Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ABD lilerin Adana'da Kuran Yakmasına Yalanlama TSK !!!

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TSK'dan 'camiye saldırı' açıklaması

Genel Kurmay bazı Abd'li askerlerin İncirlik'teki askeri üste bulunan bir camiye saldırarak zarar verdiği ve Kuran'i Kerim'i yırttığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bazı basın ve yayın organlarında, Adana'daki bir yerel gazeteye atfen, 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı (İncirlik)'ndaki birlik mescidine zarar verildiği, Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle caminin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddia edilmiştir.

Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiği ilgili Birlik Komutanlığınca tespit edilmiş; aksaklıklar aynı gün giderilerek mescit ibadete açılmıştır.

İncirlik Kışlasındaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddiaları asılsızdır.

Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
genelkurmay başkanlığı örtbas mı etmeye çalışıyor bence evet

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu konuyla ilgili arkadaşımızın birisi güzel bir yazı yazmış, yayımlamak istedim...
Bu ülkedeki gerizekalı insan sayısı başka bir yerde yoktur eminim. İncirlik'te Kur'an yırtılmış, millet tepki gösteriyor. Bre akıllarını kullanamayanlar 90 yıldır bu ülkede Kur'an'ın hükümleri kalktı, buna neden sesınız çıkmıyor da sadece Kur'an'ın kabını kutsuyorsunuz? Sadece buna tepki gösterıyorsunuz? Allah'ın hükümleri ortadan kalkmışsa zaten ayaklar altına alınmıştır Kur'an ! Ayrıca o Amerikan askerlerinin neden orada olduğunu sorgulamadan bu tepkileri veriyorsunuz. Ne bekliyordunuz Islam düşmanlarından? Camiye yardım yapmalarını mı?!

Azıcık düşünün, aklınızı kullanın, sorgulayın.

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu konuyla ilgili arkadaşımızın birisi güzel bir yazı yazmış, yayımlamak istedim...
Bu ülkedeki gerizekalı insan sayısı başka bir yerde yoktur eminim. İncirlik'te Kur'an yırtılmış, millet tepki gösteriyor. Bre akıllarını kullanamayanlar 90 yıldır bu ülkede Kur'an'ın hükümleri kalktı, buna neden sesınız çıkmıyor da sadece Kur'an'ın kabını kutsuyorsunuz? Sadece buna tepki gösterıyorsunuz? Allah'ın hükümleri ortadan kalkmışsa zaten ayaklar altına alınmıştır Kur'an ! Ayrıca o Amerikan askerlerinin neden orada olduğunu sorgulamadan bu tepkileri veriyorsunuz. Ne bekliyordunuz Islam düşmanlarından? Camiye yardım yapmalarını mı?!

Azıcık düşünün, aklınızı kullanın, sorgulayın.

inşaAllah bu küfre şiddet kullanılarak karşılık verilmez.

"Kötülüğün cezâsı, yine onun gibi bir kötülüktür. Kim affeder, barışırsa onun mükâfâtı Allah'a âittir. Doğrusu O, zâlimleri sevmez." (Şura 40)

Çok doğru: İslam düşmanlarından başka ne beklenir??? Bunu kim yaptıysa, Allah'a hesap verecektir!

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten en fazla soruşturma açılır sonra yırtan askera abd'de ödül verilir.

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
inşaAllah bu küfre şiddet kullanılarak karşılık verilmez.

"Kötülüğün cezâsı, yine onun gibi bir kötülüktür. Kim affeder, barışırsa onun mükâfâtı Allah'a âittir. Doğrusu O, zâlimleri sevmez." (Şura 40)

Çok doğru: İslam düşmanlarından başka ne beklenir??? Bunu kim yaptıysa, Allah'a hesap verecektir!

m.f.gülen yazsa bukadar diyalogcu sulhcu olmazdı!

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
nşaAllah bu küfre şiddet kullanılarak karşılık verilmez.

