefriye, dalail-i hayrat vs. işler Türkiyeye mahsus bidatlerdir. Bu sebeble özel olarak defalarca Yasin okumak diye bir şey yoktur, sahabe yapmaz, Rasulullah buyurmazdı.
Geçen sizden bu konuda cahillikle aldığım görevi Bid'atına ortak olmamak için yapamayacağım. Senin de bu Bid'ati terketmeni isterim.

Halanızı, Kur'anı Kerimi sayfa sayfa okuyup, her sayfadan sonra Tefsir okumaya davet ediniz.
Fi emanillah selamun aleykum

KALABALIKLAR DİNİNİN SEVAP KAYNAKLARINA REDDİYE

https://www.islam-tr.org/konu/kalabaliklar-dininin-sevab-kaynaklarina-reddiye.8701/

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
41 da ki sır ne ?

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cevap gelmedigine gore demekki henuz kimse cozememis...

Konuyu acan arkadasa basimdan gecen bir olayi anlatmak istiyorum...

Sevdigim bi arkadasim beni bigun arayip Hz Huseyinin dogum gunu sebebi ile cuz dagittiklarini
ve benden iki cuz okumami rica etti...ona dedimki ben bu iki cuzu okuyacagim ama sirf Allah CC
rizasi icin okuyacagim..afalladi bunda ne yanlislik olabilirki dedi..bende dinimizde dogum gunu kutlamanin hukmunu
(ki o bunu iyi biliyordu)
ve Resulullahin SAV doneminde kimse kimsenin dogum gununde birbirlerine cuz verip hatimler
indirdiklerine dair elimizde hic bir delilin olmadigini soyledim...bu sekilde dahi olsa dogum gunu kutlarsak hristiyanlar ile
aramizda ne fark kalir onlarda Isa as in (hasa) dogum gununde ayinler tertip edip kilisede bulusup dualar ediyor
tevbeler diliyorlar..dedim
Bunu seninle genis bi zamanda konusalim dedi dusunerek.......................

hala konusuyoz :)

Insanlar bazende gercekleri fark ediyorlar ama saptiklari yoldan maalesef donmeye cesaret edemiyorlar..hidayet Allahtandir...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
40 - 41 bunlar şamanizimden gelen bidatler sapık inançlardır....kırklara karışmış derler.....hatırladınız değilmi....

tasavvufta ermişliğin son mertebesi olan rica-ül gayb halinin, gündelik dildeki karşılığı..
kısaca, ali baba'nın haramiler güruhuna katılma temayülü..
-----

internette ararken şöyle bir başlığa denk geldim ''Kırklar Cemi,?.'' alevilerin sitesinde

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
k sayısı ise manevi ve fiziksel anlamda olgunluğa, sağlığa erişmek, arınmak için kullanılan bir süreyi
ifade eder ve genellikle hazırlık süre-cinden sonra oluşan tamamlanmayı anlatmak amacıyla kullanılır. 40
gün sabrın, dayanma gücünün sim-gesi olarak kullanılabildiği gibi belirli bir aşamaya ulaşmak için verilen sınavın süresi olarak da görül-mektedir. Bu sayı kimi zaman gücün, desteğin, kimi zaman da kahramanın
dünyevi gücünün dinsel kaynağını vurgulamak amacıyla sembolik anlamlar kazanmaktadır.Geçmişin bilinenlerinin günümüzün merak edilenleri haline geldiği çağımızda sayılar, kendilerine yüklenen sembolik anlamlarla gizemlerini koruyacak; geçmişin ve günümüzün sözlü, yazılı yaratılarının içinde kimileri başına uğurlu ya da uğursuz sıfatlarını alarak bazen dinsel bazen de simgesel anlamlarıyla kullanılmaya devam edecektir. şamanizim inançları

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi hatriladim soyle bir soz de var

Kirk gun et yiyen kudurur,kirk gun et yemiyende kudurur...:)

Hayatmizda fark etmedigimiz ne kadar cok kirk varmis...kirkgiller

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
güldürdün beni ebu fadl akhi :)

Üst Ana Sayfa Alt