Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Aileden Habersiz Dini Nikah Geçerli midir?

M Çevrimdışı

merhamet et

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yurtdışında öğrenciydim geçen bu sene okulu bitirdim bundan 2 önce müslüman bir kızla imam nikahı kıyarak evlendik onun ailesinin rızasını aldık ama ben kendi aileme söyleyemedim benim ailem bu olanlardan habersiz. Zaten en büyük hatayı onlara söylememekle yaptım. Ondan sonra biz 2 yıl karı-koca gibi birlikte yaşadık inanır mısınız 2 yıl boyunca birbirimize tek kötü bir laf etmedik offfff bile çekmedik mutluyduk ama ama sonunda çok kötü bir olay yaşadık bu sefer birbirimizden nefret etmeye içimizde kin ve nefret oluştu o olayın etkisiyle şimdi onu burda anlatmak uzun sürer o yüzden anlatmayacam ona göre o haklıydı bana göre ben.

Birbirimize çok ağır gurura dokunucu laflar ettik kavga ettik ve bu işin yürümeyeceğine karar verdik boşanalım o zaman dedik birgün yine konuşurken kavga etmeye başladık o ağzına geleni en ağzıma geleni söyledim o tartıştığımız olayın etkisiyle kavga esnasında çok sinirlenerek bana 3 defa talak verdi boşadı ben de bu lafın altında kalmam o zaman ben de seni boşuyorum diye ben de ona 3 defa talak verdim boşadım. 1 hafta ayrı kaldık birbirimizle görüşmedik ve en sonunda sinirimiz geçti kendimize geldik sakin kafayla oturup herşeyi düşündüktartıştığımız o konu çözüldü ve anlaştık barıştık. Birbiimizi o kadar çk seviyoruz ki birbirimizden ancak 1 hafta ayrı kalabildik çok büyük bir sevda yaşadık ve yaşıyoruz zaten birbirimize talak verdiğimize binbir pişman olduk tövbe ettik bir daha böyle birşey yapmayacaz. Bu arada ben bu kızla evlenme konusunu aileme söyledim onlarda kabul etti şimdi evlenmek istiyoruz ama kafamızı kurcalayan 2 şey var;

Birincisi benim ailemden habersizce yaptığımız imam nikahı geçerli midir?

İkincisi eğer nikah geçerli ise biz o tartışma sonunda birbirimize talak verdik ya bu geçerli midir?

Yani bizim tekrar evlenebilmemiz için ben başka bir kızla evlenip o başka bir erkekle evlenip sonra onlardan boşanıp o zaman mı evlenebiliriz yoksa böyle şeylere gerek kalmadan normal evlenmemizde bir sakınca var mı?

Cevaplarsanız çok sevinirim sağolun. . .

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
nikahinizin kiyildigi zaman olmasi gerektigi sekildeki gibi kiyilip kiyilmadigi cok onemli bu sitede detaylari var dikkatlice okuyun eger o sartlari yerine getirmedi iseniz zaten olmamis demektir ama gercekten cok ince bir konu dikkatli olmak ve konusmak gerekir safi mezhebinde nikah nasil olur sartlari nedir bir inceleyin ayrica ilk once talak veren kadin sanirim kadinlar talak veremez...

Abdulhak kardesimiz izahi cok guzel orneklerle vermis lutfen inceleyin...delilleri ile hazir
.

Üst Ana Sayfa Alt