Af eden tarafını bu af eğer zelil duruma düşürecekse ve daha da karşındakine cesaret verecekse bu şekildeki bir af müminlik sıfatının izzetini düşürür.Ama karşındakine gücün yettiği halde onu af edebiliyorsan o zaman mümin sıfatı olarak izzetini yükseltirsin.Diğer durumda zaten sen onları af etsende onlar bu af dolayısıyla pişman olup sana tabi olup sana hak vermeyeceklerdir.Affın karşılığı ancak karşındaki kişinin yaptığından pişmanlık duyması,özür beyan etmesi,ya karşındakinin zayıf ve zelil durumda olması dolayısıyla merhamet duygusuyla muameleye layık olması ile belirlenir.İzzet ancak Allahın,peygamberinin ve müminlerindir.Kafirin her yaptığını hoş görerek,af ederek onlara izzet ve güç kazandıramazsın.

Derler ki: «Eğer Medine'ye döner gider isek elbette azîz olanlar, zelil olanları oradan çıkaracaklardır.» Halbuki izzet Allah'a mahsustur ve Peygamberi ile mü'minlere mahsustur. Fakat o münafıklar bilmezler. (Münafikun.8.ayet)

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi...bak ortada bir haber var. böyle bir şey yapılmış. Kur'an-ı Kerim yırtılmış deniyor, sonra hayır yırtılmamış deniyor. Kesin şimdi kafir medya bunu görmezden gelir, hatta yırtılmamış der, bunu örtbas etmeye çalışırlar.
Ama pratik olarak düşünüyorum ben...biz şimdi bu kafirlere karşı ne yapıcaz? Kimin yaptığı belirsiz. Kimseyi savunduğum yok benim. Biz şimdi Pakistan'da olduğu gibi Kur'an-ı Kerim'i yakmış dendiğinde taşlarla sopalarla adam kovalamaya mı çıkalım? Gönlün hangisini istiyorsa onu yap: ister tövbe tövbe de bağışla, ister lanet oku, ister Allah'a havale et. Tüm dünya Müslümanları sanki hala taş devrinde yaşayan beyinsiz cahiller olarak lanse ettirmeye çalışıyor. Ben böyle bir kalıba konmayı reddediyorum. Kur'an-ı Kerim o kafirlerin anlayamayacağı kadar yücedir. Böylesine belirsiz olan bir durumda boşu boşuna galeyana gelmeyelim dedim. Herkesin işi gücü var. Suriye'de çocuklarımızın, bacılarımızın kanı dökülürken ne idiü belirsiz kişilerin camiye saldırmasıyla mı vaktimi boşa harcıcam. Benim 2 yaşında oğlum var ve o Suriye'deki çocukların kana boyanmış korku dolu bakışlarını gösteren resimleri gördüğüm de ağlamadan edemiyorum. Durum böyleyken, bu tür kafirleri Allah'a havale edip, onlarla boşa geçireceğimiz vakti, Suriye'de gece gündüz zulüm gören, korku dehşet içinde yaşayanlar için dua ederek geçirirsek zaten kısıtlı olan vaktimizi çok daha iyi bir şekilde harcamış olmaz mıyız? Allahım sen onlara sabır ver, güç ver, nurunu üzerlerinden eksik etme!!

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haberin Neredyse Tüm Türk Medyasında Alttında yazılan yorumlar " Provakasyona gelmeyelim arkadaşlar.." " PRovakasyon..." "...provakasyonı sağlayarak..." Hep bu şekilde...

Ne kadar Gerizekalı bir halkımız Var.Ağızlarına tükürseler Provakasyon diyecekler la havle

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adana'daki İncirlik Amerika üssünü ve oradaki Kafir Amerikalıları Türk ordusunun askerleri koruyor... gidin Üssün giriş kapılarına hep Türk askerleri bekliyor. TSK'nın açıklaması bizi tatmin etmez! PKK bile TSK yla dalga geçer hale geldi. Bu halkda zaten Kuran'dan Sahih Sünnet'ten öğrendiği dini değil Anasından babasından öğrendiği dini yaşamaya çalışıyor, Kuran yırtılsa kimin umrunda? Ülke ABD lilerin eline geçse kimin umrunda ? Bizim burda Yılbaşı'nın ertesi günü dükkanların yarısından çoğu kapalıydı, Millet uykusunu alamamış yılbaşını kutlayacam diye.

