Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

8 Bin Taliban Mucahidlere Bakın Ne Yapıldı

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
8000 Taliban’nın hazin öyküsü. Canlarının bağışlanacağının garantisi altında Kuzey ittifakına ve Amerikan özel kuvvetlerine teslim oldular. Fakat çoğu konteynırların içinde havasızlıktan veya sususluktan hayatına kaybetti. Konuyla ilgili belgeseli ilginize sunuyoruz.

Afganistan Kunduz’da BM güvencesine inanan 8 bin kişi teslim oldu. 500 kişi Cenk Kalesi’ne götürüldü ve düzmece bir isyan senaryosuyla yok edildi. 7 bin 500 esir Şibirgan Cezaevi’ne nakil için konteynırlara istif edildi. Bir çoğu havasızlıktan boğuldu. Kurşun yağmuruna tutulan konteynerlardan kan sızıyordu! Bazıları çıldırmıştı. Üç bin esir bu “nakil sırasında” yok edildi. Peki sağ kalanlara ne oldu? Geceleri gruplar halinde çöle götürülüp öldürüldüler.
Toplu mezarları köpekler buldu. İrlandalı yapımcısı Jamie Doran tarafından çekilen “Afgan katliamı: Ölüm konvoyu” adlı belgesel Afganistan’da ABD ordusunun ülkeye girişinin ardından işlenen büyük bir katliamı anlatıyor.
2002 yapımı belgesel Avrupa Parlamentosu’nda da gösterildi. Filmde konuşan bazı kişiler daha sonra öldürüldü. Bazıları da hapse atıldı. Belgesel, Amerikan hükümetinden harekete geçmesini istiyor. ABD Başkanı Barack Obama, 2009 yılında olayla ilgili bir soruşturma başlatılması talimatı vermişti ancak şimdiye kadar herhangi bir somut adım atılmadı ve hiçbir sonuç çıkmadı.

W Çevrimdışı

wert

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim baştan sona izledim vallahi çok etkilendim ve inan bu olaydan çıkartılacak çok ders var ve elhamdulillah şu an gelinen noktaya bakıyorum taliban operasyon raporlarında aylık 1000-2000 dolaylarında murted ve haclı ordusu gebertılıyor.Yalnız ben bu olayı daha iyi bilen iç yüzünü daha iyi bilen kardeş varsa şunu merak ediyorum.1.si neden bu kadar çok sayıda mucahid kafirlere teslim oldu bu caiz midir emir mi böyle söyledi islamda bunun hükmü nedir.Bu olayın daha içyüzü nedir ki böyle bir teslim olma gerçekleşmiş mucahidlerden bunu anlamakta güçlük çektim.Allah mucahidlerin yar ve yardımcısı olsun...

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sanırım dar bir voğazda sıkıştırılıyorlar, ve başlarındaki emir de bu kadar kişinin şehit olmasınamı diyelimki 8000 az değil bir ordu sonuçta,gönlümü razı olmadı,pazarlık yapıyor.kafir ve mürtedlerde ,sorgulayıp serbest bırakacağız vs gibi sözler verdikleri için teslim oluyorlar.
Geçen hafta ağladım izlerken,ne kadar acı ki,acılarımızı bile kafirler ortaya çıkarıyor filme alıyır...

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Misafir
8000 Taliban’nın hazin öyküsü. Canlarının bağışlanacağının garantisi altında Kuzey ittifakına ve Amerikan özel kuvvetlerine teslim oldular. Fakat çoğu konteynırların içinde havasızlıktan veya sususluktan hayatına kaybetti. Konuyla ilgili belgeseli ilginize sunuyoruz.

Afganistan Kunduz’da BM güvencesine inanan 8 bin kişi teslim oldu. 500 kişi Cenk Kalesi’ne götürüldü ve düzmece bir isyan senaryosuyla yok edildi. 7 bin 500 esir Şibirgan Cezaevi’ne nakil için konteynırlara istif edildi. Bir çoğu havasızlıktan boğuldu. Kurşun yağmuruna tutulan konteynerlardan kan sızıyordu! Bazıları çıldırmıştı. Üç bin esir bu “nakil sırasında” yok edildi. Peki sağ kalanlara ne oldu? Geceleri gruplar halinde çöle götürülüp öldürüldüler.
Toplu mezarları köpekler buldu. İrlandalı yapımcısı Jamie Doran tarafından çekilen “Afgan katliamı: Ölüm konvoyu” adlı belgesel Afganistan’da ABD ordusunun ülkeye girişinin ardından işlenen büyük bir katliamı anlatıyor.
2002 yapımı belgesel Avrupa Parlamentosu’nda da gösterildi. Filmde konuşan bazı kişiler daha sonra öldürüldü. Bazıları da hapse atıldı. Belgesel, Amerikan hükümetinden harekete geçmesini istiyor. ABD Başkanı Barack Obama, 2009 yılında olayla ilgili bir soruşturma başlatılması talimatı vermişti ancak şimdiye kadar herhangi bir somut adım atılmadı ve hiçbir sonuç çıkmadı.

Bizim için bir ders daha oldu bu olay.Şunu kendimiz için bir prensip meselesi olarak görmemiz gerekir diye düşünüyorum;
Bir kafire güvenilmez,ona boyun eğilmez,onunla işbirliği yapılmaz,gizli sırlar verilmez,ona dostluk gösterilmez,onların vaadlerine güvenilmez,tekliflerine sevgi ve saygıda bulunulmaz,aynı evde,aynı mıntıkada aynı bölgede herhangi bir amaç gerçekleştirmek için işbirliğine cevap verilmez.Onlara karşı hüsnü zanda bulunulmaz.Zarar verebileceğinden devamlı şüphe duyularak karşılıklı mesafe hiç bir zaman yakın tutulmaz.
Bu kafirlerin dilleri baldan tatlı ama kalpleri zehirlidir.Bu baldan yiyen zehiri de tatmış olur ve yavaş yavaş zehirlenerek yok olursun.
Yaptıklarında hep iyilik var gibi görürsün,ama onlar nedeniyle yediğin darbe olursa da üstlenmezler. Ortaya çıkarılırsa,kullandıkları adamı harcarlar ama kendilerine olan güveni kaybettirmek istemezler.Çünkü onların tuzak kuracakları anahtarları,karşısındakilere sözlerine kulak verilip güven duyulmasını sağlamaktır.
Nice savaş meydanlarında kazanılan zaferler masa başında,dillerinin süslü vaadleri ve sadece iyilik istediklerini anlatmak yoluyla bu bal tuzaklarıyla kaybedilmiştir.T.C.nin kurulması islam ve hilafetin ve saltanatın yıkılması da bu bal tuzaklarıyla gerçekleşmiştir.Şu anda yediğimiz zehiri farkedemeyecek kadar sarhoş ve sapıklaşmış nesiller var içimizde.

M Çevrimdışı

mucahidhakan

Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler Allah svt razı olsun videoyu nasıl indirebilirim ıdm ile youtubeden inmiyo baska sitede varmıdır acaba

Üst Ana Sayfa Alt