Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alparslan Kuytul

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
selam aleykum, bu hocanin hareketi fikirleri görüsleri hakkinda görüsleriniz nasil?
tavsiye edermisiniz?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Demokrasi meselesini falan Alparslan Hoca'dan dinlemiş ve öğrenmiştim (internetten) "Allah'ın dünyasında Allah'ın dediği olmalıdır!" diyen, bunun için çabalayan bir hocadır. İlk başlarda dinler ve severdim şu an bazen de eski videolarını izlerim ancak şimdi aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Zira güncel meselelerde (oy vs.) farklı düşünen bir hoca. Rabbim hatalarını ıslah etsin, hatalarında hidayet nasip etsin ve doğru yoldan ayırmasın inşaallah. Amin ecmain.

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiçbir camia lideri, hocası hakkında mümkün mertebe konuşmak istemem ama şahsım adına bir spor salonuna bir düzine takım elbiseli korumayla giren ve içeri girdiğinde tüm salonun ayağa kalkmasından gocunmayan bir hocaya istesem de kanım kaynamaz. İsterse Allame-i Cihan olsun...
Resulullah (s.a.v) kendisini ilk defa görünce heyecanlanan kişiye bile "ne titriyorsun? Ben de senin gibi, kuru et yiyen bir kadının oğluyum" diyorsa ve dışarıdan gelen biri onu topluluğunun içindeyken öteki sahabelerden ayırt edemediği için O'nun hangisi olduğunu soruyorsa bence bunu evvela öncü şahsiyetler düşünmeli.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şu yanlış: haklısın hocam
öbürüde yanlış: evet yine haklısın hocam
falancada yanlış: vaybee yine haklısın hocam
diğerleri zaten yanlış: tamam haklısında doğrusu nedir hocam?
doğrusunu sormakda yanlış: anladım hocam, sanırım yine haklısın

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Benim geçenlerde Kuytul'dan ayrılan bir grup var Danimarka'da o hanımlarla kısa bir görüşmem oldu duyduklarıma inanamadım. Kuytul'u destekleyenlerden tehdit mi almamışlar, bu hanımların eşleri vakfın cuma namazı kıldıkları yere mi sokulmamış... taassub ehli olmayacağız dedik hoca hiçbir şekilde sorgulanamaz dediler diyorlar...öyle şeyler duydum ki...insana bunu yapan gerçekten müslümanlarmı dedirtiyor. SubhanAllah...