N Çevrimdışı

nbv

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün cuma namazını kıldığım cami deki diyanet imamı güzel bir söz söyledi;

Kimi oldu diyor kimi olmadı diyor. Şayet bu olay gerçekse bizim için ne değişecek ? Ne yapacağız mesela ne tepki vereceğiz, verecek gücümüz varmı ? Onu bırakın kabe ye yahut mescidi nebevi ye saldırsalar bir şey yapacakmıyız, yapabilecekmiyiz ? Gücümüz varmı?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün cuma namazını kıldığım cami deki diyanet imamı güzel bir söz söyledi;

Kimi oldu diyor kimi olmadı diyor. Şayet bu olay gerçekse bizim için ne değişecek ? Ne yapacağız mesela ne tepki vereceğiz, verecek gücümüz varmı ? Onu bırakın kabe ye yahut mescidi nebevi ye saldırsalar bir şey yapacakmıyız, yapabilecekmiyiz ? Gücümüz varmı?

Diyanet İmamının Arkasında Kılacağın Cuma nın Hayrı olur mu olamaz mı ayrı bir konu.İmamın Vereceği Fetva ancak ABD nin itliğini yapalım hiç gücümüz yok biz bi rusya gibi olamayız o nedenle arkamızı Abd vermeliyiz.Tc deki genel slogan bu

N Çevrimdışı

nbv

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanet İmamının Arkasında Kılacağın Cuma nın Hayrı olur mu olamaz mı ayrı bir konu.İmamın Vereceği Fetva ancak ABD nin itliğini yapalım hiç gücümüz yok biz bi rusya gibi olamayız o nedenle arkamızı Abd vermeliyiz.Tc deki genel slogan bu

SubhanAllah sen nereden biliyorsun hayrı olup olmayacagını ?
Sen imamı tanıyormusun ki böyle afaki atıp tutuyorsun. O imam cuma namazında çekinmeden atatürke tapmayın, misaki milli yoktur ümmet vardır, diyalogculara kanmayın, cihad eden kardeşlerimize her hafta dua eden, amerikaya ve israile hatta hükümete laf diyen, bize insanların degil Allah'ın koyduğu şeriat nizamı lazım diyen, defalarca bu yüzden sürgün edilen bir imam hakkında böyle bilmeden konuşmak olsa olsa ön yargılı cahillerin işidir..

O imam en azından camide insanları uyararak saldırı hakkında insanları bilgilendirdi, insanın kendisine sorması lazım acaba kur'an-ı kerime saldırdılar ben ne yaptım ?

Bu arada cuma namazının nasıl sahih olup olmadıgı hususunda bu sitede gerekli bilgi vardır bir ara onlarıda incele inşaAllah..

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah sen nereden biliyorsun hayrı olup olmayacagını ?
Sen imamı tanıyormusun ki böyle afaki atıp tutuyorsun. O imam cuma namazında çekinmeden atatürke tapmayın, misaki milli yoktur ümmet vardır, diyalogculara kanmayın, cihad eden kardeşlerimize her hafta dua eden, amerikaya ve israile hatta hükümete laf diyen, bize insanların degil Allah'ın koyduğu şeriat nizamı lazım diyen, defalarca bu yüzden sürgün edilen bir imam hakkında böyle bilmeden konuşmak olsa olsa ön yargılı cahillerin işidir..

O imam en azından camide insanları uyararak saldırı hakkında insanları bilgilendirdi, insanın kendisine sorması lazım acaba kur'an-ı kerime saldırdılar ben ne yaptım ?

Bu arada cuma namazının nasıl sahih olup olmadıgı hususunda bu sitede gerekli bilgi vardır bir ara onlarıda incele inşaAllah..

Ben arkasında Namaz kıldığın İmamı tanımıyorum fakat bağlı oldğu kurumu gayet iyi biliyorum.Namaz kıldırma memurlarının konumunu da site de biraz araştır olur mu!

Üst Ana Sayfa Alt